Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Podróż-samolot

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mgk
Junior
Junior


Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 1
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro Cze 24, 2009 1:13 pm    Temat postu: Podróż-samolot Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z Was przewoził samolotem zastrzyki? Czy można je wziąść na podkład? Czy trzeba mieć jakieś zaświadczenie od lekarza? Jakie?
Będę bardzo wdzięczna za Wasze doświadczenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Cze 24, 2009 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co mi wiadomo, to raczej na pewno tak; na pokład to teraz prawie nic wnosić nie można

http://eturystyka.org/content/view/806/102/

najlepiej zasięgnąć informacji bezpośrednio na lotnisku Very Happy
to zależy jakimi liniami lecisz i do jakiego kraju
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Sro Cze 24, 2009 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałam w samolocie na pokładzie leki.
Na lotnisku musisz iść do dyżurnego lekarza, któremu pokazujesz leki. Lekarz wypisuje Ci zaświadczenie, że podczas lotu musisz je mieć przy sobie.

Jednak nikt tego zaświadczenia nie oczekiwał ode mnie, przy prześwietlaniu bagażu podręcznego rónież nie zwracano uwagi na leki, ale lepiej mieć zaświadczenie.

Różne rzeczy dzieją się z bagażem głównym, więc koniecznie, leki, które musimy brać należy mieć przy sobie.
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Sro Cze 24, 2009 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziarenko dobrze pisze- warto mieć zaświadczenie (i dopytać się dokładnie na lotnisku) mimo tego ,że rygory zelżały - przynajmniej na terenie Unii .Sama byłam w szoku ile "niedozwolonych" Wink rzeczy się zaplątało przy moim ostatnim locie w torebce (były to przedmioty ,których rok wcześniej pod żadnym pozorem nie można było zabierać na pokład).
Po porozumieniu z lekarzem możesz także wnieść na pokład np. swoją wodę (musi być oryginalnie zamknięta).
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Cze 24, 2009 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja kiedyś czytałam, że jak ktoś chce na pokładzie mieć leki, to musi mieć zaświadczanie lekarskie w języku angielskim Rolling Eyes

każde linie lotnicze mają swoje "regulaminy" i wymagania...no ale przezorny zawsze ubezpieczony, jeden telefon do danego przewoźnika, czy lotniska i sprawa załatwiona Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Sro Cze 24, 2009 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem gdzie wybiera się mgk ale myślę,że na terenie Europy będzie honorowane w jęz.polskim (bo chyba wsiądzie na polskim lotnisku???)
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Sro Cze 24, 2009 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaświadczenie wypisuje lekarz na lotnisku, i to od niego zależy w jakim języku je wypisze.

Ja miałam zawsze tylko zaświadczenie wylatując z Polski. W drodze powrotnej na lotnisku w innym kraju nie szukałam już lekarza, by wypisał mi zaświadczenie. Uznałam, że wystarczy mi jedno.
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
narcyzia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Sie 2003
Posty: 212
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Pią Cze 26, 2009 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja troszke z innej beczki.... jak myslicie czy przyu zespole antyfosfolipidowym lot samolotem jest bezpieczny, chodzi mi o zakrzepice?
_________________
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Cze 26, 2009 2:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm to z pewnością większa grupa ryzyka; ja bym pogadała z lekarzem Smile

wiele zależy od tego, jak przebiega choroba, jakie leczenie itp itd
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Wto Cze 30, 2009 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mgk napisał:
Czy ktoś z Was przewoził samolotem zastrzyki? Czy można je wziąść na podkład? Czy trzeba mieć jakieś zaświadczenie od lekarza? Jakie?

Moja siostra przewoziła insulinę na pokładzie (w luku bagażowym jest za niska temp. i lepiej leków tego typu nie przewozić). Dostała specjalne zaświadczenie od swojego lekarza prowadzącego. Musi być podany rodzaj leku i dawkowanie. Wszystko odbyło się bez problemu, jedynie celnik zapytał, czy nie mogłaby przyjąć wszystkich zastrzyków jednorazowo przed odlotem Shocked, ale gdy powiedziała, że nie może - przyjął to do wiadomości Laughing

narcyzia, na to pytanie tylko Twój lekarz może odpowiedzieć.
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group