Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

witam was serdecznie:)
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TARA
Junior
Junior


Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 20
Skąd: ŁÓDŹ

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 12:47 pm    Temat postu: witam was serdecznie:) Odpowiedz z cytatem

od miesiaca was odwiedzam i czytuje az wreszcie postanowilam napisac.mam na imie justyna,mam 26 lat,miesiac temu lekarz dermatolog postawil diagnoze-TRU.p.p.jadrowe plus ENA dodatnie,objaw raynauda,pokrzywka skory,bol stawow kolanowych plus zwyrodnienie stawow krzyzowo-biodrowych,wypadanie wlosow.dostalam skierowanie do szpitala na szczegolowe badanie,dzisiaj bylam w izbie przyjec i mam termin na 4 maja.morfologia plus mocz w normie wiec mysle ze jeszcze od srodka sie nie zzeram Laughing bede pisac czesciej.pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 1:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Cie serdecznie Justynko Smile
Trzymam za słowo z tym pisaniem Wink
Pozdrawiam.
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 1:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justyno, witaj na forum Very Happy
Zapraszam do kawiarenki.
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
TARA
Junior
Junior


Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 20
Skąd: ŁÓDŹ

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 2:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurcze jakos jeszcze zyje nadzieja ze moze jednak nie mam tego cholerstwa ale skoro wykryto u mnie przeciwciala p. jadrowe 1/320 o plamisto-ziarnistym typie swiecenia.to juz chyba po ptokach?w badaniu ENA tez wskazuje na tru lub mieszana chorobe tk lacznej...to juz chyba wole miec jedna chorobe niz wszystkie naraz... Very Happy
dziwi mnie jednak to iz badanie takie robilam w 2007 roku i wyszlo ujemne a juz wtedy moj reumatolog podejzewal tocznia ale skoro wynik byl ujemny wiec nie potrafili mi pomoc a wszystkie moje dolegliwosci zaczely sie od roku 2004 ,zaczelo sie wszystko po ciazy,straszny bol stawow kolanowych nie daje mi zyc plus mniejszych stawow ale to juz sporadycznie do tego teraz kregoslup(chodze na rechabilitacje) z kolanami tez bylam 2 lata temu ale malo to dalo,leki nie pomagaja,masci tym bardziej,rtg kolan w normie,nic nikt nie wykryl,ob w normie waha sie od 12-15mm,crp-6 wiec tez norma,czynnik reumatoidlany rfII w normie.morfologia plus mocz tez norma.wiec do niczego sie nie mozna przyczepic.lekarz powiedzial ze ciaza spowodowala u mnie rozwiniecie sie choroby plus duzy stres,ja z natury jestem bardzo nerwowa wiec jeszcze codziennie sobie dokladam stresu Very Happy a podobno to jak woda na mlyn jesli chodzi i tocznia.
mam silne wysypki a raczej pokrzywke na calym ciele,plecy,nogi ,rece...nigdy na twarzy,motyla tez nie posiadam chociaz czesto sie rumienie,w dziecinstwie zawsze mialam z tym problem ale mysle ze to bardziej ze wstydu,pozniej juz bylo coraz lepiej...wyrobilam sie Cool mysle ze to tez wina moich popekanych naczynek.
teraz czerwienie sie na cieplo zimno plus alkohol ale nigdy nie jesli chodzi o slonce.nie mam z tym problemu,mam ciemna karnacje i kocham sie opalac i nigy nie mialam zadnych wysypek wywolanych sloncem,tylko jak zlapie pierwsze promienie sloneczne na poczatku lata to mam wysypke na dekolcie lub rozowe plamy ale znikaja po 1 dniu i juz nie wracaja,pozniej moge sie smazyc na sloncu ile wlezie a ja to lubie bo z natury jestem zmarzluch,to pewnie przez chorobe raynauda,czy lato czy zima ja spie zawsze w skarpetkach:)no i rece tez jak lody plus siny nos i sine usta.
moja babcia od strony mamy choruje na reumatoidalne zapalenie stawow i tez ma zespol raynauda(dowiedzialam sie dopiero teraz kiedy lekarz kazal mi zrobic wywiad w rodzinie).
biore arechin plus xyzal i telfast bo okazalo sie ze mam tez pokrzywke kontaktowa i na tle nerwowym Sad narazie to wsyzstko jakos mi pomaga chociaz bol kolan nie mija a wysypki sporadycznie sie pojawiaja.na poczatku po arechinie tak przez 3 tyg bylam nieprzytomna,na oczy nie widzialam,wogole nie moglam normalnie funkcjonowac a o jezdzie samochodem nie bylo nawet mowy,wiem ze takie skutki uboczne sa po tym leku ale jakos przezylam i teraz mam juz mniejsze dawki,1*dzienie przez 5 dni i przerwa weekendowa wiec jest juz znosnie.
wiem ze to co napisalam uklada sie w piekna calosc jesli chodzi o TRU ale nie mam switlowstretu,nie mam motyla i wszystkie badania w normie....lekarz tez wykluczyl skorna postac tocznia ,bardziej sklania sie do postaci ukladowej no ale tak jak juz piosalam mam swietne wyniki morf i moczu a wiem ze na pierwszy ogien ida nerki,anemia i tak dalej...wiec jeszcze zyje nadzieja... Rolling Eyes pozdrawiam.
_________________
"ujrzeć świat w ziarenku piasku i niebo w dzikim świecie...
zatrzymać nieskończoność w garści i wieczność w chwili..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej Very Happy
Cytat:
kurcze jakos jeszcze zyje nadzieja ze moze jednak nie mam tego cholerstwa ale skoro wykryto u mnie przeciwciala p. jadrowe 1/320 o plamisto-ziarnistym typie swiecenia.to juz chyba po ptokach?
niekoniecznie Very Happy

a co Ty tak już o zajmowaniu narządów, co? to, że toczeń z nazwy układowy, to nie musi zajmować i zżerać narządów Laughing Cool serio Razz

co do słoneczka-lepiej uważaj, bo to może zaostrzyć chorobę, niestety Rolling Eyes no i jeszcze bierzesz Arechin---czy nie ma tam żadnych przeciwwskazań, co do słońca i solarium?

poczekaj na wizytę w szpitalu, zrobią Ci całutki zestawik badań i będziesz wiedziała, na czym stoisz Very Happy

pozdrawiam słonecznie Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam cieplutko na forum ..... Very Happy
_________________
,,Nie poświęcaj siebie, ty jesteś wszystkim co posiadasz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam na forum. Czuj się jak wśród swoich. W takiej gromadzie nawet z chorobą łatwiej się dogadać. Mam nadzieję że szpital rozwieje niepewności.
Życzę zdrówka i cierpliwości i co najważniejsze bez bólu.
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Tara! SmileSmile
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Justynko toczeń układowy to złożona bestia i niekoniecznie musza byc wszystkie objawy i zmainy w badaniach..lepeij faktycznie poczekac na pobyt w szpitalu gdzie powinnas zostać przebadana i wtedy sie zobaczy nasz wilczek długo sie w pełni nie ujawnia dozując objawy a co do słońca ja tez kiedys opalałam się cały dzien na basenei a potem lekki majowy wypadzik na słabe słonko uaktywnił bardziej chorobę zatem lepiej nie ryzykuj moze już zawczasu by sobie krzywdy nie zrobić życze powodzenia w diagnozie i odpowiednim leczeniu.. Very Happy Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
teresa środa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 1273
Skąd: lodz

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super Wink kolejna łodzianka,witaj Tara Wink
_________________
roza
Razem-lecz osobno....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewelina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 579
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,
no niestety z kochanym wilczkiem często właśnie tak jest, że nawet przez kilka dobrych lat nie mam konkretnych objawów i z jednej strony dobrze, wiadomo, ale to niekiedy stanowi problem do postawienia szybkiej diagnozy. Życzę powodzenia!
_________________
Z każdej ciemnej doliny jest jakieś wyjście, jakiś tęczowy szlak Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam nową koleżankę Smile
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,
Widzę, że poprzedniczki zdążyły Cię już przywitać i wyjaśniły co i jak. W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak życzyć szybkiego odnalezienia się z naszym gronie Smile
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
M_wilczek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 279
Skąd: Police

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Wto Kwi 07, 2009 12:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Justyno
jedynym plusem choroby jest to że bardziej niż inni dbamy o zdrowie
i o to co w życiu najważniejsze
forum jest taką tramapoliną aby odbić się od minusów choróbska
dlatego jak trochę się rozejrzysz wpadnij do kawiarenki
może też będziesz chcciał napisać coś więcej o sobie
pozdrawiam życzę zdrowia
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group