Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chroniczne zmęczenie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
amalinger
Junior
Junior


Dołączył: 23 Kwi 2008
Posty: 22

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2008 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

toczen z zespolem antyfosfolipidowym i z choroba reunalda
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2008 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podobny zestaw jak mój tylko że ja zamiast reunalda mam hassimoto
od dawna masz remisję ?
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
amalinger
Junior
Junior


Dołączył: 23 Kwi 2008
Posty: 22

PostWysłany: Pią Kwi 25, 2008 6:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od ok 2 lat. biore dawke metypredu 8mg a wkrotce schodze na 4 mg. i czuje sie jak mlody bog - generalnie wsrod znajomych uchodze za wulkan energii;) powiem tak - nie wiem co to choroba;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Julita
Kadet
Kadet


Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 32

PostWysłany: Sob Maj 03, 2008 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja choć w sumie jestem w dobrej formie też jestem zmęczona. Nie pracuję, więc mogę sobie pospać nawet w ciągu dnia. Jednak przecież to jeden z objawów tocznia, więc mam wymówkę. Odkąd urodziłam córcię - jakieś 5,5 roku temu, wciąż byłam zmęczona. Mój mąż miał mi to za złe, ale wtedy jeszcze nie wiedział, że coś mi jest, choroba rozwijała się powoli. Trudno czeba sobie radzić. Ja nawet próbowałam opiekować się niedawno dzieckiem, by dorobić, ale trudno było i zrezygnowałam. Też czasem mam wyrzuty sumienia i myślę, że może jestem leniwa...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Maj 03, 2008 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

julita to problem sporej grupy osob ktorzy chca wiecej niz moga, ja tez mam okresy kiedy czuje się ze jestem do niczego, bo przeciez nie pracuje i nie mam zbyt duzo na głowie i jednak jesli spie za długo mam wyrzuty sumienia, jesli obiad byle jaki bo czuje się zle, tez czuję się winna , mimo iz nikt mi tego nie wyrzuca, nikt nie kaze nic robic ale człowiek chce i nie potrafi, a jesli sie zmobilizuję to potem odchoruje to bardzo długo ,

chciec a moc to dwie rozne sprawy jesli nie ma sił nie pomoze nam ze chcemy wtedy dopada nas depresja, czujemy się gorsi , mało wartosciowi
ja od dłuzszego czasu jestem stale zmeczona, wstaję zmeczona i do wieczora jestem zmeczona,nawet wejscie po schodach na 3 pietro to problem ,wszystko robie byle jak i tak tez funkcjonuje i to jest moj problem, tym bardziej ze jestem pedantyczna i tu mam konflikt sama z soba ,dopiero poznym wieczorem czuje się ok, wtedy bym mogła gory przenoscic, ale w nocy ? co robic w nocy ?
stale czuję się leniwa wrecz sobie to wmawiam moze wole byc leniwa i mylec ze mi się po prostu nie chce a nie -ze nie daję rady
coz tak mamy i kazdy będzie przechodził taki okres, trzeba myslec ze będzie lepiej i wykorzystac kazda chwile kiedy się ma siłe
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mariola3317
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 189
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Pon Maj 05, 2008 3:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam! ja mam to samo wciagle zmęczona a tez nie pracuje a zawsze byłam pełna energi a teraz tez ma wyrzuty sumienia ze siedzę w domu i nic nie robie i nawet nie mam ochoty na czytanie książek a przedtem bardzo dużo czytałam i zle sie z tym czuje ze musze liczyc na kogos w zakupach i sprzątaniu ale licze ze wrescie kiedys bedzie lepiej i nie bede potrzebowała pomocy drugiej osoby Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aniusia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 774
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Maj 05, 2008 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie chyba wszystkie "wilczki' tak mają. Ja tez jestem notorycznie zmęczona i słaba. Wstaję rano i już nie mam siły i jestem ociężała.
Wszystko się zmieniło i chyba nigdy już nie będzie jak było. Energia i siły prysły, ot po prostu Crying or Very sad Ja nie mogę się z tym ciągle pogodzić. Wisi to nade mną jak czarna chmura.
Trzymajcie się i nie dajcie słabości. Pozdrowionka. Ania
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
amalinger
Junior
Junior


Dołączył: 23 Kwi 2008
Posty: 22

PostWysłany: Pon Maj 05, 2008 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja wam mowie ze mozna to pokonac. sama wiem po sobie- kiedys mialam dokladnie to samo. ja w tej chwili pracuje, studuiuje w weekendy, w tygodniu po pracy latam na kursy jezykowe, i prawie codziennie trenuje na silowni a w noce normalnie spie i nie czuje zmeczenia ani troche. a jeszcze 2 lata temu calymi dniami spalam a w nocy nie moglam spac. dlategego was bardzo dobrze rozumiem. trzymam za was kciuki. pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anulek
Junior
Junior


Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 7
Skąd: warszawa

PostWysłany: Pon Cze 23, 2008 1:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

amalinger to napisz jak zlikwidowalas swoje zmeczenie, jestem bardzo ciekawa. Ja zanim choroba rozwinela sie na dobre tak jak Ty teraz codziennie bylam na silowni przed praca a po tenis albo inne aktywnosci, a teraz nic. Mam wielkie checi w glowie, ale pozostaje to w sferze marzen. Nie mam sily. Jest to dla mnie straszne taka niemoc. Czekam na Twoj sposob Slonko Slonko Slonko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joanka
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Mar 2007
Posty: 156
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Cze 23, 2008 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie tak samo, wieczny brak siły Sad(( w głowie natłok myśli, mnóstwo chęci, ale niestety ta pieprzona fizyczna niemożność Sad((
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
inessi
Senior
Senior


Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 53
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Wto Cze 24, 2008 7:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz co, na tym forum nie warto chwalic nic ponad tabletki... wiec co mi pozostaje Tobie napisac? bierz tabletki i sluchaj lekarzy.....:/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Cze 24, 2008 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

inessi napisał:
wiesz co, na tym forum nie warto chwalic nic ponad tabletki... wiec co mi pozostaje Tobie napisac? bierz tabletki i sluchaj lekarzy.....:/


Ad.
Na tym forum, jak również w życiu chorego (i nie tylko) powinno obowiązywać zdroworozsądkowe podejście do pewnych spraw, bo to NIE jest forum specjalistyczne. Natomiast jeśli ktoś chce leczyć się sam - proszę bardzo, ale na namawianie i usilne przekonywanie do tzw. alternatyw nie będziemy poświęcać zbyt dużo miejsca. Co innego zabiegi dodatkowe, które zaszkodzić nie zaszkodzą, a mogą przynieść ulgę. Jednakże nic, co miałoby wydźwięk irracjonalnych "masowych metod leczenia alternatywnego" proponowanych przez pseudospecjalistów, bo tu różnica jest.
Takie komentarze jak Twój to zupełny brak taktu i zrozumienia Rolling Eyes Najpierw wczytaj się w treść - wiadomości, jak i zadanego pytania, dopiero potem wyciągaj wnioski i oceniaj. Chociaż nadinterpretacja lub błędna interpretacja zdarzają się dość często. Niestety.
W imieniu zdecydowanej większości Forumowiczy dzięki za te kilka szczerych, aczkolwiek tendencyjnych słów. Bez komentarza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
inessi
Senior
Senior


Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 53
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Wto Cze 24, 2008 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ale o co Tobie chodzi? czy ja kogos do czegos namawiam? ale moze ktos ma tu problemy z interpratacja....?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Cze 24, 2008 3:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=832&highlight=zm%EAczenie
inessipolecam Ci ten wątek zanim zaczniesz się udzielać na forum



anulek, joanka zmęczenia dopada każdego i zdrowego i chorego
przede wszystkim trzeba się słuchać organizmu-jak domaga się odpoczynku, to trzeba poleniuchować
można spróbować także herbatek energetyzujących -zielonych, z guaraną, yerba mate Very Happy
po drugie dotleniać organizm Exclamation
no i pogadać czasem z lekarzem o swoich dolegliwościach
osłabienie może się wiązać oczywiście z pogorszeniem się wyników

poczytajcie sobie różne wątki na forum-dużo rad Razz
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Cze 24, 2008 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

inessi napisał:
no ale o co Tobie chodzi? czy ja kogos do czegos namawiam? ale moze ktos ma tu problemy z interpratacja....?


A no, być może ktoś ma. Neutral Czytaj uważnie - chodzi o to:

Cytat:
na tym forum nie warto chwalic nic ponad tabletki


Reszta wyżej.
Swoją drogą, jeśli ktoś pyta o coś konkretnego - oczekuje równie konkretnej odpowiedzi. W tym przypadku proste pytanie skierowane było do użytkowniczki amalinger, bez naprawdę zbędnych komentarzy. Ufam, iż odpowiedź padnie.

Żeby nie osiągać stanu pełnego off-topic, do poczytania pierwsze lepsze:

Zespół Chronicznego Zmęczenia CFS
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 4 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group