Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zwyrodnienia?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sugar
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 288

PostWysłany: Czw Mar 27, 2008 1:01 pm    Temat postu: Zwyrodnienia? Odpowiedz z cytatem

I znów zwracam sie do Was o pomoc i pociechę... Niedawno pisałam o czymś na powiece, teraz zauważyłam dziwne jakieś wypukłości: najpierw na nadgarstku lewej dłoni, ściślej tam, gdzie kość przedramienia łączy się z nadgarstkiem taką główką, na tej główce pojawił się taki malutki guzek jakby... Druga, większa wypukłość jest na grzbiecie prawej dłoni, jak się popatrzy z boku, to wyraźnie widać taki pagórek. Shocked Jestem pewna, że wcześniej tego nie bylo i strasznie sie boję. Crying or Very sad Co to jest? Jakieś reumatoidalne zwyrodnienia? Czy to sie cofnie? Oczywiście zamierzam sie wybrać do reumatologa jak najszybciej i to pokazać, ale zanim mnie przyjmie może coś napiszecie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewela1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 443
Skąd: Szkocja

PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sugar.. tak jak napisalas -tylko lekarz moze ocenic co to jest..
jesli chodzi o dlon to czesto wyskakiwaly mi takie ,,gorki,,-np. z przeciazenia dloni.. ale po jakims czasie, przy pomocy bandaz elastycznego -znikaly..

zwyrodnienia.. hmm.. czy znikaja nie mam zielonego pojecia
mialam bardzo bolace guzki na stopach.. tak,ze chodzic nie moglam.. ale po jakims czasie ta| znikaly-aspiryna i inne leki przeciwbolawe..

idz do lekarzea ale nie martw sie na zapas.. Very Happy

pozdrawiam-ewela
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sugar
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 288

PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 5:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem co to jest, mam nadzieję, ze nie jakieś stany zwyrodnieniowe. A te górki, co Ci się robiły to jak wyglądały? Były takie twarde? Bolały, czy nie? mnei one przy dotykaniu nie bolą, ale cały czas bolą nadgarstki. Taka ładna pogoda, umyłabym okna,a tu bu boli i chyba nie dam rady. Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też mam od czasu do czasu te górki przy nadgarstkach i na stopach ale one po jakimś czasie same znikają. A jak są smaruję maściami przeciwbólowymi i rozgrzewającymi. Bandaż elastyczny też zakładam. Pojawiają się na wiosnę i jesienią. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 7:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie co co gdybać, trzeba wybrać się do lekarza i tyle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

daj sobie spokój z oknami
dopiero wróciłas ze szpitala
najpierw lekarz, potem (nie)przyjemności Wink
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Sugar
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 288

PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oho dziękuję, pocieszyłyście mnie, może mi też zniknie. W sumie to nie jest aż tak bardzo widoczne, jeżeli sie specjalnie nie przyglądać, ale jakoś nieprzyjemnie myśleć, że już mi tak zostanie. A do reumatologa to sie wybieram, tylko chce najpierw badania porobić, żeby już dwa razy nie chodzic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 12:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro będziesz u reumatologa, zapytaj o to, nie zaszkodzi, a może pomóc Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group