Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

pilokarpina (Salagen)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dorka1
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 110
Skąd: Opole

PostWysłany: Wto Gru 23, 2008 2:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak doustnie,ale powiedz mi kochana,czy w dużej ilości wody rozpuszczasz te 2 kropelki?Mam ten roztwór robiony w aptece.
Najpierw spróbuję na noc tak jak pisałaś,a potem 3 razy dziennie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mgła
Super senior
Super senior


Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 81
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Wto Gru 23, 2008 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz krople robione 10%? To ok.
Zacznij sobie 1 kroplą na noc = 5 mg, wlej ją do 1/3 szklanki wody i wypij.
Nie krop nigdy na język, bo możesz się pomylić, a krople sa już w buzi..
Jeśli wpuścisz więcej, wylej i spróbuj ponownie.
Prawdopodobnie przy tej małej dawce nic nie nanotujesz, żadnej zmiany.
Od jutra podawaj 1 kroplę 2-3 razy dziennie, w podobnej ilości wody.
Po kilku dniach (2-3) możesz zwiększyć dawkę (będziesz wiedziała, że nic złego sie nie dzieje) do 2 kropel 3 razy dziennie = 10 mg 3 razy dziennie.
Jak ominiesz dawkę, nic się nie dzieje, oko i buzia tylko wysycha jak zwykle.
Dawka max. to 3 krople 3 razy dziennie.
Ja biorę jednorazowo 2 krople, nie więcej, od 1 do 4 razy dziennie, zależnie jak mnie "suszy".
Krople trzymaj w lodówce, będą ważne miesiąc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dorka1
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 110
Skąd: Opole

PostWysłany: Pon Gru 29, 2008 8:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo Ci dziękuję za tak wyczerpującą instrukcję.Nie było mnie w domu przez całe święta więc tu nie zaglądałam,zacznę chyba od dzisiaj,wezmę na noc.,przez swięta nie chciałam,bo gdyby coś nie tak,no wiesz...po co sobie psuć święta.Mi w aptece powiedziała,że krople trzymane w lodówce mogą leżeć parę m-cy,widzisz jakie sprzeczne informacje Very Happy
Pozdtrawiam Dorota
Napiszę jaka była reakcxja na pilokarpinę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
chojny997
Junior
Junior


Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 27
Skąd: wrocław

PostWysłany: Sro Mar 25, 2009 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorka1 napisał:

Napiszę jaka była reakcxja na pilokarpinę


Napisz, napisz bom ciekaw
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dorka1
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 110
Skąd: Opole

PostWysłany: Pią Kwi 24, 2009 9:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawno tu nie zaglądałam z braku czasu,ale obiecałam,że napiszę ,więc spróbuję Very Happy .Otóż brałam pilokarpinę przez tydzień,bo nie czułam żadnej poprawy,wrecz przeciwnie dziwnie się czułam-waliło mi serce,pociłam się.
Śliny ani łez nie było więcej,albo tak minimalna poprawa,że nie odczułam,więc doszłam do wniosku,że to nie ma sensu.
Może za szybko się poddałam,ale z tego co wiem,pilokarpina działa od razu,a nie po miesiącu.Napiszcie co o tym myślicie,bo skoro inni chwalą,dlaczego na mnie nie działa?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
chojny997
Junior
Junior


Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 27
Skąd: wrocław

PostWysłany: Sob Kwi 25, 2009 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja zanim wypiję nawet łyczka pilokarpiny to trzymam to troszkę w buzi, tak sobie płuczę. Czy to coś daje więcej nie wiem ale tak robię zanim połknę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mgła
Super senior
Super senior


Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 81
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Wto Maj 05, 2009 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z badań wynika, że u większości pacjentów zwieksza wydzielanie sliny. Nawet jeśli pacjent tego nie zauważa, to w badanich funkcji ślinianek to wychodzi, a długofalowo poprawia istotnie sytuację.
Ja stosuje te krople w okresach pogorszenia, kiedy juz naprawdę jest źle. jak przedawkuje, mam tez te objawy jak kołatanie, poty, itp, ale wydzielanie sliny tez mi się zwieksza.
Ślina to nic. Wiekszy problem mam z suchością oczu, owrzodzeniami rogówki.
Jak to przychodzi, to pilo mi pomaga.Cool
Bo krople oczywiście też, ale nie ma nic lepszego niż własny film łzowy, ze wszystkimi jego dobrociami, jak np. przeciwciałami w grupie IgA.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dorka1
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 110
Skąd: Opole

PostWysłany: Sro Maj 06, 2009 8:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może rzeczywiście zacznę brać pilokarpinę tak dłużej,u mnie raz gorzej ze śliną,raz z oczami,aktualnie oczy czerwone i leczę,owrzodzenia rogówki też już miałam,najgorsze jest to,że jak okulistka mi nadaje kropli z antybiotykiem,to czasem robi mi się jeszcze gorzej,bo antybiotyk wysusza oczy,no i błędne koło Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
barbara444
Senior
Senior


Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 79
Skąd: lublin

PostWysłany: Sro Maj 06, 2009 5:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej witam serdecznie ,obserwuje temat ,poniewaz trafiłam na forum z podejrzeniem sjogrena ,,i szukałam złotego srodka ,,!!
Leku o którym piszecie nie biore ale chcialam sie podzielic pewnym spostrzezeniem ,,Moze komus sie przyda takie info .. Arrow
Chodzi o to ze w pewnym momecie suchosc szczególnie oczu ,dawała mi niezle popalic ,,Okulistyka powiedziałą ze nic mi nie pomoze tylko sztuczne łzy ,,,zele ,,koreczki do oczu
i normalnie z kliniki mnie odesłali ,,bo nic nie poradza !!! Confused

Pracuje a w nocy co 3 godz,musiałam zapuszczac krople lub żel i bylam ciagle zmeczona Embarassed

Tak wróciłam do domu i sama postanowiłam sobie brac Witamine B2
Kiedys przypadkiem wpadła mi w rece ulotka i przeczytałam ze poprawia prace śluzówek ,,,
Witamina B2 (C17H20N4O6, nazwa chemiczna: ryboflawina, laktoflawina, E101, ATC: A 11 HA 04) - złożony organiczny związek chemiczny, pełniący w organizmie funkcję witaminy, której niedobór może powodować wadliwe działanie układu nerwowego i błon śluzowych.

Ryboflawina jest zaliczana do witamin z grupy B, gdyż jest prekursorem dwóch ważnych koenzymów i jest rozpuszczalna w wodzie. Jest degradowana przez UV.

Rola w organizmie [edytuj]
Ryboflawina bierze udział w procesach utleniania i redukcji, współdziała w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, współuczestniczy z witaminą A w prawidłowym funkcjonowaniu błon śluzowych, dróg oddechowych, śluzówki przewodu pokarmowego, nabłonka naczyń krwionośnych i skóry, uczestniczy w przemianach aminokwasów i lipidów, odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu narządu wzroku.


Skutki niedoboru [edytuj]
Opóźnienie wzrostu, uszkodzenie gałek ocznych i rogówki, pogorszenie ostrości wzroku, światłowstręt, łzawienie, łatwe męczenie się oczu i okołorogówkowe wrastanie naczyń, swędzenie w okolicy ujścia pochwy, wypadanie włosów, kłopoty z koncentracją, zawroty głowy, bezsenność, zaburzenia oddechowe, obrzmienie lub pękanie błony śluzowej jamy ustnej, zapalenie czerwieni warg, języka lub błon śluzowych, pleśniawki, zajady jamy ustnej, łojotok, pelagra, choroby układu nerwowego, dystrofie mięśni, łuszczące się okolice nosa i ust, czoła i uszu.


Skutki nadmiaru [edytuj]
Nadmiar witaminy B2 może powodować nudności i wymioty.


Źródła występowania [edytuj]
Występuje w wątrobie, chudych serach, migdałach, grzybach, dziczyźnie, jajach, zielonych częściach warzyw, łososiu, pstrągu, makreli, pełnoziarnistym pieczywie, małżach, fasoli, grochu, soi, mleku, jogurcie, kefirze, maślance, drożdżach i orzechach włoskich, a także w różnych rodzajach mięs.

To info jakie teraz wziełam z netu Wink

Ja biore chyba 3 miesiac ta witamine B2 ,,kosztuje chyba 4 zł ,,i nie wiem czy to przypadek czy inne leki pomogły ale mam lzej ,tz ,,oczy napewno sa w lepszym stanie -sztuczne łzy uzywam ale noca nie budzi mnie ból ,,,i do rana śpie i gardło wydaje mi sie lepiej nawilzone ,, Razz
To nie jest zaden cudowny srodek ,ale moze komus pomoze Wink ,napewno nie ma co liczyc na cud ale porozmawiac z lekarzem nie zaszkodzi Smile
Troszke to nie w temacie ,,ale jakby cos nie tak to mozna usunac ,,,pozdrawiam basia
_________________
Uśmiech !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sro Maj 06, 2009 5:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basiu masz racje-z pewnościa nie zaszkodzi. Dość łatwo wpędzić się w niedobory. Zakupię ja,bo mam problemy ze skóra głowy.wypadaniem włosów i ogólnie z oczami-światłowstręt,ostrość,meczliwość.
Powodzenia Smile [/b]
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
barbara444
Senior
Senior


Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 79
Skąd: lublin

PostWysłany: Sro Maj 06, 2009 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej ja pytałam ostatnio pulmunologa ,czy mi nie zaszkodzi ,ta witamina B2 ,,, Cool
,powiedział ze tylko wit D .=mi nie wolno ,,,,poniewaz mam Sarkoidoze ...
Zawsze radze porozmawiac z lekarzem , Smile

Sama biore tylko jedna tableteczke dziennie ,na spokojnie właczyłam ja do Menu -lekowego ,,,,hahahah
Duzo zdrowka zycze ,,i zeby troszke pomogło,, pamietaj ze efekt nie byl widoczny odrazu ,, Arrow ale ja nie zaluje ze spróbowalam Wink
Basia Wink
_________________
Uśmiech !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kicia73
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 1519
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: Sro Maj 06, 2009 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basiu i ja już mam dość suchości oczu i dolegliwości z tym związanych ,u mnie wszystkie krople na nic się zdają wręcz pogarszają,suchość jamy ustnej jest chyba jeszcze gorsza ,bo niedostateczna ilość śliny utrudnia przełykanie ...już nie raz miałam epizod z krztuszeniem się Rolling Eyes Włosy też mi wypadają ,mam zawroty głowy ,których nie zdiagnozowali nawet w IR w Wawie Rolling Eyes ...generalnie dzięki wielkie za info ,ja również zaopatrzę się w wit B Wink ,nie zaszkodzi a jak pomoże to będzie poprostu super Jupi2
_________________
Trzeba umieć walczyć o swoje marzenia, ale trzeba też wiedzieć, które drogi są nie do przebycia i zachować siły na przejście innymi ścieżkami.

Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
dorka1
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 110
Skąd: Opole

PostWysłany: Czw Maj 07, 2009 7:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I ja też spróbuję,nie zaszkodzi,a może coś w tym jest.ja łykam A+E,bo też poprawia stan błon śluzowych,a krople szkoda gadać,robią jeszcze więcej złego,wypróbowałam już całą aptekę,po czym krople lądowały w koszu,nawet te niby bez konserwantów,ostatnio pomagają mi krople ześwietlikiem,Pozdrawiam wszystkich suchotników i reszę też
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mgła
Super senior
Super senior


Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 81
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Sob Maj 09, 2009 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajna uwaga z wit. b2.
Z pewnościa pomaga także picie dużej ilości płynów, żeby poprawic ogólne nawodnienie.
I odpoczynek.
No i czas, bo po jakims czasie stan sie poprawia, do kolejnego zaostrzenia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mgła
Super senior
Super senior


Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 81
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Czw Sie 27, 2009 4:02 pm    Temat postu: A ostatnio pomogła mi bardzo B compositum. Odpowiedz z cytatem

No już nie wiem. Wzięłam B compositum 3 razy dziennie po jednej i miałam świetny miesiąc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group