Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

przechodzenie z jednych sterydów na inne - jakie doświadcz?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anna Pazderska
Junior
Junior


Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lut 13, 2009 9:16 pm    Temat postu: przechodzenie z jednych sterydów na inne - jakie doświadcz? Odpowiedz z cytatem

Mam prośbę, abyście opisali swoje doświadczenia z przechodzeniu z jednych strydów na inne. Szczególnie jeśli ktoś przechodził z polskich na niemieckie lub francuskie. Ja poniosłam porażkę przechodząc z Matypredu na Calcort (prowadopodobnie uczyniłam to zbyt gwałtownie ponadto Calcort po prostu mógł być dla mnie za słaby). Ale zdecydowałam się podjąć drugą próbę ze stopniowym przejściem z Metypredu na Solupred. Byłam na dawce 12 mg Metypredu i powoli wprowadzałam Solupred lekko zmniejszając dawki Matypredu. Wszystko było ok, aż doszłam do dawki 2 mg Matypredu i 10 mg Solupredu. I właśnie w tym momencie zaczęłam czuć się trochę gorzej. Od razu pojawiły się lekkie bóle stawowe, szybko więc wskoczyłam na 4 mg Matypredu, a Solupred zostawiłam na poziomie 10 mg i poprawiło się. Ale nie wiem czy nie powinnam wejść na większe dawki Solupredu, aby wyeliminować Metypred. Dodam, że mój organizm jest do niego bardzo przyzwyczajony, bo od początku (czyli około 5 lat) biorę Metypred. Czekam na Wasze porady i doświadczenia.
Dziękuję, Ania
_________________
wiara czyni cuda
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Lut 13, 2009 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej Aniu Very Happy


podaję Ci troszkę linków:
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=521&highlight=encorton+metypred
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=2317&highlight=encorton+metypred
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=198&highlight=encorton+metypred
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1668&highlight=encorton+metypred
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=799&highlight=encorton+metypred

poczytaj sobie te wątki Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.



Ostatnio zmieniony przez kinga dnia Wto Gru 16, 2014 6:27 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Sob Lut 14, 2009 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ania ja przeszzłam odwrotnie z Solupredu na Metypred i to z dnia na dzień bez kłopotów tylko lekarz musi własciwie przeliczyc dawke... Smile Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Anna Pazderska
Junior
Junior


Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lut 14, 2009 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za linki, zaraz biorę się za czytanie.
_________________
wiara czyni cuda
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Sob Lut 14, 2009 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja przechodziłam z Encortonu na Metypred, tak jak Kasia, z dnia na dzień.
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
narcyzia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Sie 2003
Posty: 212
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Sob Lut 14, 2009 4:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja z metypredu na ENTKA i chetnie bym wróciła na metypred, po tym swinstwie utyłam jak ...chm ciezko powiedziec jak co...
_________________
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 8:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

narcyzia encorton niestety jest najgorszym swiństwem i sie po nim tyje czy nie możesz wrócic na metypred juz jest jakościowo lepszy.. Smile Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze,widzicie,a instytut na Płockiej wręcz nie uznaje metypredu-zaraz zmieniają na encorton...Osobiście bardziej spuchłam po metypredzie...Co instytucja,to inny punkt widzenia.W ub.roku na jednej z konferencji naukowej prf.Kuś wręcz stwierdził,że w Polsce żle leczy się włóknienie płuc...
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Anna Pazderska
Junior
Junior


Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 4:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytałam bardzo dokładnie wszystkie linki, które dostałam i rzeczywiście wiele się doczytałam. Ale opinia, na której mi zależało była tylko jedna i opisywała przypadek gdy lekarka kazała zwiększyć (lub nawet podwoić) dawkę nowego sterydu. Nie ukrywam, że ta jedna opinia to trochę za mało, aby podjąć decyzję, zatem jeśli ktoś z Was również zwiększał dawkę proszę o opisanie swojego przypadku. Najbardziej zależy mi na opiniach tych którzy przechodzili ze sterydów dostępnych w Polsce na te niedostępne. Szukam potwierdzenia swojej teorii, że organizm trzeba oswoić z nowym sterydem (poprzez stopniowe wprowadzanie nowego) i trochę go nasycić (poprzez większą dawkę), aby docelowo zupełnie zrezygnować ze starego, który brało się bardzo długo. I z czasem unormować-zmniejszyć dawkę nowego.
Wiele osób pisało, że przechodzili z dnia na dzień na nowy streryd, ale ja należę do tej grupy, która potrzebuje czasu ze zmianą sterydu, bo tak jak pisałam - gwałtowne przejście na Calcort było porażką i po tygodniu wróciłam do stałej mojej dawki Matypredu. Nie chę teraz przy przechodzeniu na Solupred ponieść kolejnej porażki, dlatego zależy mi na Waszych radach.
Dziękuję
Ania
_________________
wiara czyni cuda
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Anna Pazderska
Junior
Junior


Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 5:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Margaret74, a jakie leczenie prof. Kuś uznaje za właściwe poza Encortonem. Mi na Spartańskiej podawano Endoxan w pulsach, a teraz Imuran 100 mg jako kontynuacja leczenia. Wcześniej przyjmowałam Metotrexat, ale on ponoć właśnie nie jest dobry dla choroby płuc. Mnie nie zakwalifikowano na Płocką jako pacjentkę, jedynie zrobiono podtawowe badania: renteg, tomografia, spirometria i mechanika oddychania. Leczona jestem na Spartańskiej.
_________________
wiara czyni cuda
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aniu zanim przeszłam z Solupredu na Metypred wcześniej miałam Encortolon i z niego przeszłam na Solupred i to też z dnia na dzień bo w momencie jak poszłam do szpitala gdzie Solupred zatosowano pierwszy raz i to w dużo większej dawce niż Encortolon i okazało sie to świetnym posunięciem bo toczeń dobrze zareagował i zaczął się wycofywać musze przyznać że na Solupredzie było najlepeij ale potem stał się dla mnie niedostepny z apteki daów a płacoić za niego nie stać mnie.
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Anna Pazderska
Junior
Junior


Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Kasiu, to co piszesz wskazuje na to, że nie wszyscy lekarze uważają, że należy stopniowo wprowadzać nowy steryd. Z resztą jak wiadomo nam doskonale każdy reaguje indywidualnie. Ja EWIDENTNIE muszę dokonywać zmian stopniowo - już dwa razy się o tym przekonałam. Moje wątpliwości dotyczą głownie tego czy zwiększyć dawkę Solupredu, aby łagodnie pozbyć się Matypredu. Tak chyba zrobię.
Pozdrawiam,
_________________
wiara czyni cuda
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja koleżanka przechodziła z Encortonu na Calcort bardzo bardzo powoli; brała połowę dawki entka i drugą calcortu...potem stopniowo proporcje się zmniejszały Smile

ale i tak wróciła na entka, bo miała duże zaostrzenie na calcorcie

ja zmieniałam enta na metypred i odwrotnie z dnia na dzień i było wszystko ok
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Pon Lut 16, 2009 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja przeszłam z Medrolu na Calcort z dnia na dzień. Ostatnio, ponieważ wyniki nie są rewelacyjne, sama zaproponowałam p. doktor przejście z powrotem na Medrol, ale na razie mam czekać aż zacznie działać CellCept. Może nie będzie to konieczne. W sumie Calcort jest bardziej korzystny dla moich kości nadwyrężonych osteoporozą. Wink
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Anna Pazderska
Junior
Junior


Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lut 16, 2009 3:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serdeczne dzięki za porady, już podjęłam decyzję - zwiększyłam Solupred do 15 mg, Metypred tylko 4 mg i za tydzień zejdę na 2 mg Metypredu i znowu po kolejnym tygodniu już go odstawię. Trzymajcie kciuki, żeby mi się udało, bo widzę że po Solupredzie zaczęłam wreszcie wyglądać jak ja, a nie jak obca baba z twarzą hipopotama Smile
Buźka!
_________________
wiara czyni cuda
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group