Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iza.b
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Sie 2013
Posty: 707
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Pią Sie 09, 2013 8:52 pm    Temat postu: Witam Odpowiedz z cytatem

Witam jestem nowa, chciałam dowiedzieć się, czy ktoś z Was miał podobny problem. Trafilam na oddział reumatologii w celu diagnostyki, mianowicie mam objawy tocznia, do tego suchość oczu, nosa i jamy ustnej, zniszczone ślinianki w obrazie usg, do tego powiększona wątroba, coś w rtg rąk i kolan.Wyniki nieznacznie podwyższone ob i crp, oraz próby wątrobowe, rf i antyccp ujemne. ana2 1:160 świecenie ziarniste, ana3 ujemne. Lekarz u którego byłam po hospitalizacji z wynikiem ana3 stwierdziła, że prawdopodobnie nakładają mi się toczeń, sjogren i rzs, ale nie ma jeszcze odpowiedzi autoimmunologicznej ze strony organizmu, gdyż byc może jest to początkowe stadium choroby,wypisała arechin i kazała zgłosić za 3 mca w między czasie kontrolować wątrobę. Czy są jakieś dodatkowe badania na tocznia? Proszę o radę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Sie 09, 2013 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj

faktycznie może to być toczen plus sjogren i /lub RZS, bo te choroby lubią występować grupowo
Na razie choroba jest w bardzo niewielkiej aktywności, moze tak byc latami , ale moze się ten stan zmieniać
Dlatego masz się zglosić do kontroli za 3 miesiące, czasem lekarze zalecają kontrolę po pół roku,
Wtedy ewentualnie dostaniesz skierowanie na kolejne badania

jakie badania są dla tocznia ?poczytaj tutaj http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=957
, nie ma sensu ich robić samemu, bo koszt jest wysoki a do 3 miesiecy niewiele sie zmieni,
Myślę ze trafilaś w dobre ręce, bo w wiekszości przypadkow zaleca się tylko obserwację , czyli okresowe kontrole i czasem trwa to latami

spokojnie zastosuj sie do zalecen lekarki .
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pią Sie 09, 2013 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika juz wyjasnila cobi jak.. Very Happy
Tak wiec nie pozostaje mi nic innego jak cieplutko przywitac na forum i wyrazic nadzieje, ze sie u nas zaklimatyzujesz i odnajdziesz to co Cie interesuje. Very Happy
Polecam uzywanie naszej niezawodnej wyszukiwarki bo dzieje sie u nas duzo i ten wynalazek ulatwia odszukanie gleboko ukrytych watkow. Wink

Pozdrawiam i zdrowka zycze. Very Happy

Ps.Zapraszam rowniez do luznych pogawedek w Rozmowach Niekontrolowanych. Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iza.b
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Sie 2013
Posty: 707
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Sob Sie 10, 2013 10:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki serdeczne za odpowiedz. No to trzeba uzbroić się w cierpliwość zgodnie z Waszą radą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Sob Sie 10, 2013 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam serdecznie kolejną osobę na forum Very Happy
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
boguslaw4321
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 131
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sie 13, 2013 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... i ja dołączam się do powitania Ciebie na Forum Smile
i pozdrawiam ,
kolega "przez ścianę" (SCLE)


Ostatnio zmieniony przez boguslaw4321 dnia Sro Sie 21, 2013 11:38 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Wto Sie 13, 2013 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam cieplutko na forum Very Happy
_________________
,,Nie poświęcaj siebie, ty jesteś wszystkim co posiadasz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Sie 13, 2013 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj na forum Razz
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Sro Sie 14, 2013 5:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
InkaBalbinka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 19 Cze 2013
Posty: 204

PostWysłany: Sro Sie 14, 2013 6:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej. Witaj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iza.b
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Sie 2013
Posty: 707
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Sob Sie 17, 2013 8:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie, zapomniałam napisać w pierwszym poście, że mam hashimoto i niedoczynnośc tarczycy nim spowodowaną. Oraz, że na usg znaleźli mi jeszcze angiomyolipomę nerki lewej 14-15mm i kamień 5-6 mm. A to coś w rtg rąk to cechy niewielkiego zaniku kostnego w obrębie rąk i nadgarstków, drobne zmiany zwyrodnieniowo-znieksztalcajace, niektóre szpary stawowe węższe i drobne pojedyncze geody kostne, w kolanach tylko drobne zmiany zwyrodnieniowo-zniekształcające. Dodam, że mam 42 lata i nie pracuje ciężko fizycznie tylko ,całe 8 godz. chodzę, więc skąd te zwyrodnienia?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
InkaBalbinka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 19 Cze 2013
Posty: 204

PostWysłany: Nie Sie 18, 2013 7:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie trochę kicha, że człowiek z tyloma pytaniami natury medycznej jest zdany sam na siebie. Pozostało CI albo uderzyć do kogoś prywatnie ze specjalistów i z nim porozmawiać(taka wizyta często otwiera drzwi do szybszej diagnostyki tylko trzeba znaleźć lekarza który jest jakąś szychą na odpowiednim oddziale szpitalnym) bądź czekać do zaplanowanej kolejnej wizyty notując sobie nurtujące Cię pytania na karteczce i zadać je swojemu lekarzowi. Mądry Doktor potrafi wszystko złożyć do kupy, trzeba tylko najpierw go znaleźć. DR House to niestety fikcja i jesteśmy zdani na naszych, często niedouczonych w konkretnych dziedzinach medykach, natomiast jeśli jesteś pod opieką reumatologa to nauczona swoim doświadczeniem, wiem że to z reguły kompetentni specjaliści. Tylko musisz wiedzieć o co chcesz zapytać na wizycie. Obraz kliniczny chorób z tej grupy jest bardzo różny, natomiast potwierdzony konkretnym wynikiem raczej daje podstawy byś byłą pod opieką stałą. Z tego co się już sama zorientowałam na forum wizyty co 3 miesiące są standardem , większość chorych z forum właśnie z taką częstotliwością pokazuje się lekarzom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alawa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2310
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sie 18, 2013 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iza.b
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Sie 2013
Posty: 707
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Wto Wrz 03, 2013 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Wszystkim za miłe powitanie. Dzisiaj byłam prywatnie u neurologa, bo na NFZ termin na 14.10, a w ubiegły wtorek, ze tak napiszę strasznie mnie sponiewierało, pierwszy raz miałam coś takiego, zawroty głowy, wrażenie, że oczy mi się krzyżują i na dodatek problem z równowaga, akurat wysiadałam z auta i tak mnie zaczęło zarzucać jakbym była pod wpływem, odpoczęłam w przychodni i po upływie ok. 20min. puściło. Doktorek u którego byłam, notabene ordynator neurologii, po zbadaniu i wypisie ze szpitala od razu zaproponował położenie na oddziale, ale idzie teraz na 2 tyg. urlopu to 20.09 mamy się umówić na ostatni tydz. września, bo trzeba zrobić rezonans głowy i jakieś inne badania na tą moja chorobę zwyrodnieniową i jak powiedział szkoda czasu. Endokrynolog tez mi dzisiaj wszystko tłumaczył i stwierdził, że hashimoto to w tej chwili najmniejszy problem- łykamy letrox 125mg i będzie ok.

Ostatnio zmieniony przez iza.b dnia Sro Wrz 11, 2013 8:08 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Izabela T
Super senior
Super senior


Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 98
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Czw Wrz 05, 2013 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam moją imienniczkę Very Happy
Czyli jesteś w dobrych rękach a skoro każą Ci położyc się do szpitala, to bardzo dobrze, zrobią badania, zawsze to lepiej niż ambulatoryjnie robić...

Ps. Gdzie nałapałaś aż tyle tego ??

Ale nie martw się bo ja też mam niedoczynność tarczycy, i tocznia i nefropatię toczniową i niedokrwistość.... Ech.. szkoda gadać

Pozdrawiam
Iza Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group