Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

choroba HASHIMOTO?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
narcyzia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Sie 2003
Posty: 212
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Wto Lis 16, 2004 2:12 pm    Temat postu: choroba HASHIMOTO? Odpowiedz z cytatem

witam was kochani!
troszke mnie tu ktosik na forum postraszył, boje sie że oprócz tocznia, zespołu antyfosfolipidowego przypałętała sie jeszcze jedna dolegliwosc zwjązana z tarczycą, czyżby?

od pewnego czasu odczuwam drętwienie rąk, mam wrażenie jakby stale były opuchnięte, pozatym w ostatnim czasie sporo przytyłam mimo malej dawki sterydów (4mg medrolu co drugi dzien), jestem jakas taka osłabiona i senna, kojarzyłam to z Toczniem poprostu, ale zasugerowano mi że to moze być problem z tarczycą.
za miesiac jade do lekarza, wtedy o wszystko wypytam, ale wczesniej chcialabym uzyskac od was jakies informacje na temat tych moich dolegliwości, bo w sumie na forum mało jest informacji na temat HASHIMOTO.
z gory dziękuje za wasze uwagi
pozdrawiam
_________________
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lis 16, 2004 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żeby był porządek i łatwiej się szukało następnym zainteresowanym chorobą hashimoto, to wklejam tutaj odp. linki:

www.resmedica.pl/zdart8981.html - schorzenia tarczycy
http://www.emedica.pl/szczeg_choroby.php3?nr=36&typ=1 zapalenie tarczycy
www.resmedica.pl/zdart11002.html - hashimoto
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=22&w=17500346&a=17500346 - dyskusja o hashimoto osób z chorobą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
narcyzia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Sie 2003
Posty: 212
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Wto Lis 16, 2004 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki za wszystko nenya
poczytalam sobie a teraz to bede juz tylko na wizyte w instytucie czekac i moze cosik sie wyklaruje, mam nadzieje ze to tylko przejsciowe a nie kolejne świństwo towarzyszace toczniowi:) pozdrawiam
_________________
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Sro Lis 17, 2004 10:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

choruje na toczen od 4,5.Jakies 1,5 stwierdzono u mnie nadczynnośc tarczycy.jest to kolejna choroba z autoagresji, która niestety u osób chorych na toczen pojawia sie. u mnie objawy to było chudnięcie, bezsennośc, drżenie rak, łatwe meczenie sie i pocenie.ale jakos uporałam sie z tym problemem, teraz łykam Eutyrox 125 rano i chyba jest ok.tak , że zrób badani poziomu hormonów i zgłoś sie do endokrynologa.
Powrót do góry
gość
Gość





PostWysłany: Sro Lis 17, 2004 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Toczniowi jako chorobie autoimmunologicznej mogą towarzyszyc inne o podobnej etiologii min.ch.Hashimoto.
Powrót do góry
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Mar 09, 2008 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i przyszło mi odswiezyć stary temat,
dołaczyłam tez do grona szcześliwych posiadaczy choroby Hashimoto,

no coz od długiego czasu powoli zaczeło mnie przybywac, mimo ograniczenia jedzenia, doszły do tego inne kłopoty stale czułam sie zle ale wszystko zrzucano na sterydy nie przyjmowano do wiadomości ze sterydy biore od lat i jakoś nigdy nie przybywało mi wagi lekcewazono moje protesty i tłumaczenia ze , jesli na 100 mg encortonu miałam o wiele mniejszą wagę niz teraz na 30 to chyba trzeba było pomyslec ze to moze być cos innego a nie wszystko zrzucac na sterydy dopiero i moja rodzinna wyczulona na tym punkcie ( po nowotworze tarczycy ) tak na wszelki wypadek dała mi skierowanie na badnia ,mimo iz nie były tragiczne od razu zorientowała się ze to moze być niedoczynnośc tarczycy a przy toczniu niewykluczone Hashimoto ,
no i sprawdziło się , skierowanie do endokrynologa o dziwo bardzo krotki termin i badnia wykazały ze to jednak jest to , jestem wsciekła bo być moze gdyby kiedys pochopnie nie zrezygnowano z odstawienia lekow na nadczynnośc tarczycy leczoną przez kilka lat zostałoby tak jak było , czyli na lekach ok, do tego zrobili to lekarze z kliniki ktorzy lecza mnie od lat i bez kontaktu z endokrynologiem( akurat prof. ktory mnie leczyl umarł ) a ci skorzystali z okazji jakby trudno bylo się skontaktowac z innym endokrynologiem lub zrobic badania

teraz czeka mnie dalsze leczenie dodatkowej choroby jakbym ich miała za mało i dalsze badania, mam tez guzki i to na obu płatach tarczycy ,
mogłabym udusic mojego prof. tak jestem wsciekła
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Nie Mar 09, 2008 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moniko czasem tak jest że jedno ciągnie drugie
ja najpierw miałam hasimoto, potem zespół antyfosfolipidowy a dopiero potem doszedł toczeń
może dawno już tak siedział ale się nie ujawnił od razu
no i podobno tak jest że te autoimunologiczne chodzą parami , tak mi powiedział lekarz , na ile to prawda nie wiem
oprócz guzowatej tarczycy mam jeden dorodny guz wielkości kurzego jajka i mocno rozrosniętą tarczycę schodzącą za mostek
na razie z moimi wynikami i lekami nie mogą mnie operować, nie moge też dostać jodu bo jodują miedzy 2 a 3 a moje tsh wynosi nadal 0, 007
trzymaj się , bedziemy leczyc się razem
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Sob Kwi 19, 2008 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dalej ma problem ze swoją tarczycą
koszmarnie duże wyniki fT3I fT4, prawie zanik TSH , kołatanie serca
powodują że ciagle szuakm pomocy u lekarzy i na forum
daleko mi do stanu eutyrozy , by można było coś zrobić
szukając natrafiłam na informację dotyczącą przeliczania naszych wyników na procenty

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=24776&w=45303225&v=2&s=0
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
barbara444
Senior
Senior


Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 79
Skąd: lublin

PostWysłany: Sro Lis 12, 2008 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej witam ,,czy moge dołaczyć do was ,nic nie wiem o chorobach tarczycy ,jeszcze miesiac temu ,mogłam sie kłócic ze mam zdrowa tarczyce ,,Teraz sie troszke namieszało !!
Na forum jestem z podejrzeniem Sjogrena ,,mam stwierdzoną sarkoidoze. ,,ok
Zrobiłam dzis usg tarczycy mój wynik >
Tarczyca niepowiekszona ,niejednorodna .W płacie prawym hipoechoeniczny ,słabo unaczyniony guzek 9 mm,unaczyniony obwodowo .WW chłonne szyjne niepowiekszone
.
PP.38#14#16mm=4,6ml LP 38#11#15mm=3,6ml .ciesni 4mm


Moje jedyne poprzednie USG/2006-grudzien/ było OK podobno ksiazkowe .
Wymiary PP 14#15#52mm PL 13#15#44mm

moje przeciwciala chyba tez nie sa duze A-TG =62
A-TPO =101

mam obserwowac co dalej, na usg za pół roku .
Moze dostane troche info ,od was Laughing ,mam taki charakter ze jak wiem ,,to
mi łatwiej ??mnie sie wydaje z opisu ze tarczyca sie zmniejszyła ???
Sad dziekuje za kazde słowo basia Wink
_________________
Uśmiech !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Pią Lis 14, 2008 11:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

barbara444 napisał:

Sad dziekuje za kazde słowo basia Wink

Jeśli o każde słowo chodzi Wink to mogę Cię chyba tylko pocieszyć,że najprawdopodobniej mam taki sam zestaw jaki wymieniłaś Wink a moja tarczyca jeszcze 2,5 miesiąca temu wyglądała najnormalniej na świecie...jak pokazuje życie - wszystko może się zmieniać bardzo szybko i nieoczekiwanie.
Informuj jak się u Ciebie sprawy rozwijają bo intryguje mnie możliwość współwystępowania sarkoidozy z s.Sjogrena.
(a zajęta tarczyca w tym przypadku to żadna sensacja niestety)
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
barbara444
Senior
Senior


Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 79
Skąd: lublin

PostWysłany: Sob Lis 15, 2008 5:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej a ja powiem szczerze ze juz kilka dni temu ,odpuscilam sobie sama Sjogrena ,,uznałam ze jednak nie mozliwe ze go mam ,,,
Wyniki na przeciwciała mnie tak pokierowały Shocked
Test ENA 6 profil =wyniki wartosci negatywne
CANKA,PANCA,,ok
ANA Arrow wierzyłam ze ok mam wynik 4,11
zinterpretowałam go jako malusi przy waszych np.1: 640 ..ale to chyba błedne myslenie .......
Wyobraz sobie ze ja z radosci za te wyniki ,poszłam zrobic usg tarczycy ,,,BYłam pewna ze bedzie Ok i ze to nie mozliwe .Nawet moje tsh -jest w normie ...2.14.
Jestem chyba przestraszona i zła ,i nie mam pojecia co zrobia dalej ze mna pozostaje mi miec nadzieje ze samo sie zatrzyma ??? Twisted Evil
co do tarczycy tylko musze dopisac zeby bylo weselej mam uczulenie na JOD,,astme aspirynowa,i uczulenie na niesterydowe przeciwzapalne ,nie liczac innych świnstw Laughing ,Nie mam pojecia czym mnie beda leczyc jak ten guzek nie przestanie rosnac ?
Napisz co o tym sadzisz ,,,narazie do reumatologa sie nie dostane ?kolejka ,,,itp sama wiesz !
Endokrynolog tez pierwszy lepszy ,raczej nie ma sensu isc , Embarassed ,,,postanowiłam poczekac na pulmunologie mam wizyte w grudniu =zobacze jak tam sie wypowiedzą na ten temat ??
Ale tam tez nie bardzo chyba mi wierzą ze to mozliwe ???
Patrza na mmnie jak na Kosmos Shocked
pozdrawiam basia
_________________
Uśmiech !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Sob Lis 15, 2008 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

barbara444 napisał:

Jestem chyba przestraszona i zła ,i nie mam pojecia co zrobia dalej ze mna pozostaje mi miec nadzieje ze samo sie zatrzyma ??? Twisted Evil
Zrobią coś na pewno Wink zatrzymać się również może samo (czego Ci życzę) ale to mało prawdopodobne...

barbara444 napisał:
juz kilka dni temu ,odpuscilam sobie sama Sjogrena
wcale nierzadko przeciwciała mogą być ujemne...


barbara444 napisał:
mam uczulenie na JOD,,astme aspirynowa,i uczulenie na niesterydowe przeciwzapalne ,nie liczac innych świnstw Laughing ,Nie mam pojecia czym mnie beda leczyc jak ten guzek nie przestanie rosnac ?

Basiu- znajdą coś i dla Ciebie, możliwości jest sporo, na pewno nie zostaniesz pozbawiona leczenia...a co do reumatologa- termin możesz sobie "zabukować " i czekać- w sumie wyboru wielkiego nie masz.
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
barbara444
Senior
Senior


Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 79
Skąd: lublin

PostWysłany: Nie Lis 23, 2008 10:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej pozdrawiam ,chciałam napisac jak sie sprawy maja ,,bylam u endokrynologa , Wink
Ale chyba nie bardzo miał ochote sie mna zajmowac Arrow ogólnie mówiac mam sie nie przejmowac dopuki guzek nie bedzie miał 1,5 cm
I obserwować sie ,i powiedział ze narazie nie potrzebuje zadnego leczenia .
Moze zostawie tą prywatna wizyte,i wiadomosci o Hashimoto =bez komentarza ??
Jedynie usłyszalam ze to postac zanikowa i nie wiadomo co sie bedzie dzialo ,,,o sarkoidozie lekarz nawet nie chcial czytać ,,badań tez nie ogladał stwierdzil ze tylko zwiazane z tarczycą go Interesują ????
Ja jako laik raczej bym to wszystko polaczyła w worek ----choroby autoagresij .. Twisted Evil ..

Smile Drugi lekarz ortopeda ,byłam po zaswiadczenie na grupe niesprawnosci .
On przejrzał wszystko i nawet usg -tarczycy i niestety potwierdził ze to Hashimoto i wpisał w dokumenty ,,, Crying or Very sad
Ja sama szukałam wiadomosci i z tego co wnioskuje powinnam miec zaczete juz leczenie ,nie ma sensu czekac -nie ma zreszta ,na co ,mam kupe objawów ,Najgorzej martwia mnie ze strony serca !!lecze sie kardiologicznie . Confused
Postanowiłam pójsc jeszcze do jakiegos lekarza endokrynologa ,moze on cos ruszy w tym temacie ,,,Ja wolałabym nie czekac az guzek urosnie ..
Postaram sie dostac ale wczesnie jak w styczniu to raczej nie mozliwe ...
Teraz spróbuje w klinice ,widze ze zwykli lekarze ,niezbyt wiedza co ze mna zrobic -moze znajde kogoś kto lubi Nauke Wink i wyzwania Wink hahahhaha
pozdrawiam i miłego dnia Wink ,,napisze jak cos ruszy z miejsca Basia ,,, Wink
_________________
Uśmiech !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ssowa
Super senior
Super senior


Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 92
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Sty 04, 2010 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja równiez mam Hashimoto, usg wykazalo powiekszone platy tarczycy, tsh mam w normie, mam robic kontrolne usg i na razie bez lekow, ale jaki i czy to ma wplyw na moje pozostale dolegliwosci...?
_________________
"Nie widziałem, byłem odwrócony" M.H.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pon Sty 04, 2010 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ssowa-gruczoł tarczowy jest bardzo waznym gruczołem-jak kazdy dokrewny zresztą-jakiekolwiek rozregulowanie jest odczuwalne przez organizm-gdzie w gre hormony wchodza tam nie ma żartów Wink
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group