Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

W oczekiwaniu na diagnozę

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Baiser88
Junior
Junior


Dołączył: 27 Lut 2020
Posty: 1

PostWysłany: Pią Lut 28, 2020 10:36 am    Temat postu: W oczekiwaniu na diagnozę Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. Mam 31 lat i jestem Mamą rocznej córeczki. Od listopada spada na mnie szereg dziwnych objawów. Zaczęło się w listopadzie, pewnego dnia zauważyłam, że jak zmywam dzienny makijaż w obrębie policzek i nosa mam rumień. Zaczęło się chodzenie po dermatologach, leki z metronidazolem nie przyniosły efektu. Wymaz na nużeńca ujemny. W styczniu dostałam zapalenie żołądka z diagnozą Helicobaktera, leczenie 10 dni Pylerą (strasznie ciezki antybiotyk). Antybiotyk skonczyłam z poczatkiem lutego. Z objawow oprócz wciąż utrzymującego się rumienia mam zawroty głowy, mgła przed oczami ale tylko jeśli ogladam tv lub czytan ( muszę sporo wysilac wzrok), ból mięsni głownie w lewej nodze. W polowie lutego zauwazylam na szyi kulkę, usg wykazało, że to wezeł chłonny odczynowy świeży + sporo węzlych chloonnych powiekszonych odczynowych starych z prawidłowimi wnękami i strukturami ( powiekszony wezeł mnie boli). Byłam u immunologa, zrobiłam badania:
Crp - norma
Ob- norma
Morfologia z rozmazem - idealna
Tsh- w normie
Ft3- norma
Ft4-norma
ANA1- dodatni ( w opisie jest wskazanie poszerzenia diagnostyki o ANA4)
Dziś immunolog wystawił mi skierowanie na ANA3. Czy ktoś z Was wie czym różni sie ANA4 od ANA3?

Sama jestem już zagubiona w tych moich dolegliwościach. Czy ktoś z Was miał podobne objawy ze strony wzroku, wezlow chlonnych, rumienia ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Nie Mar 01, 2020 7:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej. Very Happy
Trafiłaś do nas przypadkiem, czy immunolog coś sugerował?
Musisz uzbroić się w cierpliwość. Dobrze, że będziesz mieć pogłębioną diagnostykę. Może coś wyjaśni. Powiększone węzły mogą wskazywać na wiele chorób lub przebytą infekcję. Poczekaj na wyniki a mądre głowy wyciągną wnioski i pogrzebią ile będzie trzeba-oby efektywnie. Tego Ci życzę.
Ciaza i poród są dla organizmu dużym obciążeniem i zdążą się, że bywają czynnikiem pobudzającym do aktywowania tego co uśpione.
Objawów nie masz wiele i są (poza rumienię na twarzy) niespecyficzne. Jeśli podejrzewasz jakieś choroby auto, to same ANA też nie będą wynikiem przesadzającym. Diagnostyka jest długa-niestety.
Pytasz o swoje objawy. Ja gorzej widzę kiedy jestem zmęczona, węzły powiększone też miewam. Byłaś z bólem nogi u lekarza? Wygląda normalnie? Nie jest opuchnieta, nabrzmiała, zaczerwieniona?
Ciesza wyniki morfologii, OB i CRP.
Głowa do góry!
Wszystko się wyjaśni. Smile

Buziaki dla Skarba! Buziak
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sro Mar 04, 2020 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj podrpnę sie pod slowa Eweli pozdrawiam serdecznie i witam w naszym skromnym gronie☺
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group