Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam Wszystkich!
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sugar
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 288

PostWysłany: Nie Gru 02, 2007 6:14 pm    Temat postu: Witam Wszystkich! Odpowiedz z cytatem

Mieszkam w Poznaniu, mam 23 lata. Jestem tu nowa i jeszcze nie mam diagnozy. Po prostu wybrałam się ostatnio do pani dermatolog, bo co prawda rumień na twarzy mam od paru lat (nos i policzki, myślałam, że to po prostu problemy z naczynkami) ale ostatnio skóra przestała tolerować słońce, porobiły mi się na twarzy jakieś dziwne grudki i to mnie zaniepokoiło. Pani dermatolog zrobiła szczegółowy wywiad, i zleciła badania i konsultacje specjalistów. Tak trafiłam do pani reumatolog, która co prawda nie powiedziała tego wprost, ale dała mi do zrozumienia, że to może być toczeń. Sad Do tej pory nawet nie przyszło mi do głowy, żeby łączyć problemy z cerą z bólami stawów i tajemniczymi skokami temperatury... Teraz z niepokojem czekam na wyniki badań krwi pod kątem przeciwciał. Oczywiście, próbuję sobie mówić, że może wcale nie jestem chora, ale prawdę mówiąć jestem tym wszystkim trochę podłamana. Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Nie Gru 02, 2007 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj!

Cóż, takie bywają początki. Musisz to przetrzymać, a z nami pójdzie Ci gładko!
Poza informacją, tutaj wzajemnie się wspieramy i pociaszamy - na tyle, na ile potrafimy. Wink
Korzystaj z naszych doświadczeń w tym oczekiwaniu na wyniki. Ważne jest to, że już coś w Twoim przypadku lekarze robią. Teraz tylko trzymać się jednego konkretnego specjalisty koordynatora. To ważne.

Zapraszam do udziału w forumowym życiu, nie tylko na płaszczyźnie chorobowej. Wpadnij od czasu do czasu na luźne rozmowy do naszej Kawiarenki i działów towarzysko-rozrywkowych: http://toczen.pl/forum/viewforum.php?f=7

Oczywiście pisz, pytaj, jeśli pytania się pojawią, byleby we właściwych miejscach zgodnie z Netykietą. Wink

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sugar
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 288

PostWysłany: Nie Gru 02, 2007 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Gru 02, 2007 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej Sugar Exclamation Razz
poczekaj spokojnie na wyniki i diagnozę Razz nie ma co tracić nerwów i zdrowia rozmyślając i denerwując się
spokojnie, a nawet jeśli Ci coś czyt. tocznia wywróżą, to nie ma powodów do paniki Very Happy serio
da radę żyć ze wszystkim co nas w życiu spotyka Exclamation

dużo zdrówka i optymizmu życzę Very Happy
pozdrawiam cieplutko Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Nie Gru 02, 2007 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Sugar Very Happy
Dobrze, że trafiłaś na lekarza dermatologa, który pokierował cię dalej...
ja nie miałam tego szczęścia i przez kilka lat ,,leczona" bylam przez dematologa na wszystko, tylko nie na tocznia (mam postać skórną)...
cierpliwości...pozdrawiam...basia
_________________
,,Nie poświęcaj siebie, ty jesteś wszystkim co posiadasz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Gru 02, 2007 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Sugar,
niepokój jest zrozumiały, bo najorsza jest niepewność i czekanie, potem będzie juz z górki, nawet jeśli obawy się potwierdzą (choć wcale nie muszą) to musisz wiedzieć, że toczeń to uż nie ta sama choroba co kiedyś Wink , a raczej jej leczenie i sposób radzenia sobie z nią.
to strach ma wielkie oczy, bo sama choroba taka straszna nie jest.
trzymaj się, życzę pomyślnej dla ciebie diagnozy!
w razie czego służymy pomocą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sugar
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 288

PostWysłany: Nie Gru 02, 2007 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Wam wszystkim bardzo za słowa otuchy. Smile
Basiu, wcześniej chodzilam do innych dermatologów, leczyłam ten rumień na twarzy i też o toczniu nie było nigdy mowy. Najwyżej wspominały, że tak może się zaczynać trądzik różowaty. Haha! Myślałam, że to najgorsze, co może mnie spotkać... Może teraz, akurat ta konkretna lekarka nabrała takich podejrzeń, bo pochwaliłam jej się, że do tego bolą mnie stawy i często mam stany zapalne w jamie ustnej i podwyższoną temperaturę, a kilka lat temu leczyłam się na depresję. Poprzednie dwie panie dermatolog widziały tylko rumień i być może sam w sobie nie stanowił wg. nich podstawy do obaw (chociaż z tego, co dotychczas przeczytałam, jest dosyć charakterystyczny).
Zresztą, może niepotrzebnie panikuję, może naprawdę to tylko trądzik różowaty, a stawy bolą mnie np. z przemęczenia (zapalenie reumatolożka raczej wykluczyła).


Ostatnio zmieniony przez Sugar dnia Nie Gru 02, 2007 9:06 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Nie Gru 02, 2007 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

słodko Cię witam!
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Sugar
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 288

PostWysłany: Nie Gru 02, 2007 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja też witam się słodko! Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Nie Gru 02, 2007 11:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam optymistycznie:)
pesymizm w tej grupie zostaje opanowany od razu.
co w naszej sytuacji leczy nas natychmiast.
nawet jesli twoja diagnoza się nie potwierdzi, a życzymy tego z całego serca, - zaglądaj do nas
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Sugar
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 288

PostWysłany: Pon Gru 03, 2007 8:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I znów dziękuję za słowa otuchy. Smile Podziwiam, że pomimo tej dosyć paskudnej choroby macie w sobie tyle optymizmu i ciepła... I tak miło mnie powitaliście, chociaż nie mam diagnozy i na razie tylko histeryzuję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewela1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 443
Skąd: Szkocja

PostWysłany: Pon Gru 03, 2007 10:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam cieplutko-sugar Very Happy
czasami na diagnoze trzeba poczekać... tylko cierpliwośc i opanowanie moze pomuc przeczekać tan trudny okres.. no i oczywiscie nasze forum Very Happy Wink
zaglądaj czesto!-pozdrawiam-ewela
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kasiulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 282
Skąd: woj.śląskie

PostWysłany: Pon Gru 03, 2007 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Cie Very Happy duuużo zdrowia dla Ciebie... Dobrze ze trafiłaś do dobrego lekarza- to chyba najwa zniejsze.
_________________
"Życia nie można wybrać, ale można z niego coś zrobić" <Peter Lippert>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Gru 03, 2007 11:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie. Masz moja miła szczęście że trafiłaś na takich lekarzy. Już ukierunkowali swoje podejrzenia i teraz tylko spokojnie poczekać.Jak widzisz jest tu nas całkiem sporo w różnych odmianach chorób ale chyba nam ze sobą całkiem nieźle a wręcz doskonale. Możemy pomilczeć sobie i przegryzać się przez własne problemy ale łatwiej je pokonać gdy się je opisze i popatrzy z boku a i pomoc nadchodzi szybko i łatwiej się pozbierać. Smuteczki warto podzielić bo lżej je znosić a radości bo robi się jej jakoś więcej. Czasem można sobie ot pogadać przy kawie o pogodzie /temat dyżurny/ ale bardzo trafiony i sprawach domowych. Na moje problemy skórne pomaga LorindenA
chociaż różne drogie maści nie pomagały.Jest na receptę. Pozdrawiam cieplutko i życzę cierpliwości i zdrówka.
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Iwoonia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 124
Skąd: Toruń

PostWysłany: Pon Gru 03, 2007 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Witam, witam, z nami bedzie ci duuuużo raźniej!!!! Wink
_________________
Najpiękniejszą rzeczą w życiu, jest samo życie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group