Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zapalenie drog rodnych
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
barbara
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 117

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 8:08 pm    Temat postu: Zapalenie drog rodnych Odpowiedz z cytatem

Czeste zapalenie drog rodnych mam od sterydow tzn,,uplawy,,. Bylam u ginekologa na badaniu i powiedzial ze mam troche grzybkow (drozdzakow) wlasnie od przyjmowania sterydow bo organizm jest oslabiony. czy wy macie podobne problemy?. Mam jeszcze pytanko czy cytologie robi sie dziewicom czy nie dziewicom. Czytalam ze cytologi powinny tez poddac sie kobiety ktore przyjmuja leki immunosupresyjne. Ja chyba pojde tym bardziej ze cos mnie w pochwie piecze. ktoras z was miala robiona cytologie? slyszalam ze istnieje szczepionka przeciwko rakowi szyjki macicy ale nie wiem czy z naszymi chorobami mozna sie szczepic. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytologie powinna robic kazda kobieta co najmniej raz na rok Exclamation Exclamation Exclamation
Syczepienie przeciw wirusowi hpv ma tylko sens u dzieci i mlodych dziewczat.

Cytologie zrob koniecznie Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ostatnio o tym problemie rozmawialismy tutaj
http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=2165&postdays=0&postorder=asc&start=0
Agnesies miala podobne problemy, poczytaj tam sa nasze rady
co do cytologi nie widze przeszkod w zrobnieniu badnia , ja miałam nie tak dawno ale mysleze w twoim przypadku wytarczy powiedziec lekarzowi ze jest się dziewica , moze ma to jakies znaczenie , moze nie , nie mam pojęcia
na lekach immunosupersyjnych często mamy grzybice to u nas częste zjawisko grzyby mnoża się w roznych narządach rowniez w pochwie, na takie problemy Lactovaginal, kefir , masz opsanie w tym watku
co do szczepionki na raka szyjki macicy jest ona w Polsce tutaj wiecej na ten temat
http://www.hpv.pl/szczepienie/archiwum/6066.html
a problem chyba musisz omowic z lekarzem
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 8:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziewicom również robi się cytologię
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Marta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 228
Skąd: Sławków-Ruda Śląska

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 10:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzybica pochwy przy sterydach to, że tak się wyrażę, „normalka" Confused
A co do cytologii to ja mam inne wiadomosci. Owszem powinno się robić raz a rok, ale po rozpoczęciu współżycia. Tak więc dziewicom cytologii się raczej nie robi. Najlepiej zapytaj lekarza, czy jest taka potrzeba u Ciebie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kasiulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 282
Skąd: woj.śląskie

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie 2 miesiace temu lekarz powiedzial ze przy prawidlowym (I) wyniku cytologi kolejna powinno sie zrobic za 2 lata. Rolling Eyes mnie minelo 1,5 od ostatniej i powiedzial ze to profilaktyka dla kobiet po 40. A jak spytalam czy moja choroba (toczen moze miec na te sparwy wpływ to zaprzeczył) Chyba mnie szlag trafi...
Barbara, takie problemy jak twoje to chleb powszedni...
_________________
"Życia nie można wybrać, ale można z niego coś zrobić" <Peter Lippert>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
barbara
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 117

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jakich wkladek do majtek uzywacie zapachowych czy takich normalnych? ktore lepsze?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 8:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie - normalne, zapach też może podrażniać, np. ja jestem uczulona na rumianek.
Pozdrawiam serdecznie. Smile
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grrr, a ja dzisiaj wściekła byłam przez chwilkę, bo mnie pani dr ginekolog oświeciła czymś, o czym zupełnie nie miałam pojęcia. Poszłam zrobić cytologię, jak zwykle i cóż się dowiedziałam? Że od tego roku szacowny pan minister zdrwia wprowadził zmiany dotyczące wieku kobiet, wykonujących ww badanie. Otóż jeśli nie skończyło się 30 lat, trzeba za cytologię zapłacić 20 zł Shocked Właśnie takie oczy zrobiłam. No wiecie co Question Exclamation Ładna mi polityka prozdrowotna Evil or Very Mad Exclamation
_________________
Wspomnienia są jak światła i barwy - podświetlają i retuszują przykrości naszego życia.
Joseph Wittig
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Olga
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 155

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Walczyłam ostatnio z grzybicą po lekach. Oczywiście była wizyta u gina, po lekach p/grzybiczych- kontrolna. Dostałam szczepionkę na bazie kwasu mlekowego i prześledziłam internet.
Lekarze nie informują ( a może i zdarzają się tacy, którzy mówią) że przy leczeniu grzybicy ważna jest również dieta.
1. cukier- pożywka grzyba- wystrzegać się. Omijałam podczas leczenia. Obiecałam sobie, ze grzybka zagłodzę Wink
2. białe pieczywko- również na bok. Nawet czytam skład chlebka czy to nie karmel kolorek mu daje.
3. naturalne kwasy- jogurty (nie owocowe- cukry proste- błędne kółko) , kwaśne mleko, ogórki i kapusta kiszone.
W sumie ciężko, ale jeszcze troszkę kolonię grzybiarska pogłodzę Wink
a jeść uwielbiam Laughing i te napady nagłej chęci na coś słodkiego.. coś za coś Evil or Very Mad
mam nadzieję, że warto się troszkę pomeczyć i utrzymać efekty pracy. Grzybków nie można zlikwidować, bo są częścią nas w normalnych ilościach, ale inwazje jakoś trzeba opanować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 11:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To po kij ta cała akcja z profilaktyką raka szyjki macicy?Ale się teraz we mnie zagotowało!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Olga
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 155

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 11:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jagula napisał:
To po kij ta cała akcja z profilaktyką raka szyjki macicy?Ale się teraz we mnie zagotowało!!!

Ani- swoją drogą fajna ta doktor Confused
http://www.nfz.gov.pl/profilaktyka/2.php
Shocked Do kogo jest skierowany Program?

Do wszystkich ubezpieczonych kobiet w wieku od 25 do 59 lat, które w ciągu ostatnich trzech lat nie miały wykonywanego badania cytologicznego.

Jeśli kobieta nie mieści się w grupie wiekowej od 25 do 59 lat może skorzystać z bezpłatnej cytologii w ramach ubezpieczenia w NFZ. W tym celu powinna się zgłosić do lekarza specjalisty, który wyda skierowanie na badanie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 11:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skierowanie od lekarza specjalisty to kolejka rzędu 2-6tygodni...a co z bezpłatną cytologią?I też znowu należy się umówić na wizytę- kolejna kolejka.W zeszłym roku zrobiłam "normalnie " cytologię a potem- kiedy szybko chciałam wykonać badanie ,zrobiłam je w ramach programu...
Starałam się namówić jak największą liczbę znajomych- i tu niespodzianka- z niektórych miejsc Wink czy miejscowości jest bardzooo daleko do gabinetu działającego w tym projekcie(mówię na przykładzie Śląska Cieszyńskiego)

[/b] badajcie się kobietki!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Maj 22, 2007 9:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no ja czegoś tu nie rozumiem Question Confused Przecież udałam się do specjalisty ginekologa w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. Był najwyższy czas na wykonanie badania, więc chciałam je zrobić. Do ginekologa nie trzeba mieć skierowania, podobnie jak do dermatologa czy okulisty. Do wczoraj zawsze badanie było wykonywane bezpłatnie Question Confused Czy to w przychodni czy w szpitalu. Już mi się takie mysli nasunęły, czy mnie nie naciągnięto Question Confused A lat mam29, to chyba łapię się na program, nie Question Evil or Very Mad
_________________
Wspomnienia są jak światła i barwy - podświetlają i retuszują przykrości naszego życia.
Joseph Wittig
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Wto Maj 22, 2007 10:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ani po Twoim poście mam mieszane uczucia-niedobrze,że mogli Cię naciągnąć(choć mam nadzieję,że to jednak niemożliwe) a z drugiej strony- może to dobrze bo oznaczałoby to, że nadal idziemy sobie do ginekologa i robimy cytologię za darmo bo zawsze może trafić na kogoś dla kogo 20 zł to dużo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group