Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Toczeń,a ciąża...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kedjan
Kadet
Kadet


Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 35

PostWysłany: Sro Wrz 16, 2015 12:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, mam 27 lat i już 14 lat choruje na zapalenie wielomięśniowe...przepisali mi Cellcept, ale mam wielkie opory co do jego stosowania...Chciałabym w przyszłości założyć rodzine, a przez przyjmowanie takiego leku blokuje się strasznie na budowanie związku:( Od razu sama się przekreślam...Czy możecie mi poradzić co mam robić...Próbowałam leczenie azatiopryną, ale nie widze większej poprawy...moze dać większą szansę i brać ja jeszcze...azatiopryna jest mniej agresywna...Proszę o pomoc.

Uwaga dopisana przez moda w blizniaczym poscie/ewela.t
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Czw Wrz 17, 2015 2:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.urpl.gov.pl/system/files/PL/Produkty_lecznicze/PlKomunikatyArch/CellCept071107.pdf

Ja też go biorę, strach co będzie jak bym zaszła w ciąże jest ale medycznie bardzo mi pomógł. Nie znalazłam informacji że uszkadza na zaś, więc jak ci się poprawi to go odstawią i po kłopocie.
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mmm...
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 2766
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob Paź 10, 2015 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kedjan-nie możeesz tak myśleć! Pomyśl, że póki nie ustabilizujesz zdrowia to nie będziesz mogła założyć rodziny. W przypadku naszych chorób planować ciąże trzeba z lekarzami i jak będziesz gotowa to ustalacie z lekarzem prowadzącym strategię i wszystko będzie dobrze Smile saama mam 27 lat, za rok wychodzę za mąż i będę planowała dzieci. Biorę arechin i wiem, że jak będę planowała ciążę to jakieś pół roku wczesniej mam się zgłosić do mojego prof i będziemy ustalać strategię lekową.
_________________
"To właśnie jest celem istnienia – po prostu żyć i cieszyć się samym życiem"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aankaa
Kadet
Kadet


Dołączył: 14 Wrz 2014
Posty: 32
Skąd: kujawsko-pomorskie

PostWysłany: Sro Lut 03, 2016 10:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://reumatyzmiciaza.azurewebsites.net
Przypadkiem trafiłam na tą stronę. Sporo konkretnych informacji w jednym miejscu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Czw Lut 04, 2016 9:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aniu, bardzo pomocny link!
Dzieki, na pewno sie przyda wielu przyszlym Mamom. Very Happy
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ri
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 251

PostWysłany: Czw Lut 04, 2016 11:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wow, trzeba przyznać, że świetna strona. Wszystko w pigułce. Szukałam takich informacji kilka tygodni temu i musiałam przegrzebać całą masę stron, gdybym wcześniej trafiła zapewne zajęłoby mi to mniej czasu.
_________________
Co nas nie zabije, to nas wzmocni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zupka
Junior
Junior


Dołączył: 03 Lis 2013
Posty: 19

PostWysłany: Wto Lut 23, 2016 2:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strona fajna, ale... jest tam napisane, że w ciążę należy zachodzić w okresie remisji. A jeśli się jej nie ma a chce się mieć dziecko?

Ja od kiedy zostałam zdiagnozowana już jakieś 12 lat temu przeżyłam jeden okres remisji - w drugiej połowie ciąży!

Nie ważne jakie leki biorę i ile poziom przeciwciał mam niezmiennie bardzo wysoki - mam za to negatywne kompleksy immunologiczne i mój lekarz twierdzi, że te przeciwciała sobie u mnie krążą ale na razie nic specjalnie nie atakują. I tak było zawsze, aż do pierwszej ciąży, gdzie już w 6 miesiącu miałam piękne wyniki, brak przeciwciał, dopełniacze w normie.

Czytałam ostatnio artykuł, że płód od 13 tygodnia potrafi sterować i naprawiać układ immunologiczny matki. U mnie by się to potwierdzało.
Niestety kilka tygodni po porodzie wszytko wróciło do "normy"...

I teraz mimo usilnych starań przszłam jedno poronienie w 12 tygodniu, a później poronienie za poronieniem 4-6 tydzień i tak do dzisiaj

Przeciwciała wysokie, remisji brak, podobnie jak wielkich szans na drugie dziecko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulina_87
Gość





PostWysłany: Wto Lut 23, 2016 4:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zupka, ja też uważam, że ciążę powinno się "zaplanować" z rozmyslem. A dlaczego? Dlatego, że to właśnie pierwsze tygodnie są najważniejsze dla płodu, kiedy zaczynają się tworzyć i funkcjonować wszystkie narządy wewnętrzne. I to w tych pierwszych tygodniach matka musi być przygotowana fizycznie, a więc powinna się czuć "dobrze" i mieć dobre wyniki. Później maluch już tylko rośnie i wykształcone wcześniej wady tylko się pogłębiają. Jeśli matka jest w ogólnie dobrym stanie zdrowia, to i prawdopodobieństwo powikłań jest mniejsze. Tak myślę. Może inni się wypowiedzą jeszcze.
Powrót do góry
zupka
Junior
Junior


Dołączył: 03 Lis 2013
Posty: 19

PostWysłany: Wto Lut 23, 2016 6:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale ja się z tym w pełni zgadzam!

chodzi mi o to, że czasem mimo usilnych starań nie może się osiągnąć remisji (jak u mnie) a lata lecą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ri
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 251

PostWysłany: Sro Lut 24, 2016 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do ciąży przygotowywałam się kilka lat. Nikt nigdy nie powiedział mi jaka obecnie jest aktywność mojej choroby. Osiągnęłam stan jako takiej równowagi i zdecydowałam, że dłużej czekać nie powinnam. Nadal drżę czy wszystko będzie dobrze z dzieckiem. Ale kiedyś decyzję podjąć musiałam...
_________________
Co nas nie zabije, to nas wzmocni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zupka
Junior
Junior


Dołączył: 03 Lis 2013
Posty: 19

PostWysłany: Czw Lut 25, 2016 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Życzę powodzenia i trzymam kciuki Ri! Ciąża to zupełnie magiczny stan

Ja bardzo żałuję, że z pierwszej ciąży nie mam ani jednego zdjęcia. Wówczas wydawało mi się to nieistotne, a teraz przyjemnie byłoby zerknąć i powspominać : )

Tak, chyba zdecydowanie rządzi mną instynkt macierzyński ; )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Cinderella_Doe
Junior
Junior


Dołączył: 04 Gru 2014
Posty: 19
Skąd: okolica Będzina

PostWysłany: Czw Mar 03, 2016 11:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ri - wszystko będzie dobrze - tak jak u mnie Smile U mnie po 2,5 roku starań udało się, ciąża wypadła w czasie względnej stabilizacji - tak się czułam, bo remisja to nie była, ale też nie zaostrzenie. W ciąży rewelacja, zapomniałam co to choroba. Po porodzie nawrót. Za to dzidziuś zdrowy - jedynie pod obserwacją endokrynologa bo oboje z mężem mamy Hasimoto (o chorobie męża dowiedzieliśmy się w zaawansowanej ciąży :/ )

Zupka - powodzenia, trzymam za ciebie kciuki! mam nadzieję, że się uda Smile trzeba tylko trafić na ten moment. Czy podczas ciąż zakończonych poronieniem brałaś acard lub clexane? wiem, zazwyczaj wprowadza się je ciut później - ja brałam acard od 8 tc a dodatkowo clexane - nie pamiętam dokładnie- chyba od 12 tc. Może następnym razem warto spróbować profilaktycznie acard od poczatku? warto to skonsultować z lekarzem.
_________________
Piękno i szczęście jest wokół nas, czasami tylko wystarczy znaleźć w sobie siłę, żeby otworzyć oczy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zupka
Junior
Junior


Dołączył: 03 Lis 2013
Posty: 19

PostWysłany: Sob Mar 05, 2016 10:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Acard biorę cały czas bo mam APS, Clexane z przerwami, ale gdy jestem w ciąży to codziennie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mmm...
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 2766
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob Mar 05, 2016 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zupka-nie wiem skąd jesteś, albo nie doczytalam, ale w Warszawie jest prof. Jerzak, ginekolog-autoimmunolog i specjalizuje sie w poronieniach nawykowych i w ciążach z chorobami autouimmunologicznymi. Wizyta co prawda 300 zł, ale pani dr nie naciąga na wizyty, badania robisz u siebie w miejscowości. Moja siostra, też z autoimmunologicznymi problemami, po 4 latach starań urodziła zdrowe dziecko. Prof. ją prowadziła.
_________________
"To właśnie jest celem istnienia – po prostu żyć i cieszyć się samym życiem"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zupka
Junior
Junior


Dołączył: 03 Lis 2013
Posty: 19

PostWysłany: Sob Mar 05, 2016 11:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki, jeśli się nie uda w najbliższym czasie to skorzystam

u mnie jednak te poronienia wczesne zaczęły się po łyżeczkowaniu :( a poronienie związane z łyżeczkowaniem mogło wynikać z długiej i ciężkiej infekcji na początku ciąży

gin mi powiedział, że po łyżeczkowaniu tak bywa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następny
Strona 10 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group