Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pączki
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewelina266
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 2800

PostWysłany: Sro Lut 06, 2013 2:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinga poproszę przepis na oponki! Very Happy
_________________
Zbieram siły do walki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Lut 06, 2013 3:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelina266 napisał:
Kinga poproszę przepis na oponki! Very Happy


OPONKI

Składniki:
- 1/2 kg twarogu,
- 50 dkg mąki,
- 1/2 kostki margaryny,
- 3 jajka,
- cukier waniliowy,
- 1 i 1/2 łyżeczki spirytusu lub octu,
- łyżeczka sody oczyszczonej

Przygotowanie:
Na stolnicy posiekać nożem a potem zagnieść wszystkie składniki. Następnie rozwałkować na średnią grubość ciasto. Po rozwałkowaniu wycinać szklanką kółka. A potem jeszcze w środku kółka wyciąć mniejsze kółeczko np. kieliszkiem. Smażyć w rozgrzanym oleju/plancie w garnku jak pączki. Szybko przekładać podczas smażenia na obydwie strony, aby się nie spaliły. Na koniec posypać cukrem pudrem. Najlepsze są jeszcze ciepłe.

Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mmm...
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 2766
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie Lut 10, 2013 11:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja wrzucam Wam fajny przepis na pączki-wychodzą takie pulchniutkie, nie chłoną tłuszczu i są boskie po prostu! Razz

To przepis ze strony www.mojewypieki.com - "Pączki z różą" tylko troszkę zmodyfikowny po przeglądnięciu kilku stron i podpytaniu kilku osób Wink. Wyszło mi 47 sztuk takich troszkę mniejszych niz sklepowe (miałam szklankę do wycinania średnicy 6,5 cm)



Wszystkie składniki muszą mieć temperaturę pokojową (jajka wyjąć ze 3-4 godz. wcześniej z lodówki)



1kg mąki pszennej
70g drożdży świeżych
pół łyżeczki soli
100 g drobnego cukru do wypieków
1,5 szklanki mleka (weszło mi troszkę mniej)
5 duże jajka
3 żółtka
120 g masła, roztopionego
5 łyżki wódki
Dodatkowo:

konfitura
lukier lub cukier puder do oprószenia
Drożdże noc przed smażeniem pączków zasypać odrobiną cukru w wysokim naczyniu (kilka razy w tym czasie urosną i opadną, a pączki dzięki temu mają nie śmierdzieć drożdżami - sprawdziłam i działa Smile - to sposób pewnej pani drożdże będą z powrotem suche, więc rozpuściłam tylko letnim mlekiem) i wyrobić. Pod koniec wyrabiania dodac rozpuszczony tłuszcz. Wyrabiać kilka minut, aż ciasto będzie gładkie i elastyczne (starając się nie dosypywać mąki, mimo iż ciasto będzie się kleić - jest naprawdę luźne). Wyrobione ciasto uformować w kulę, włożyć do oprószonej mąką miski, przykryć (ja zakrywam folią spożywczą i nie obsycha jak spod ściereczki) i odstawić w ciepłe miejsce do podwojenia objętości (około 1,5 h).

Po tym czasie ciasto wyjąć na oprószony mąką blat. Rozwałkować na grubość 1 - 1,3 cm i szklanką wykrawać pączki. Odkładać je na stolnicę oprószoną mąką, ponownie przykryć i odstawić do podwojenia objętości (około 20 - 25 minut; pączki powinny być dobrze napuszone, ale nie przerośnięte).

Po wyrośnięciu smażyć pączki w rozpuszczonej Plancie (niestety to zdecydowanie główny koszt pączków, bo mi zeszło 5 kostek na garnek, do którego na raz wchodziło 7 pączków) Trzeba zacząć roztapiać ok. 15 min przed końcem wyrastania pączków. Piszą wszędzie, że tłuszcz ma mieć około 175şC. Ja po prostu bardzo długo rozgrzewałam na małym ogniu najmniejszego palnika, aż po wrzuceniu skrawka ciasta ze ścinków po ostatnim krążku, wypływał szybko i do minuty czasu robił się rumiany. Wrzucać nasze pączki i smażyć z obu stron (moje smażyły się około minuty na stronę, ale piszą w necie, że i 5 min. w sumie może wyjść-to zdecydowanie za długo, bo za ciemne są i gorzej smakują) Można sprawdzić patyczkiem do szaszłyków czy nie surowe w środku. Po usmażeniu odkładać na bibułkę do odsączenia. Nadziewać konfiturą, którą można zmiksować (ja nadziewałam konfiturą z róży) przy pomocy "Żanety" Wink czyli strzykawy 100 ml - wbijasz w pączka i naciskasz na tłok Smile



No to smacznego-wiem, że trochę późno przepis wrzucam, ale w piątek dopiero go dostałam!
_________________
"To właśnie jest celem istnienia – po prostu żyć i cieszyć się samym życiem"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Lut 10, 2013 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja od Doroty brałam ten przepis
http://www.mojewypieki.com/post/paczki-na-serku-homogenizowanym
Składniki na pełny duży talerz:

300 g serka homogenizowanego waniliowego
3 jajka
1,5 szklanki mąki pszennej
1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
szczypta soli
olej do głębokiego smażenia

Dodatkowo:

drobny cukier do wypieków wymieszany ze zmielonym cynamonem (na 100 g cukru 2 łyżeczki cynamonu)

Serek wymieszać z jajkami (można roztrzepać rózgą kuchenną). Dodać przesianą mąkę pszenną, proszek do pieczenia, sól. Dokładnie wymieszać widelcem.

W szerokim i płaskim garnku rozgrzać olej do temperatury 175ºC. Niewielką łyżką nakładać porcje ciasta na rozgrzany olej, od czasu do czasu maczając ją w odłożonym oleju (by ciasto nie kleiło się do łyżki). Smażyć do złotego koloru.

Usmażone pączki odkładać na bibułkę do odsączenia. Jeszcze ciepłe obtoczyć w cynamonowym cukrze.

są rewelacyjne i ekstra szybkie Smile
jutro kolejna porcja Smile
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group