Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

witam
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zupka
Junior
Junior


Dołączył: 03 Lis 2013
Posty: 19

PostWysłany: Nie Lis 03, 2013 1:27 pm    Temat postu: witam Odpowiedz z cytatem

Chciałabym się przywitać, napisać coś o swoim przypadku, w skrócie dołączyć do społeczności : )

Mam 28 lat i jestem kobietą, pierwsze problemy zaczęły się kilka lat temu (około 7), pierwsza diagnoza (niepewna) to był toczeń, później rzs, ostatecznie stanęło na toczniu i aps (zespół antyfosfolipidowy). Lekarzy od zawsze starałam się unikać (ostatecznie zawsze czułam się dość dobrze, poza bólami głowy i stawów) i żyć w przekonaniu, że jestem osobą zdrową. Jednak ciąża (aktualnie 18 tydzień) zmusiła mnie do zwrócenia się do służby zdrowia. Na każdym kroku słyszę od lekarzy, że to nieodpowiedzialne bo najpierw powinnam mieć pełną diagnozę, oraz że przy toczniu w ciąże należy zachodzić w remisji choroby. Ja ciąży nie planowałam, ale tez uważam że choroba była w remisji ponieważ czułam się świetnie (lekarze są innego zdania).
Strasznie się rozpisałam, przepraszam za to, może podam trochę wyników ;) Pominę wszystkie wyniki w normie, jak również morfologię.

Białko CRP -22,9
C3 - 0,8
C4 - 0,08
Bezpośredni test antyglobulinowy dodatni igG 2+. Na krwinkach obecne immunolobuliny igG wykazujące cechy serologicznych autoprzeciwciał do krwinek czerwonych.
Przeciwciała przeciw beta-2-glikoproteinie igM>150
Przeciwciała przeciw kardiolipinie IgG= 17,95
W surowicy przeciwciała przeciw dsDNA 1:80
EF = 65%
W surowicy na komórkach HEp-2 przeciwciała o typie świecenia ziarnisto-homogenicznym w mianie 1:1280
Swoistość przeciwciał:
-przeciwciała przeciw SS-A - wynik bardzo silny (to bardzo źle dla dziecka)
-przeciwciała przeciw RO-52 - wynik bardzo silny
-przeciwciała przeciw nukleosomom - wynik silny
-przeciwciała przeciw histonom - wynik bardzo silny
-przeciwciała przeciw AMA-M2- wynik bardzo silny

Reszta wyników to wyniki ujemne lub w normie. Jednak z powodu przeciwciał SS-A oraz RO-52 bardzo groźnych dla dziecka, otrzymałam leczenie:
-Encorton 15mg/dobę
-Plaquenil - 2x/dobę
- Acard
-Clexane
Oraz jestem monitorowana raz w tygodniu w szpitalu (powtarzanie niektórych badań, przede wszystkim dopełniacza C3, C4). Monitorowany jest też stan serca dziecka, które z powodu wspomnianych wyżej przeciwciał jest zagrożone.
Będę chciała zrezygnować z Plaquenilu, którego bardzo się obawiam.

Aktualnie czuję sie dobrze, nie wiadomo tak naprawdę czy przy zajściu w ciąże choroba była aktywna czy nie. Na pewno ciąża doprowadziła do gwałtownego zaostrzenia - co ja odczuwałam przede wszystkim przez totalne osłabienie oraz ból stawów. Teraz wszystkie objawy ustąpiły (prawie ; ) ).

Chyba wszystko co chciałam na razie napisać.
Mam nadzieję zostać aktywna forumowiczką. Mam również nadzieję urodzić zdrowego chłopca : )
Pozdrawiam wszystkich.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Nie Lis 03, 2013 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zupko, witam cieplutko na forum Very Happy

Na poczatek watek, ktory zapewne Cie zainteresuje Wink

http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=4089&start=0

Trzymam kciuki za Ciebie i chlopczyka! Very Happy
Mam nadzieje , ze sie u nas zadomowisz.
Mamy tu troche mam, ktore opisaly swoje perypetie, mysle, ze ich diswiadczenia beda pomocne.

Pozdrawiam. Very Happy
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
basia20101984
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 2556

PostWysłany: Nie Lis 03, 2013 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Buziak
Życzę Ci dużo zdrówka i trzymam kciuki,żeby z maleństwem było wszystko ok. A napewno będzie- będziesz szczęśliwą Mamą zdrowego synka.
Zapraszamy na ploteczki do kawiarenki i do przeczytania dużo wątków, które napewno Ci pomogą.
Buziak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Nie Lis 03, 2013 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I ja witam na forum Smile
Zdrowia życzę Tobie i Dzidziusiowi Smile
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Nie Lis 03, 2013 5:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam cieplutko na forum Very Happy
_________________
,,Nie poświęcaj siebie, ty jesteś wszystkim co posiadasz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
cyryliaa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 791
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Lis 03, 2013 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zupko witam serdecznie Smile
_________________
Tym daję radę cho­robie, że nic z niej so­bie nie robię

Wolę kulejąc iść naprzód, niż stać wciąż w miejscu z gracją
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Justka223
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 455
Skąd: Radom

PostWysłany: Nie Lis 03, 2013 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wśród nas Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Remek
Kadet
Kadet


Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 49
Skąd: konin

PostWysłany: Nie Lis 03, 2013 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zupka
Junior
Junior


Dołączył: 03 Lis 2013
Posty: 19

PostWysłany: Sro Sty 15, 2014 4:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam !

Ja niestety nie znajdę sie w większości kobiet z toczniem i zespołem antyfosfolipidowym, które urodzą zdrowe dziecko : (
Do 29 tygodnia ciąży wszystko było dobrze, jednak w tym 29 tygodniu pokazała się u dziecka wada serca.
Na razie nie wiadomo jak to się będzie rozwijać i co z tego wyniknie.
Z moimi przeciwciałami przeciw RO należało sie tego obawiać, jednak mimo wszystko było to szokiem, bo myslałam, że skoro w 28 tygodniu jest dobrze to już do końca będzie dobrze.
Jednak nie załamujemy się i czekamy na dalsze konsultacje : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sro Sty 15, 2014 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zupka spokojnie nie ma co panikować na zapas...
Ja miałam w trakcie ciąży wiele problemów , córa miała szmery na sercu zapalenie płuc, niedokrwistość, hipotrofia, miałam zakażenie wewnątrz maciczne .Jak się urodziła 3 pkt tylko a teraz zdrowa 17-latka . Więc nie ma co martwić się na zapas...Życzę Wam wiele zdrowia!!!!
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ewela33
Junior
Junior


Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 24
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Sro Sty 15, 2014 9:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Zupka Smile U mnie jest podejrzenie SLE Pierwszą ciążę poroniłam w 4 tygodniu ale tak bardzo cchcieliśmy mieć dzidzię moja Dermatolog mówiła ze ta decyzja należy do mnie i jeżeli sie zdecyduję to znajdzie mi ginekologa i zdecydowałam się pierwszą córkę urodziłam w 2008r przez całą ciążę kłółam się zastrzykami z Clexany 4mg ale w ciąży czułam się świetnie pod koniec nogi tak mi puchły że ginekolog kazał mi więcej odpoczywać ale ja latałam do końca Rolling Eyes Lekarze odradzali mi kolejną ciąże straszyli mnie że może być źle że skoro mam jedno dziecko to starczy mi ale w 2012r okazało się że jestem znowu w ciąży Very Happy a mówię ci jak ja bałam się do swojego lekarza zadzwonić z tą wiadomością Embarassed i w tej ciąży żadnych leków nie brałam tylko witaminki łykałam no i w styczniu 2013 urodziłam drugą córeczkę co prawda przez CC bo nie ułożyła się tak jak powinna mały lenuszek mój kochany do tej pory jest takim leniuszkiem naszym Very Happy Powiem ci że codziennie dziękuję Bogu za to że je mam bo one są darem od Boga właśnie Very Happy W tej ciązy też dobrze się czułam tylko więcej plam miałam na skórze Mad Ale teraz muszę się wziąć za siebie i porobić badania i musi być dobrze i będzie dobrze Very Happy
Zatem Zupkapowodzenia i wytrwałości będie dobrze musi być dobrze Smile
_________________
W życiu-czasem jedna rada przyjaciela warta jest niż dziesiątki mądrych ksiąg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Sty 15, 2014 11:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Załamanie się to ostatnia rzecz, która powinna w takich sytuacjach przychodzić do głowy.

Wiem, że osobie z zewnątrz łatwo się mówi, ale trzymam kciuki aby wszystko potoczyło się po myśli.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.


Ostatnio zmieniony przez Łukasz F. dnia Sro Sty 15, 2014 11:28 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
boguslaw4321
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 131
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sty 15, 2014 11:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, hej, witaj zupka Very Happy
Zdrówka Tobie i maciupkiej dzidzi. Zobaczysz, będzie dobrze.
Nie chcę się za bardzo mądrzyć, ale głos agnieszki i eweli33 to konkrety! Dlaczego ma być źle, skoro będzie dobrze!
Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
dokąd się nie poddamy, ciągle jest jakaś szansa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Sty 15, 2014 11:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zupka kazde usg pokazuje coś innego, moze kolejne jednak tego nie potwierdzi a jesli nawet, teraz takie dzieci się leczy
zobaczysz będzie dobrze

Corka Agnieszki to dziewczyna jak malina- wyższa od mamy już
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zupka
Junior
Junior


Dołączył: 03 Lis 2013
Posty: 19

PostWysłany: Sob Mar 05, 2016 11:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dwa lata szybko minęły, tyle za kilka dni skończy synek,
ponieważ nic po wykryciu u niego wady serca nie pisałam to streszczę:
Wada została wykryta dość wcześnie (drugi trymestr, dokładnie nie pamiętam), po tym cotygodniowe echo serca płodu czy się nie pogłębia wada (w przypadku tej wady to ważne bo mogło doprowadzić do uszkodzenia lewej komory i wòwczas zdecydowano by o interwencji wewnątrzmacicznej).
jak we wszystkich takich przypadkach skonsultowała nas prof Dangel, to już było w òsmym miesiącu i pogorszenia od wykrycia nie było.
wiedzieliśmy za to, że nie do końca wiadomo jak serce dziecka się zachowa po porodzie, było ryzyko, że wada w ciągu kilku godzin zmieni się w krytyczną.
Poród niestety cesarka 4 tygodnie przed terminem (pod naciskiem ordynatora, chyba go stresowałam na położnictwie). Dziecko od razu planowo przeniesione na noworodkowy OIOM, o kontakcie skóra do skóry mogłam zapomnieć.
wada lekka/umiarkowana w ciągu kilku tygodni zmieniła się na umiarkowaną. początkowo gdy dziecko szybko rosło to echa były częste, teraz coraz rzadsze. Mamy nadzieję na utrzymanie poziomu wady do uzyskania docelowego wzrostu ciała i opracowanie do tego czasu biologicznych zastawek.
Poza radością z rodzicielstwa nauczyło nas to pokory, głębszego zrozumienia potrzeby pomocy chorym dzieciom i ich rodzicom, może brzmi to patetycznie, ale co zrobić
w sumie to nic mnie nie nauczyło tak cieszyć się drobnymi rzeczami jak kilkudniowy pobyt na oddziale czd
Nie ma też nic piękniejszego od posiadania dzieci,może też dlatego, że łatwiej widzieć sens we wszystkim na co po prostu nie ma się już czasu ; )

Napiszę jeszcze, że przez całą ciążę dziecko było małe, po urodzeniu był w piątym centylu, teraz w dziewięćdziesiątym piątym. Szybko nadrobił, i zaświadczenie o niepełnosprawności i silny szmer nad sercem to jedyne łatwe do znalezienia dowody, że cokolwiek mu dolega : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group