Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam pomozecie dobra rada
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
singsing
Junior
Junior


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 12

PostWysłany: Nie Sty 12, 2014 2:49 pm    Temat postu: Witam pomozecie dobra rada Odpowiedz z cytatem

Jestem tu nowy chcialem sie podzielic moimi objawami. Otoz dwa miesiace temu bylem za granica u kolegi ale nie imprezowalismy tylko pierwsze dni pokazywal mi miasto gdzie mieszka zjedlismy w KFC i nagle poczulem tak jak by ucisk w nadbrzuszu jak by cos zapulsowalo mi tam i wtedy zaczelo mi sie strasznie krecic w glowie ale koledze nic o tym nie mowilem. Nastepnie poszlismy na dworzec by kupic papierosy, a mi dalej jeszcze gorzej sie krecilo w glowie i nagle znowu ucisk w nadbrzusz, mostku, i w szyji odcielo mi oddech i zaczalem leciec na kolana tak jak by moj organizm zacial sie na chwile i jak juz mialem kleknac to tak jak by organizm zaczal dalej sprawnie funkcjonowac. Szybko wezwalismy pogotowie ale jak juz przyjechalo czulem sie dobrze tylko bolalo mnie w okolicy nadbrzusza jak przepona pozniej przez nastepny tydz po powrocie bylo ok. I znowu w domu sobie lezalem na lozku i nagle czuje jak by mi sie cos napompowalo w nadbrzuszu i znowu te uczucie ze zaraz mi odetnie oddech, ciezko mi sie oddychalo doszlo do tego ucisk miedzy lopatkami. Pojechalem do lekarza zlecil bad tarczycy elektrolito bylo ok, echo serca ekg ok rezonans glowy i szyj ok. Od tam tej pory doszly sciski w klatce piersiowej w prawyn podzebrzu zrobil usg brzucha ok. Co raz ciezej mi sie oddycha zrobili mi TK klatki piersiowej wyszlo ze mam zmiany na lewym plucu delikatne zwloknienia i pecherze rozedmowe u podstawy pluca wiec poszedlem do pulmonologa. Mowi ze to moze byc od palenia choc w wieku 28 lat nie powinno tego byc dodam ze od marca zeszlego roku nie pale przepisal Fostex wziew sterydowy po ktorym bardzo zle sie czuje serce przyspiesza i nie moge oddychac tak jak by mi sztywnialo wszystko w srodku a lekarz kazal przyjsc za 1.5 miesiaca dopiero. Wiec zaczalem szukac w necie co to moze byc zaprowadzily mnie objawy do tetniaka, rozwarstwienia aorty ktore zostaly wykluczone i trafilem na chorobe tkanki lacznej poniewaz teraz bola mnie kolana nie ma obrzekow nie sa spuchniete tylko sztywnosc poranna czuje wszystkie zapachy ktore mnie az dusza nawet perfumy przeszedlem juz przez bole jader pachwin palcow od 3 dni mam wypieki na twarzy nie widac ich tak bardzo ale pieka mnie policzki po bokach, ale ta sa minimalne zmiany czerwone 15-20 min i znikaja i znowu sie pojawiaja. I wczoraj znowu atak sie powtorzyl az wyladowalem na SOR caly czas czulem zapach kremu do twarzy co raz bardziej drapal mnie w gardle i ciezko mi sie oddychalo az nagle znowu scisk w klatce piersiowej jak by sie cos zacisnelo albo jak by mialo peknac i bol w z tylu w brawym boku w okolicy nerki. W ekg pani mowi ze zaburzenia z histeria wyniki gazometri przyzwoite inne badania morfologiczne wszystko w normie. Czy moge miec jakas chorobe tkanki lacznej. Nie mam zadnych zmian na ciele zadnych niedokrwien dloni stwardnien skory tylko te wypieki ktore wcale nie przypominaja motyla, ktore raz pieka raz nie tylko te sztywnienia takie w klatce piersiowej i tak jak by kurczenie sie miedzy lopatkami ktore pojawia sie i znika. Zrobilem badanie ANA1 ktore bd w piatek. Waszym zdaniem to bardziej podloze nerwicowe juz czy choroby tkanki lacznej powinnienem wykonac jakies badania jeszcze pozdrawiam Was serdecznie przepraszam ze tak obszernie ale tak wygladaj moje ostatnie 2 miesiace badan, chodzenia do lekarza i zadnej diagnozy. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
basia20101984
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 2556

PostWysłany: Nie Sty 12, 2014 2:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj, dziewczyny pewnie zaraz napiszą, które znają temat bardziej.
Ja Ci mogę powiedzieć,że objawy które masz moga być początkiem jakieś choroby auto. ja napoczątku choroby również miałam bóle w klatce takie,że zwijałam się z bólu - lekarze wmawiali mi nerwicę, zresztą jak większości nas.
Powodzenia w dalszej diagnostyce i zdrówka Smile
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Sty 12, 2014 3:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj na forum Razz

Cytat:
zjedlismy w KFC i nagle poczulem tak jak by ucisk w nadbrzuszu jak by cos zapulsowalo mi tam i wtedy zaczelo mi sie strasznie krecic w glowie ale koledze nic o tym nie mowilem. Nastepnie poszlismy na dworzec by kupic papierosy, a mi dalej jeszcze gorzej sie krecilo w glowie i nagle znowu ucisk w nadbrzusz, mostku,

Sprawdziłabym czy bóle nie pochodzą od żołądka, wątroby, czy też trzustki. Zła dieta, palnie papierosów i stres. I gotowe niemiłe dolegliwości.

Jeśli chodzi o bóle stawowe, to zarejestruj się do reumatologa. Możesz zrobić sobie badanie CRP, żeby sprawdzić, czy jakiś stan zapalny jest w organizmie.

Pozdrawiam serdecznie Razz
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Nie Sty 12, 2014 3:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam i ja.

Wizyta u reumatologa wskazana, porób badania .
Bo na razie wygląda to jak bóle po złym odżywianiu.

Zdrowia życzę i pozdrawiam.
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
singsing
Junior
Junior


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 12

PostWysłany: Nie Sty 12, 2014 3:54 pm    Temat postu: dziekii Odpowiedz z cytatem

Fajnie dziewczyny ze uwazacie ze to od zywienia. Ale musze cos dodac od tego pierwszego zdarzenia przestalem jesc fast foody pic gazowane papierosy rzucilem juz w zeszlym roku w marcu. Chodzi mi o to czy takie kurczenie miesni w klatce peirsiowej i miedzy lopatkami to tez jedne z objawow i od dzisiaj malo tego ze mam wypieki na twarzy doszly jeszcze na szyji i klatce piersiowej Smile wiec musze dalej sie diagnozowac CRP mialem dobre Ob tez tylko rozmazie wyszlo bazofile 1.35% i monocyty 9,1%. czy zrobic jeszcze jakies dodatkowe badania
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka2211
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 350
Skąd: Bydgoszcz - okolice

PostWysłany: Nie Sty 12, 2014 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi przychodzą do głowy tylko nerwobóle międzyzebrowe Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Nie Sty 12, 2014 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj w naszym gronie Buziak
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Nie Sty 12, 2014 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam cieplutko na forum Very Happy
_________________
,,Nie poświęcaj siebie, ty jesteś wszystkim co posiadasz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Nie Sty 12, 2014 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie Smile
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Sty 12, 2014 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.

Objawy trochę nietypowe, jeśli przyszły "ni z gruchy ni z pietruchy" - sam nie wiem, co to może być. Powinieneś podrążyć temat.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
adamo567
Junior
Junior


Dołączył: 07 Sty 2014
Posty: 27
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Nie Sty 12, 2014 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam zdiagnozowanego tocznia ale z objawów które wymieniasz powtarza sie tylko ból jąder i stawów
witaj na forum Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pon Sty 13, 2014 10:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum. Very Happy
Zapewne troszke Cie wkurzy to co zaraz napisze.. Wink
Wiem, ze sie denerwujesz (jest to jak najbardziej zrozumiale-dolegliwosci bolowe sa ku temu wystarczajacym powodem)...ale dwa miesiace na diagnostyke to nie zbyt dlugo.
Sa choroby, ktore diagnozuje sie po latach, niestety. Confused Musisz uzbroic sie w cierpliwosc.
Mam nadzieje, ze (bez wzgledu na przyczyne) lekarze szybko rozwiklaja zagadke Twoich dolegliwosci.
Zrobiles sobie ANA. Musisz poczekac na wyniki (od dwoch do czterech tygodni).
Mysle, ze Kinga ma dobry pomysl z CPR.
Ze wzgledu na bole stawow konsultacja z reumatologiem wydaje mi sie sensowna.

Trzymam kciuki za szybka i trafna diagnoze.
Daj znac, koniecznie!
Pozdrawiam Very Happy
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
singsing
Junior
Junior


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 12

PostWysłany: Pon Sty 13, 2014 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlasnie odebralem wynik ANA1 wyszedl ujemny. Pisze ze na komorkach Hep-2 Nie stwierdzono obecnosci przeciwcial przeciwjadrowych i antycytoplazmatycznych. Zastanawia mnie tylko jeszcze jedno jesli chodzi o CRP bo pierwsze badanie mialem wykonane 5 listopada 2013 wynosil 0.67 mg/l drugie wykonane bylo 23 grud 2013 wynosilo 0,40 mg/l a te ktore mialem wykonane dwa dni temu wynosilo 5mg/l wiec co to moze byc jakis stan zapalny w organizmie czy co? Od czego taki skok tego CRP w ciagu 3 tyg ??? Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Sty 13, 2014 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

takie wskazniki się zmieniają bardzo szybko a 5 to nadal jest norma.
Jesli coś miesci się w normi ,obojętnie czy w dolnej czy gornej granicy to zawsze jest norma- czyli dobrze Wink
nawet lekko powyżej nie jest powodem do niepokoju .
sledzenie tego co w tych normach się dzieje nie ma sensu. Jest dobrze i wystarczy Wink
w ciagu 2 dni jesli coś jest nie tak CRP potrafi poszybować gwałtownie w górę
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Pon Sty 13, 2014 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

singsing crp bardzo szybko się zmienia dla tego jest lepszym wskaźnikiem diagnostycznym niż OB bo zmiana następuje max w ciągu 72 godz od zaistnienia czynnika zapalnego
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group