Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chroniczne zmęczenie
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 8:33 pm    Temat postu: Chroniczne zmęczenie Odpowiedz z cytatem

Chroniczne zmęczenie to nie "syndrom nieroba"jak głoszą doniesienia zza oceanu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja się piszę właśnie jako taki nierób-rób, co to raz może troszkę, a znacznie częściej zieeeewa i patrzy błędnym wzrokiem dookoła Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Lip 31, 2007 7:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja od dawna mowię ze jestem len , bo stale jestem zmeczona, robię to co musze ,tylko czasami mam przypływ energii wtedy moge gory przenosic, wykorzystuje takie chwile do nadrobienia zaległości,
według większosci to jest niezrozumiałe jak to można byc wiecznie zmeczonym
wcale nie jest to miłe , dla mnie osoby wrecz pedantycznie dbającej o czystośc to katorga , uwiera mine to jak igła za paznokciem, to ze stale jestem zmeczona tym samym wiele sparw się odkłada, i robi się aby było to głowny powod moich dołków i zniechęcenia ,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Lip 31, 2007 7:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie Moniś, "jak można być wiecznie zmęczonym" Question Exclamation
ludzie nawet nie próbują tego zrozumieć i natychmiast nazywają drugiego leniem itp Confused
to musi być straszne-takei ciagłe zmęczenie, psychicznie człowiek moze i chce robić, a fizycznie nie ma siły na nic Sad
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joanka
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Mar 2007
Posty: 156
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 12:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam takie dni, ze nawet z samego rana jestem przemeczona. zazwyczaj jednak koło popołudnia dopada mnie zmeczenie. Wczesnym wieczorem jestem juz po prostu denatem. Ozywiam sie gdy gdzies wychodze, troche swiezego powietrza i juz czuje sie lepiej, albo gdy nażłopie się kawy. A co do innych ludzi i ich rekacji na moje permanentne przemeczenie i niezbyt dobre samopoczucie to po prostu przestałam mówić cokolwiek na ten temat. Z reszta ludzie sami przestali mnie o to pytać bo i tak znali z góry odpowiedz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mariola3317
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 189
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 8:03 am    Temat postu: zmeczenie Odpowiedz z cytatem

Witam! ja tez jestem w ciągle zmęczona ledwie wstanę z łózka zjem i z powrotem poszła bym spać . tez sie ożywiam na spacerze ale później przychodzę tak zmęczona ze muszę poleżeć i usypiam a wieczorem padam ze do 22 rzadko dosiedzę są dni ze mogę wszystko robić i kładę sie później ale to mi sie zdarza coraz rzadziej. Nie wiem czy to lenistwo mnie dopada zawsze byłam osobą pełna energii a teraz nic mi sie nie chce .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
psylle
Kadet
Kadet


Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 42
Skąd: zachód

PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 8:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mariola3317 skąd ja to znam Crying or Very sad . U mnie poranki bywają najżałośniejsze. Wstaję o 6:00 totalnie zmęczona, jakbym w ogóle nie spała. Na oczy patrzeć nie mogę, kiedy je zamykam czuję tarcie ruszającej się gałki (okropny ZS Mad ) i do tego brak sił, masakryczny brak sił...
Podobnie jak joanka nic nikomu nie mówię, bo niby po co? Ci, co chcą wiedzieć, którym zależy, wiedzą i przynajmniej sprawiają wrażenie, że odrobinę rozumieją (co tam rozumieją, czego nie przeżyli, tego nie pojmą nigdy, nawet przy wielkiej empatycznej wyobraźni; choć za wysiłki należą się wielkie podziękowania Buziak ), a dla ignorantów każda informacja o jakimś tajemniczym i pewno ubzduranym zmęczeniu, będzie jedynie pożywką dla plotek, podejrzeń i dociekań. To przecież nienormalne Mad ...
Monika B dla pedantycznych pań domu zmęczenie jest wielgachnym balastem. Wiem bo zbiera mi się na łkanie kiedy widzę ile by można wokół siebie zdziałać, a tu sił brak Crying or Very sad . Więc, jak zgodnie potwierdzacie, my 'leniuchy', dostając energiczną napaść sił, wpadamy w wir wielu prac na raz i szalejemy Smile . Oby tak było częściej.
_________________
paradoks motyla
śniło mi się, że byłam motylem, i nie wiem, czy jestem człowiekiem, któremu śniło się, że jest motylem, czy też jestem motylem, któremu się śni, że jest człowiekiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasia 72
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 1686
Skąd: Toruń

PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 10:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak,tak...tylko,że jak nam się trafi ten nagły przypływ energii i wpadamy np. w amok porządków domowych....to musimy to podwójnie odcierpieć następnego dnia. Chyba też tak macie,co?
_________________
(...)"Gdziekolwiek ziemia jest snem nie przebudzonym jeszcze,
uwierzyć trzeba w kształt i kochać senny pozór,
na wietrze budować mgłę i w pół nie urywać snu.
Gdziekolwiek ziemia jest snem,tam trzeba dośnić do końca."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
olusiam03
Gość





PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj tak. Są dni że gdziebym usiadła to bym tam zasnęła, zero sił. A są dni że bym góry przeniosła a w następnym dniu to odcierpię.
Powrót do góry
Sugar
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 288

PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 2:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja mam tak jak olusiam, najpierw to się nazywało, że jestem leniem, potem leczyłam się na depresję, a teraz to już sama nie wiem. Sad Zresztą co się dziwić, jak tu stawy ciagle bolą i część lędźwiowa kręgosłupa, tak, że czasem to mam ochotę płakać, chciałoby się wam w takim stanie pół dnia spędzać przy maszynie do szycia? A takie mam studia niestety, sama je wybrałam. Sad Ostatnio mam wrażenie, że jest jeszcze gorzej, bo trudno mi się obyć bez popołudniowej drzemki. Moze to przez nimesil?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 4:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak to bywa, a teraz jeszcze to przesilenie wiosenne
ja też jakaś padnięta od wczoraj, krótkie spacerki mnie wykańczają, a ulubionym zajęciem w ciągu dnia byłoby spanie, ale muszę coś na noc zostawić Laughing
rada taka-trzeba odpoczywać, jak organizm się tego domaga Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 4:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też jestem zmęczona
i choć od prawie miesiąca posypiam w nocy 5 godzin to padam gorzej niż wtedy wcale nie spałam
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez Agnieszka14 dnia Sob Sie 21, 2010 4:58 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widocznie tak musi być Very Happy ja też w szpitalu przysypiałam, ale to też przez gorączkę, a teraz padam szybko, i to po krótkich dystansach Laughing 200 m do apteki a byłam dziś cała mokra i zasapana Laughing
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinga i tak po takiej operacji , takim krótkim czasie poeoperacyjnym jesteś najlepsza na tym dystansie w Europie Very Happy
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group