Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
feig
Junior
Junior


Dołączył: 28 Lip 2009
Posty: 11
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto Lip 28, 2009 1:56 pm    Temat postu: Witam Odpowiedz z cytatem

Witam Smile
Czy następujące dane pozwalają zdiagnozować twardzinę ukladową?
- ANA słabododatnie 1:100 - typ jąderkowy
- brak widocznego objawu reynaud (mam tylko od dziecka zimne ręce i stopy i marznę), ale w kapilaroskopii wychodzą słabo zaznaczone pętle reynaud.
-przebyty zator płucny
Choruję na łuszczycę - spędziłam wczoraj pół nocy na necie szukając czy świecenie jąderkowe może być spowodowane łuszczycą ( chodzi o konkretny typ świecenia, bo w ogóle łuszczyca może powodować dodatnie ANA). Czy ktoś z Was wie coś na ten temat?
Wiem, że pozytywne nastawienie i że ważne bleble, ale szczerze mówiąc jestem przerażona perspektywą twardziny układowej. Pozdrawiam was wszystkich serdecznie:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Wto Lip 28, 2009 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Very Happy

Zapraszam tutaj

http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=816

-tutaj znjadziesz przde wszystkim kryteria,przyczyny,skutki,itp.

a tu znajdziesz wszystko o p.ciałach Wink

http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=957

I nie zamartwiaj się starsznie na zapas-żyję w cieniu twardziny już 20l.Pewnie,ze bywają gorsze okresy ale generalnie cieszę się,ze zyję. Choroba zatakowała głównie płuca-mam zaawansowane włóknienie płuc-to jest moim głównym "kamieniem u nogi".Poza tym prowadze normalny tryb na miarę swoich możliwości tryb życia Wink Jestem szczęsliwą mężatką i matka 9letniej prawie już Olgi Very Happy
Napisz coś więcej o Sobie-gdzie się leczysz,ile to trwa w ogóle(?).No i co porabiasz poza nocnym serfowaniem w necie Question Very Happy
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
feig
Junior
Junior


Dołączył: 28 Lip 2009
Posty: 11
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto Lip 28, 2009 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odzew:) Mam 33 lata i mieszkam w okolicach Katowic. Gdybyś chciała, albo ktokolwiek inny skontaktowac się ze mną podaję gg - 3248752:) Nie leczę się na razie, bo ta twardzina zawisła nade mną dopiero po rozmowie ze znajomą panią ginekolog, która zna historię moich dolegliwości i wyniki badań i zasugerowała twardzinę lub zespół fosfolipidowy. Więc kiedy wróciłam do domu zaczęłam grzebać i nieco się przestraszylam. A właściwie bardzo;>
Poczytałam juz wczesniej te linki, które mi podałaś ale nie znalazłam tam rodzaju przeciwciał towarzyszacych łuszczycy.
A moja historia w skrócie wygląda tak. Dwa lata temu zaczął mnie pobolewać staw biodrowy. Wyszły na zdięciu drobne zwyrodnienia, a że w rodzinie mam łuszczycę ( i sama choruje) i spondyloartropatie diagnozowanie poszło w tym kierunku. Na badania kierowała mnie pani doktor z krakowskiego Instytutu Reumatologii. Własnie m.in. miałam robioną kapilaroskopię i ANA. Wszystkie badania krwi poza ANA wychoddziły w normie. Staw nie był spuchnięty, w dziecinstwie przechodziłam dysplazje, wiec i reumatolog w Krakowie i mój sląski byli zdania, że nie ma co włączać leczenia przy tak słabych objawach. Dwa tygodnie temu wyszłam ze szpitala po zatorze płucnym. Ta znajoma pani doktór, o której wspomnialam sadzi, że to wszystko razem wzięte może mieć związek z twardziną. Do hematologa jestem zapisana na wizytę 14 sierpnia - sprobuję go pomęczyć o dokładną diagnostykę. Tak to mniej więcej u mnie wygląda. A u Ciebie zwłóknienia płuc postepuja od początku choroby czy od niedawna. To zdaje się grozi nadcisnieniem płucnym. Stosujesz leki cały czas czy tylko w zaostrzeniach. Jakie badania robiłaas na płuca? Scyntygrafię? Przepraszam za tyle pytań, ale jak juz mam się z czymś męczyć chciałabym wiedzieć jak najwiecej na ten temat:) Ja niestety nie mam jeszcze dzieciątka. I na razie szczerze mówiąc bałabym się zachodzić w ciążę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Wto Lip 28, 2009 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No u mnie niestety do włoknienia doszło już na samym początku...,a że by to okres pokwitania-tak wiele mi zabralo.Objaw R.jest u mnie obecny od samego początku(w zależności od rodzaju twardziny lub innej ch.układowej-nie zawsze występuje)-potrafi wyrzedzac chorobe podstawową nawet o kilkanaście lat.Obecnie jestem na etapie podejrzenie mieszanej choroby tkanki łacznej.
Jakie badania z puli pulmonologicznej mam robione(?)-tomografia,amber,zwykłe rtg-w zalezności od niepewności co do ew.nasilenia zmian w obrazie.Poza tym do pdst.badań należy test marszu i oczywiście mechanika oddychania -daja one rzeczywisty obraz wydolności płuc.Ostatnio wykryto u mnie wiotkośc mitralną i tętniaka międzyprzegrodowego-ale na szczęscie nie ma cech nadciśnienia płucnego.Męczy mnie raczej niedociśnienie,ale wolę te opcję Wink
Z leków biorę gł.wziewne-serevent w dysku,alvesco.Spore dawki leków antyhistaminowych-jestem alergikiem.Poza tym męczą mnie swędzące obrzeki dłoni i stóp oraz rumień obrączkowy-i flonidan bardzo mi pomaga.Mam go w niedługiej przyszłości zamienić na telfast.
Co do Ciebie-nie wpadaj w panikę-najpierw znajdż dobrego specjalistę(to podstawa) i pamietaj,ze specyfika chorób układowych jest indywidualizm Wink Każdy może dysponowac odmiennym arsenałem objawów,może tez inaczej reagować na leczenie Smile Przeszłaś b.niebezpieczny "incydent",masz obciążony wywiad-z pewnością zasługuje to na uwage i wyjaśnienie.
Powodzenia Ci życze i wytrwałości-bo często diagnostyka trwa najdłużej Very Happy
Jeśli potrzebujesz czegos więcej-pisz na gg.dziś tylko nie moge się połączyć z ich serwerem Rolling Eyes
Pozdrawiam
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Lip 28, 2009 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wiem, że pozytywne nastawienie i że ważne bleble, ale szczerze mówiąc jestem przerażona perspektywą twardziny układowej.
Na forum znajdziesz wiele przykładów na to, że nie zawsze jest się czego bać. A tak na serio, czytając informacje na temat twardziny i nie tylko pamiętaj, że nie wszystkie objawy muszą u Ciebie wystąpić - niektóre może będziesz znała tylko z lektury...
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
feig
Junior
Junior


Dołączył: 28 Lip 2009
Posty: 11
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto Lip 28, 2009 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łukasz dzięki za słowa otuchy:) Tak sobie czytam dzis od rana ( z przerwami) Wasze forum i jestem zaskoczona ( pozytywnie) tym jak bardzo jesteście optymistyczni.

Margaret 74 - chętnie do ciebie skrobnę na gg, ale Twojego numeru nie widze przy nicku - podam jeszcze raz mój 3248752:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Wto Lip 28, 2009 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam cieplutko na forum...
Na początku wszyscy byliśmy przestraszeni....rozumiem Cię...
_________________
,,Nie poświęcaj siebie, ty jesteś wszystkim co posiadasz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Wto Lip 28, 2009 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Very Happy

Mam nadzieję, że będzie lepiej niż myślisz.
Ostatnio czytam książkę mojej Siostry Choroby wewnętrzne pod redakcją Prof. Szczeklika. Rozdział o chorobach układowych tkanki łącznej, a przede wszystkim zdjęcia w owym rozdziale są przerażające. Rzeczywistość jest jaśniejsza i piękniejsza.
Spokojnie.

Pozdrawiam Very Happy
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
feig
Junior
Junior


Dołączył: 28 Lip 2009
Posty: 11
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto Lip 28, 2009 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Ziarenko"]Witam Very Happy

Rozdział o chorobach układowych tkanki łącznej, a przede wszystkim zdjęcia w owym rozdziale są przerażające. Rzeczywistość jest jaśniejsza i piękniejsza.
Spokojnie.

Statystyki też są przerażające. Ale wyczytałam, że stres zaostrza choroby immunologiczne, więc zaczynam sobie wyobrażać jedynie rzeczywistość jasną i pięknąSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Lip 28, 2009 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Feig - to się nazywa prawidłowe podejście do sprawy.
Co do publikacji - zawsze tak jest, że pisze się tylko o tym, co zwraca uwagę. Dlatego tego typu lektury należy czytać z dużą dawką dystansu.
A tak na marginesie - czemu nigdy nie napiszą o jakichś pozytywnych przykładach - pojęcia nie mam...
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Lip 28, 2009 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Feig.
Nie taki diabeł straszny jak go malują. Nasze choroby są uciążliwe ale można z nimi całkiem dobrze żyć. Najważniejsza diagnoza następnie lekarz i wdrożenie leczenia a dalej no cóż słuchać lekarza i żyć.
U każdego to wszystko jest nieco inne i objawy i reakcja na lekarstwa no i oczywiście podejście do choroby. Ja tam wychodzę z założenia że pomartwię się jutro a teraz jak boli to sobie co nieco pomyślę i sięgnę po jakiegoś "cukiereczka".
Życie jest piękne tylko czasem ma nieco przykurzone barwy i dostaje czkawki.
Trzymaj się i nie popadaj w panikę a wszystko się powoli poukłada.
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
alawa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2310
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lip 28, 2009 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Feig!
Rzeczywiście najgorzej jest wtedy jak nie ma rozpoznania, bo wyobrażasz sobie wszystko.Ja ,po beznadziejnym leżeniu w domu, kiedy tylko słabłam i nikt nie mógł określić co mi jest, w szpitalu poczułam ,że jest dla mnie szansa i zobacz -teraz funkcjonuję właściwie normalnie.Życzę Ci, abyś spotkała prawdziwego lekarza, który zobaczy w Tobie nie numer choroby, ale człowieka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Wto Lip 28, 2009 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cześć feig
powodzenia w diagnozowaniu i jak najwięcej zdrowia
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
teresa środa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 1273
Skąd: lodz

PostWysłany: Czw Lip 30, 2009 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj feig Wink
_________________
roza
Razem-lecz osobno....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Czw Lip 30, 2009 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj feig, gdzieś umknął mi Twój post, za późno ostatnio się orjentuje we wszystkim Rolling Eyes
Trzeba dotrzeć do sedna, do lekarzy, diagnoza to podstawa a potem będzie już przynajmniej ,,jakiś" spokój, życzę Ci go Very Happy
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group