Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

help TOCZEN

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zielin81
Junior
Junior


Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 8
Skąd: Wisła

PostWysłany: Pon Lip 14, 2008 7:01 am    Temat postu: help TOCZEN Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich mam problem z ta choroba i nie wiem jak z nia radzic moja twarz jestt na okragło czerwona caly rok od jakiegos czasu pogorszylo sie piety kolana i dłonie rak tez mi zaatakowało . nie umiem sobie z tym radzic moze ktos jest w podobnej sytuacji i wie jak to zwalczyc to bym byl l wdzieczny za pomoc i kontakt zemna . nigdy nie spotkalem osobiscie takiej osoby co choruje na tocznia chciałbym z kims o tej chorobiee porozmawiac jezeli jest ktos w podobnej sytuacji jak ja to bardzo bym byl wdzieczny o kontakt zemna moj meil to zielin81@wp.pl prosze bardzo niech ktos mnie oswieci z ta choroba co robic jestem mlodym chlopakiem mam 26 lat a od parunastu lat mnie to atakuje jak z tym radzic prosze o porade .pozdrawiam zielin 81
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pon Lip 14, 2008 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj zielin na forum Very Happy
Tu jest bardzo dużo osób chorujacych na toczeń, wymieniamy się doświadczeniami i spostrzezeniami, ale wszyscy jesteśmy pod opieka lekarzy. Ty nic o tym nie piszesz, mam nadzieję że chodzisz do jakiegos Question ..Ja mam tocznia skórnego i unikam słońca jak ognia, poniewaz wiem, że to własnie ono jest przyczyną zaczerwienienia mojej skóry, chronię ją rownież stosując kremy z najwyższym filtrem- i to w moim przypadku działa...
poczytaj forum - to skarbnica wiedzy....pozdrawiam Smile
_________________
,,Nie poświęcaj siebie, ty jesteś wszystkim co posiadasz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Lip 14, 2008 5:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,
Co prawda nie mam tocznia, tylko zapalenie skórno- mięśniowe (inna choroba z tej grupy), jednak rozumiem ten niepokój (niecały rok temu po wykryciu miałem podobny "głód wiedzy" na ten temat)...
Kiedy rozejrzysz się po forum spotkasz wielu ludzi, którzy również chorują na choroby tkanki łącznej- możesz wymienić swoje doświadczenia i poczytać, jak sobie radzimy z choróbskiem. Czytaj zatem do oporu...
Pozdrawiam.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
olusiam03
Gość





PostWysłany: Pon Lip 14, 2008 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj! Very Happy
U mnie nie wiadomo co jest, jestem w trakcie diagnostyki. Jakby co zawsze możemy porozmawiać. Very Happy
Pozdrawiam Very Happy
Ola
Powrót do góry
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Lip 14, 2008 7:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Very Happy
a gdzie się leczysz i kiedy ostatnio byłeś u lekarza?
właściwie dobrane leki mogą czasem pomóc
pozdrawiam Razz
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 8:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cześć
Witaj i korzystając z zasobów forum nie daj sie więcej atakować Wink
pozdrawiam
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Very Happy

Wiem, co czujesz, bo ja też przez jakiś czas miałam duże problemy z zaczerwienieniem skóry (motyl na twarzy). Po pewnym czasie po prostu samo mi minęło... Ale są różne kremy do cery ze skłonnością 'motylową', np. Iwostin do cery naczynkowej. Mi trochę pomagało, zaczerwieniania rzeczywiście bledły. Chowałam je jeszcze pod make-up'em, ale dla Ciebie to chyba niezbyt dobre rozwiązanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam w naszym gronie.Przejrzyj nasze działy medyczne to ci trochę wyjaśni sprawy chorobowe Drąż lekarza o postawienie diagnozy może dermatologa albo rodzinnego. Czasem diagnozowanie wlecze się latami ale w międzyczasie już jest wdrażana jakaś terapia.Powodzenia ,zdrówka i cierpliwości.
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Czw Lip 17, 2008 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj zielin domyślam się że masz tocznia skórnego ja układowego ale żaden nie jest dobry z pewnościa znajdziesz dużo potrzebnych informacji i tylko nie wiem czy jestes pod stałą kontrolą lekarza specjalist reumatologa lub dermatologa bo w toczniu bardzo wazne jest przestzeganie własciwego leczenia pozdrawiam.. Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KRZEMINKA
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 468
Skąd: RACIBÓRZ

PostWysłany: Pią Lip 18, 2008 8:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Zelin ,ja równiez mam tocznia skórnego,wiem że to nie efektownie wygląda,stosuj sie do porad lekarza,przedewszystkim wysokie filtry i napewno będzie poprawa
Pozdrawiam Smile
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
zielin81
Junior
Junior


Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 8
Skąd: Wisła

PostWysłany: Sob Lip 26, 2008 8:57 am    Temat postu: hejka Odpowiedz z cytatem

wczesniej byłem pod kontrola dermatologa a pozniej przeprowadziłem sie na slask i zaczełem chodzic do reumatologa. od poł roku przebywam za granica i tylko mi rodzina leki przysyła biore non stop arechini i metypred .wczesniej mniejsza dawke brałem i nie pomagało a od paru miesiacy zwiekszyłem sobie sam na 16 mg dziennie. niedługo wracam juz do polski to bede musiał badania wszystkie zrobic , tez staram unikac słonca stosuje kremy z filtrem wysokim na twarz i narazie jest jakas poprawa na twarzy ale za to moje palce zaatakowalo i wiem ze predko nie zniknie to jak zawsze . czy jest na ta chorobe jakis skuteczny lek bo ja juz sam nie wiem. pozdrawiam wszystkich i dziekuje ze ktos odpisał teraz wiem ze nie jestem sam z ta choroba...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Lip 26, 2008 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesc
mysle że ze musisz zaczac obecnosc na forum czytają przewonik po naszych chorobach http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=816
powoli sam doczytasz resztę i to co cie interesuje
czerowna twarz ostatnio jest takze i u mnie teraz akurat bardzo mocno ale to z czasem mija , raz jest bardziej widoczna raz mniej - nie ma konkretnych lekkow akurat na to unikanie slonca i krem na twarz z wysikimi foltrami , jakas czapeczka z daszkiem i powinno byc cut lepiej , ogolnie bierzesz sterydy i to powinno pomoc, , moze byc taki okres kiedy choroba na jakis czas stanie sie nieaktywna wtedy wszystko zniknie , ludzie czasmi mają takie okresy i kilka lat
branie lekow to za mało , musiałbys od czasu do czasu tez zrobic badania a wiec odwiedzic reumatologa , wtedy mozna zwiekszyc lub zmniejszyc dawki lekow ,
czytaj forum myslze ze zjadziesz tutaj wiele odpowiedzi na pytania ktore cię dreczą , a z choroba mozna zyc ,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Nie Lip 27, 2008 7:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zelin z pewnościa nie możesz się leczyc sam zwłaszcza sterydami po drugie konieczne sa badania i konsultacje specjalistów jak wrócisz to koniecznie skonultuj sie z lekarzem by mógł Ci zlecic badania i ustalic leczenie z możliwościa zmiany dawki we własnym zakresie..pamiętaj sterydy sa wrednym lekiem i nalezy je ścisle zazywać jak masz zlecone..życze wszystkiego dobrego i lepszego samopoczucia.. Smile Slonko Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Wto Sie 05, 2008 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj na forum
i stare przysłowie pszczół mówi że optymiści chorują dłużej Wink
bądź z nami
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group