Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nawilżanie - Zespół Sjögrena ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mgła
Super senior
Super senior


Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 81
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Nie Sie 02, 2009 7:42 pm    Temat postu: No i w najgorszym razie, krople doustne robione. Odpowiedz z cytatem

Z pilokarpiną, receptę podawałam w wątku o pilokarpinie (Salagen)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
melii
Junior
Junior


Dołączył: 10 Sie 2003
Posty: 8

PostWysłany: Czw Wrz 03, 2009 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Choruje na Tocznia oraz Zespół Sjögrena . Mam zniszczoną i całkowicie lewą śliniankę tylko jedna jeszcze działa .
Brak śliny i nie przyjemna suchość w jamie ustnej dają w kość .
Dlatego stosuje do nawilżania jamy ustnej dwa preparaty na zmianę :
SALIVA REX - PŁYN DO NAWILŻANIA JAMY USTNEJ W AEROZOLU oraz VIVO -DENTAL - żel do nawilżania jamy ustnej , oraz tabletki na wydzielanie śliny SST .
Mi pomagają , próbowałam już wszystkiego .
Na problemy z suchym okiem stosuje krople OPTIVE ( poleciła mi okulistka po tym jak miałam zapalenie rogówki ( spowodowane Zespołem Suchego oka .


Ostatnio zmieniony przez melii dnia Sro Gru 14, 2011 7:11 pm, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
załamana
Junior
Junior


Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 28

PostWysłany: Nie Wrz 20, 2009 10:23 pm    Temat postu: zespół suchego oka Odpowiedz z cytatem

Właśnie dzisiaj przeczytałam na forum poświęconemu oczom,że suchość oczu zlikwidować można
biorąc OMEGE 3
spożywając tunczyka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Nie Wrz 20, 2009 10:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja myśłę,ze to aż tak proste nie jest niestety Rolling Eyes
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
melii
Junior
Junior


Dołączył: 10 Sie 2003
Posty: 8

PostWysłany: Pią Lis 13, 2009 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny sama choruje Tocznia układowego oraz zespół Zespół Sjögrena i narzekam brak śliny Mucinox - Aerozol do jamy ustniej .
(Sztuczna ślina na bazie naturalnej mucyny pochodzenia roślinnego ).
Poleciła mi ta moja reumatolog Dr . Renata Sokolik


Ostatnio zmieniony przez melii dnia Sro Gru 14, 2011 7:10 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mgła
Super senior
Super senior


Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 81
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Pią Lis 13, 2009 11:27 pm    Temat postu: Glosal Odpowiedz z cytatem

Ja używam Glosalu w aerozolu do ust i mi na szczęście pomaga. jak jest gorzej, boli gardło, bo na suchośc nakłada się infekcja, to szybko biorę Tantum Verde w aerosolu do gardła.
Jak gdzies idę do ludzi i wiem, że będę dużo mówić, to bez spraye w torebce mam zawsze, i przed wejściem psikam na zapas.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MADA
Junior
Junior


Dołączył: 17 Gru 2003
Posty: 5
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z Was włączył do swojego leczenia zespołu suchego oka zabieg zatykania kanalików łzowych (w kanały łzowe chirurg-okulista wkłada zatyczki, które blokują odpływ łez,te pozostają teraz w oku i nawilżają je)?
Jestem ciekawa czy rzeczywiście to pomaga i czuć różnice? zmienia to nasz komfort?
_________________
Magda
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Sro Lis 25, 2009 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poszperaj na Forum - wiem, ze ktoras z dziewczyn miala to robione, ale o ile pamietam-chyba bez specjalnych rezultatów...
Pozdrawiam:)
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
dorka1
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 110
Skąd: Opole

PostWysłany: Sro Lis 25, 2009 10:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj MADA,ja mam zatkane kanaliki,ale to niewiele pomaga,może minimalnie,bo rzadziej są stany zapalne,ale są,a kropić sztucznymi łzami i tak trzeba,bo to co zatykamy,żeby nie uciekało-tego jest bardzo mało/jakieś śladowe ilości/Także to żadna rewelacja,ja też oczekiwałam cudów,a tu nici Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mgła
Super senior
Super senior


Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 81
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Nie Gru 20, 2009 12:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasami wariuję z tym nawilżaniem.Jem omegę 3 lub tran, nawet 6 kapsułek/dobę.
Kropię do 50 razy na dobę.
Okulary noszę do samochodu, żeby powietrze nie dmuchało w oczy.
Piję "herbatkę nawilżającą" (chyba cerę nawilżaWink).
Piję jak najwięcej płynów.
Usuwam mucynę z oka, żeby się nie wżerała w rogówkę.
Jak mi oko wysycha drastycznie, kroplę dużo i idę spać, żeby się ubytki rogówki zagoiły.
Niestety, czasem, jak dołuje, to zamiast odpocząc, błądzę, szukając pomocy w sieci, chociaz wiem, że w trakcie jeszcze mi sie pogarsza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rozterka
Kadet
Kadet


Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 37
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sob Mar 20, 2010 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aktualnie jestem tylko na NLP ( nie zdiagnozowano do końca kolagenoza) i stosuję pastę dr Budwig, aktualnie prawie nie mam dolegliwości związanycz wysychaniem błon śluzowych i suchościa oka, nawet jak siedzę długo przy kompie, więc może faktycznie większe ilości Omega 3 , który bogato wystepuje w oleju lnianym ma wpływ na wilgotność i nawilżanie.
Terapii dr Budwig nie mozna jednak stosować , przy niektórych sposobach leczenia. Np. chemioterapii.
_________________
To, że czegos nie rozumiesz, nie znaczy ,że nie istnieje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mgła
Super senior
Super senior


Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 81
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Czw Mar 24, 2011 12:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz jest nowy preparat oleju lnianego, pełny omega 3 nazywa się Leen Life, podobno najlepszy. Mozna kupic w internecie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
micked
Junior
Junior


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lip 23, 2011 4:54 pm    Temat postu: Aerozole do oczu Odpowiedz z cytatem

Moja przyjaciólka z Sjoegrenem i zaawansowanym zespołem suchego oka była niedawno w Cieplicach, gdzie dobre efekty łagodzące przyniosły jej zabiegi z aerozolami do oczu. Okazało się, że zakład pracy może jej refundować zakup takiego urządzenia wytwarzającego mgiełkę, nie mamy tylko informacji jakie roztwory do tego celu stosować. W Cieplicach jest to jakaś miejscowa woda z dodatkiem soli wapniowo-jodowej, ale okuliści z którymi rozmawiała nie znali szczegółow składu tego roztworu.

Czy ktoś z Was próbował stosować tą metodę, ewentualnie czy znacie okulistów posiadających wiedzę na ten temat, tak żeby można było skonsultować sposób prowadzenia takiej domowej terapii aerozolowej?
Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hatifnat
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 531
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Lip 23, 2011 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupiłam swoje pierwsze w życiu sztuczne łzy.
Starazolin - HydroBalance
Jak na początek - mi wystarczają.

Można stosować ze szkłami kontaktowymi.
_________________
" Hatifnatowie wciąż gonią i gonią. Taki w nich niepokój (...) tylko chcą dotrzeć do horyzontu"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
melii
Junior
Junior


Dołączył: 10 Sie 2003
Posty: 8

PostWysłany: Sro Gru 14, 2011 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

melii napisał:
Witam
Choruje na Tocznia oraz Zespół Sjögrena od 13 lat . Mam zniszczoną i całkowicie lewą śliniankę tylko jedna jeszcze działa .
Brak śliny i nie przyjemna suchość w jamie ustnej dają w kość .
Dlatego stosuje do nawilżania jamy ustnej dwa preparaty na zmianę :
SALIVA REX - PŁYN DO NAWILŻANIA JAMY USTNEJ W AEROZOLU oraz VIVO -DENTAL - żel do nawilżania jamy ustnej , oraz tabletki na wydzielanie śliny SST .
Mi pomagają , próbowałam już wszystkiego .
Na problemy z suchym okiem stosuje krople OPTIVE ( poleciła mi okulistka po tym jak miałam zapalenie rogówki ( spowodowane Zespołem Suchego oka .

Na tocznia biorę Sulfazalzyne w dawce 3 tabletki na dobę Calcort 6 mg raz dziennie , kwas foliowy , vitrum calcium
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 2 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group