Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jakie macie doświadzcenia z Metotrexatem?
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Charisma
Junior
Junior


Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 12
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 10:24 pm    Temat postu: Jakie macie doświadzcenia z Metotrexatem? Odpowiedz z cytatem

Zawsze opierałam się przed wprowadzenim tego leku, pare late temu go brałam i źle go przyjmowałam. Samo łykanie tych tabletek wywoływało u mnie odruch wymiotny. Wiem, że to jeden z niewielu leków, który może wstrzymac chorobę,ale ma duzo minusów,np. trzeba uwazac żeby nie zajść w ciąże i dośc długo czekac po odstawienu leku by bezpiecznie w ciąże zajść. Obecnie znowu jestem na matotreksacie,ale tylko ze względu na to, że chce się podleczyć przed planowana ciążą.Niestety nie najlepiej go znosze.Odkąd go wzięłam ok 2 mce temu to wciąz mnie boli brzuch,w nocy miewam takie napady skórczu,bardzo bolesne.Nie wiem czy to wina tego leku?czy to moja psychika odrzuca ten lek...
Jak się czujecie po metotreksacie(pomijam fakt poprawy samopoczucia jeśli chodzi o stawy ,bo jest wyraznie lepsze)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,

Podobny wątek już był. nie ma potrzeby zakładania nowego (Netykieta Wink ) Tutaj: Metotreksat oraz pokrewny Jak długo bierzecie sterydy?
Polecam przy okazji wyszukiwarkę.
Pozdrawiam! Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Charisma
Junior
Junior


Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 12
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam,dopiero zaczynam na form.Możecie wyrzucić ten wątek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, nie, niczego nie wyrzucamy Wink Kwestie porządkowe - lepiej zawsze mieć wszystko w jednym miejscu niż skakać po tematach, których liczba rośnie z dnia na dzień.

Witaj na forum w każdym razie. Polecam na początek dwa wątki obowiązkowe Wątek Specjalny oraz Netykietę W razie problemów technicznych: Instrukcję obsługi forum
Czuj się swobodnie. Liczymy na udział w dyskusjach. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Charisma
Junior
Junior


Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 12
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 11:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za ciepłe przyjęcie.Zapoznałam się z wątkami ,w ktorych mowa o metotreksacie ,ale nie sa to dla mnie wyczerpujace informacje-dośc mało osób może przedstawić doświadczenia z tym lekiem,może jednak watek się przyda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 11:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na naszym Forum Very Happy
Na pewno niedługo odezwie się ktos , kto przyjmuje metotreksat. Jeśli sie nie mylę lek ten najczęściej przyjmowany jest przez osoby chore na rzs.
Pozdrawiam
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Charisma
Junior
Junior


Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 12
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 11:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam zespół nakładania się RZS i Tocznia.Podobno to dobrze i źle.Dobrze bo może moj toczeń tylko stawy bedzie obejmował,a źle bo mam problem z dopasowaniem leczenia.
Moźe ktoś się znajdzie z podobną mieszanka wybuchową i z podobnym leczeniem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 10:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

własnie się zastanawiałam dlaczego jesteś na metatrexacie, u nas na forum to prawdziwa rzadkość, oprócz sterydów prym wiedzie jednak imuran, no i okazjonalnie pulsy z endoxanem, Ita zaczęła przygodę z CellCeptem - na metotreksacie nie kojarzę w tej chwili nikogo z czynnych forumowiczy...
Ale chyba Agnieszka14 ma doświadczenia z tym lekiem, no i z rzs'em, więc może coś podpowie, trzymaj się i cierpliwości. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ania__32
Super senior
Super senior


Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 84
Skąd: Niemcy

PostWysłany: Sro Mar 21, 2007 11:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja biore methotrexat od roku 2001 .Na poczatu wylatywaly mi wlosy mialam nawet lyse placki,straszne mdlosci na sama mysl o zastrzyku juz mnie mdlilo.Obecnie odrosly mi wlosy mdlosci pojawiaja sie czasami,nie moge narzekac, czuje sie dobrze.Wole ten lek od steydow po ktorych wygladalam jak chomik.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Pasja
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 883
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Mar 21, 2007 4:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem na metotrexacie od miesiąca. Nie widzę żadnych skutków ubocznych - jak na razie i mam nadzieję, że tak pozostanie...Smile)
_________________
Chcesz nosić futro? Weź kota na ręce!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OLESIA
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 649
Skąd: Białogard

PostWysłany: Sro Mar 21, 2007 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kiedyśbrałam metotrexat ale również nie odczuwałam żadnych dolegliwości (pomóc też mi nie pomógł-zero poprawy)
_________________
Szczęście jest jak słońce lecz nawet na słońcu znajdują się plamy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 7:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez Agnieszka14 dnia Nie Sie 29, 2010 3:38 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pasja
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 883
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Mar 26, 2007 1:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Chciałabym się tylko upewnić u Was czy dobrze myślę. Poczytałam trochę na forum ale jestem dziś trochę zakręcona. Metotrexat i Imuran to ta sama grupa leków i można zastąpić jedno drugim? Wybieram się wkrótce do mojej Pani D. żeby ponownie przenegocjować przejście na Calcort, to przy okazji jeżeli by się dało spróbowałabym też się przerzucić z Mtx na Imuran.
_________________
Chcesz nosić futro? Weź kota na ręce!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Pon Mar 26, 2007 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Pasja, tak, mtx i imuran to ta sama grupa leków, ale mają odrobinkę inne działania (jak np. aspiryna i paracetamol-oba przeciwgorączkowe, ale każdy trochę inaczej działa), wskazania, działania niepożądene i tak sobie po prostu nie można ich stosować zamiennie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szarlotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 639
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 8:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja biorę metotreksat już od 3,5 lat. Choruję na toczeń +rzs- same sterydy nie zdawały egzaminu więc dołaczyli mi jeszcze to "świństwo". Chciałam przestać go brać jak tylko przeczytałam ulotkę dołaczoną do leku, ale moja lekarka powiedziała, ze to jeden z nielicznych leków, które zatrzymują chorobę. Ja dobrze toleruje lek- żadnych bóli, mdłosci, paznokci w życiu tak pięknych i mocnych nie miałam!Wink Ale to sprawa indywidualna- np. moja mam brała to w szpitalu i (czego nie mogę zrozumieć do dziś) strasznie się meczyła by przełknać tę małą tableteczke- a potem i tak wszystko wymiotowała- strasznie na nią działał zapach (!) choć ja nie czuję zupełnie nic.. Najgorsze to uważanie na ciążeSad lek grozi bezpłodnością, poronieniami a o ciąży podczas przyjmowania leków nie ma co marzyc;(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group