Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak długo chorujecie na toczeń?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Asia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 27 Lis 2003
Posty: 138
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Wrz 13, 2013 9:33 am    Temat postu: Jak długo chorujecie na toczeń? Odpowiedz z cytatem

Witam
mam pytanie jak długo chorujecie na toczeń? i jakie skutki uboczne spowodowało u Was branie sterydów i innych leków przez lata
Ja leczę się od ponad 13lat, obecnie przyjmuję: Metypred 4mg, Equral 50mg i 15mg, Tritace 5mg, Simvocard 20 mg.
dodatkowe choroby:
- Nadczynność tarczycy w przebiegu Gravesa-Bsedova(jod radioaktywny) - Eutyrox
- Zaćma na obu oczach- usunięta, szkła do czytania i oglądania z bliska
- liczne siniaki i słabe naczynia
- zaburzenia hormonalne
- nadciśnienie i tachykardia (obecnie ustalam leczenie Beto zk)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Wrz 13, 2013 9:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asiu podobnych wątków jest mnóstwo...
są o lekach http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=191
o przeróżnych skutkach ubocznych (zazwyczaj o każdym odrębny, np. o cukrzycy posterydowej, zaćmie, osteoporozie, wypadaniu włosów, tyciu, siniakach, częstych przeziębieniach; problemach gastrycznych...)
o chorobach współistniejących....

nie ma sensu zakładania kolejnego tematu
wystarczy poszukać i poczytać
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulina_87
Gość





PostWysłany: Pią Wrz 13, 2013 12:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinga, ja myślę, że Asi chodzi o opisanie w jednej wiadomości od ilu lat chorujemy, co bierzemy, jakie mamy objawy i choroby współistniejące itp. Nie każdy może i ma czas szukać w oceanie tematów i postów o 1 konkretnej sprawie, potem o kolejnej, i kolejnej... Moim zdaniem to dobry pomysł, by taką opisówkę zrobić o sobie. Sama chętnie poczytam i dodam od siebie.
Powrót do góry
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Wrz 13, 2013 12:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paulina_87 napisał:
Kinga, ja myślę, że Asi chodzi o opisanie w jednej wiadomości od ilu lat chorujemy, co bierzemy, jakie mamy objawy i choroby współistniejące itp. Nie każdy może i ma czas szukać w oceanie tematów i postów o 1 konkretnej sprawie, potem o kolejnej, i kolejnej... Moim zdaniem to dobry pomysł, by taką opisówkę zrobić o sobie. Sama chętnie poczytam i dodam od siebie.

tylko takich opisówek jest sporo
w temacie "w jakim jesteś wieku" wszyscy przy okazji piszą ile lat chorują; poza tym

ale jak chcecie - proszę bardzo - najlepiej zlikwidujmy wszystkie tematy, zostawmy jeden i piszmy o wszystkim; po tysiąc razy to samo

będzie totalny porządek i każdy znajdzie, co będzie chciał

zrobi się druga burdelowata kafeteria....
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anna.mac25
Junior
Junior


Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 24
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob Wrz 14, 2013 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paulina_87 napisał:
Kinga, ja myślę, że Asi chodzi o opisanie w jednej wiadomości od ilu lat chorujemy, co bierzemy, jakie mamy objawy i choroby współistniejące itp. Nie każdy może i ma czas szukać w oceanie tematów i postów o 1 konkretnej sprawie, potem o kolejnej, i kolejnej... Moim zdaniem to dobry pomysł, by taką opisówkę zrobić o sobie. Sama chętnie poczytam i dodam od siebie.


Zgadzam się, tym bardziej, że tutejsza wyszukiwarka wskazuje tylko wątek, ja też osobiście nie mam czasu przekopywać się przez te kilkunastostronicowe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Sob Wrz 14, 2013 10:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=817&sid=7acd23988e6a553a6d138923f7a32720
Aniu, wiem, ze to trudne kiedy czasu brak... Confused
Ale nalezy brac pod uwage, ze inni tez nie maja go zbyt wiele, szczegolnie na opisywanie, tlumaczenie tych samych rzeczy po raz tysieczny... Rolling Eyes Kazdy ma swoje zycie, obowiązki itp. Nie gniewajcie sie dziewczyny ale Kinga ma racje.
(W wyszukiwarce mozesz zaznaczyc, ze poszukujesz watku lub posta..)
Pozdrawiam.
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulina_87
Gość





PostWysłany: Sob Wrz 14, 2013 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A za co tu się gniewać? To tylko wymiana zdań i pomysłów Wink Gdzieś podpatrzyłam na jakimś forum, że użytkownicy mieli w swoich profilach napisaną diagnozę, leki i cośtam jeszcze. Nie pamiętam dokładnie, ale widoczna ta informacja była w każdym poście danej osoby. Nie zajmowało to wiele miejsca, ale moim zdaniem pomocne. Ja np nie pamiętam dokładnie kto na co choruje, a przeszukiwać setki stron z opisami to można dostać mroczków przed oczami Rolling Eyes może takie coś zdałoby egzamin? Do Piotrka może napisać z pomysłem?
Powrót do góry
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Sob Wrz 14, 2013 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetny pomysł Paulinko Very Happy Ja również gdzieś widziałam takie rozwiązanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sob Wrz 14, 2013 1:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pluskotka napisał:
Niektórzy w sygnaturę wpisują takie dane.
Z drugiej strony czy wszystko czym mogę się podpisać to moje choroby?

jak ktoś chce, to wpisuje
już kiedyś dyskusja się na ten temat toczyła - część jest za, inni nie chcą
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group