Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

problem z bolącą stopą...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
willowek
Junior
Junior


Dołączył: 06 Lis 2003
Posty: 21
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Maj 14, 2013 12:47 pm    Temat postu: problem z bolącą stopą... Odpowiedz z cytatem

Witajcie Motylki Smile
Dawno sie nie odzywałam ale bez waszej pomocy nie da rady. Przeanalizowałam wpisy na forum ale nie znalazłam takiego problemu.
Od 1, 5 miesiąca nie mogę chodzić normalnie z powodu bólu stopy (górnej części). Najpierw myslałam, że to toczeń i czekałam aż przejdzie. Ale sniegi sie skonczyły a było żle. Wizyta u internisty spowodowala skierowanie na rtg stopy, z tym byłam u Reumatologa, dostałam opokan , przykładanie lodem , niestety ten lek nie pomagal a raczej szkodzil na żoładek. 29 kwietnia miałam wizytę u lekarza nefrologa , który podstawowo leczy mojego tocznia. Wyniki wyszły niezłe, napewno nie wskazywały na wznowe choroby, pani Dr przepisała majamil i kazała iść do ortopedy. Zafundowałam sobie taką wizytę, Pan obejrzał rtg i sie zdenerwował, ze to nie jego działka bo rtg nic nie wykazuje. Pougniatał mi stope, przepisał skierownie na kolejne badania , profenid do łykania i najlepiej nie chodzić. I odebrałam wczoraj wyniki badan, które miały pomóc w diagnozie. Kwas moczowy w normie. Czynnik reumatologiczny tez w normie. Ob 20 . Jedynie CRP jest powiekszone. Morfologia w normie . Nie mam pomysłu do jakiego specjalisty sie udać ?
Stopa jest lekko opuchnieta zaróżowiona, boli dotykowo i nie pozwala na normalne chodzenie. Kustykam tak do pracy ale jak długo tak mozna Sad. Tak silnych leków ja ketonal nie chce brac , boje sie o moje flaki.
Wiem, że stosowałyście jakieś maści. Podpowiedzcie co mogłoby pomóc, bo kupowanie kolejnych leków i kremów w aptece jest bez sensu. Lioton, reparil nie pomaga. Będę wdzięczna za polecenie czegoś miejscowego i propozycje specjalisty.
Monika
_________________
Pozdrawiam serdecznie
Monika Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Maj 14, 2013 2:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

willowek czy ten ból ogranicza się do jakiegoś miejsca? np. dużego palucha i poniżej? Ja miałam nawet podejrzenie o dne moczanową. Mi pomógł laser i naświetlania lampą. Gimnastyka na taśmach i piłeczkach z kolcami. W netto niedawno były do pilatesu dwie piłeczki z kolcami i duża płaska z jednej strony z drugiej z kolcami okrągła. Ćwiczysz w domu kiedy masz tylko wolną chwilkę. Mi osobiście ćwiczenia pomagają. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
willowek
Junior
Junior


Dołączył: 06 Lis 2003
Posty: 21
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Maj 15, 2013 6:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuję za odpowiedz Smile. Na początku to był ból i opuchlizna w okolicy 4, 5 palca. W tej chwili ból jest w sródstopiu na wysokości palucha (ale do niego nie dochodzi). Dr ortopeda podejrzewa problemy z tkanką miękką bo stawy i kosci palpacyjnie i w rtg są OK.
Jeśli chodzi o ćwiczenia , to do tej pory nie ćwiczyłam. Lekarze zabronili przeciążać tą stopę, powinnam lezec z podniesioną nogą wyżej i czekac..... nie wiem na co.
_________________
Pozdrawiam serdecznie
Monika Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro Maj 15, 2013 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

willowek napisał:
Dziekuję za odpowiedz Smile. Na początku to był ból i opuchlizna w okolicy 4, 5 palca. W tej chwili ból jest w sródstopiu na wysokości palucha (ale do niego nie dochodzi). Dr ortopeda podejrzewa problemy z tkanką miękką bo stawy i kosci palpacyjnie i w rtg są OK.
Jeśli chodzi o ćwiczenia , to do tej pory nie ćwiczyłam. Lekarze zabronili przeciążać tą stopę, powinnam lezec z podniesioną nogą wyżej i czekac..... nie wiem na co.


Mnie też jak boli okresowo wokół dużych paluchów same nie bolą. Ja miałam robione po złamaniu i skręceniu komputerowe badanie stóp. Moja rehabilitantka mi powiedziała o takim badaniu. Po tym badaniu dobrali mi wkładki do butów. Badanie pokazało zmiany reumatyczne i naczyniowe w szczególności w lewej stopie.
Co do ćwiczeń, ja na Twoim miejscu skonsultowałabym z rehabilitantką. Lekarze wolą dać leki przeciwbólowe niż skierowanie na rehab.
Ja kiedyś nie ćwiczyłam wcale. Z powodu epi miałam od szkoły podstawowej zwolnienie. Dopiero jak kilka lat temu zmieniłam reumatologa, to Pani doktor zadała mi pytanie ,a kiedy będzie pani ćwiczyć? Jak będzie miała przykurcze i 60- na karku? Wink Po ćwiczeniach dużo lepiej się czuję. Laughing Żałuję tylko , że tak późno trafiłam na tę doktor. Wink

Pozdrawiam Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
willowek
Junior
Junior


Dołączył: 06 Lis 2003
Posty: 21
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Maj 15, 2013 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia1 napisał:
Jak będzie miała przykurcze i 60- na karku? Wink Po ćwiczeniach dużo lepiej się czuję. Laughing Żałuję tylko , że tak późno trafiłam na tę doktor. Wink

Pozdrawiam Laughing


Może dlatego, że zawsze martwiłam sie o moje nerki to konsultacje reumatologiczne miałam sporadyczne, bo jak zaczełam chodzić jednoczesnie to nastapił konflikt interesów, jedna dr przepisywala lek, druga kazała odstawic i to nie było fajne dlatego zdecydowałam sie leczyć tylko u Nefrologa.

Dziekuję za pomysł z rehabilitantem. Moja przyjaciólka ma profesjonalnego rehabilitanta (i podobno przystojniak Smile) wiec chyba sie do Niego przejdę.

A moje pytanko jest take stosowałas jakies maśći lub kremy, żele ?
_________________
Pozdrawiam serdecznie
Monika Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wemasc
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 20 Mar 2013
Posty: 173
Skąd: W-wa, Piastów

PostWysłany: Czw Maj 16, 2013 7:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak dla mnie to może być zapalenia mięśnia - znajoma bliska tak miała i od razu posmaropwałem zelem voltaren - tabletkę z diclonenakiem - dosłownie jej pzreszło po dwóch dniach a na rtg też było wsio dobrzee.

tanie i proste = możesz spróbować
_________________
Miastenia.Uczę się żyć na nowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Maj 16, 2013 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="willowek"]
Małgosia1 napisał:


Dziekuję za pomysł z rehabilitantem. Moja przyjaciólka ma profesjonalnego rehabilitanta (i podobno przystojniak Smile) wiec chyba sie do Niego przejdę.

A moje pytanko jest take stosowałas jakies maśći lub kremy, żele ?


Stosowałam różne, venoruton, dicloziaję, nurofen. Wolę jednak trochę poćwiczyć i wymasować. Samo smarowanie mi nie pomaga. W największym bólu nawet na noc okłady z liści kapusty robiłam Wink

Polecam Ci też laser. Mnie pomógł bardzo. Jak najszybciej umów się z rehabilitantem tym bardziej jak jest przystojny Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
willowek
Junior
Junior


Dołączył: 06 Lis 2003
Posty: 21
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Lip 17, 2013 7:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Was serdecznie Smile
Chciałam przedstawić dalszy ciąg mojej przygody z bolącą stopą,
Byłam oczywiście na końcu u rehabilitanta (faktycznie przystojniak) ale po godzinnym macaniu stwierdzil, ze jest bezradny.
Odpusciałam sobie już lekarzy, bo miałam dosyć.
W tym samym czasie w stopie drugiej miałam pogłębiający się stan zapalny związany z wrastającym paznokciem. Ciągle zwlekałam z pojściem do specjalisty , az w koncu zaczął zmieniac barwy, bolał tak że przeszkadzała mi kołdra w nocy. W desperacji poszłam do podologa, wyczyścił , założył klamrę i wtedy nastepnego dnia ból w drugiej, chorej ustapił. Nikt by mi nie uwierzył ale ten mój lupusik lubi jednak dziwne sie zachowywać. Stan zapalny w lewej stopie, to trzeba zaatakować prawą. daje to do myslenia jak dla mnie. Aktualnie obie stopy zdrowe i wreszcie mogę chodzić normalnie.
_________________
Pozdrawiam serdecznie
Monika Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Lip 17, 2013 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

final mnie trochę zaskoczył , ale to taka dziwna choroba że wszystko tutaj jest możliwe
ważne że jest dobrze Very Happy
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group