Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nadciśnienie
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 228
Skąd: Sławków-Ruda Śląska

PostWysłany: Sro Sie 10, 2005 10:32 am    Temat postu: Nadciśnienie Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko! Która z Was boryka się z wysokim cisnienieniem. Moeje nie chce spaść poniżej 160/120. Jakie bierzecie leki? Ja biorę enarenal, tertensif SR i furosemid. Ostatnio usłyszałam opinię, że enarenal jest złym lekiem. Jakie leki na nadciśnienie Wy przyjmujecie? I czy macie poprawę?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Sro Sie 10, 2005 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Choruje na toczen z zajeciem nerek. Mam nadcisnienie troche z powodu nerek i tego ze przytylam. Biore od jakiegos czasu enarenal. Teraz mam takie normalne 125/78. Zalezy od dnia. Niekiedy mam nawet zaniskie. Ja juz go biore jakies 4 miesiace. A ty jak dlugo? Moze bierzesz za krotko by cos podzialalo? Sama niewiem. A co z ty lekiem jest nie tak ze jest zly?

Ostatnio zmieniony przez gusia_92 dnia Czw Sie 11, 2005 10:52 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Marta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 228
Skąd: Sławków-Ruda Śląska

PostWysłany: Sro Sie 10, 2005 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zły w sensie, że po prostu nie działa. W moim przypadku byłoby to prawda. Jest to opinia innego lekarza, nie mojego. ja bire dosyc długo enarenal. Nie wiem dokładnie ile ale napewno dłuzej niz pół roku. Moje nadciśnienie jest związane z zajęciem nerek, ale i tak jest tak wysokie, że chyba istnieja jakies leki, które mogłyby pomóc. Jak tak dalej pójdzie to walne na jakis zawał Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sie 10, 2005 11:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

leków na nadciśnienie jest od cholery, do wyboru do koloru.
lekarz na pewno jest w stanie wybrać coś odpowiedniego, bo jest w czym wybierać.

z lekami z grupy ACE I trzeba uważać, bo są przeciwskazania do przyjmowania w ciąży i karmieniu piersią - a Enarenal to jeden z najstarszych leków tego typu.
leki na nadciśnienie

strona o nadciśnieniu z poradami i bagatym spisem leków:
http://www.nadcisnienietetnicze.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 228
Skąd: Sławków-Ruda Śląska

PostWysłany: Sro Sie 10, 2005 11:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nenya dzieki! Ale ja to wszystko wiem. Chyba naprawde zmienie lekarza. Wszystcy mi to mówia, a ja głupia wciąż sie waham . Sama sobie przecież leków nie zmienię, a wydaje mi sie,że skoro ten zestaw nie działa to trzeba spróbowac innego. To chyba logiczne nawet bez studiów medycznych. Nie tylko enarenal jest jednym z najstarszych leków, także azathiprine i tez ja biorę. Ostatnio nawet w teleekspresie informacja z Ministerstwa Zdrowia była podawana,że ten lek powinien byc wycofany a mimo to lekarze tzw. „starej daty" ciągle je wypisują.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sie 10, 2005 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to chyba nie kwestia stary czy nowy, ważne żeby działał! encorton to przecież Staruszek Farmacji, ale łykamy i skubany działa nawet za dobrze Wink , podobnie jak niezbyt świerza sulfasalazyna...

są leki dobre i sprawdzone, nie zawsze najnowsza generacja jest rewelacyjna i bez zastrzeżeń, bo skutki długoterminowe są ciągle nie znane, a firmy farmaceutczne naciskają na lekarzy bo chcą sprzedawać swoje nowe cacka...

ważne żeby lekarz odpowiednio reagował na to co się dzieje z pacjentem, może faktycznie czas na dodatkowe konsultacje, co? nie musisz palić za sobą mostów, po prostu spróbuj u kogoś innego i zobacz co ma do zaoferowania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Sie 10, 2005 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja biore enarenal od poczatku oraz tertensif......i bardzo go sobie chwale.....Enarenal ma rozne dawki .moze po prostu wystarczy wziac wieksze.......mnie ustawiano dlugo ......najperw byly to 5mg........potem 10 ..........jakis okres 20 mg.....w zaleznosci od cisnienia.......
Teraz jestem na 5mg i jest super......chyba nie zamienilabym go na inny.......
Jak Nanya mowi jest tych lekow w cholere i ciut.......ale czy lepsze ...no coz ......na 100% drozsze.......mam kolezanki ktore biora co innego ........i nie widac roznicy .....tez co jakis czas trzeba regulowac dawki......
Sa lekarze ktorzy uwazaja ze lek stary ......juz nie jest tak dobry od tego nowoczesnego......a tymczasem niekoniecznie tak jest .....
Bywa ze ten stary sprawdzony i tani lek jest o wiele lepszy niz pozostale...
Niektorzy uwazaja ze co co tanie jest nic niewarte.....a to co drogie to juz osmy cud swiata......
Przmysl to .czy czasm twoja lekarka nie ma racji ......
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 228
Skąd: Sławków-Ruda Śląska

PostWysłany: Sro Sie 10, 2005 4:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie jest kwestia ceny. nawet nie mam pojęcia ile kosztuja inne leki, ale nie powiedziałabym tez, że enarenal i tertensif są tanie. Ja właśnie mam zwiększoną dawkę enarenalu. Do tej pory brałam 20 mg dziennnie, teraz 30. Nie jest on dla mnie jak widac skuteczny. Nie twierdze wcale, że z tego powodu, ze przestarzały. Może po prostu mój organizm potrzebuje silniejszego leku, albo z innej grupy. Ja tego nie wiem! W końcu to nie ja jestem lekarzem! Ale tak jak mówię, wydaje mi sie, że jak coś nie działa to chyba nie jest dobre. Chyba , żę jest jeszcze inna przyczyna mojego nadciścienia. Starałam sie wszystkie wyeliminować. Żarcie bez soli jest paskudne, ale idzie się przyzwyczaić Smile Ale widocznie mój organizm potrzebuje czegoś więcej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Sie 10, 2005 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marta.........pogadaj na spokojnie z lekarze .....tak jak opisalas to mnie .........jesli mialas rozne dawki ......i nic .......to trzeba go zmienic i tyle.......bo jesli nic sie nie uspokaja to chyba niestety nie dziala....Jesli masz wiecej uwag do twojego lekarza i nie potrafisz nawiazac z nim kontaktu to niestety pozostaje ci zmienic lekarza........Moze to jeden z tych niereformowalnych ...ktory wszystkim zapisuje to samo......bo i tak jest.....
Zycze ci nareszcie rozwiazania tego problemu......A moze jeszce nerki zle leczone........sa ...to tez powoduje ze cisnienie nie spada.....musisz to wyjasnic .bo niestety cos jest nie tak.......
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 27 Lis 2003
Posty: 138
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Sie 11, 2005 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja brałam bardzo długo Enarenal i kiedy po cyklosporynie ciśnienie skoczyło zamieniono mi go Lisinoratio 20mg. Po dłuzszym stosowaniu cisnienie się unormowało. Tez choruje na toczeń z zajęciem nerek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
basbas
Junior
Junior


Dołączył: 26 Paź 2003
Posty: 4
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Sie 11, 2005 5:22 pm    Temat postu: cisnienie Odpowiedz z cytatem

hm, ja słyszałam od kilku lekarzy ze enerenal jest przeciwskazany zwłaszcza dla osób z zajętymi nerkami, ostatnio potwierdził to nefrolog na oddziale szpitalnym, cholera wie generalnie wszystkie leki przciazają nerki wątrobę, po pulsach ciśnienie poszło mi w górę jak szalone, odstawiono mi enerenal i przystapiono do testowania nowych leków, raz taki a drugiegi dnia taki czułam sie jak królik doświadczalny...w ostateczności podziałała Cardura i Lacipil drogie...ale podziałały, po kilku miesiącach Lacipil zmieniono na Lisihexal i ten zdziałał cuda pół tabletki rano i przez czały dzień moje ciścnienie jest jak ciśnienie niemowlaka.
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Sob Sie 13, 2005 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na nadcisnienie mi doskonale sluzy:
tritace 10; tertensif 1.5; sectral 200 - wszystko raz dziennie rano i cisnienie przyjmuje wartosci prawidlowe 120/80
wczesniej bralam zamiast sectralu betaloc 50, ale powodowal zawroty glowy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Sob Sie 13, 2005 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Very Happy
Moje dziecko już ponad 3 lata przyjmuje enarenal 2 * dziennie w dawce
1,25mg
Przez rok ciśnienie było raczej wysokie i wysoka tachykardia.
Teraz od 2 lat ciśnienie sie unormowało i serducho wolniej pracuje.
Obecnie od 3 tygodni walczymy z uporczywym kaszlem bez objawów przeziębieniowych, zatoki -zdjęcie czyste. Nie pomogły leki przepisane przez lekarza pierwszego kontaktu (syropy, antybiotyk, inhalacje). Zwróciłam sie o pomoc do lekarza w szpitalu. Zmienił leczenie -wprowadził mucosolwan i bioparox w aerozolu. Po 4 dniach stosowania Marta przespała pierwszą noc (i ja też Wink ) po prawie 2,5 tygodnia bezsennych nocach. W tej chwili jednak zaczęło jej ściekać z nosa i po gardle, czyli coś tam było i z infekcją.
Ale mam wątpliwości ponieważ lekarz po obejrzeniu karty wypisowej zapytał sie od kiedy przyjmowany jest enarenal. Powiedział, że czasami enarenal może spowodować uporczywy kaszel. Ale z decyzja co dalej muszę sie wstrzymać do powrotu lekarza prowadzącego z urlopu (ordynatora).
Czy ktoś z Motylków miał podobny problem ?
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Sie 14, 2005 9:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja biore enarenal .......plus Tertensif SR .ale zapomnialam napisac ...cisnienie jest wspaniale............a sprawa uporczywych kaszli ........oraz pozniej sciekanie po tylnej sciance gardla i katar ...wodnisty to typowe objawy alergii......mialam tesy i jestem alergikiem ......wiec wiem ze to po prostu trzeba przetrzymac......lagodzac lekami typu zyrtec ...czy Amertil .......w razie zaostrzenia ........leki rozrzedzajace flegme ...ktore podano Marcie......
Moze byc po prostu uczulona na pylki .....na pokrzywy ......na trawy ..............przypomnij sobie czy w ubieglych latach nie chorowala nie miala kaszlu.......i tutaj antybiotyki sa zbyteczne..po prostu nie pomoga......Zapytaj lekarza takze o to .......i jeszce jedno testy robione na sterydach ......i przy braniu wapna.....nie zawsze wychodza .......wiec pozostaje ci chyba przyjac ze to alergia........ale to juz musi zdecydowac lekarz.....
monika.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Nie Sie 14, 2005 10:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy moje dziecko jest na coś uczulone, nie wiem i nie zanosi sie abym w najbliższym czasie uzyskała odpowiedź. Marta odkąd zachorowała (jeszcze przed rozpoznaniem )miała włączone sterydy z uwagi na dramatyczny przebieg . Cały czas lekarze mieli na uwadze wykonanie testów alergicznych ale niestety nigdy nie było takiego momentu bez przyjmowania sterydów.
Testów nie wykonano i jak narazie nie zanosi się aby w najbliższym czasie.... ,bo sterydy to stały dodatek będzie.
Na stałe ma włączony zyrtex , więc może będzie zmiana leku? Muszę czekać na powrót lekarza.
Na 22.08. mamy zaplanowaną biopsję nerki i stąd mój post i wiadomo - zdenerwowanie.
Pozdrawiam
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group