Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

czy jest sens w ogóle się leczyć ?
Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kazurkazur
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 308

PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 6:35 pm    Temat postu: czy jest sens w ogóle się leczyć ? Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam do was pytanie, jak myślicie, czy jest sens się leczyć na toczeń, chociaż z góry wiadomo że jest to walka przegrana ?
Nie lepiej wziąść sznura i na drzewo ?
Przecież to by ulżyło wam cierpień.
Ja pewnie jutro zrobię sobię anty-DNA, bo mam Hashimoto i inne problemy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak myslisz jest sens?

moze wogole nie powinnismy zyc bo i tak kiedys przyjdzie nam umrzec ?

moze matki ktore rodza dzieci powinny je zabijac bo jaki sens ma zycie??

zadajesz pytanie tu na forum i pytasz ludzi ktorzy od lat choruja i jak widac widza w tym sens
bo zycie ma sens dla tego kto chce zyc, a dla tego kto nie chce nic nie ma sensu

odpowiedzialam ci dosyc brutalnie ale wybacz , choruje od 20 lat sporo przeszłam i jesli mam odpowiedziec na pytanie czy leczyc sie dalej i czy zycie z choroba ma sens odpowiem krotko --MA SENS

z tą choroba da się zyc pracowac miec rodzine i cieszyc sie normalnym codziennym zyciem jak wszyscy na tym swiecie
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W 2000 roku powstał w nurcie kina niezależnego film pod tytułem Że życie ma sens

Ten film, słowa Moniki, nasze życie mają sens Smile
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kazurkazur
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 308

PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monika, a jak wygląda u ciebie życie codzienne ?
Możesz robić wszystko to co inni ?
Czy jest jakaś szansa na remisję ?

Pytam, bo również mam problemy ze zdrowiem, mam hashimot0o, i inne problemy, podejrzewam u siebie toczeń, raz miałem ciśnienie 230/130 jak pojechałem do szpitala żeby mi zmierzyli, bo u mnie jeden ciśnieniomierz nadgarstkowy się zepsół, a sąsiadki pokazywał 150/100, ale mam problemy z nadnerczami i potasem i miałem drżenia mięśni i wezwałem taksówkę i pojechałem do szpitala, a w szpiatlu już miałem 230/130, a 3 h później 120/90.
Teraz przeważnie jak idę do doktorka, to mam 120 - 130, ale tabsy muszę brać i i tak wieczorem czasami wyskakuje 150 - 160.

Jutro idę zrobić sobie anty-DNA, miałem już anty TPO i wyszło 100 (n.0-32), i anty-TRAB, które wyszło ujemnie.
Dodam że rodzinka uważa mnie za hipochondryka i leniwego dziada, bo nie chodzę do roboty tylko jestem na bezrobociu.
Mam 20 lat, oczywiście dziewczyny nie mam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz, idź do psychologa lub psychiatry. Może oni Ci pomogą, bo są specjalistami od tego.

Moje życie wygląda super. Robię wszystko na co mam ochotę, a nawet więcej. Jestem aktywniejsza od przeciętnej osoby w moim wieku. Choroba nie jest dla mnie żadnym szlabanem do życia.

Monika napisała dobrze. I się z nią zgadzam w 100%. Z każdym Jej słowem.

Cytat:
Dodam że rodzinka uważa mnie za hipochondryka i leniwego dziada, bo nie chodzę do roboty tylko jestem na bezrobociu.
Mam 20 lat, oczywiście dziewczyny nie mam


Sokor masz na co dzień takie podejście jak tutaj...to nie dziwię się Twojej Rodzinie; bo co można, to można.
A że nie masz dziewczyny... no cóż...to zupełnie normalne; chciałbyś mieć w tym wieku harem, czy co?

Chłopie, nie użalaj się nad sobą, tylko weź się w garść i do jakiejś roboty, czy aktywności życiowej Exclamation

A jeśli sobie nie radzisz, to tak jak na wstępie napisałam-skorzystaj z fachowej pomocy.
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kazurkazur
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 308

PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba nie przeczytałaś całego mojego postu.
Pracowałem ale mnie zwolnili bo 3 razy zabierało mnie pogotowirez pracy i byłem w sumie 1 miesiąc na zwolnieniu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napisałam do AKTYWNOŚCI ŻYCIOWEJ
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kazurkazur
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 308

PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z powodu moich dolegliwości narazie na mam za bardzo ochoty na większą aktywność życiową.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak będziesz siedział i sobie to wmawiał, to tak z pewnością będzie. Twoje życie zależy tylko od Ciebie.
Czego oczekujesz od nas? Skoro i tak masz swoje zdanie i nie zamierzasz tego zmienić?
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kazurkazur
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 308

PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niczego sobie nie wmawiam, również mam problemy ze zdrowiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kazurkazur napisał:
niczego sobie nie wmawiam, również mam problemy ze zdrowiem.


Wmawiasz, wmawiasz.
Wmawiasz sobie, że nic nie ma sensu; że nie ma sensu leczenie; życie.....

Wmawiasz, że lepszy sznur i drzewo.

Co ma nam ulżyć cierpień? Bo nie rozumiem...ja nigdy nie pomyślałam o sobie, że cierpię. A co mi dolega, to dolega. Nikt na Forum się nie licytuje (kto ma gorzej, kto ma lepiej).

Najłatwiej jest siąść w miejscu i narzekać.

O jakiej walce przegranej piszesz? Bo tego też nie rozumiem....
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kazurkazur
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 308

PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no bo tak mówią że toczeń i tak zawsze kończy się degeneracją organizmu i śmiercią

idę jutro sobie zrobić anyt-DNA i zobaczymy co wyjdzie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,

ten temat powinieneś poruszyć w dziale o depresji ,bo albo ją już masz,albo jesteś na ostatniej prostej...

stres potęguje dolegliwości-powinieneś z tym tez coś zrobić

pytasz jak wygląda nasze życie-cóż,bywa normalnie,bywa i trudniej,ale dzięki temu potrafimy dostrzec więcej pozytywnych aspektów,zatrzymać się na chwilę i pomyśleć nad własnym życiem,wiesz...
mam zniszczone płuca,ale w ub. roku,przy pomocy męża wlazłam na Turbacz,zaliczając prędzej Bukowinę MIejską-to niskie szczyty,ale dla mnie wielkie "coś"-małe zwycięstwo nad chorobą po stokroć smakowało lepiej niż zdrowemu człowiekowi ...

czy warto żyć?głupie pytanie-naprawdę-bo życie samo w sobie jest wartością
chorobę można kontrolować w większy lub mniejszym stopniu,ale można

więcej wiary w siebie życzę ,bo z trudniejszymi rzeczami jeszcze zapewne przyjdzie ci się w życiu zmierzyć
czy ktoś obiecał nam,że "będzie lekko"? niestety ...nie
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kazurkazur
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 308

PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no cóż, wy jesteście trochę starsi i inaczej patrzycie na to co jest normalne w życiu.
Dzisiaj większość młodych ludzi patrzy na życie przez pryzmat imprez,picia seksu, itd.


Margaret74 napisał:

czy ktoś obiecał nam,że "będzie lekko"? niestety ...nie

Tak się zastanawiam, niby mówią że każdy ma swój krzyż, ale jaki krzyż może mieć np. kobieta, która przez całe życie miała kochającą rodzinę, auto, zdrowie, itd.
Co jej krzyżem było to że np.musiała iść do pracy?
To tak jakby ktoś powiedział że ma krzyż, bo jego serce musi bić i musi oddychać.


kinga czy ty jesteś w remisji
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co może być jej "krzyżem"-życie ,np.bez miłości,bez zrozumienia...a wiesz,co ją czeka w przeszłości?może nagła śmierć najbliższych osób?
życie w różnym wymiarze doświadcza...ja unikam tak górnolotnych określeń

Kinia-Kinia ,walczy jak lwica-dlatego wygrywa i potrafi czerpać radość z życia pomimo choroby-to można wypracować,uwierz Wink
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 1 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group