Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

TBC

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Darek
Junior
Junior


Dołączył: 10 Cze 2008
Posty: 1

PostWysłany: Wto Cze 17, 2008 2:54 pm    Temat postu: TBC Odpowiedz z cytatem

Kochani! Crying or Very sad Zwracam się do Was z bardzo gorąco prośbą o poradę. W 2001 r. przebyłem trzy poważne operacje na przewód pokarmowy, podczas 3 reoperacji ratującej mi życie, główny operator, po otwarciu mi jamy brzusznej stwierdził, że mam okropne zrosty. Z tymi zrostami "bawił się" ponad 6 godzin i tak nie zdołał ich w całości usunąć. Podczas tej operacji pobrał wycinek z tylnej ściany żołądka do badania histopatologicznego z zapytaniem czy jest do tbc. Po 2 tygodniach otrzymał odpowiedź, że tak. Wobec powyższego byłem leczony na gruźlicę przez 9 m-cy. Question W tym roku biegły lekarz pumonolog postanowił sprawdzić, czy naprawdę byłem chory na tbc jelit (klatkę piersiowa była bz , więc wykluczyli tbc wtórną) i ponownie wystąpił do lekarza histopatologa o zbadanie tego wycinka, który pozostał w Instytucie i w tym momencie histopatolog wykluczył tbc, obarczając operatora tym , że zasugerował czy to nie jest przypadkiem tbc jelit. A oto moje pytanie, które nasuwa się samo, czy leczenie tuberkulinami przez okres 9 m-cy jest naprawdę obojętne dla człowieka, czy jednak daje jakieś skutki uboczne? Nadmieniam, iż cały czas czuję się osłabiony, wyczerpany itp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Cze 18, 2008 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Darek,
muszę przyznać, że niezupełnie rozumiem dlaczego trafiłeś na forum o chorobach tkanki łącznej Confused czy oprócz opisanych problemów chorujesz już na tocznia lub inną chorobę z tej grupy? może dopiero podejrzewasz, że jesteś chory?
nie kojarzę nikogo z forum kto byłby leczony na guźlicę, nie mam nawet pojęcia na czym to leczenie polega. ale wydaje mi się, że żadne leczenie chorób przewlekłych nie pozostaje obojątne, każdy lek ma skutki uboczne.
to jest pewne. jaki wpływ wywarło na ciebie, nie sposób odpowiedziec, a przypuszczasz że mogło wywołac chorobę autoimmunologiczną?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Cze 27, 2008 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja miałam tbc jelit , tez wycinek hist- patologiczny to wykazał , tylko ze w przeciwniestwie do ciebie miałam usuniete cały długi fragment jelita cienkiego oraz polowe grubegoa wiec wszystkie gyzy nawet te najdrobniejsze zostały usuniete byłam leczona przez 9 miesięcy , wiadomo ze jesli wykryto TBc w jelitach zmian nie ma i nie będzie w płucach , a wiec przeswietlenia sa tu niepotrzebne ,aby skontrolowac czy gruzlica jest wyleczona trzeba robic badnia kału na tbc ,


kazde długotrwałe leczenie jednak obciaza organizm a wiec pozostawia slad, a leczenie gruzlicy jest wyjatkowo obciazające jednak od leczenia mineło sporo czasu a wiec juz dawno nie powinienies odczuwac jego skutkow , rok dwa gora ale teraz juz nie , nie wiem jak ty ale ja wrociłam do normalngeo jedzienia po roku , a po kilu miesiacach juz czułam sie lepiej ,i wszyscy pacjenci po gruzlicy juz po kilku mieiscach czuli sie dobrze a byłam z osobami ktore miały gruzlicę w nietypowych miejscach czyli mozg, i kosci nie znam nikogo kto przezyl gruzlice jelit , bylam leczona w tym samym roku co ty i konsultant do sparw gruzlicy nie mial pojęcia co ze mna zobic z tym ze od razu uczuliłam sie na 2 z 4 podawanych lekow i trzeba je bylo zastpic czyms innym
o gruzlicy juz nie pamietam to byl epizod co prawda uratowano mi wtedy po raz pierwszy zycie i będe o tym pamietac ale nie sądze aby moje obcne samopoczucie mialo cos wspolnego z choroba sprzed lat - nawet nie zgłaszam sie do kontroli bo tego juz pilnuje klinika w sumie po co ? pulmunolog nie ma nic wspolnego z jelitami a tam była grzulica i przeswietlenia pluc obecnie i tak do niczego nie prowadza
ja okresowo mam badnia i posiewy kału na TBc jest ok, i tak powinno zostac ,

u ciebie ni wszystko usunieto a wiec byc moze twoje samopoczucie to dalej aktywna choroba jednak nie wykryje sie jej przeswietleniem czy probami TBC - bo wyjda negatywnie , trutaj trzeba badan po tym katem a nie wtracania się pulmunolga do typowych badan gastrologicznych bo tylko tak mozna w tym przypadku stwierdzic czy nadaljesli aktywna takie badnia istnieja i robi się je podczas kolonoskopii czy gastroskopii pobierajac wycinek czy prostym badniem kały na tbc.
nie wiem jak długo zostawaia się wycinki i jak długo bakteria zyje w roztworze , wazna jeslt pierwsza diagnoza, piszesz ze była to operacja ratujaca zycia a wiec cos powaznego się dzialo , i tutaj sam musisz odpowiedziec sobie na to pytanie , czy były jakies przesłanki ktore mogły sugerowac tbc? u mnie sadzono ze to ziarnica złosiliwa dopiero po przyjsciu wynikow hit- pat . stwierdzono ze to jednak gruzlica, i dzieki ze to tylko byla gruzlica , zadko się zdarza gruzlica jelit ale jednak się zdarza i tylko poprzez wycinek hist- pat sie ja wykrywa wiecej przypadkow ujawania się po smierci bo czesto ta choroba umieszczona w jelitach a wiec nietypowym miejscu powoduje zgon
ja bardzo schudłam w tym okresie , miałam tez temp, 40 stopni potworne bóle brzucha a wiec objawy pasowałyby tez do gruzlicy - mam pytanie po co wracac do starych wycinkow , po co podwazac teraz po latach diagnoze i lecznie to historia -
moze chorujesz jak Nenya sugerowała na choroba autoimmunologiczna ze zadałes to pytanie na tym forum ? ja jestem z tego co wiem jedyna osoba ktora przeszła tbc jelit a na pewno jedyna na tym forum a wiec jesli masz ktorąs z chorob zwiazanych z tym forum to moge odpiwiedziec na twoje pytania na priv. jesli nie masz raczej nie bardzo pomoge to co wiedziałam napisałam dosyc obszernie
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group