Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Glodowka
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ania__32
Super senior
Super senior


Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 84
Skąd: Niemcy

PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 7:53 pm    Temat postu: Glodowka Odpowiedz z cytatem

Co myslicie na temat leczenia poprzez glodowke?

http://www.moja-dieta.pl/glodowka_3.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykładowy wątek dot. diety: http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=2299

I drobiazg - choć masz prawo nie wiedzieć - nie odsyłajmy już do forów, z których niegdyś maniacy i pseudoterapeuci nachodzili nas wciskając głupoty i robiąc bałagan na forum. Niedawno miała miejsce podobna sytuacja.
Leczenie - tylko prowadzone i zalecane przez lekarza. Motto przewodnie forum i w zasadzie tak powinno być. Smile

Pytanie zasadnicze: głodówka niby z czego ma Cię wyleczyć albo na co leczyć? Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Głodówka do mnie jakoś nie przemawia... Może i w pewnych przypadkach bywa zalecana, ale co pomaga jednemu to szkodzi drugiemu, a że jesteśmy grupą, którą nie da się zamknąć w żadnych schematach (biorąc cokolwiek na "tapetę" nieraz bywa tak, że zdarzają się dwa całkowicie różne od siebie doświadczenia)- no nie, ja się na to nie piszę...
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z moimi schorzeniami ideologią Wink i pomysłami na życie nie wchodzi w rachubę Wink
Very Happy
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Ania__32
Super senior
Super senior


Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 84
Skąd: Niemcy

PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dolegliwości, które wspaniale leczy głodówka to: przede wszystkim zaburzenia w przemianie materii. Koronną dolegliwością, która doskonale poddaje się leczeniu to: nadwaga, artretyzm, reumatyzm, wszelkie zmiany zwyrodnieniowe. Także choroby organów trawienia: trzustki, żołądka, jelit, wątroby, woreczka żółciowego. Do drugiej grupy schorzeń, również dobrze poddających się leczeniu głodówką należą: choroba wieńcowa, wszelkie choroby serca związane z nadmiarem cholesterolu, wysokie lub niskie ciśnienie, zapalenia żył, wszelkie zwapnienia. Trzecie - to zatrucia wszelkiego rodzaju, wywołane przez nadużywanie leków, lub przez sposób odżywiania. Do nich należą również alergie i katar sienny. Dobrze poddają się głodówkom również choroby skóry, jak łuszczyca, egzemy, trądzik, wrzody, a także choroby kobiece, szczególnie dolegliwości okresu przekwitania, zaburzenia w miesiączkowaniu, zapalenia jajników i przydatków, grzybice. Także dolegliwości nerwicowe, a w szczególności migreny, wyczerpanie nerwowe, bezsenność, zapalenie nerwów dobrze poddają się głodówkom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 6:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogę się domyślać skąd jest to źródło i kto o tym wypisywał całe posty - za przeproszeniem - dziwactw.
Jeśli w istocie ufasz takim informacjom - bardzo często wyłącznie subiektywnym - i wierzysz, że tzw. głodówka jest panaceum (wspaniale leczy Confused ) na cały panel dolegliwości z różnej, że tak powiem parafii - od trądziku, przez bezsenność aż po zapalenie nerwów, żył itd., to powodzenia w stosowaniu. Była już o tym mowa - nawet bardzo głośna i chyba nie ma sensu przerabiać po raz n-ty w nowym wątku.
Swoje zdanie wyraziłem już niejedokrotnie - nic bez wiedzy lekarza. I nie bójcie się z lekarzem rozmawiać na różne tematy prozdrowotne, bo często odnoszę wrażenie czytając co niektóre wiadomości, iż ich autorzy o sprawy dotyczące przebiegu leczenia w swoim przypadku wolą pytać tutaj niż w gabinecie. Sytuacja nieco kuriozalna, cóż...

Jeśli ktoś wierzy, iż głodówką czy inną dietą cud wyleczy to i owo - robi to wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Mam tylko nadzieję, że te informacje po raz kolejny nie ściągną na nas jakichś nawiedzonych samozwańczych terapeutów z dietetycznych forów. Wtedy sprawę załatwi nasz Admin, bo ja nie mam najmniejszej ochoty na użeranie się z... trollami Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 282
Skąd: woj.śląskie

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 8:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ania__32 napisał:
Dolegliwości, które wspaniale leczy głodówka to: przede wszystkim zaburzenia w przemianie materii. Koronną dolegliwością, która doskonale poddaje się leczeniu to: nadwaga, artretyzm, reumatyzm, wszelkie zmiany zwyrodnieniowe. Także choroby organów trawienia: trzustki, żołądka, jelit, wątroby, woreczka żółciowego. Do drugiej grupy schorzeń, również dobrze poddających się leczeniu głodówką należą: choroba wieńcowa, wszelkie choroby serca związane z nadmiarem cholesterolu, wysokie lub niskie ciśnienie, zapalenia żył, wszelkie zwapnienia. Trzecie - to zatrucia wszelkiego rodzaju, wywołane przez nadużywanie leków, lub przez sposób odżywiania. Do nich należą również alergie i katar sienny. Dobrze poddają się głodówkom również choroby skóry, jak łuszczyca, egzemy, trądzik, wrzody, a także choroby kobiece, szczególnie dolegliwości okresu przekwitania, zaburzenia w miesiączkowaniu, zapalenia jajników i przydatków, grzybice. Także dolegliwości nerwicowe, a w szczególności migreny, wyczerpanie nerwowe, bezsenność, zapalenie nerwów dobrze poddają się głodówkom.

Ok- a pytanie laika: jak wyobrażasz sobie połykanie tabletek (w moim przypadku 7 i aktualnie antybiotyk) na pusty żołądek? Shocked Z przymusu musze łykać na czczo tabl. na osteoporoze. Cały dzień mi niedobrze... Fatalnie... Jakoś mi sie to nie widzi...
_________________
"Życia nie można wybrać, ale można z niego coś zrobić" <Peter Lippert>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 8:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam wrażenie, że koncepcje "leczenia" przy pomocy diet, czy głodówki rodzą się w mysłach ludzi zdrowych i do zdrowych ludzi są skierowane.

na pewno nie do nas.
trzymanie choroby pod kontrolą opiera się u nas głowie na regularnym przyjmowaniu leków, czy w czasie głodówki jest to możliwe i bezpieczne?!
czy toczki z zaatakowanym układem nerwowym i padaczką mają na czas głodówki odstawić leki (no bo pozbywamy się "toksyn" z organizmu tak?), toczki z zajętymi nerkami i białkomoczem tez?Shocked a może w czasie głodówki mozna przyjmowac sterydy, na pusty żołądek to jeszcze większa frajda Rolling Eyes

odstawić leki i przestać jeść - to pewnie dla kilku osób mogłoby zakończyć się definitywnym "uleczeniem" ze wszystkiego łącznie z życiem.
oczywiście to drastyczne przerysowanie, ale sens jest taki, że na takie experymenty nie powinien decydować się nikt poważnie chory, "uzdrawianie" niekonwencjonalne jest dobre tak długo jak jest całowicie bezpieczne, z głodówkami tak niestety nie jest:

Cytat:
Leczenie głodem może spowodować szereg groźnych dla zdrowia powikłań. Dochodzi do zaburzeń w funkcjonowaniu serca, jelit i mózgu.

W czasie głodówki groźne są również powikłania w postaci zaburzeń wodno-elektrolitowych. Szczególnie niebezpieczna jest ucieczka z organizmu potasu, magnezu i sodu, bowiem to przyczynia się do zaburzeń rytmu serca i omdleń.

Głodówka powoduje szybki ubytek masy ciała. Niestety, odbywa się to nie tylko kosztem tłuszczu zawartego w organizmie ale również w wyniku ubytku wody i utraty masy mięśniowej. Tak więc uzyskiwane rezultaty w tym przypadku są tylko pozornie zadawalające.

Ważnym argumentem przeciwko głodówce jest również niekorzystny jej wpływ na funkcje tarczycy. W trakcie głodówki tarczyca produkuje mniej hormonów, aby zapobiegać rozpadowi białka wewnątrzustrojowego, a to z kolei obniża spoczynkową przemianę materii. Organizm uczy się bardziej oszczędnie gospodarować energią. Należy przestrzegać przed stosowaniem głodówek
źródło

inne źródło donosi:

Cytat:
Głodówki i posty wywoływały wiele emocji wśród lekarzy. Zwolennicy medycyny naturalnej zazwyczaj się przychylają do tego typu praktyk. Swoje poparcie opierają na twierdzeniu ze organizm w trakcie postu uwalnia się od toksyn, szkodliwych złogów i nadmiaru cholesterolu.

Lekarze i dietetycy, jednak są innego zdania, z uwagi na poważne zaburzenia metabolizmu. Głodówek nie powinny przeprowadzać osoby przewlekle chore, przemęczone, ciężko pracujące fizycznie, intensywnie uprawiające sport, bardzo młode, lub w podeszłym wieku. Wszystkie one powinny wcześniej poradzić się lekarza.
.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kasia 72
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 1686
Skąd: Toruń

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 8:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też za żadne skarby nie poddałabym się głodówce.
Mój organizm nie wytrzymałby tego.Ostatnio wystarczy,że nie zjem śniadania do godziny 12 ,już sam się dopomina,powodując mdłości,skręcanie w żołądku,ból głowy i totalne osłabienie.
_________________
(...)"Gdziekolwiek ziemia jest snem nie przebudzonym jeszcze,
uwierzyć trzeba w kształt i kochać senny pozór,
na wietrze budować mgłę i w pół nie urywać snu.
Gdziekolwiek ziemia jest snem,tam trzeba dośnić do końca."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 8:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze słowo o głodówkach- nie jest to zabieg kosmetyczny i powtarzając za Robertem - należy tego typu terapie konsultować z lekarzem
Dieta i głodówki

Odrębnym zagadnieniem są modne ostatnio głodówki. Ograniczenie dowozu kalorii z pożywieniem uruchamia zapasy nagromadzone w tkance tłuszczowej. Zjawisku temu towarzyszy uwalnianie uwięzionych tam toksyn. Jeszcze raz przypominam, że tkanka tłuszczowa stanowi rodzaj ustrojowego wysypiska śmieci. Dlatego przy dużej nadwadze mogą uwalniać się tak duże ilości, toksyn, ze dochodzi do wtórnej intoksykacji całego organizmu. Osobiście nie polecam dłuższych niż dwa dni okresów głodzenia. Tym bardziej, że nasz organizm już po kilka dniach całkowitej głodówki obniża podstawową przemianę materii i w ten sposób adaptuje się do niedoborów kalorycznych. Po powrocie do normalnego odżywiania się stan ten trwa jeszcze przez jakiś czas i jest odpowiedzialny za tzw. efekt jo-jo.

Należy też wiedzieć, że podczas całkowitego głodzenia się, już po kilku dniach głównym źródłem energii stają się uwalniane z tkanki tłuszczowej kwasy tłuszczowe, które w toku przemian biochemicznych przekształcane są w związki zakwaszające nasz ustrój. Wpływają one niekorzystnie na gospodarkę elektrolitową ustroju – we krwi zmniejsza się stężenie potasu, sodu i magnezu i pojawia się kwasica. To właśnie kwasica towarzysząca całkowitej głodówce jest odpowiedzialna za obserwowane po kilku dniach zmniejszenie łaknienia, a nie „kurczenie się” żołądka. Dłużej trwająca głodówka może, więc prowadzić do odkładania się złogów, czyli kamieni w nerkach.

Jak z tego wynika całkowita głodówka nie jest żadnym dobrodziejstwem dla naszego organizmu, a raczej dużym dla niego wyzwaniem, a najbardziej eksploatowanym wówczas narządem jest wątroba. Jeżeli więc cierpimy na schorzenia wątroby, mamy skłonność do kamicy nerkowej, albo leczymy się z powodu cukrzycy, nie powinniśmy w takich eksperymentach żywieniowych brać udziału.

źródło
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 5:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eh, wg mnie głodówka to zbrodnia i zdania nie zmienię... Kiedyś próbowałam, nie polecam. To jest straszne. Aż mnie żołądek bolał Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ania__32
Super senior
Super senior


Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 84
Skąd: Niemcy

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie z Wami wszystkimi.Ja takze nie wyobrazam sobie leczenia glodowka ludzi tak powaznie chorych jak my.To nie miesci sie poprostu w glowie.Ludzie zdrowi moga sobie na to pozwolic, chociaz ja jestem calkowicie przeciw takim metodom.Wystarczy zdrowo sie odzywiac i to wszystko po co jakies glodowki totalna bzdura,ale ludzie zdrowi to juz nie wiedza co ze soba maja zrobic powinni sie cieszyc zdrowiem, a nie wymyslac jakies glodowki, ktore moga prowadzic zamiast to ozdrowienia organizmu czy tam oczyszczenia do powaznych chorob.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
abi29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Paź 2006
Posty: 363

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 11:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stosowałam kiedyś głodówkę przez dwa miesiące (soczki w małych ilościach, woda, herbatki, kawa).Nie miałam jeszcze diagnozy. Schudłam 20 kilogramów, postarzałam się o 10 lat. I zaczęłam chorować ze zdwojoną siłą. Pomijając chorowanie- odstawienie jedzenia doprowadziło moją psychikę do jakiegoś dziwnego stanu, którego nawet teraz nie próbuję określić. Koszmar. Wszyscy znajomi byli przekonani, że choruję na raka, wyglądałam strasznie. Nikomu nie polecam.
_________________
" Wszystko umiera, nawet ciała niebieskie; tylko marzenia są nieśmiertelne." Jalu Kurek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kasia0312
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 152

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 4:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Także stosowałam kiedyś głodówkę...sama woda...
Przyłączam się do głosow,że to nie wnosi nic dobrego...

A samo określenie "leczenie głodem "kojarzy mi sie z loterią- kto padnie pierwszy ,pacjent,czy choroba?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Glodowka , a jak się mają do tego chorzy z duza ilościa lekow , przeciez to samobojstwo na włsne zyczenie,
przyłaczam się do zdania Neny i Ity , głodowka jest dla zdrowych , nigdy nie dla orgnizmu obciazonemu lekami
moze oczyscic ale zdrowych ktorzy nie musza leczyc kilu chorob naraz , jesli ktoś chce kolejną dolegliwosc moze probowac
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group