Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

zaburzenia krzepnięcia
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sylwia27
Junior
Junior


Dołączył: 20 Wrz 2012
Posty: 14
Skąd: Przasnysz

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2012 3:39 pm    Temat postu: zaburzenia krzepnięcia Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich na forum
Jestem tu nowa i mam kilka pytań.Otóż ostatnio lekarze podejrzewają u mnie tocznia rumieniowatego układowego,mam złe wyniki do tego dochodzi anemia a co się z nią wiąże to niedokrwistość.Ostatnio na moich nogach pojawiły się wylewy pod skórne czy krwiaki podskórne ciężko powiedzieć co to jest,do tego doszedł obrzęk nóg głównie na kostkach,w niektórych miejscach na tych zmianach były wybrzuszenia podobne do jakiś guzków ropnych z krwią i w tym miejscu robiły się małe ranki.Nie wiem czy jest to spowodowane niskimi płytami krwi i tą anemią. A stało to się po weselu dokładnie po 12.Bo to obciążenia chyba nie?może wysiłek tylko się przyczynił do tego wylewy krwi.Proszę o rady,może ktoś już miał coś takiego.Mam zdjęcia mogę wysłać na e mail,pozdrawiam Very Happy [/b]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2012 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj
przesunęłam twoje powitanie bo w Doniesieniach medycznych nie piszemy o swoich problemach http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1740
podajesz za mało informacji żeby cos wnioskować
ale wsrod nas wiekszośc ma takie wylewy czyli nogi w siniakach
bierz Rutinoscobin - uszczelnia naczynka

obrzęki wokół kostek , - nie masz kłopotów z nerkami ?
na weselu duzo się tańczy ,siedzi, wtedy nogi puchną

zyczę szybkiej diagnozy i skutecznego leczenia
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sylwia27
Junior
Junior


Dołączył: 20 Wrz 2012
Posty: 14
Skąd: Przasnysz

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2012 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej dzięki za pokierowanie mnie na forum,jeszcze się nie odnalazłam w tym wszystkim.Dzięki za tak szybkie odpisanie. Z nerkami jest wszystko oki. To fakt że na weselu się dużo tańczy może to też ma wpływ na to.Na początku miałam małe czerwone kropki na kostkach i myślałam że to od jakiegoś leku ale potem zniknęło dopiero mocne wylanie miałam na weselu masakra.Pojadę do lekarza to pokarze zdjęcia może znajdą przyczynę,dzięki za pomoc i życzę zdrowia Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
folka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Cze 2012
Posty: 1458

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2012 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Smile Odpisałam Ci w innym miejscu, tamten wątek zablokowany, ale zdążyłam skopiować i wklejam tu Surprised
U mnie w lipcu zdiagnozowali w szpitalu MCTD. Miałam robione podobne badania jak ty (a wcześniej dużo podobnych objawów). Kapilaroskopia to badanie pod mikroskopem wałów paznokciowych, a właściwie drobnych naczyń, które tam najlepiej widać. Pamiętaj, że nie można wycinać skórek przed tym badaniem. Można w tym badaniu stwierdzić, czy choroba nie zmierza w stronę np. twardziny układowej nawet kilka lat przed wystąpieniem charakterystycznych objawów. Podobno powinno się to badanie powtarzać co rok. Z resztą większość badań powinno sie tak powtarzać, żeby szybko w razie czego wychwycćc zmiany w płucach, sercu czy nerkach. Też mam objaw reynauda, infekcje leczyłam zgodnie ze wskazaniami lekarza nurofenem i glimbaxem (czy czymś takim przeciwzapalnym do płukania gardła). Pomogło w trzy dni. Gorzej się za to teraz czuję kilka dni przed infekcją, zanim zrobi mi się czerwone gardło i wiadomo co jest grane, mam zawroty głowy, poblemy z widzeniem i mdłości. Na początku myslałam, że to błędnik, laryngolog stwierdził że nie i wysłał do neurologa, a potem okazało się, że tak si,e teraz zaczyna u mnie angina... Moim zdaniem nogi powinnaś pokazać szybko lekarzowi, póki widać co się dzieje Czujesz poprawę po metypredzie i arechinie? Ja czułam już na trzeci dzień. Mam nadzieję, że szybko będziesz w dobrej formie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sylwia27
Junior
Junior


Dołączył: 20 Wrz 2012
Posty: 14
Skąd: Przasnysz

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2012 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej
Dzięki za szybkie odpisanie. Dziękuję też za rady na pewno się przydadzą.No ja staram się leczyć domowymi recepturami typu sok z cebuli i czosnku:( niezbyt smaczne ale skuteczne, pije mleko z miodem,herbaty malinowej a nawet dostałam rade na forum żeby przyjmować rutinoscorbin jak mam problemy niedokrwistością:)Ostatnio jak miałam infekcję gardła to dostałam od lekarki antybiotyk ( wtedy jeszcze nie wiedziałam o toczniu) i po tym leku dostałam rumieńca na nogach i teraz boje się przyjmować leki. Zrobiłam zdjęcia tego wylewu który ostatnio dostałam i pokaże je mojej lekarce w poniedziałek bo mam wtedy badania.Dziękuję za rady i pomoc,pozdrawiam i życzę zdrówka Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sylwia27
Junior
Junior


Dołączył: 20 Wrz 2012
Posty: 14
Skąd: Przasnysz

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2012 5:40 pm    Temat postu: pytanko Odpowiedz z cytatem

mam jeszcze jedno pytanko,pisałaś że zablokowany był post? dlaczego tak się dzieję?

właśnie patrze że jeden z moich postów został zablokowany,z jakiego powodu i czy ktoś może to robić,oprócz mnie?jestem tu nowa i nie wiem Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
folka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Cze 2012
Posty: 1458

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2012 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bo utworzyłas nowy temat, a miałaś już zaczęty ten. Więc moderator zasugerował, żebys tu kontynuowała Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sylwia27
Junior
Junior


Dołączył: 20 Wrz 2012
Posty: 14
Skąd: Przasnysz

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2012 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie:)
Jestem tu nowa dlatego z góry przepraszam jeśli z tym postem wyjdzie coś nie tak:) Mam 27 lat od jakiegoś czasu borykam się z silnymi bólami stawów(głównie ramiona,nadgarstki,łokcie i kostki u nóg). Ostatnio choroba się rozwinęła do tego stanu że trafiłam na Oddział Reumatologii na Spartańskiej z silnymi bólami stawów,obrzękiem kostek i rumieńcem krążkowanym.Z ogólnym wyczerpaniem organizmu i stanem podgorączkowym.Lekarze zrobili mi badania a mianowicie i takie o tą wyszły wyniki: wysokie wskaźniki stanu zapalnego,niedokrwistość mikrocytarna z niskim stężeniem żelaza,obniżone składowe dopełniacza,ANA w mianie 1:1280,obecne przeciwciała anty-RNP i anty-La,posiewy krwi i moczu jałowe,w badaniach rtg klp,echo bez odchyleń. To było by tyle co do badań.Do leczenia włączono mi Metypred,arechinę,leki naczyniowe.W chwili obecnej spełniam 3 z 4 kryteriów tocznia.to wszystko trochę mnie przerasta powiem szczerze bo tak naprawdę wciąż mało wiem o tej chorobie.Za tydzień mam kontrolne badania m.in kapilaroskopia,mechanika oddychania i rtg przełyku z barytem. Nic nie wiem o tych badaniach może ktoś z was miał podobne?Muszę jeszcze dodać że mam dodatni objaw Raynauda. Boję się jechać znów do szpitala bo ostatnio na nogach ukazały mi się silne wylewy krwi pod skóra z obrzękiem kostek i nie wiem czym to jest spowodowane. To się stało na weselu mojej przyjaciółki,może to z powodu wysiłku. To było okropne,wszyscy patrzyli mi na nogi a ja czułam się z tym źle. Teraz na dodatek złapałam infekcje (katar,kaszel i gorączka) boje się żeby nie padło mi na inne narządu.Boje się przyjmować dodatkowych leków wiec leczę się domowymi recepturami.Czytałam na ulotce że przy niedokrwistości są skutki uboczne w niektórych lekach wiec nie wzięłam bo nie chce kolejnej wysypki na nogach.Nawet mojemu chłopakowi nie powiedziałam o tych wylewach(nie mógł być ze mną na weselu Sad Nie wiem jak mam dbać o siebie żeby nie pogorszyć sytuacji może ktoś z was miał podobne objawy. Proszę o rady i z góry dziękuję za pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sylwia27
Junior
Junior


Dołączył: 20 Wrz 2012
Posty: 14
Skąd: Przasnysz

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2012 5:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

już wszystko rozumiem dzięki Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2012 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.
Jak zauważyłem, miałaś "mocne wejście" i zrobiłaś troszkę zamętu.
Nic się nie stało, ale staraj się pilnować zasad.

Jeśli chodzi o leki - branie ich na pewno nie jest łatwe, ale jeśli nie ma wyjścia, to nie ma. Z domowymi lekami bywa różnie, więc zawsze warto zapytać dla pewności (kto pyta nie błądzi).
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2012 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum, Sylwia Smile
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2012 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

każdy lek nawet zwykłe ziólka ( co bywa mylne) trzeba konsultować z lekarzem, mogą tworzyć interakcje z tym co bierzesz i zwyczajnie wtedy szkodzić

bierz co ci przepisano a o resztę dopytaj
mamy także trochę doswiedczenia wiec czasem sami cos podpowiemy
pytaj i szukaj na forum, używaj wyszukiwarki http://www.toczen.pl/forum/search.php
jest bardzo pomocna

sylwia ja zamknęłam tamten temat , wytłumaczyłam dlaczego,
Spokojnie , masz prawo do błedów , czasem wystarczy na spokojnie poczytać i będziesz wiedzieć co i jak
chodzi tu o przejrzystość tego miejsca , każdemu wtedy łatwiej
nic się nie stało Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sylwia27
Junior
Junior


Dołączył: 20 Wrz 2012
Posty: 14
Skąd: Przasnysz

PostWysłany: Pią Wrz 21, 2012 12:06 pm    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Ja również wszystkich witam serdecznie

Dzięki Łukasz za słowa otuchy i jeszcze raz sorki za te zamieszanie myślę że teraz będzie już tylko lepiej Very Happy

Dziękuję Moniko za rady i wszelką pomoc to miło że można liczyć na kogoś kogo tak na prawdę nie znamy.Czuję się już lepiej myślę że do poniedziałku będzie wszystko oki.

Powiem wam szczerze że czuje się trochę bardziej spokojniejsza dzięki wam i forum.W rodzinie nie mam takiego wparcia jak od was
dziękuje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pią Wrz 21, 2012 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witak Sylwio na forum Very Happy

mam nadzieje,ze szybko sie zaklimatyzujesz....
.. dodam po cichu:..uwazaj na belly.. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bellybelly
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 1270

PostWysłany: Pią Wrz 21, 2012 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Very Happy
Widzę, że ewela już mnie zaanonsowała Wink Spokojnie, ja tylko jestem forumową odmianą potwora z Loch Ness... Wink Rechot Rechot
Rozgość się na forum i nie wzywaj psychiatry czytając kawiarenkę...on już jest bezsilny Wink Laughing Laughing
_________________
"Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group