Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

boje sie!pomocy!!!!!!!!!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karorek213 napisał:
gdzieś czytałam

to nieaktualne...na forum mamy osoby ze znacznie dłuższym stażem chorowania...ludzie z toczniem żyją, uczą się, pracują, zakładają rodziny...
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trochę rozumiem twoja panikę , ale nie czytaj tak namiętnie Wink
każdy z nas pisze tu o sobie -szuka na siłę różnych informacji dotyczących diagnozy
w internecie jest wszystko co tylko zechcesz , to czego nie chcesz też
przestałam się martwić na zapas, co będzie za jakiś czas
każdy z nas jest pod kontrolą lekarza i robi wszystko by osiągnąć reemisję

i czytaj ciągle wypowiedź Jaguli :,, każdy z nas.... "
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall


Ostatnio zmieniony przez ludmila_07 dnia Pon Kwi 14, 2008 11:17 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
karorek213
Junior
Junior


Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 15

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 11:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam jeszcze jedno pytanie :w tym badaniu na ten kola.toczniowy mam napisane "prawdopodobieństwo obecności LA jest umiarkowane"czy to może oznaczać że jeszcze nie wiadomo czy wykryto ten antykolagulant!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sama widzisz, że nic do końca nie wiadomo i na prawdę - nie przyczepiaj sobie z góry choroby, do której zdiagnozowania potrzeba o wiele więcej "elementów". Zresztą i tak sama do tego nie dojdziesz, również my.
To, co podajesz i ile podajesz, to zdecydowanie za mało żeby cokolwiek konkretnego już ferować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karorek213
Junior
Junior


Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 15

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję za cierpliwość!!!! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2008 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piszesz na poczatku, ze nie msz zadnych objawow tocznia a wiec dlaczego się stresujesz myslisz ze akurat go będziesz miec skad ci przyszedł do głowy taki pomysl , ob - przyczyna wyrostek sama mowiłas ze zazywałas duze dawki aspiryny wszystkie twoje dolegliwosci mogły się wziąsc z tego aspiryna w duzych dawkach moze powradzic do smierci ( chyba juz w szpitalu ci to wytłumaczyli ) , a nawet gdybys miała tocznia to co ? sa tutaj osoby ktore choruja od wielu lat a nawet obecnie są mlodsze od ciebie
spokojnie wszystko się wyjasni radzę nie wgłebiac się w czytanie tego co raczej ciebie nie będzie dotyczyc bo niby dlaczego miałabys byc chora , sama sobie zaszkodzidziłas teraz musisz to wszystko odkręcic i ciesz sie ze trafiłas do szpitala bo aspirynka mogłaby wykonczyc kazdy twoj narzad wtedy były problem
będzie dobrze nie ma się czym stresowac a z toczniem mozna zyc 50 lat i dłużej
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2008 11:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karorek 213 słuchaj, wyniki badań to niewyroki. Zawsze mógłby się, ktoś pomylić. A, nawet jak coś wyjdzie,to nie można się załamywać. Trzeba brać życie, takie jakie jest, a chorobę traktować jak przyjaciela.
Ja, w życiu dużo przeszłam ale nie straciłam wiary ,że jutro będzie lepiej.
Bardzo wcześniej straciłam tatę, później dostałam padaczkę. W 30 tygodniu ciąży straciłam dziecko, potem gdy mogłam zajść w drugą ciążę zachorowałam na boleriozę, i następny rok w plecy, a jak już zaszłam to dowiedziałam się ,że mam zespół antyfosfolipidowy i podejrzenie o toczeń.
Urodziłam synka, przy porodzie rozeszło mi się spojenie łonowe i dwa m-ce leżałam w łóżku. Mały miał 3 m-ce, kiedy u niego zaczeli podejrzewać dziecięce porażenie mózgowe - rok czasu jeździliśmy z synkiem na rehabilitację i ja w domu ćwiczyłam z nim po 4 razy dziennie, są efekty wyszedł z tego. Mając 2 latka zachorował nam na zespół nerczycowy i dotej pory miał 20 rzutów ,tj. dużo ale nigdy nie myślę ,że może dojść do najgorszego . Zawsze pocieszam się tym ,że z tymi chorobami da się żyć. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karorek213
Junior
Junior


Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 15

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2008 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję za miłe słowa!wczoraj bylam pierwszy raz u reumatologa !lekarka powiedziała że te wyniki mogą być zle przez te infekcje ktore mialam czyli anginę ,wyrostek,ból zęba,ale trzeba to sprawdić i zleciła mi kilka badań krwi .powiedziała że nie ma się jeszcze czym martwić bo nie mam żadnych objawów i dobrze sie czuje.

Małgosia 1 aż się dziwię żę jesteś taka dzielna !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2008 11:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karorek 213 , napisałam o sobie ,ponieważ chciałam Tobie pokazać ,że są różne sytuacje w życiu i niewolno się na początku od razu poddawać. Trzeba walczyć ze swoimi słabościami, ja tak robię i do tej pory nie korzystałam jeszcze z gabinetu psychologa. Nigdy nie myślę, co będzie za jakiś czas, a szczególnie, czy mój synek będzie miał kolejny rzut? Czy w przyszłości będzie konieczny przeszczep nerki? Zgłupiałabym. Muszę mieć siły aby synka wychować. Traktuję go normalnie , nie otoczyłam nad nim płaszcza ochronnego,bo jest chory, ma się nauczyć żyć prawie normalnie.Uważam ,że inaczej mogłabym wyrządzić mu krzywdę. Laughing Twisted Evil Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2008 5:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro nawet lekarka tak twierdzi, to nie denerwuj się tak. Będzie dobrze!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karorek213
Junior
Junior


Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 15

PostWysłany: Nie Maj 04, 2008 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WITAM !TO ZNOWU JA PANIKARA!CZEKAM CAŁY CZAS NA WYNIK PRZECIWCIŁ WE WTOREK MAJĄ BYĆ!ROBILA BADANIA MORFOLOGIA BYŁA OKI ALE OB NADAL WYSOKIE TZ 72!KRZEPLIWOSC KRWI MAM JUŻ PRAWIE W NORMIE!WYNIKI ODEBRAŁAM WE WTOREK A JUŻ W ŚRODĘ MIAŁAM ANGINĘ CZY TO MOGŁO WPŁYNĄĆ NA OB!CZUJĘ SIE DOBRZE ALE MARTWIĄ MNIE BIEGUNKI KTÓRE ZAWSZE MAŁAM PRZY STRESIE A TERAZ SĄ BARDZO CZĘSTE?CZY MOGĄ BYĆ ONE SPOWODOWANE NERWICĄ,DODAM ZE JESTEM STRASZNĄ PANIKARĄ I OD MIESIĄCA JESTEM CAŁY CZAS W OGROMNYM STRESIE !WIEM ŻE TO NIE JEST BESPOSREDNIO ZWIĄZANE Z TEMATYKA FORUM ALE LICZĘ NA WASZĄ WYROZUMIAŁOŚĆ I Z GORY DZIĘKUJĘ!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karorek213
Junior
Junior


Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 15

PostWysłany: Nie Maj 04, 2008 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przepraszam za wielkie litery zapomniałam się!!!!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pon Maj 05, 2008 6:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystarczyło skorzystać z opcji Edit, żeby poprawić Smile

Co do pytań - radzę Ci wyluzuj dla swojego dobra! To może być efekt stresu (stanów nerwicowych).
Nie sugeruj się samym OB. Owszem podwyższenie wartości może świadczyć m. in. o jakimś stanie zapalnym, ale co jest lub może być przyczyną nie powiem. Trochę cierpliwości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Maj 05, 2008 11:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podwyzone ob to moze byc stan po przebytej infekcji, oraz np. lekko pusjący się zab, ale sa tez ludzie korzy całe zycie mają podwyzszone ob i nie choruja . zreszta Ob spada powoli aby się unormowało czasem trzeba i 3 miesiecy , a wiec to aokutar nie jest wazne
nie rozumiem tutaj paniki, przeciez my jestesmy chorzy i co ? raczej nikt włoswo z głowy nie riw nikt nie mysli o koncu swiata zyjemy całkiem , całkiem i zyc będziemy jeszcze bardzo długo,

jeszcze jedno bo na pewno nie cztytałas tematow ktore ci polecano- aby ustalic czy to toczen trzeba spełniac przyjamniej 4 z podanych kryterow, u ciebie jest jeden czyli nic nie wskazuje na chorobe tkanki łaczniej

jesli mozesz skorzystaj w funkci Edit wejdz w swojego posta i popraw duze litery musze naprawde mocno sie wpatrzyc aby przeczytac to co pisze
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karorek213
Junior
Junior


Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 15

PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 8:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panika jest stąd że ostatnio lekarka powiedziała że tak wysokie ob jest charakterystyczne dla takich chorób przewlekłych,a na dodatek dzisiaj jechałam po wyniki przeciwciał i okazało się że p.doktor jest na urlopie więc mam następny tydzień nerwów.
ps.wchodzę w edit i co dalej.Aha czytałam wszystko a nawet chyba za dużo i doskonale rozumiem że jest potrzebne wiele kryteriów ale jeżeli ok sie czuję a wyniki są złe to może świadczyć o początku choroby która się pomału rozwija,jednak pociesza mnie to że głOwny sprawca zamieszania czyli APTT(wysokie)wraca do normy ,mam 45( norma jest do 40).Więc mam jeszcze nadzieje że moje obawy są bez podstawne i że po prostu mam taki organizm któremu musze dać trochę czasu na regenerację!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group