Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

cześć
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
przemek
Kadet
Kadet


Dołączył: 29 Wrz 2012
Posty: 30
Skąd: warszawa

PostWysłany: Nie Wrz 30, 2012 9:39 am    Temat postu: ANA2 Odpowiedz z cytatem

czesc. jestem nowy na tym forum i moja wiedza jest jeszcze niewielka - może ktoś z Was mi pomoże.
przez ostatni kilka lat intensywnie uprawialem sport - silownia, basen, yoga.
w pewnym momencie zaprzestalem calkowicie sportu i zaczely sie moje problemy - dziwne bole stawow - nie jednego bylo to bardziej jak ukłucia z jednego stawu na drugi. uczucie uklucia trwalo kilka sekund (np. w palcu dloni) potem przestalo i zaczelo mnie kluc kolano. I bol wedrowalam po wszystkich stawach
Zrobilem sobie badania krwi - morfologia w porzadku - leukocytow 4,6. CRP niskie. Okazalo sie jednak, ze mam wysoki poziom przeciwcial HBS w mianie kolo 800 (hepatolog stwierdzil ze musialem w przeszlosci przejsc zoltaczke - ale chyba bezobjawowo) Smile. zrobilem sobie takze badanie ana - i tu zaczely sie problemy - miano 1:320 ale brak dsDNA i SM, itd. Reumatolog kazala wrocic do sportu ale wydaje mi sie ze moze bagatelizowac moje objawy a wysokie miano ANA tlumaczy astma na która choruje od dziecka.
Badanie moczu tez zrobilem - wszystko ok. HCV ujemny, HIV ujemny, ASO w mianie 500. Odczyt lateksowy ujemny
Czy radzicie zeby nie dawac sie zbyc przez reumatologa - czy faktycznie odpuścić?????
Z gory wielkie dzieki bo juz troche swiruje Smile
Moze zasugerujecie jakie badania jeszcze zrobic?
_________________
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Wrz 30, 2012 10:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj
zeby było czytelniej założyłam Ci osobny temat Wink
Twoje miano przeciwciał jest niskie tu dla zorientowania się
Cytat:
Miano ANA i typ świecenia

* Miano wskazuje jak wiele razy technik laboratorium musiał rozcieńczyć próbkę, by otrzymać roztwór wolny od przeciwciał przeciwjądrowych, na przykład, miano 1:640 pokazuje większą koncentrację przeciwciał niż miano 1:320 albo 1:160.
* Widoczna znaczna różnica między mianami może wprowadzać w błąd, ponieważ każde rozcieńczenie podwaja ilość badanego roztworu, więc oczywiste jest, że miana rosną gwałtownie (między 1:160 a 1:320 jest tylko jedno rozcieńczenie a wyższy wynik nie musi bezpośrednio świadczyć o większej aktywności choroby).


ja bym odpusciła i za jakiś czas zrobiła ponownie badania
pamiętaj także o tym że niektorzy ludzie mają dodatnie ANA i nie chorują
jesli cię to niepokoi zrob sobie ANA 2 temat przeciwciał znajduje się tutaj http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=957
pozdrawiam
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Nie Wrz 30, 2012 12:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cześćWink
Jeżeli czujesz się dobrze, to nie ma się co zadręczać, tylko powtórka badań za jakiś czas i kontrola u reumatologa. Jeżeli czujesz się zle i masz takie miano ANA, to skonsultować się z innym reumatologiem. Jeżeli nie czujesz się tragicznie - wróć do sportu, jeżeli masz na to ochotę. Na tym forum jest masa ludzi, którzy mimo zdiagnozowanej choroby uprawiają różnego typu sporty:) Może nie wyczynowo, ale jednak;) Z własnego doświadczenia Ci powiem, że każda aktywność ruchowa pozytywnie wpływa na moje samopoczucie:) A tak przy okazji - też miałam dodatnie ANA i brak dsDNA oraz wszystkich innych przeciwciał specyficznych. Diagnoza: niezróżnicowana, układowa choroba tkanki łącznej i leczenie od 2 lat;) I czuję się naprawdę milion razy lepiej niż początkowo. Oczywiście, są okresy lepsze i gorsze oraz całkiem gorsze;) ale ogólnie - spoko;)
pozdr.
_________________
***mal_kontent***
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Wrz 30, 2012 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czesc
mam 30 lat i nastepujacy problem. Przez ostatnie 2 lata uprawiałem dużo sportu a jakis miesiac temu odstawilem calkowicie aktywnosc fizyczna i wtedy zaczely sie moje problemy tzn. bol stawow. Wydawal mi sie dosc nietypowy - kilkusekundowe kłucie (jakby igiełka przeszywająca staw) wszystkich stawów - przez chwilę bo (kłucie) kolana, potem stopa, potem nadgarstek i palce dłoni, łokcie etc.
Zrobiłem badania - morfologia i mocz w porządku (% udział leukocytów nieco podwyższony). ASO w mianie ponad 500 i przeciwciała przeciw HBS - po konsultacji z hepatologiem dostałem info, że musiałm zachorować w przeszłości na żółtaczkę stąd te przeciwciała (brak antygeny HBS).
Dodatkowo zrobiłem ANA - i tu zaczał się dramat bo miana wysokie 1:320 ale bez dsDNA , SM i innych antygenów. Reumatolog mnie zlewa i mówi, żebym wrocił do sportu ale czytam forum i wydaje mi się, że to mogą być początki toczenia. Czy mieliście podobnie? Co radzicie? Jakie badania powinienem sobie zrobić
Z góry wielkie dzięki
pozdr Very Happy

_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
przemek
Kadet
Kadet


Dołączył: 29 Wrz 2012
Posty: 30
Skąd: warszawa

PostWysłany: Pon Paź 01, 2012 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za dobre rady - szczegolnie za info o sporcie. Myslalem ze jedyne co mi zostalo to lezenie w lozku Sad
Do lekarza ide pojutrze - trudne tylko jest troche kiedy lekarz uwaza cie za hipochondryka i daje odczuc ze ma wnosie twoje bole.
Trche poczytalem Waszycg wypowiedzi i chyba mie ma sensu odpuszczac. Jedyne co mnie przerazo to te wszystkie informacje w necie o 5 letniej przezywalnosci i niekonczacych sie cierpieniach ....
_________________
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Paź 01, 2012 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bujdy na resorach , te 5 lat
sama zyje z chorobą 21 lat
jest nas tu masa chorujących po wiele, wiele lat
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pon Paź 01, 2012 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przemek to ja z innej bajki ; przezywalnosc 5 lat to nie mozna mowic o niekonczacych sie cierpieniach. Mr. Green .... a tak na serio to MonikaB ma racje!.. Poczytaj troche o nas a zobaczysz ile to lat i do tego jak sie trzymamy ( to mozna w galerii podziwiac Wink )

Glowa do gory i naprzod!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.
Historie o życiu 5 lat z chorobą, czy o najczęściej niekończącyh się cierpieniach można schować między bajki. Sam choruję już prawie 5 lat, ale ani nie mogę mówić o cierpieniach zdrowotnch (problemy miewa każdy), ani mi nie śpieszno na tamten świat.
Głowa do góry.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bellybelly
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 1270

PostWysłany: Sro Paź 03, 2012 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Smile
Największe cierpienie to czytanie tych bredni, które "wujcio Google" serwuje Wink Dlatego odpuść je sobie a od razu się lepiej poczujesz Very Happy Poczytaj nas, popytaj lekarzy i głowa do góry Smile
_________________
"Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
przemek
Kadet
Kadet


Dołączył: 29 Wrz 2012
Posty: 30
Skąd: warszawa

PostWysłany: Sob Paź 13, 2012 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znowu dno ... i nie moge sie odbic...ehhh
Wizyta u Pani Reumatolog - i znowu wychodze od niej z poczuciem ze zabieram jej czas. Bol stawow jest juz nie do wytrzymania. Dodatkowo bol miesni i kosci - czuje sie jak kiedys gdy mialem grype tylko goraczki nie mam. Od paru dni mam non stop zawroty glowy i wrazenie ze puszcze pawia...ale pewnie tez na tle nerwowym Smile.
Moi bliscy nie chca juz sluchac ze cokowiek mnie boli a ja tylko mysle czy z tym wszystkim nie skonczyc...zeby przeslatlo bolec...na co mi takie zycie
_________________
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Sob Paź 13, 2012 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spokojnie, teraz możesz mieć takie myśli, ale to minie...
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
bellybelly
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 1270

PostWysłany: Sob Paź 13, 2012 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przemek Możesz rozwinąć temat "zabierania czasu pani reumatolog", bo odnoszę wrażenie, że to czas na zmianę...
_________________
"Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Sob Paź 13, 2012 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przemek !!!! czy Cie Poj.....lo !! Shocked Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad ..

Zmien lekarza, skoro uwazasz, ze tylko zabierasz mu czas! Jezeli wszystko Cie boli, to jakas przyczyna tego stanu byc musi, niestety czasem latami czeka sie na diagnoze, taka, czy inna,
Trzeba byc silnym i walczyc a nie poddawac sie! Uwierz mi, ze sa ludzie ,ktorzy przezywaja o wiele wieksze " meki" a walcza!
Powiedziales, ze czujesz sie tak jakbys mial grype- grype ja przechodze baaardzoo czesto a to nasila nasze "zwykle" dolegliwosci, ale to "NIC", WIELKIE NIC!
Wez sie w garsc chlopie, poszukaj lekarza, ktory Cie wyslucha i postara sie znalezc przyczyne. Oby jak najszybciej, czego Ci z calego mojego rozgniewanego serducha zycze!
Glowa do gory i do dzialania ! Wierze, ze dasz rade!

Trzymaj sie Przemku i walcz o zycie i o zdrowie, bo to jest najcenniejsze co posiadamy!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ola1
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 151

PostWysłany: Sob Paź 13, 2012 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przemku, Ewela świetnie odpowiedziała na Twój post.
Ja dodam jeszcze jedno.
Jeśli jesteś aż tak zdołowany, że piszesz takie rzeczy to może dobrze pomyśleć o psychologu.
To nie jest wstyd i on potrafi pomóc.
A co do chorób z autoagresji to naprawdę to nie jest tak z tą przeżywalnością jak pisze "wujek" google.
Jak byłam w poradni reumatologicznej to tam w poczekalni przeważały osoby w wieku około 50 lat.
Rozmawiałyśmy czekając na wizytę.
One chorują już wiele lat i żyją!
Jeśli tak bolą Cię stawy to coś jest nie tak, musisz szukać porządnego lekarza, który zdiagnozuje Twoje problemy (wcale niekoniecznie chorobę z autoagresji) i wdroży leczenie.
Wtedy poczujesz się lepiej i inaczej na wszystko spojrzysz.
Trzymaj się.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ankanow62
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 2773
Skąd: RP

PostWysłany: Sob Paź 13, 2012 6:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przemek mieszkasz w stolicy,lekarzy tam macie dostatek....szukaj,szukaj szukaj az trafisz na tego wlasciwego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group