Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Poradnia chorób układowcyh i tkanki łącznej w Gdańsku
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> O Nas, dla Nas, z Nami
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gosia260372
Kadet
Kadet


Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 42
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 12:35 pm    Temat postu: Poradnia chorób układowcyh i tkanki łącznej w Gdańsku Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich chorych i sympatyków. Zwracam się do Was z prośbą o podjęcie działań, pióra w dłoń!!!!! W Gadńsku przy Akademii Medycznej działa Poradnia chorób układowych i tkanki łącznej. Działa ale tylko jeszcze przez chwilę. NFZ Oddział Pomorski podjął decyzję o jej likwidacji. Cała nadzieja w głosch sprzeciwu dla likwidacji i poparcia dla istnienia tej Poradnii. Głosach wyrażonych na piśmie i przsłanych do NFZ O/Pomorski. Nie ukrywam, że ważną rolę odgrywa czas. Likwidacja ma nastąpić od maja br.
Zatem liczę na Was, ratujcie Poradnię i szybko wysyłajcie swoje głosy do NFZ.

Pozdrawiam Agitacja
_________________
MR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to rzeczywiście problem , rozumiem małe miasto , ale w Gdańsku?
coś trudno uwierzyć
i Łukasz nie dawał żadnych sygnałów , pewnie nie wiedział
nie wiem w takiej sytuacji , jak technicznie miało by to wyglądać?
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Gosia260372
Kadet
Kadet


Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 42
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 4:08 pm    Temat postu: likwidacja Poradni chorób układowych i taknki łącznej Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich,

powracając do tej sprawy. Ja też o likwidacji dowiedziałam się dzisiaj podczas wizyty u prowadzącej mój przypadek Pani dr. Zapytałam co dalej. Usłyszałam, że jeśli nie wygramy walki o przetrwanie to trafimy do zwykłych reumatologów, pod warunkiem, że znajdziemy takich co nas przyjmą, bo nie każdy reumatolog chce pacjenta z toczniem.
A co robić?
Po prostu napisać list do NFZ Oddział Pomorski w Gdańsku, że my chorzy na choroby układowe i tkanki łącznej nie zgadzamy się na likwidację jedynej na Pomorzu Poradni, że jest ona nam niezbędnie potrzebna, że takich chorych nie może prowadzić reumatolog, że potrzebny jest w tym zakresie lekarz o wąskiej specjalizacji i że prosimy o utrzymanie Poradni.

Pozdrawiam
_________________
MR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 4:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z pewnością nie ma co czekać- co ciekawe jeszcze pod koniec lutego nikt o tym nawet nie wspominał... Ale samo życie- wszystko na ostatnią chwilę, a że osiągnąłem stan remisji i poświęciłem się pracy zawodowej nie miałem czasu na śledzenie bieżących wydarzeń.
Inna sprawa, że moje "newsy" z lutego przez ten cały czas były jedynymi (tak się złożyło, że od dawna oprócz mnie nikt z Trójmiasta nie odzywał się)...
Niezwłocznie piszę list, tak być nie może, mam nadzieję, że i reszta kraju nas wspomoże w działaniach... a więc Panie i Panowie... POMOŻECIE Question [sorki za krzyk, mam nadzieję, ze prawidłowo odczytacie moje intencje].
Tak czy inaczej, mam nadzieję, że zaplanowana na 22 kwietnia wizyta nie będzie ostatnią, tym bardziej, że mój przypadek, czyli zapalenie skórno-mięśniowe też jest z kategorii "ni to przypiął ni przyłatał" (od biedy mógłby podlegać dermatologii, z tymże tam też nieciekawie)...
A przy okazji- serdecznie witam przedstawicielkę moich stron, choć nie ukrywam, że wolałbym, aby powitanie nastąpiło w innych okolicznościach niż zamknięcie placówki, która daje nam możliwość leczenia...
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomożemy Smile
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomorski Oddział Wojewódzki

ul. Marynarki Polskiej 148
80-865 Gdańsk
tel. (58) 75 12 500 - Centrala
fax (58) 75 12 516

adres mailowy oddziału pomorskiego pow@nfz-gdansk.pl

gdansk@nfz-gdansk.pl
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że nie jesteśmy osamotnieni w naszych działaniach- to najważniejsze... Mam nadzieję, że i reszta się przyłączy do naszego przedsięwzięcia (w pojedynkę może niewiele znaczymy, ale jako zorganizowana społeczność- już dużo więcej).
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DorciaR
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 1599
Skąd: pomorskie obecnie Wielka Brytania

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 9:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochani w Akademii Medycznej w Gdańsku są dwie Poradnie które zajmują się pacjentami z chorobami tkanki łącznej i chorobami autoimmunologicznymi :

Poradnia Konsultacyjna Chorób Wewnętrznych i
Układowych Schorzeń Tkanki Łącznej
oraz
Poradnia Immunologi Klinicznej.

Już podjęłam działania do wyjaśnienia tej sytuacji, bo mam znajomą która tam pracuje. Jak będę miała jakieś dokładniejsze informacje to od razu dam znać.
Ja się leczę w Poradni Immunologi i jak byłam u pani doktor na wizycie 13 marca to nic jeszcze nie było wiadomo. Ale też wiem, że tworzą się nowe Poradnie np. miała być utworzona Poradnia Małopłytkowości a została za to utworzona Poradnia Skaz Krwotocznych. Więc coś się dzieje, ale co....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z kolei postaram się wywęszyć co w trawie piszczy 22-go, w czasie najbliższej kontroli (wstępne rozpoznanie sytuacji będę miał 15-go po kontroli w przychodni dermatologicznej, ale to nic w 100% pewnego).
Mam nadzieję, że nie zostaniemy na lodzie- po naszym kochanym NFZ nigdy nic nie wiadomo czego się spodziewać, więc lepiej dmuchać na zimne...
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 11:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widziecie jak jesteście ( jesteśmy ) świetnie zorganizowani
mała chwilka i Dorcia wpadła do netu Very Happy
Dorciu miło cię widzieć Very Happy
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 8:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomorzanie- zorientujcie się do kogo tam należy uderzyć z naszym głosem niezadowolenia żeby był maksymalnie skuteczny.
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
psylle
Kadet
Kadet


Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 42
Skąd: zachód

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomożemy Very Happy . Informuję, że i ja czekam na konkrety by to uczynić.
_________________
paradoks motyla
śniło mi się, że byłam motylem, i nie wiem, czy jestem człowiekiem, któremu śniło się, że jest motylem, czy też jestem motylem, któremu się śni, że jest człowiekiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i wyszedł żarcik słowny
,,pomożemy pomorzanom"
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
DorciaR
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 1599
Skąd: pomorskie obecnie Wielka Brytania

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wpadłam....jak śliwka w kompot, dałam się złapać na haczyk Laughing . Apropo sprawy, koleżanka dzisiaj mi odpisała i napisała, że się odezwie jak się czegoś dowie. Więc sprawa w toku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gosia260372
Kadet
Kadet


Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 42
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 3:08 pm    Temat postu: Poradnia chorób układowych i tkanki łącznej w Gdańsku Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich ponownie,
nie wiem dlaczego w lutym nie było wiadomo nic o likwidacji tej Poradni. Ja dowiedziałam się przez tzw. przypadek. Miałam w dn. 10.04.br wizytę u dr Czuszyńskiej. Czekałam na swoją kolej (o dziwo mało ludzi, tylko jedna osoba przede mną a druga w gabinecie) na korytarzu. W pewnej chwili przyszedł mężczyzna z prośbą o przepuszczenie go bez kolejki, bo chciał tylko o coś zapytać, bo nie chcą go Panie w rejestracji zarejestrować na wizytę bo poradnia jest podobno likwidowana. Gdy wszedł poza kolejnością do gabinetu Pani dr potwierdziła informację. Gdy weszłam do gabinetu i zapytałam czy to prawda - Pani dr również potwierdziła. Nie zostałam także zarejestrowana na kolejną wizytę. Rejestracja jest wstrzymana. W dniu 11.04. br Pani dr była umówiona na wizytę w NFZ na rozmowę o dalszych losach Poradni. Wobec takiego obrotu sprawy zapytałam dr co mogę zrobić aby jednak utrzymać poradnię. Usłyszałam odpowiedź, że pisać do NFZ, przecież takie choroby to nie katar. Obiecał Pani dr, że napiszę list do NFZ i tak zrobiłam już w czwartek. Poprosiłam również Was o pomoc, co już zdążyliście zauważyć. Sama mogę niewiele. Jeden głos sprzeciwu nic nie da. Może są jeszcze inne poradnie ale dr Czuszyńska prowadzi mnie od kilku lat. Jest dla mnie zaufanym lekarzem i niezastąpionym. Nie wyobrażam sobie zmiany lekarza. Poza tym w Gdańsku mieszkam od niedawna. Nie znam innych poradni więc likwidacja tej to dla mnie bardzo poważny problem. Swoje leczenia zaczęłam w dawnym msc. zamieszkania, tj. w Koszalinie. Dotychczas byłam pod opieką 2 lekarzy (dr Wezgraj - Koszalin i dr Czuszyńska - Gdańsk). Parę dni temu dowiedziałam się, że z lekarzem w Koszalinie nie została przedłużona umowa a wizytę miałam wyznaczoną na VI.br. W czwartek, że likwidują poradnię w Gdańsku. I co teraz?????????? Jestem załamana.
Dziękuję Wam za wsparcie. Crying or Very sad
_________________
MR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> O Nas, dla Nas, z Nami Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group