Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam Wszystkich
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Izabela T
Super senior
Super senior


Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 98
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Czw Kwi 26, 2012 1:11 pm    Temat postu: Witam Wszystkich Odpowiedz z cytatem

Nazywam się Iza, na toczeń układowy choruje 3,5 roku. Odkąd zdiagnozowano u mnie tocznia byłam 5 razy hospitalizowana.
Aktualnie leczę się w Katowicach-Ligocie u prof. Hrycka.
Oglądałam wczoraj na necie ciekawy film, ktory pokazuje że tocznia można wyleczyć. Zainteresowane osoby proszę o obejrzenie i napisanie co o tym sądzą, poniżej link

http://www.igya.pl/schorzenia-choroby/35-rak/523-terapia-raka-metoda-nia-dr-ashkar-film.html


Pozdrawiam serdecznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Czw Kwi 26, 2012 2:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Izabelo, witaj na forum Smile
Co do wyleczenia tocznia, ja bym podchodziła do tego bardzo zachowawczo Wink . Jak znajdę chwilę to obejrzę ten film.

Pozdrawiam Smile
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Kwi 26, 2012 3:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj
nie uwazasz ze takie odkrycie powinien byc Nobel?
jakos w swiecie onkologi nie huczy od emocji wiec wszystko to zwyczajny pic
polecam poczytanie tego http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=850 z szczególnym zapoznaniem się z pierwszym postem autora Nenya
tam masz wszystko

kazdy ma prawo do swojego zdania i kazdy ma prawo " szukac " pomocy i wierzyc w to co chce
dla mnie to kolejna z tych rewelacji ktora do niczego nie prowadzi
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 548
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Czw Kwi 26, 2012 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Ja do medycyny niekonwencjonalnej to podchodzę sceptycznie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Czw Kwi 26, 2012 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Izabela T

Witaj Very Happy
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pluskotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 1983

PostWysłany: Czw Kwi 26, 2012 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(usunięte)
_________________
"Przyzwyczajenie do ironii psuje charakter."


Ostatnio zmieniony przez Pluskotka dnia Sro Lis 20, 2013 4:27 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Izabela T
Super senior
Super senior


Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 98
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Pią Kwi 27, 2012 8:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za powitanie mnie i za komentarze.

Ja jednak cały czas szukam rozwiązań, szukam jakiegoś cudownego sposobu na uleczenie się. Teraz w grudniu jak miałam kolejny nawrót choroby, leżałam w łóżku z gorączką i z potwornymi bólami, do tego silne przeciwbólowe tabletki, obiecałam sobie że spróbuje wszystkiego co stanie na mojej drodze. Skoro każdy mówi że toczeń to zatrucie organizmu, że krew zatruta itd. to może warto spróbować z tą cieciorką. Nic mnie to nie kosztuje, jedynie czas i ból. Ale do bólu już jestem przyzwyczajona...
Obecnie stosuje suplementy Herbalife i Flavon i czuje się lepiej, ale leki oczywiście też łykam, biorę Metypred i Imuran.

Nie wiem jak Wy przechodzicie chorobę ale ja ostatnio byłam już jedną nogą na "tamtym"świecie. Od tabletek przeciwbólowych (z przedawkowania) znalazłam się w szpitalu z opuchniętą twarzą, odwodnieniem i straszną leukopenią, miałam 900 leukocytów !!!
Dobrze, że trafilam na profesora Hrycka i on mi pomógł.
Teraz czuje się dużo lepiej. Ale nie chce brać sterydów do końca życia.

Życzę miłego dnia Smile)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 548
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pią Kwi 27, 2012 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To naturalne,że chwytasz się wszystkiego żeby wyzdrowieć ale na dzień dzisiejszy toczeń jest niestety chorobą nieuleczalną. Można sobie łykać suplementy bo one wspomagają zdrowie ale nie leczą. Ważne tylko żeby suplementy były z jakiś wiarygodnych źródeł bo jeśli nie są to można sobie nawet bardzo zaszkodzić. Niestety nieuczciwi ludzie żeruja na nadzieji chorych i wymyślają jakieś 'cudopreparaty' za które kasują ogromne pieniądze-obiecują cudowne uleczenia co jest oczywiście nieprawdą-pamietaj zawsze o tym!

Toczeń to nie zatrucie organizmu ani krwi tylko zaburzenie układu immunologicznego, który zaczyna wytwarzać przeciwciała przeciwko tkankom własnym organizmu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pią Kwi 27, 2012 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Izabelo

zgadzam się w 100 % z tym co napisała Kinia .
Zdrówka życzę!
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Kwi 27, 2012 9:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie wiem jak Wy przechodzicie chorobę ale ja ostatnio byłam już jedną nogą na "tamtym"świecie. Od tabletek przeciwbólowych (z przedawkowania) znalazłam się w szpitalu z opuchniętą twarzą, odwodnieniem i straszną leukopenią, miałam 900 leukocytów !!!

byłas jedna nogą na tamtym świeice ? a czy pomyslałas ze leczenie standartowymi lekami + i roznymi ziołami to moze być mieszanka smiertelna dla organizmu?

ja tez byłam nie tylko jedna nogą na tamtym swieice , i to nie raz,
wiem jedno albo sie człowiek leczy i wierzy lekarzom albo wierzy w medycyne niekonwencjonalną
podałam ci linka do poczytania ,

jesli czytałas to powinnas wiedzieć ze były osoby ktore od lat nie zyja bo leczyły się w taki sposob jak ty?
jak sadze profesor o tym nie wie ,
bo mysle ze miałby tu sporo do powiedzenia

szukamy roznych cudownych lekow , a potem jak jest zle to biegniemy do lekarza ktory leczy zwykłymi lekami
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Izabela T
Super senior
Super senior


Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 98
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Pią Kwi 27, 2012 12:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Profesor nawet mnie pochwalił, że się suplementuje, on wie że dieta i przeróźne wspomagacze są Nam potrzebne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Misiek70
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 103

PostWysłany: Pią Kwi 27, 2012 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,
Dziewczyny maja rację trzeba bardzo sceptycznie podchodzić do wszelkich "rewelacyjnych","cudowynych" i niekonwencjonalnych metod leczenia. Te metody leczenia to zwykłe OSZUSTWO i żerowanie na zrozpaczonych chorych ludziach. Z ziołami też trzeba bardzo ostrożnie bo wiele z nich zawiera silnie bioaktywne substancje które moga narobić wiele szkód w organiźmie. Geneza chorób autoimmunologicznych jest bardzo ciekawa bo do przełamania przez układ immunologiczny tolerancji dochodzi w rezultacie zadziałania mozaiki czynników genetycznych, immunologicznych , hormonalnych oraz środowiskowych. Są teorie , że pewne czynniki środowiskowe ( np infekcje) moga wyzwalać jedną chorobę autoimunologiczna a jednocześnie mogą pełnić rolę ochronną przed inna choroba z tej grupy. Generalnie jest to bardzo duże pole do popisu dla badaczy i mam nadzieję, zaowocuje to finalnie przyczynowym leczeniem chorób autoimmunologicznych. Uważam jednak, że prowadzenie samodzielnych poszukiwań i niekontrolowanych eksperymentów na własnym ciele byłoby zwykłą głupotą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marciakk
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 09 Kwi 2012
Posty: 161
Skąd: wawa

PostWysłany: Pon Kwi 30, 2012 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Izo, witaj na forum!
Rozumiem Cię doskonale w kwestii poszukiwania różnych dróg do lepszego stanu zdrowia... Czasami, jak łykam kolejną tabletkę to zastanawiam się, czy nie lepiej odstawić wszystko, oczyścić organizm i dopiero potem próbować ustawiać leczenie...? Szczególnie teraz, gdy te diagnozy już się plączą moim lekarzom i słyszę: miastenia zamazuje obraz, przyjmowane sterydy przykrywają nam pełnoobjawową chorobę, ale ostatnio gdy byłam ze swoimi skórnymi przebojami u dermatolog i usłyszałam coś na co zupełnie nie byłam przygotowana (że podejrzewa urticaria vasculitis), to spojrzałam na moją lekarz i pomyślała, że chyba muszę w końcu komuś zaufać, bo inaczej od sprawdzania w necie różnych opcji zwariuję. Obiecałam sobie, że dość. Jedyna rzecz, którą zrobię dla siebie to uczenie się spokojniejszego życia... I wierzę, że to połączenie: zaufanie lekarzom i ograniczenie stresu przyniesie rezultat!

Pozdrawiam (czy my nie rozmawiałyśmy telefonicznie? Smile )

Ps: Ale film w wolnej chwili obejrzę Wink
_________________
The best way to predict the future is to invent it.
Alan Kay
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Izabela T
Super senior
Super senior


Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 98
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Sro Maj 02, 2012 10:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Marciakk Very Happy

Nie przypominam sobie żebyśmy rozmawiały telefonicznie. Chyba pomyliłaś mnie z kimś innym.
No ale zawsze możemy porozmawiać
Laughing

Teraz dostałam znów wiadomość od kolegi który mi jakąś nowość proponuje, chodzi o picie wody z koralem...

Pozdrawiam wszystkich bardzo gorąco.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
marciakk
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 09 Kwi 2012
Posty: 161
Skąd: wawa

PostWysłany: Sro Maj 02, 2012 11:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałam ostatnio kontakt przez stowarzyszenie 3majmy się razem z Izą z Katowic, która niedawno leżała na Spartańskiej... Sporo danych się zgadzało Smile Oczywiście, że zawsze możemy porozmawiać!

A co to za woda z koralem?
_________________
The best way to predict the future is to invent it.
Alan Kay
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group