Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witajcie
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asasello
Kadet
Kadet


Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 41
Skąd: Żory

PostWysłany: Pią Sie 22, 2008 10:24 pm    Temat postu: Witajcie Odpowiedz z cytatem

Witajcie!
Mam na imię Karolina, mam 26 lat, na tocznia leczę się od lat 11. Mam zajęte nerki. Obecnie leczę się w klinice nefrologii w Krakowie. Wcześniej "prowadzili" mnie lekarze z Jastrzębia Zdroju i bez mała nie usmiercili. Podawali mi jedynie sterydy i endoksan w niezmierzonych ilosciach. skutki? A bardzo ciekawe- w zeszłym roku niewydolność nerek po przedawkowaniu endoksanu (ale na całe szczęście klinice Krakowskiej udało się mnie uruchomic od nowa i już nie mam dializ), zniszczona watroba, przewlekła niedokrwistość, zaćma obuoczna + zniszczona siatkowka , bezpłodność, zakłócony cykl miesiączkowania, łysienie głowy, nadciśnienie, niedoczynność tarczycy, zwyrodnienia stawów i kregosłupa, żylaki, kamienie na woreczku, zmiany skórne posterydowe-otwierjace się rany i "obłażenie ze skóry" oraz wredne obrzydliwe rozstepy i oczywiście silna nerwica-ciekawe po czym Razz
Dodam że podczas podawania mi chemi nie dawali zadnych leków osłonowych-więc mam żoładeczek jak marzenie i popalone zyłki...

Toczeń spaprał mi życie dokumentnie. Miałam swoje plany a tu klops. Miały być studia, praca, rodzina. I nici z tego. Studia musiałam przerwać, nie mogę pracować, a rodzina...hmmmm cóz-nikt mnie nie chce. Było paru ale po przeanalizowaniu mojej sytuacji zwyczajnie kopneli mnie w tyłek.
Mam jedynie kotka i psy-jeden to jamnik (13 lat) a drugi to młody niespełna 2 letni Golden Retriever. Właśnie ten drugi jest moim mostem ze swiatem zewnetrznym. Muszę z nim wyjśc i moze dlatego jeszcze nie zdziczałam kompletnie. W dodatku nosi mi zakupy Smile Kotek jest podpora w domku-dzieki niemu nie siedze i nie kiwam sie patrzac w sciany Smile
Dość ciężko przechodzę to cholerstwo. Szczególnie okres letni jest koszmarem. Na mnie bardzo niekorzystnie wpływa słońce.
Teraz dzięki wielu osobom oraz dzięki wspaniałej pani psycholog powoli otwieram się na ludzi. I widzę ze jest wielu takich jak ja i wcale nie jestem pepek swiata-z tym da się zyć-trudno ale się da.

Obecnie redukuja mi sterydy-robia to pomalutku bo brałam przeokropne dawki. Mam nadzieje że w końcu dojdę do swojej wagi. Teraz nie ejst tragicznie- mam 172 cm i waże 82 kg. Nie podjadam, jem warzywka i owoce. Nie jem słodyczy, cukru, soli, i mieska-ze wzgledu na nerki Sad mniam a ja tak lubie miesko ^^ soi nie trawie-zwyczajnie mam po niej sraczke Razz Kazali mi za to wcinac przepiórcze jajka- to ponoć jest na lepszą hemoglobinke. Mam nadzieję że schudne kiedyś-o pozbyciu się rozstępów nie marzę raczej bo sa za wielkie.
Biorę też cyklosporynke- no i wiecie -owłosiło mnie straszliwie-mam mordke jak teletubiś Razz.
To tyle chyba. Pozdrawiam Was wszystkich :*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Sie 22, 2008 10:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj na forum Karolinka Exclamation Very Happy
ja mam 24 lata i też mnie nikt nie chce, palny życiowe musiałam zmieniać parokrotnie, mam zajęte nerki, endoprotezę biodra (sterydy zniszczyły mi kości) Laughing ale jest ok hahaha ze wszystkim da rade żyć
rozstępów się nie pozbędziesz, bo nie da rady, no chyba że chirurgicznie Very Happy olać je i po sprawie, ja tak robię i jest ok Cool

my tu na forum chcemy Ciebie na 100% a nawet więcej Very Happy

super, że nie masz dializ; sterydziki powoli zmniejszą, cyklosporynkę super na porost włosów także Laughing

zapraszam do korzystania ze wszystkich działów; dzielenie się jakże cennymi doświadczeniami; polecam wyszukiwarkę oraz kawiarenkę-codzienna porcja plotek i wyrzucania z siebie, co leży na sercu, gadki o wszystkim i o niczym

Buziak
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Sie 22, 2008 10:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,
z tego, co piszesz, masz za sobą ciężkie doświadczenia... mam jednak nadzieję, że rozpoczniesz udaną terapię i w końcu wyjdziesz na "prostą" Smile
Po forum buszuj do woli Smile
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Pią Sie 22, 2008 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolino, witaj Very Happy

Ja mam 22 lata i także nikt mnie nie chce.Wink
Życie weryfikuje nasze plany i marzenia, czasami bardzo trudno jest się z tym pogodzić.
Jak napisała Kinga ze wszystkim da się żyć... życie jest piękne, mimo wszystko.

Bardzo cieszę się, że jesteś z nami.
Forum bardzo pomaga.

Buziak
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Sie 22, 2008 10:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hahaha załóżmy wątek pt "nikt mnie nie chce" Wink

na słoneczko trzeba bardzo uważać; sam toczeń go nie lubi; drugą sprawą są nasze leki, tu też zakazane słońce Very Happy ale blada skóra to oznaka szlachectwa Cool są kremy barwiące skórę, w razie czego Very Happy

a co porabiasz na co dzień? jesteś na rencie?
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DorciaR
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 1599
Skąd: pomorskie obecnie Wielka Brytania

PostWysłany: Pią Sie 22, 2008 10:54 pm    Temat postu: Re: Witajcie Odpowiedz z cytatem

asasello napisał:
" ...w zeszłym roku niewydolność nerek po przedawkowaniu endoksanu (ale na całe szczęście klinice Krakowskiej udało się mnie uruchomic od nowa i już nie mam dializ), zniszczona watroba, przewlekła niedokrwistość, zaćma obuoczna + zniszczona siatkowka , bezpłodność, zakłócony cykl miesiączkowania, łysienie głowy, nadciśnienie, niedoczynność tarczycy, zwyrodnienia stawów i kregosłupa, żylaki, kamienie na woreczku, zmiany skórne posterydowe-otwierjace się rany i "obłażenie ze skóry" oraz wredne obrzydliwe rozstepy i oczywiście silna nerwica-ciekawe po czym Razz
Dodam że podczas podawania mi chemi nie dawali zadnych leków osłonowych-więc mam żoładeczek jak marzenie i popalone zyłki...

Shocked Cześć Karolinka, jak czytałam twój post a szczególnie te wyżej wymienione choroby i to co przeżyłaś to się popłakałam. Jesteś jeszcze taka młoda, a tyle cierpienia już przeszłaś. Piszesz że toczeń spaprał Ci życie. Chyba prawie każdy z Nas niesie ze sobą bagaż chorób, cierpienia. Jak troszkę poznasz to forum i ludzi to zobaczysz że nie jesteś sama. Trochę Cie rozumiem to co przeżywasz. Ja też bym chyba ześwirowała. Co do marzeń, planów - nie zawsze tak jest że to co sobie zaplanujemy tak jest. Bóg ma swój plan. Ja jeszcze do niedawna pracowałam zawodowo a teraz życie mi się przewróciło o 180 stopni. Co do rodziny i założenia jej, to ja też miałam przykre doświadczenia, faceci kopali mnie w tyłek, bo przecież nie będą opiekować się chorobą osobą. Myślałam że nigdy nie znajdę męża, że to moja wina i nie lubiam siebie za to że jestem chora. Ale to nie była moja wina, tylko Oni byli nie dojrzali. Ale znalazłam drugą połówkę, która mnie wspiera i nie straszna jest dla niego moja choroba. Przecież oprócz tego że choruje to jestem człowiekiem, który czuje i kocha. Tutaj na forum też jest mnóstwo osób które mają mężów i dzieci. Dzieci....piszesz że jesteś bezpłodna. Dużo kobiet nie może mieć dzieci. Ja mam 31 lat i też jeszcze nie mam dziecka. Ale na tym życie się nie kończy. Może Twoim celem w życiu jest coś innego. A może adopcja. Narazie powinnaś zająć się sobą a reszte samo przyjdzie. Wiem że to tcze gadanie i jak człowiek jest załamany to nic do niego nie dociera. Ale zrobiłaś pierwszy krok - zarejestrowałaś się na forum i wyrzuciłaś to z siebie. Zobaczysz...wszystko przyjdzie w swoim czasie. Bądź z Nami, bo My także potrzebujemy takich osób jak Ty. Napewno jesteś piękną osobą, bo piękno mamy w sobie. Co z tego że byś wyglądała jak Doda, a byś miała pusto w głowie. Nie każdy może być idealny....idealnych osób nie ma.
_________________
"Byłoby szczęściem móc uszy i inne zmysły zamykać jak oczy" Georg Christoph Lichtenberg


Ostatnio zmieniony przez DorciaR dnia Pią Sie 22, 2008 10:58 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Pią Sie 22, 2008 10:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj karolinko Smile

ja mam 29 lat i też mnie nikt nie chce i trudno mam was Smile
ja jeszcze niew eim co mam bo dopiero raczkuje w badaniach

karolinko z tego co piszesz to faktycznie bardzo dośwaidczona jesteś pzrez chorobę, mnie aż za serec scisnęło jak czytałam. mam nadzieję że pomalutku zmniejszą ci te sterydy i organizm się zacznie regenerować. sama widzisz nerki już nie potzrebują dializ Smile i oby tak dalej. na pewno sie uda.
tutaj znajdziesz wiele osób z podobnymi problemami i mam nadzieje że szybko się u nas zadomowisz Smile
bardzo mocno cię ściskam i serdecznie pozdrawiam Smile
Buziak
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asasello
Kadet
Kadet


Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 41
Skąd: Żory

PostWysłany: Sob Sie 23, 2008 1:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co porabiam na codzień? Ogólnie jestem na rencie, mieszkam z rodzicami. Mój młoodszy braciszek już dawno mieszka sam, z dziewczyną i jej szalonym kotem ^^. czasem mu zazdroszcze. Ale w sumie ciesze się że chodciaż jemu się powiodło Smile Musiał szybko dorosnąc bo rodzice dogladają mnie -swojego kotka behemotka Razz Rodzice pracuja-wiecie sami ile leki kosztuja...wrrrr trzeba chyba bank okraść. A ja siedze z moimi zwierzaczkami w domku. Mam opanowane trasy kiedy i o jakiej porze jest cień i nimi zasuwam po zakupy, potem gotuje obiadek, sprzatam w mieszkaniu, wyprowadzam psiaki. W chwilach wolnych czytam, haftuje. O to akurat uwielbiam.
Ja pozbierałam się głównie dzieki jednej dziewczynie- też chorej na tocznia. Nie chodziłam wtedy, wszędzie mnie taszczyli jak worek. Zachciało mi sie kupke-no i wołam o basem. Na to Ania-moja wspólokatorka w sali mówi-"no rusz ta dupe i idź wysrać sie jak człowiek na kiblu" Very Happy I wiecie co? Tak mi sie wstyd zrobiło ze nie wiem skąd wziełam siły i po 2 miechach leżenia z pomocą siostry wstałam z wyra i faktycznie poszłam na kibelek Smile

Rozstępy ciekawie wyglądają powiem wam. Jako ze po cyklosporynie mam futerko to razem z tymi rozstępami z daleka wyglada jakbym była tygryskiem ^^
Dziękuje za miłe słowa. Jestescie naprawdę kochani Love
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Sob Sie 23, 2008 7:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Karolinko masz za sobą bardzo przyke doświadczenia i szczerze współczuję gdy walą sięw szystkie zyciowe plany jednak widzę że nie tacisz nadzieji i walczysz o życie i zdrowie to bardzo dobrze i tak trzymaj wiele osób z naszego forum ma podobne doświadczenia i dlatego jestes jedną z nas a my Cię doskonale rozumiemy/ja mam rozpoznanego tocznia 24 lata temu i też sporo różnych doświadczeń tak więc znajdziesz tu wsparcie i pozytywną energię do walki z chorobą..pozdrawiam serdecznie i cieszę się że zawitałaś na nasze forum.. Slonko Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sob Sie 23, 2008 7:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Karolino....to miejsce jest magiczne, dobrze, że jesteś z nami...pozdrawiam... Very Happy
_________________
,,Nie poświęcaj siebie, ty jesteś wszystkim co posiadasz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Sob Sie 23, 2008 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Karolina...oj wiele przeszłaś i wiele się wycierpiałaś...aż się wierzyć nie chce...napisze tak- na szczęście masz dopiero Very Happy 26 lat- więc jeszcze mnóstwo rzeczy może się wydarzyć (Kinaga i Ziarenko ) to także do Was Wink ) mam nadzieję,że się nie poddajesz (i czuję taki powiew sił i optymizmu) i powoli uda się wszystko zmienić.
Dobrze,że jesteś z nami na forum - masz to kompanię mniej i bardziej schorowanych- każdy mimo przeciwności "dźwiga swój krzyż" i jakoś sie wzajemnie dopingujemy, wspieramy , pocieszamy i bawimy razem (zapraszam do rozmów niekontrolowanych)
Karolina- życzę Ci aby nasze forum wniosło wiele pozytywów w Twoje życie Very Happy
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sob Sie 23, 2008 3:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina, a nie myślałaś o jakieś pracy w domu, np. przez internet? albo zrobić jakieś zaoczne studium (roczne czy dwuletnie), czy kurs i jakąś lekką pracę biurową znaleźć?

wiem po sobie, że od samego siedzenia w domu człowiek świruje Twisted Evil
masz dopiero 26 lat-całe życie przed sobą Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sob Sie 23, 2008 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Karolinko.Faktycznie jest ci niełatwo ale może Kinga dobrze radzi.Jakieś zajęcie dobrze ci zrobi i oderwie od czarnych myśli.No jak już trafiłaś na forum to też światełko w tunelu samotności z chorobą.Wiedz ze już nie będziesz sama jest tu nas całkiem sporo w różnym wieku i z różnym stażem chorobowym.Mam nadzieje ze wszystko powoli u ciebie sie unormuje i pogodniej spojrzysz na świat.Życzę cierpliwości i sił.
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
KRZEMINKA
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 468
Skąd: RACIBÓRZ

PostWysłany: Nie Sie 24, 2008 9:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Karolinko-witam na foum Smile
Trafiłaś w dobre miejsce,tutaj znajdziesz zrozumienie i niedługo się przekonasz że nie potrafisz żyć bez forumowej rodzinki.
Bardzo dużo juz przeszlas ,ale jak piszesz ze jest już poprawa,więc sama widzisz wszystko idzie ku dobremu
Nie pisz ze nikt Cie niechce,napewno znajdzie sie ktos ,dla kogo bedziesz ,,naj,, i wiem co piszę Wink
Pozdrawiam cie bardzo serdecznie i życze szybkiej poprawy zdrowia i samopoczucia Buziak
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pon Sie 25, 2008 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj! Skoro leczysz się od 11 lat, to miałaś 15, gdy zaczęłaś - tak jak ja Very Happy Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group