Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

...Doświadczenia szpitalne...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
locman
Senior
Senior


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 65
Skąd: ok.zielona gora

PostWysłany: Sob Wrz 05, 2009 1:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uważam, że zasadniczy problem nie tkwi w lakarzach ale w systemie służby zdrowia, który nie tylko pozwala ale i wymusza zachowania sprzeczne z prawem. Jestem przekonana, że prywatne szpitale wyleczyłyby obecny system. Dlatego proponuję oprócz narzekania wypowiedzieć się- czy jestem za sprywatyzowaniem służby zdrowia (może mała ankieta?).
Chodzi o to że im częściej i grupowo wyraża się opinie tym bardziej się z nią liczą inni.
Być może są na forum osoby, które myślą inaczej tak jak znajoma mojej mamy.
_________________
locman[a]wp.pl


Ostatnio zmieniony przez locman dnia Sob Wrz 05, 2009 8:19 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Sob Wrz 05, 2009 1:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iwonka na 22 .oo zdążysz Wink Laughing
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Eluś
Junior
Junior


Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 21
Skąd: Wwa

PostWysłany: Sob Wrz 05, 2009 2:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe to wszystko Shocked ale niestety smutne i prawdziwe Mad

Ja moje 2 pobyty w szpitalu wspominam w miarę dobrze - sale 2-3 osobowe, w każdej sali łazienka Smile Za pierwszym razem leżałam 3 dni sama, pielęgniarki śmiały się ze mnie że jestem w sanatorium Razz
Za drugim razem w pełnym 3-osobowym składzie, ale na szczęście z dobranymi wiekowo osobami więc też nie było źle Smile

Oczekiwanie na miejsce na oddziale - 3 miesiace... po czym gdy już nadszedł ten "utęskniony" dzień okazuje się, że nie ma mnie zapisanej do przyjęcia... "Pani ustali nowy termin" usłyszałam... "cooo?? znowu mam czekać 3 miesiące i znowu będzie tak samo że ktoś czegoś nie dopilnuje?" eeeh, prawie zwymyślałam panią odpowiadającą za ruch chorych (gdy wreszcie udało mi się do niej dodzwonić) i łóżko się znalazło w pół godziny Cool

Pielęgniarki na oddziale - boskie Smile w sensie miłe i uśmiechnięte, życzliwe i pomocne. Z jednym wyjątkiem - w kazdym stadzie musi być 'czarna owca'. (mój drugi pobyt) przychodzę na oddział w wyznaczony dzień, ona ma dla mnie wyznaczoną salę... pozostałe pielęgniarki patrzą na siebie taaaakimi Shocked oczami i mówią: ale przecież tam leży ta jęcząca babka... przecież dziewczyna się tam nie wyśpi! dajmy ją na inną salę, są wolne miejsca..." ONA: nie, ma leżeć tam gdzie powiedziałam! ...ale na szczęście udało im się wykłócić dla mnie salę, gdzie leżała dziewczyna 3 lata starsza ode mnie. Nie wiem dlaczego jej zależało żebym nie miała spokojnego pobytu - jakby mało tego było że każda wizyta w szpitalu i tak jest ogromnym stresem Sad

Lekarze też super - wszystko wytłumaczą i doradzą...
Ale oddział 1 dnia jest świetną rzeczą - ja za drugim razem w szpitalu musiałam być głównie po to żeby odebrać wyniki... "Bo są kosztowne i NFZ nie zwróci szpitalowi za nie kasy jeśli pacjent nie będzie hospitalizowany!!" jeśli opłaca im się utrzymywać pacjenta dla zasady przez 4 dni (gdzie przez ten czas pobrali mi tylko krew i mocz) to ja im życzę powodzenia...


PS.
Ja osobiście jestem w 100% ZA sprywatyzowaniem służby zdrowia... Mam porównanie bo z pracy jestem ubezpieczona w prywatnej klinice - ogromna różnica: w podejściu do pacjenta, w terminach, we wszystkim... Niestety mój abonament nie obejmuje niektórych badań (przeciwciał itp.) więc muszę też korzystać z usług naszego NFZ (swoją drogą - żeby chorować to trzeba mieć zdrowie...)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Sob Wrz 05, 2009 2:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hahaha o po 22 będe z Tobą Piotrku myślami, niestety ciałem nie mogę być bo ktoś zaiwanił mi skrzydła Laughing
Pewnie locman Confused niech teraz mnie zastąpi Laughing
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sob Wrz 05, 2009 2:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja myślę,ze tylko prywatyzacja może tu nam -pacjentom się przysłużyć Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sob Wrz 05, 2009 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DOBRZE Exclamation i MĄDRZE Exclamation przeprowadzona prywatyzacja się tylko przysłuży Smile

Eluś napisz, gdzie Ty w szpitalu byłaś? Smile
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eluś
Junior
Junior


Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 21
Skąd: Wwa

PostWysłany: Sob Wrz 05, 2009 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinga napisał:
Eluś napisz, gdzie Ty w szpitalu byłaś? Smile


Szpital Uniwersytecki w Krakowie - Klinika Alergii i Immunologii (ul. Skawińska 8)

Szczerze polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotrek
Site Admin
Site Admin


Dołączył: 20 Maj 2004
Posty: 243
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Wrz 05, 2009 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiscie ze służba zdrowia powinna bys sprywatyzowana. Kupujesz ubezpieczenie zdrowotne, a nie jakis pieprzony ZUS i leczysz sie gdzie chcesz, a szpitale sie bija o twoja kase. Wolny rynek!
Jakbym placil tyle co do ZUS'u przez 18 lat na prywatne ubezpieczenie to lezalbym teraz w klinice w Los Angeles z gwazdami hollywood.

Iwonka dzisiaj ci jeszcze podaruje ale jutro czekam najpozniej o 21 Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Eluś
Junior
Junior


Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 21
Skąd: Wwa

PostWysłany: Sob Wrz 05, 2009 4:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No własnie - płacimy składki a nie mamy z tego pełnych korzyści... Najbardziej dobijające jest jak w połowie roku jest wyczerpany limit na jakieś świadczenie Shocked w wielu przypadkach i tak trzeba pójść prywatnie - i płacimy drugi raz Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Sob Wrz 05, 2009 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No proszę jakie mam względy u admina,wszystkie kobiety po 22 zaprasza a ja będę wcześniej Very Happy

Nie ma sprawy Piotrze,wyślij tylko po mnie samolot Very Happy Przybędę napewno.Ale będzie się działo Laughing

Jestem jak najbardziej za prywatyzacją szpitali.
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Wrz 05, 2009 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrek jak widze ta jedynka jest salą debat publicznych i zlotow rekreacyjnych Very Happy
u mnie zawsze było tak samo do 14 jak byli lekarze wzgledny spokoj bo lekrze przeganiali z mojej sali( podoibno miałam miec spokoj i zakaz odwiedzin) ale potem kota było to myszy harcowały a czasmi trwało to do pozniej nocy , towarzystwo było mieszane tak sie wszytkim podobało ze nikomu nie chiało sie spac, a było tak ciasno ze nieraz nie było na czym siedziec,

soboty i niedziele za to czesto wstawałam na obiad, nawet nie wiem jak podłaczano mi kroplowki a sniadanie zamieniało się w obiad Very Happy
to sa plusy jedynek, przymujesz kogo chcesz albo spisz i nikt ci nie przeszkadza

ja mam na Ochojoce bliko ze 20 minut samochodem , a moze nawet nie tyle
ale odwiedzam cie tylko wirtualnie nie chce zrazic bo polezałbys dłuzej a tego ci nie zycze

zwrocice uwage na jedno my w wiekszosci ktorzy mamy czesto do czynienia z słuzba zdrowia jestesmy za prywatyzacją a ludzie ktorzy raczej sa z daleka od tych miesjc nie chca o tym słyszec, czyzby to propagadna pewnej parti polityczej tak ich wystraszyła ?
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abi29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Paź 2006
Posty: 363

PostWysłany: Wto Wrz 08, 2009 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam opinię Eluś o oddziale na Skawińskiej. Dodam tylko, że dla mnie dietetyczka robiła codziennie specjalne sałatki i to w bardzo dużych ilościach. Po cichu marzę, że w piątek lekarz zadecyduje o położeniu mnie na oddziale, bo taki pobyt to fajne wakacje. Myślę, że taka dobra atmosfera na oddziale jest też uzależniona od jego wielkości, a akurat ten oddział nie jest za duży (porównuję z oddziałem internistycznym w Nowym Targu). Oczywiście mogłoby być lepiej.
Mój brat spędził 2 miesiące w szpitalu w Kanadzie. W ramach obowiązkowego ubezpieczenia miał pojedynczą salę i pielęgniarkę wyznaczoną tylko dla niego. Zajmowała się wszystkim- od spraw papierkowych, tłumaczeniem historii choroby z Polski, po ustalenie odpowiedniej diety i dostęp do telewizora. Pościel zmieniano mu 2 razy dziennie, bo się pocił. Koparka A do "brudnej" roboty pielęgniarka miała pomocnicę.
_________________
" Wszystko umiera, nawet ciała niebieskie; tylko marzenia są nieśmiertelne." Jalu Kurek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Wto Wrz 08, 2009 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Abi na takie warunki na podstawowym ubezpieczeniu to sie raczej szybko nie doczekamy o ile wogóle ale na Skawińskiej też nie jest źle jak ktos chce miec w Polsce luksusy to pozostaje płatna klinika prywatna...
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abi29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Paź 2006
Posty: 363

PostWysłany: Wto Wrz 08, 2009 1:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiu doczekamy się, ale musieliby nam podnieść składkę zdrowotną. Mój brat miał co miesiąc potrącane z pensji 348 dolarów. To dużo więcej niż w Polsce. Ja wiem, że są ludzie, którzy płacą składkę przez lata, a nie korzystają ze służby zdrowia. Tylko, że są też tacy (i ja się do nich zaliczam), którzy nie zdążyli sobie owych składek płacić, a ze służby zdrowia korzystają bardzo dużo. Mam 13 lat pracy, choruję od 12 roku życia, urodziłam dwójkę dzieci, miałam kilka operacji, specjalistycznych badań i wizyt u specjalistów nie jestem w stanie policzyć, a przecież to wszystko kosztuje. Gdybym nie płaciła na ZUS i odkładała te pieniądze, to dziś pewnie leżałabym na cmentarzu, bo po 4 latach leczenia nie miałabym już środków na pokrycie kosztów. Ostatnio pewien pan zaproponował nam dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne. Wszystko pięknie i ładnie, ale jak usłyszał na co jestem chora, to składka ubezpieczenia nagle wzrosła i musielibyśmy płacić miesięcznie 1100 złotych.
_________________
" Wszystko umiera, nawet ciała niebieskie; tylko marzenia są nieśmiertelne." Jalu Kurek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Wto Wrz 08, 2009 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Abi-no niestety racje masz. Powiem Ci,ze kiedy starałam się polisę dla siebie-najpierw kategoryzne odmowy słyszalam,a jedno towarzystwo po rozważeniu sytuacji zaproponowało zalożenie polisy po jednorazowej wpłacie 5 tys.zł . Shocked No nie stac mnie niestety na razie...Nadzieja napawają takie noddziały jak na Skawińskiej...
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 4 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group