Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

...Doświadczenia szpitalne...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Eluś
Junior
Junior


Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 21
Skąd: Wwa

PostWysłany: Wto Wrz 08, 2009 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No racja - wiele osób płaci składki a z nich nie korzysta... wiele również korzysta nie mając tyle "naskładane"...
Ja np. pracuję od roku dopiero i nie miałam aż tyle tych składek odprowadzonych więc nie mogłabym w publicznej służbie zdrowia poszaleć Shocked jednakże jeśli tylko mam możliwość - unikam jej na rzecz prywatnej... Niestety nie zawsze się da - do lekarza mogę pójść do prywatnej kliniki, tam też zrobię badania itp. ale ze szpitalem się nie da Mad
Przykre tylko jest to że osoby poważnie chore nie mogą liczyć w wielu przypadkach na naprawdę profesjonalną opiekę Sad i nie ważne jest to ile "naskładali" - wszyscy powinni mieć jednakowe szanse dostępu do wszystkiego Arrow bez względu na to ile mają pieniędzy Exclamation Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Wrz 08, 2009 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prywatna służba zdrowia miałaby sens nawet w takich przypadkach - gdyby funkcjonowała na zasadzie ubiezpieczalni. Wiadomo - choroba czy inne nieszczęście ne wybiera... system składek nie jest więc sam w sobie zły. Problem polega na tym, że tym z "góry" chyba za wysoko, by dojrzeć, co się dzieje "na dole". I w efekcie mamy to, co mamy w publicznej służbie zdrowia... Co do ubezpieczeń prywatnych natomiast wszystko jest kwestią kalkulacji i rozpowszechnienia takich rozwiązań - niestety póki co nie jest ono popularne, takie składki, jakie musiałyby płacić Abi i Margaret są tego dowodem. Gdyby rozłożyć ewentualne ryzyko wystąpienia "zdarzenia" na, powiedzmy, 3 razy tyle osób co obecnie, byłbym na 100% pewien, że składka zamiast 1100 wyszłaby coś koło 300-350...
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
locman
Senior
Senior


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 65
Skąd: ok.zielona gora

PostWysłany: Sro Wrz 09, 2009 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój ojciec 40 lat płacił ZUS, nie chorował. Potem udar mózgu.
Mogę się zgodzić aby część jego pieniędzy składkowych została mu zabrana za utrzymanie w gotowości służb medycznych oraz na chore sieroty ale część pieniędzy powinna jak spadek być do dyspozycji rodziny.

Być może wydam się niektórym zbyt radykalna ale uważam, że powinna rodzina pieniądze składkowe dostać jeszcze z odsetkami.
Mogę pogodzić się ze stratami ale nie ze złodziejstwem.
Na obecnym systemie nie korzystają ani ci co płacili długo składki ani ci co krótko tylko lekarze i urzędnicy.
_________________
locman[a]wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 12:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam się z tobą na tym systemie najwiecej zarabiają jednak urzednicy, moloch ktory decyduje na co maja byc wydane pieniądze a co nam nie przysługuje mimo iz lata płacimy lub płacilismy składki, nie mamy dostepu do nowoczesych terapii bo sa drogie , tylko pensje dla urzednikow są jak dla nich ciagle małe
tutaj nie chce skrzywdzic tych ktorzy w funduszu sa potrzebni i śa wykształceni w tym kierunku i naprawdę orientują się w tym co robią i co ma sens
powstały nawet kierunki studiow ktore powinni skonczyc tacy pacownicy od zwykłej medycyny roznia tylko tym ze ucza tez zarzadzania i tacy ludzie powinni tam pracowac ludzie ktorzy znają sie i na medycynie i wiedza jak wygląda leczenie danej jednostki chorobowej i widza jak dysponowac pieniedzmi a zbednych etatow jest tam naprawde duzo
Znałam kiedys kogos kto był szefem Slaskiej kasy chorych i ktory znał się na tym co robi i chce zrobic to był człowiek ktory zrewolucjonizował zarzadzanie całą kasa chorych ale jak juz slaska kasa była na duzym plusie znowu powstało centralne zarzadzane i dzielnie jak sie widzi
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Myśląca
Senior
Senior


Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 55

PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sorki locman a co z ludzmi mlodymi ktorzy zachoruja i nie maja uzbieranych skladek?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
locman
Senior
Senior


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 65
Skąd: ok.zielona gora

PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Myśląca"]sorki locman a co z ludzmi mlodymi ktorzy zachoruja i nie maja uzbieranych skladek?[/quote]

to niech ich członkowie rodzin przekazują część swoich składek na ich leczenie. Jak dziecko jest chore to niech rodzice płacą i odwrotnie.
Mam dobre serce i część składki mogę oddawać na sieroty.
Jestem przeciwnikiem komunizmu-każdemu po równo.
Jeżeli to dla kogoś jest nie sprawiedliwe to trudno - w życiu wiele rzeczy jest niesprawiedliwych np.
-nie równe płace
-nie równi współmałżonkowie
-jeden woli wydawac pieniądze na jedzenie
-drugi na ciuchy
-trzeci na podróże
nie ma systemu idealnego bo życie idealne nie jest
Mój majątek jest moją własnością i mogę komuś kogo dotknęło nieszczęście pomóc ale nie będę dzielić się po równo. Moja składka jest moim majtkiem.
Jeżeli nie będę dbała o przyszłość swoją i mojej rodziny-to na nią nie zasługuję i to jest sprawiedliwe.
Dlatego system zbierania kapitału w celu ubezpieczenia na zdrowie jest potrzebny.
Moim marzeniem jest aby moje wnuki miały jasną sytuację dotyczącą usług zdrowotnych i oby mogły współdecydować z lekarzem w wyborze tych usług. Bo to są tylko usługi tak jak w krawiectwie czy gastronomi.
Wierzę również w filantropów wspierających ludzi szczególnie dotkniętych przez los. Dawaliby chętniej pieniądze gdyby mieli pewność, że trafią one do chorych a nie do ........ wiadomo gdzie.



Myślę też, że temat ten powinien być przeniesiony lub otwarty w innym miejscu bo odbiega od tematu założonego przez Piotrka.
_________________
locman[a]wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Myśląca
Senior
Senior


Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 55

PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie jest to tak proste jak ci sie wydaje ale coz ile ludzi tyle opini..okazuje sie ze system opieki zdrowotnej w USA tez pozostawia wiele do zyczenia,wole system niderlandzki lub naszych sasiadow niemcow...sprawdzil sie i marze o tym zeby moje wnuki mialy taki dostep do swiadczen medycznych jak jest w niemczech,juz nawet nie marzy mi sie aby moja rodzina dostawala pozostalosci moich skladek,chetnie oddam ten"majatek"potrzebujacym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moim przekonaniu system składek prowadzony w systemie prywatnych ubezpieczeń nie oznaczałby od razu "komunizmu" - w firmach ubezpieczeniowych wysokość składki kalkulowana jest co do ryzyka, istnieje masa algorytmów przy pomocy których można wyliczyć co [a raczej ile] i jak się należy. Oczywiście, pewna rezerwa zawsze istnieje. Najważniejszą sprawą jest, by ubezpieczyciel nie mial postaci, jak Monika określiła, molochu.
Tak to widzę, chociaż nie skreślam od razu innych opinii... Twoja opinia, Locman, też brzmi ciekawie.
Fakt faktem, nie ma idealnego systemu - każdy ma swoje dobre i złe strony...
Natomiast co do wypowiedzi Moniki - moim zdaniem albo ktoś jest managerem albo specjalistą - ludzi posiadających obie umiejętności jednocześnie jest bardzo mało, z tego względu, że trudno jest pogodzić i ogarnąć wiedzę z obu dziedzin... Co nie oznacza, że takich ludzi nie ma, może przyszłe kadry wezmą się lepiej do roboty. Z pożytkiem dla nas Smile
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
locman
Senior
Senior


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 65
Skąd: ok.zielona gora

PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 11:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mysląca nie powiedziałam, że wydaje mi sie to proste.
Powiedziałam, że wierzę w filantropów i sama całe życie byłam i jestem społecznikiem aktywnym, tacy byli moi rodzice i ja taką mam potrzebę.
Pewnie, że wolałabym system niemiecki chociaż wiem, że są Niemcy którzy pomimo dodatkowych ubezpieczeń też narzekają.
Jestem za każdym rozwiązaniem problemu byleby zmienić na lepsze obecną sytuację.
Ostatnio jak byłam prywatnie u lekarza to był tak miły, że aż się niezręcznie poczułam bo nie jestem przyzwyczajona do takiej uprzejmości ze strony lekarzy.I takich wizyt wszystkim Wam życzę.
_________________
locman[a]wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Uzumaki
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 273
Skąd: West Yorkshire

PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi sie,ze system skladek,ubezpieczen medycznych i spolecznych mozaby skopiowac z ktoregos kraju,gdzie ludzie sa najbardziej z niego zadowoleni.
W Polsce kasy chorych mialy byc podobne jak w Niemczech,tylko cos nie wyszlo.Nie wiem moze Szwedzki system jest dobry?Po co samemu cos tworzyc kiedy mozna sprawdzic jakie bledy i jakie problemy maja ubezpieczenia w innych krajach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
locman
Senior
Senior


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 65
Skąd: ok.zielona gora

PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 11:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o naprawie systemu piszemy w doświadczeniach szpitalnych. Nie wiem jak to zrobić ale zaśmiecamy forum. Nie chcę żeby póżniej działało ono jak NFZ.
Proponuję pisać o tym w innym miejscu. Proponuję przenieść niektóre posty w wyznaczone miejsce. Gdzie możemy wytykać NFZ ile nam sie będzie chciało.
Proszę o pomoc osobę od porządku na forum Very Happy .Jak to zrobić?
_________________
locman[a]wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 11:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze po prostu nowy temat utworzyć i tam przenieśc posty?
Bo jedyne co znalazłam,oprócz-renty w toczniu,to:
http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1326&highlight=zus,

Myślę,ze najlepszym byłby nowy wątek ...
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Myśląca
Senior
Senior


Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 55

PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 11:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

locman rozumiem co chcesz powiedziec ale ja raczej martwie sie o biednych ludzi ktorych nie bedzie stac na prywatne ubezpieczenia a takich w naszym kraju jest strasznie duzo..wiemy ze w prywatnych gabinetach czy szpitalach jest milo ale czy ci biedni ludzie beda skazani na poniewierke?az boje sie myslec...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wydaje mi sie konieczne aby zakładac nowy temat doswiadczenia szpitalne wiaza się z całym systemem naszego lecznictwa a wiec NFZ to podstawa i nasze warunki leczenia w tym systemie
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Sob Wrz 12, 2009 4:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja nie ciągnę tego OT o sposobie i miejscu płacenia składek tylko napiszę o pierwszym doświadczeniem szpitalnym w Czechach.
Było super Very Happy , miła i profesjonalna obsługa, byłam informowana o wszystkim , zaproponowano mi wybór diety (wegetariańska albo wegańska!!!). Minusem było zaplecze sanitarne (hmmmm - ubikacje wspólne na korytarzu-ale osobne w każdym pokoju to już chyba byłby rarytas....).
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 5 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group