Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przyczyny - gdybanie ...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Maj 29, 2012 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mama chorowała, choruje więc i córka, dlatego można sądzić, że choroba jest dziedziczona, czyli genetyczna.

Ja w literaturze medycznej nie spotkałem się z przeprowadzonymi badaniami wykluczającymi mikrobiologiczne (najprawdopodobniej grzybicze) pochodzenie chorób nazywanych "autoimmunologicznymi".

Za takim właśnie podłożem powstawania i rozprzestrzeniania "chorób autoimmunologicznych" może przemawia?


a jesli rodzice nigdy nie chorowali ?
nie spotkałeś się z badaniami wykluczenia mikrobiologicznego pochodzenia naszych chorob?
ale potwierdzenia także nie ma ,
nie ma tez badan ktore potwierdzają dziedziczenie choroby , owszem takie badania się odbywały i to na duzą skalę i niczego nie wniosły sama brałam w nich udział. Przebadano mnie ,moje rodzenstwo i rodziców
podejrzewam ze lata całe jeszcze nic nie wniosą ponad to co juz wiemy

co do tego
Cytat:
Zauważyłem również na tym forum temat złego samopoczucia chorych kobiet w okresie około owulacyjnym i okresie @.
Tutaj również trudno o wytłumaczenie tego zjawiska na podstawie genetycznych podstaw tzw. chorób autoimmunologicznych.
Łatwiej to zrobić w oparciu o teorię mówiącą, że infekcja grzybicza stanowi podłoże tych chorób.


a co z kobietami ktore takze się zle czują i są zdrowe?
bo tak ma prawie kazda kobieta

sorry ale dla mnie to faktycznie tylko gdybanie
a juz przytaczanie Wikipedii jest kompletną a pomyłką
to zaden autorytet nawet dla mnie laika
jak sie chce uwiarygodnic swoją teorie to zawsze mozna ,tylko ile to ma wspolnego z rzeczywistym stanem to juz inna bajka
tak mozna wytłumaczyc wszystko

skłaniam sie ku temu co napisał Shinigami
Cytat:
a potem przyszedł prion i rozwalił wszelkie dyskusje na temat tego co wiemy


bo tak naprawdę nasze teorie nie mają zadnego sensu
nie ma racjonalnego wytłumaczenia powstawania tej grupy chorob , mozemy sobie gdybać, możemy miec swoje spostrzeżenia i tyle
nie mamy ani wiedzy medycznej ani wiedzy biologicznej, kompletnie nie umiemy tego zrozumieć a tym bardziej wytłumaczyć

wiemy ze stres sprzyja naszym chorobom ale ktorej chorobie stres nie sprzyja ?
czyli zawały to także grzybicze podłoze ? bo często stres jest winowajcą . jak wiekszosci chorob

dla mnie to gdybanie nie ma sensnu
podkreslam dla mnie
kazdy ma prawo do wypowiedzi ale mnie nic z tego nie przekonuje
widocznie nie chce zostac przekonana
mało nawet nie chce mi się mysleć na ten temat
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Sro Maj 30, 2012 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znedzynski napisał:

Ja w literaturze medycznej nie spotkałem się z przeprowadzonymi badaniami wykluczającymi mikrobiologiczne (najprawdopodobniej grzybicze) pochodzenie chorób nazywanych "autoimmunologicznymi".

fajnie.
Ja nie znalazłam też badań wykluczających możliwości indukowania chorób nazywanych "autoimmunologicznymi" przez promieniowanie kosmiczne, czy też przez działanie sił nieczystych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shinigami
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 111
Skąd: Wilk z Lasu

PostWysłany: Sro Maj 30, 2012 10:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

awania napisał:
... czy też przez działanie sił nieczystych.



a kara za grzechy?

Twisted Evil Twisted Evil


ogólnie temat off topicowy, każdy ma prawo mieć swoją koncepcję, ale niekoniecznie narzucania jej jako jedynej prawdy. To co medycyna wie w dniu dzisiejszym to tzw EBM - Evidence Based Medicine i w to warto wierzyć, wierzyć, ale nie przestawać szukać. Nieznalezione może być przydatne, może również nie być przydatne wcale. Troszkę więcej krytycyzmu, choroby z autoagresji nie mają aż tak prostego klucza do rozwiązania jak jakaś mykoza.


Szczegółów i błędów merytorycznych, fanatyzujących i trywializujących funkcjonowanie człowieka w wywodach autorów najobszerniejszych znędzających medycynę postów nie komentuję. Szkoda czasu.
_________________
Ars bene mordiendi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Sro Maj 30, 2012 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shinigami napisał:

a kara za grzechy?
Twisted Evil Twisted Evil

właśnie do tej koncepcji się odniosłam, więc - wskaż mi proszę w literaturze medycznej badania wykluczające wpływ sił nieczystych na choroby nazywane "autoimmunologicznymi". A może to właśnie jest "autokaranie" za grzechy, hę?Wink


Cytat:

Nieznalezione może być przydatne, może również nie być przydatne wcale. Troszkę więcej krytycyzmu, choroby z autoagresji nie mają aż tak prostego klucza do rozwiązania jak jakaś mykoza.

mykoza to dobre rozwiązanie wielu rzeczy, które wydają się nie mieć prostego klucza. Można byłoby rzec, że flukonazol lekiem pierwszego wyboru w każdej niemal sytuacji.
Shinigami, ładnie napisałeś o tych prawach do własnych opinii itp. nie mogę się z Tobą nie zgodzić, niemniej nie lubię i nie lubię i nie lubię mykoteorii. Źle mi się kojarzą.


Cytat:
Szczegółów i błędów merytorycznych, fanatyzujących i trywializujących funkcjonowanie człowieka

nawet, gdybyś postanowił (Ty, lub ktokolwiek inny) poświęcić czas swój i umysłowość celem skomentowania w/w - nic nie osiągniesz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shinigami
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 111
Skąd: Wilk z Lasu

PostWysłany: Sro Maj 30, 2012 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A może to właśnie jest "autokaranie" za grzechy, hę?Wink


i tu wracamy do teorii psychologicznych - psychogennych uwarunkowań a/agresji - oś stresu, depresji, lęku = głównie kortyzol - co nie zmienia, że nie ma wspólnego uniwersalnego i pierwiastkowego mianownika. Nie da się uprościć czegoś, co nie jest w chwili obecnej dalej redukowalne. Choroby z autoagresji to grupa chorób. Czasami wyzwalanych jakimś czynnikiem (toczeń polekowy, łuszczyca po infekcji paciorkowcowej etc..), czasami z nieznanego bliżej powodu (obecnie, jeszcze). Głupota nie wyzwala niczego, tylko ogranicza.
_________________
Ars bene mordiendi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Sro Maj 30, 2012 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shinigami napisał:

i tu wracamy do teorii psychologicznych - psychogennych uwarunkowań a/agresji - oś stresu, depresji, lęku = głównie kortyzol

I nie potrzeba candidy ani innego paskudnego grzyba, żeby oś stresu pobudzona została.

Cytat:

- co nie zmienia, że nie ma wspólnego uniwersalnego i pierwiastkowego mianownika. Nic nie da się uprościć, gdy nie jest w chwili obecnej dalej redukowalne.

Niestety, ludzie mają silną, niesamowicie silną potrzebę poszukiwania
rozwiązań prostych. To daje nadzieję. Zwalcz grzyba - będziesz zdrów jak
ryba.
Yo!
nie grzyb? To nic, nadzieja umiera ostatnia. W takim razie rtęć, ołów. Chelatacja w zasięgu ręki. Wystarczy tak niewiele i znów możesz być
zdrów.
Yo!
Też nie zadziałało? Ależ nic dziwnego, na pewno wszystkiemu winne są lamblie albo inna włosogłówka. I sprawa prosta - połącz tymianek, piołun, miętę, goryczkę, rumianek i kminek, wrzuć do wanny, zanurzyć się wypada. Po kilku_nastu minutach powlecz swe ciało dużą ilością miodu. Po co? Za chwilę ujrzysz, jak wychodzą z Twego ciała. Włosogłówki. A Ty masz chorobę z
główki.
Yo! Yo! Yo!


Cytat:

Głupota nie wyzwala niczego, tylko ogranicza.

Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Sro Maj 30, 2012 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypomniało mi się, odnośnie tych grzybów, jak szwagierka mojej siostry zdiagnozowała sobie sama candidę. Poszła do jakiegoś szamana (bo lekarzem to on na pewno nie był, jakiś znachor-naciągacz) i dostała do leczenia candidy... ziółka (bodajże oregano) do parzenia i picia w super cenie ok. 500 zł Twisted Evil Teraz już nie słyszę, żeby miała candidę, więc chyba ziółka zadziałały Laughing Twisted Evil
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Pluskotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 1983

PostWysłany: Sro Maj 30, 2012 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(usunięte)
_________________
"Przyzwyczajenie do ironii psuje charakter."


Ostatnio zmieniony przez Pluskotka dnia Pią Lis 22, 2013 4:00 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shinigami
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 111
Skąd: Wilk z Lasu

PostWysłany: Sro Maj 30, 2012 12:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pluskotka napisał:
O widzisz i na cholerę ojcu Ecaltę dawali jak mogłam mu oregano parzyć. Całe wory tego mam. Razz



o rety.. trochę wilgoci i spleśnieje..
_________________
Ars bene mordiendi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Sro Maj 30, 2012 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shinigami napisał:

o rety.. trochę wilgoci i spleśnieje..

zawczasu, dlatego
proponuję
flukonazolem oregano potraktować
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pluskotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 1983

PostWysłany: Sro Maj 30, 2012 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(usunięte)
_________________
"Przyzwyczajenie do ironii psuje charakter."


Ostatnio zmieniony przez Pluskotka dnia Pią Lis 22, 2013 4:00 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Sro Maj 30, 2012 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pluskotka napisał:
Ojej i znowu kontakt z grzybem!
A tak serio to może nie wory, ale to jednak przyprawa, której musi być u mnie sporo. Smile

wory, czy woreczki, uważaj
każda ilość grzyba może być
groźna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pluskotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 1983

PostWysłany: Sro Maj 30, 2012 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(usunięte)
_________________
"Przyzwyczajenie do ironii psuje charakter."


Ostatnio zmieniony przez Pluskotka dnia Pią Lis 22, 2013 4:19 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Sro Maj 30, 2012 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pluskotka napisał:
Podłączę się ojcu pod kroplówkę, u niego non stop odgrzybianie. Jestem uratowana od zagłady. Razz

oregano podłącz
a nie siebie;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pluskotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 1983

PostWysłany: Sro Maj 30, 2012 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(usunięte)
_________________
"Przyzwyczajenie do ironii psuje charakter."


Ostatnio zmieniony przez Pluskotka dnia Pią Lis 22, 2013 4:20 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 2 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group