Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

dobry prawnik??

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
córka_mamy
Junior
Junior


Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 3

PostWysłany: Nie Wrz 07, 2008 9:56 pm    Temat postu: dobry prawnik?? Odpowiedz z cytatem

Witajcie:)
Od pewnego czasu obserwuje Wasze forum, moja mama niestety zachorowała na Tocznia, stwierdzono u niej go 10 lat temu:(
Jest z natury twardą osobą i nie poddaje się tak łatwo:)
Pracowała przez całe życie ciężko fizycznie, dwa lata temu zaczęła czuć się coraz gorzej:( postanowiła starać się o rentę, niestety okazało się że nie jest to takie proste pomimo że lekarz który ją powadził i nie tylko ten od dawna mówił mojej mamie że powinna iść na rentę. Zus nie przyznał mojej mamie renty, przy pierwszym wyroku uzasadnił, że brał pod uwagę jej wiek, wykształcenie oraz pracę!!!! Mama napisała odwołanie w drugim napisali że brali pod uwagę wiek, wykształcenie, pracę oraz rokowania!!!!!!!
Odwołała się do sądu wyroku jeszcze nie ma, była badana przez siedmiu lekarzy, każdy z nich stwierdził że nie widzi podstaw nawet do częściowej niezdolności!!!! A najśmieszniejsze jest to że rok temu dostała grupę inwalidzką!! Wyrok z góry jest już wiadomy skoro wszyscy lekarze tak stwierdzili! Proszę Was o pomoc, czy nie znacie jakiegoś dobrego prawnika? To wszystko co się dzieję u tych lekarzy to jest jakaś paranoja, jeden z lekarzy stwierdził że nie ma przeciwciał, a niestety ma! Kolejny że bierze niewielkie dawki sterydów, a jakie to są te niewielkie??? Moja mama od 10 latu bierze sterydy między 40 a 60!! Czy to są małe dawki? Od sterydów porobiły się mojej mamie na podeszwach brodawczaki bardzo bolące, nie może chodzić tak ją bolą! Ja nie powiem Wam teraz dokładnych wyników badań i wszystkiego co dzieje się w organiźmie mojej mamy wiem jedno że jest jeden dzień taki że wstaje z łóżka i cały dzień jest wszystko dobrze, ale takich dni jest mało, brała już chyba wszystkie możliwe leki przeciwbólowe, wstaje i płacze, bolą ją wszystkie stawy, spać nie może z bólu, do tego na twarzy dekolcie i rękach ma plamy czerwone jak poparzona, czasami robią się strasznie czerwone i aż rany na nich. Reumatolog przepisuje tylko mamie co chwila to nowe leki przeciwbólowe, dermatolog maści. Proszę Was pomóżcie mi a w szczególności mojej mamie.
Pozdrawiam
Agnieszka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Pon Wrz 08, 2008 6:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

za chora by pracować, za zdrowa by być rencistką...
Polska jest pełna absurdów!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Wrz 08, 2008 4:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

musiz sama rozejrzec się za prawnikiem bo z Zus nie da się wygrac, jesli trafi się na niekompetentnych lekrzy to tak jest .
ile mama by musiała miec lat aby mogła dostac rente ? , nie wiem co ci doradzic, przy kazdym Zus -ie powinien byc prawnik , jesli go nie ma szukaj na własną reke przyznam się ze tego nie rozumiem jedni na tyle zdrowi ze mogą pracowac nawet nie majacy polowy dolegliwosci dostają rente inni nie , ta sama jednostka chorobowa a co orzecznik to inne orzeczenie , to jest nasze piekiełko absurd goni absurd
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Pon Wrz 08, 2008 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Agnieszka! A poszukujesz prawnika w jakim mieście? I odpłatnie czy nie? pozdrawiam ciepło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
córka_mamy
Junior
Junior


Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 3

PostWysłany: Wto Wrz 09, 2008 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie:)
Dziękuję za odpowiedzi:)
Co do wieku mojej mamy to ma 49 lat.
A co do prawnika potrzebuję najlepiej z Warszawy lub okolic. Wiem że jest ich sporo, ale pytam się na forum ponieważ wiem że najlepiej jest mieć jakiegoś poleconego prawnika który zajmuje się tą konkretną dziedziną.
Niestety pozostaje kwestia tylko płatnego:(
Mojej mamie sam sędzia powiedział żeby napisała podanie o adwokata z urzędu i tak właśnie zrobiła. W piątek przyszła decyzja że nie dostanie:( Uzasadnienie oczywiście paranoja!! Napisali że brali pod uwagę budżet mojej mamy i stwierdzili że oczywiście jej nie stać ponieważ tak naprawdę moja mama dostaje z opieki 250zł i to są jej wszystkie dochody! Mój tata nie pracuje! Ja jestem jedyną osobą która osiąga jakiekolwiek "większe" dochody, lecz jestem samotną matką i jest nam naprawdę bardzo ciężko finansowo. I z tym sąd się zgodził, że nie stać mojej mamy na adwokata! Ale uznał że moja mama potrafi się świetnie wypowiadać a sprawa nie jest trudna i da sobie sama radę!!!
Zostaje jedyna kwetsia to wziąść kredyt, dobrego adwokata i modlić się o cud.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joanka
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Mar 2007
Posty: 156
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Wrz 09, 2008 10:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale co konkretnie napisali w uzasadnieniu, może były jakieś braki formalne.
Postanowienie zostało odrzucone, czy oddalone?

Czy mama wnosiła o zwolnienie od kosztów sądowych? Jeśli nie, to dlatego nie został jej przyznany adwokat lub radca z urzędu. Natomiast jeśli wnosiła o zwolnienie i nie dostała to trzeba napisać zażalenie na postanowienie do II instancji i wtedy koniecznie (jeżeli wcześniej nie było dodane) dołączyć precyzyjnie wypełnione oświadczenie o stanie rodzinnym, majątku, dochodach i utrzymania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agnieszka współczuje serdecznie Tobie i mamie ja też mam ciągle kłopot z Zusem i też mam tocznia na rencie jetsem 20 lat na komisji jest tak że stajesez zdrowa i musisz udowodnic że jestes chora bardzo wazne tez sa óżnego typu zaświadczenia od róznych specjalistów karty inforrmacyjne z pobytu w szpitalu i dużo "makulatury" świadczącej o stanie zdrowia częste wizyty u specjalistow i wyniki badań najlepiej te specjalistyczne .i oczywiscie musi sie uskarżac jak na najwięcej dolegliwości szczerze jeszcze raz wspólczuje bo wiej jka to jest ja mam stałą II grupę orzeczoną ale nie przez Zus a niestety to na nic orzecznik tego nie uwzglednia jedank mam nadzieję ze mamie uda się wreszcie osiągnąć to co jejj sie nalezy powodzenia i trzymam kciuki.. Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group