Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

cześć
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Wto Wrz 30, 2014 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

korzystaj z tego urlopu i wypoczywaj, regeneruj Smile
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Wto Wrz 30, 2014 5:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli jesteś na diecie bg od połowy sierpnia ( chyba coś zle wcześniej zrozumiałam), to jak ma być tak szybko poprawa przy III/IV stopniu zaniku kosmków? Na poprawę trzeba poczekać i to nie kilka tygodni. Cud się raczej nie stanie i kosmki nie odrosną w miesiąc przy tak dużym zaniku. Masz prawo nadal się źle czuć i mieć wiele objawów związanych z celiakią.

Czy masz z diety wyłączoną laktozę? Przy tak dużym zaniku prawdopodobnie nie jesteś w stanie trawić laktozy i to ona może powodować wiele Twoich dolegliwości. Laktoza jest nie tylko w mleku krowim, ale także w kozim, w ciasteczkach, w czekoladach, wielu gotowych produktach -pod postacią serwatki, mleka w proszku itp. Przy tak dużym zaniku kosmków lekarz powinien zalecić dietę bez laktozy na minimum 3 miesiące. Ja byłam na bezlaktozowej i bezjajecznej pierwsze pół roku diety.

Dieta wyłącznie gotowana, zero surowych owoców, surowych warzyw. Pieczone w piecu jabłka, gotowane śliwki, kompociki. Bułki dobrze jest piec samemu, bo w gotowych jest masę ulepszaczy, które nie służą jelitom. Długi czas w ogóle pieczywa nie jadłam, tylko na śniadania i kolacje kaszki dla dzieci, płatki ryżowe z owocami gotowanymi. Zero kwasku cytrynowego, ketchupów, musztard, octu, suszonych owoców, zero alkoholu, zero salicylanów.Można jeść: gotowany kurczak, schab w rękawie, gotowany indyk w warzywach- generalnie najlepiej wszystko gotowane. Mnie drażniła jelita też sól. Pij kisielek z siemienia lanianego kilka razy dziennie. Ziarenka gotować w garnuszku i popijać kisielek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
justek625
Senior
Senior


Dołączył: 14 Mar 2014
Posty: 52

PostWysłany: Wto Wrz 30, 2014 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie musze moze bardziej zweryfikowac swoja diete, co do laktozy ja jej chyba wcale nie trawie w dcziecinstwie mialam na laktoze badania i jednoznacznie mialam ja kategorycznie odstawic, dieta bg na 1oo% jest przestrzegana (tak mysle).
Chca tak szybko sprawdzic jak jest z dieta, bo mialam wysoki poziom przeciwcia i zniszczen, no i juz sie przypaletaa do mnie ta choroba tkanki lacznej.

Najbardziej drecza mnie te wezly, wiem, ze z celiakia mam duza wieksza podatnosc na chloniaka, babcia na raka zmarla w wieku 40 lat, prabacia tez zmarla na raka, ciocia (babci siostra) tez miala raka, nastepna ciocia to samo...
Jak jestem u lekarza i mnie widza to mowia, ze strasznie chuda jestem, a jak widza te wezly to widze przerazenie w ich oczach Shocked Czasami mysle, ze moze to mi zostal taki guz po infekcji, ale czy by to swedzialo 15 razy dziennie, juz nie wspomne, ze kolejny pod pacha nowy jest, ale co pojde do lekarza i akurat przed wizyta znow sie zmniejszy i powiedza, ze nienormalna jestem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Wto Wrz 30, 2014 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli nie wiedzą od czego te węzły, to można zawsze zrobić biopsję i się dowiedzieć od czego. Po co się straszyć i bać.
To, że ci się wydaje, iż dietę dobrze trzymasz, wcale nie musi oznaczać, że ja dobrze trzymasz. Na początku diety bg zawsze robi się błędy, bo to długa nauka nie tylko w teorii, ale w praktyce- tona produktów wielu różnych producentów, nauka danych rodzajów skrobi, wiedza na temat warunków produkcji danych produktów u danych producentów, znajomość przepisów- nie każdy produkt, na którym jest napisane, że jest bg albo ma przekreślony kłos musi być koniecznie bg. W Polsce każdy sobie może taki znaczek umieścić na swoim produkcie i dopiero konsument może ewentualnie sam sprawdzać na ile ten produkt jest bg jeśli zacznie go boleć po nim brzuch. Z tego powodu Stowarzyszenie przeprowadza tzw. tury badań wybranych produktów, zwłaszcza tych, które niby sa bg, ale na forum wielu ludzi zgłasza po nich dolegliwości. Brzuchy najczęściej mówią prawdę.
Forum celiakii jest skarbnicą wiedzy na te wszystkie tematy. Na forum jest też lista produktów licencjonowanych przez Stowarzyszenie, co oznacza, że Stowarzyszenie sprawdza regularnie czy producent trzyma się norm. Te produkty są na pewno bezpieczne. Jest ich już całkiem dużo u nas w Polsce.

Poziom przeciwciał pokaże czy dietę dobrze trzymasz, o ile wyjściowe przeciwciała były ponad normę, bo czasem nie są mimo choroby.
Niektórzy są na tyle wrażliwi, w tym ja, że nie mogą jeść skrobi pszennej bg. Może spróbuj także skrobię pszenną bg odstawić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
justek625
Senior
Senior


Dołączył: 14 Mar 2014
Posty: 52

PostWysłany: Wto Wrz 30, 2014 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na biopsje juz czekam tyle czasu, dwoch lekarzy dzwonilo dlaczego ja jeszcze jej nie mialam, a teraz jade do Polski i wracam w grudniu.

Co do jedzenia, ja mieszkam w Anglii i tutaj nie ma czegos takiego, ze ktos poda, ze jest bg, a bedzie mial gluten, za wprowadzenie w blad osob chorych, te firmy by poniosly takie konsekwencje...Od razu by zamkneli interes, strona stowarzyszenia jest celiaki uk, ktore ciagle sprawdza. Inne firmy jak tesco sie zglaszaja, z produktami. Dokument jest aktualizowany np. w tesco co ok 6 miesiecy ma 71 stron podaniowych zobacz:

http://realfood.tesco.com/media/docs/Gluten-Free-List-March-2014-544743ef-a106-48ba-9349-85111be65887-0.pdf

Wiekszosc rzeczy sama przygotowuje, a nawet jesli nie, to te co kupuje na pewno sa bg. Polskie produkty w angielskich sklepach MUSZA byc opisane czy maja gluten, kazdy produkt tutaj musi zawierac takie informacje. W kazdym sklepie sa oddzielne dzialy z jedzeniem bg. Wiem, ze w Polsce jest inaczej, ale tutaj ja nie mam problemu z trzymaniem diety. Bede miala wizyyte z dietetykiem, ktory bedzie mi doradzal z jedzeniem, dawal przepisy itp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Paź 01, 2014 7:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Na początku diety bg zawsze robi się błędy,
jest tyle produktów bezglutenowych naturalnie, że nie ma problemu - jeśli ktoś chce oczywiście
jak ktoś nie chce, to jasne że będzie jadł co popadnie i ciągle marudził....
trzeba być totalnym ignorantem, by w dzisiejszych czasach i dostępie informacji mieć trudności z wybraniem bezglutenowych produktów




Justek w polskich produktach już na większości opakowań w składzie jest wytłuszczony gluten bądź pszenica (i dopisek zawiera gluten)

no i jest mnóstwo certyfikowanych sklepów i produktów
ja jednak nie korzystam, bo wolę przyrządzać sama, bez wszystkich ulepszaczy i dodatków Wink
kuchnia jak najmniej przetworzona jest smaczna i zdrowa Razz
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
justek625
Senior
Senior


Dołączył: 14 Mar 2014
Posty: 52

PostWysłany: Sro Paź 01, 2014 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wlasnie tak mi sie zdawalo, ze gdzies czyttalam, ze w calej Uni produkty maja zawierac informacje o alergenach. Przeciez taka info ile by dawala dla nas, a co za problem napisac dla producenta czy uzywal maki czy cos w tym stylu.

Moja dieta drastycznie sie zmienila wczesniej pizza, kurczak w panierce, kebab i same smieciowa, tanie jedzenie, a teraz normalnie takie zdrowe odzywianie, moze dlatego organizm tak zareagowal, nie byl przyzwyczajony do normalnego jedzenia Very Happy

Chociaz nie powiem koszt zakupow sie potroil, oczywisicie narazie sie gubie, ale raczej w samym gotowaniu, duzo jedzenia wyrzucam, bo mam przepis uzyje polowe produktow a z reszta nie za bardzo wiem co zrobic, nigdy wcesniej nie gotowalam, a nawet jesli to nie za bardzo wychodzilo. Problemy z pamiecia tez tutaj nie pomagaja, gotowalam cos, ale juz przepis zapomnialam, tak bym chociaz mniej wiecej wiedziala, ze mozna z tych 'resztek' zrobic jeszcze to i to.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Sro Paź 01, 2014 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinga napisał:
Cytat:
Na początku diety bg zawsze robi się błędy,
jest tyle produktów bezglutenowych naturalnie, że nie ma problemu - jeśli ktoś chce oczywiście
jak ktoś nie chce, to jasne że będzie jadł co popadnie i ciągle marudził....
trzeba być totalnym ignorantem, by w dzisiejszych czasach i dostępie informacji mieć trudności P


Kingo, z całym szacunkiem, ale nie chorujesz konkretnie na celiakie i nie masz pojęcia z jakimi problemami celiacy spotykają sie każdego dnia. To , ze kasza np. gryczana jest naturalnie bg, nie oznacza ze celiak moze jeść kasze gryczana każdej firmy. To samo jest z innymi kaszami, ryzami, skrobiami robionymi z mak bg teoretycznie, ale czy produkt taki jest bg zależy od sposobu przechowywania , od sposobu pakowania, warunków w zakładzie gdzie taka kasza jest ' obrabiana', a nie od tego czy produkt jest naturalnie bg.Nie pisz, ze trzeba być ignorantem zeby robic błędy w diecie na początku, bo kazdy celiak, ktory jest na początku drogi i ktory odczuwa bardzo śladowe ilości glutenu, prawie zawsze robi nieświadomie błędy mieszkając w Polsce. W Polsce nie mamy w zasadzie zadnego producenta kasz czy ryżu, ktory miałby licencje Stowarzyszenia albo chociaż znak klosa. Teoretycznie nie mamy wiec bg kasz i czy ryżu. Dlatego przebieramy ręcznie każda torebkę ryżu czy kaszy wyjmując obce ziarna. Mysle, ze nie masz zielonego pojęcia o tym. Naturalnie bg produkt nie oznacza, ze w Polsce jedt on bg. My celiacy wiemy to najlepiej wizytując po takich produktach sedes.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
justek625
Senior
Senior


Dołączył: 14 Mar 2014
Posty: 52

PostWysłany: Sro Paź 01, 2014 2:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezeli jest alva tak jak piszesz, ze w Polsce producent podaje, ze cos jest bg, a to ma gluten to mocno (chcialoby sie napisac naginaja ), przeginaja sprawe.
Bardzo lubie polskie jedzenie (cale zycie je jadlam), ale niestety na polskich dzialach prawie wszystko zawiera gluten, nawet produkty, ktory teorytycznie ich miec nie powinny, typu lisc laurowy Confused


A polskie wedliny hmmm (zwlaszcza wedzone), ale coz tez zawietraja....

A jak jest z ta kasza jezeli gryczana zawiera inne 'rzeczy' to w takim razie nie jest juz zanieczyszczona?

Troche porobilam, kuchnie posprzatalam 2 h, jestem zmeczona, czas na drzemke

p.s. kiedy zacznie dzialac tamto forum celiaki, bo nie wiem czy mam wirusa, czy tam naprawde sa jakies techniczne sprawy. Mam tam taki przepis na 3 dobre potrawy, ktore robilam i domownicy sie pytaja kiedy to znow zrobie (produkty zakupione), a tam ciagle nieaktywne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pimpa
Junior
Junior


Dołączył: 22 Maj 2014
Posty: 13
Skąd: TARNOBRZEG

PostWysłany: Sro Paź 01, 2014 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj !!!
Nie choruje na celiakię wprawdzie, ale znam Twój problem w zaopatrywanie się w produkty bezglutenowe z opowieści rodziców dzieci z autyzmem, z którymi pracuję i których część musi być na diecie bezglutenowej właśnie. Możesz spróbować " pobuszować " trochę na forach dla dzieci z autyzmem. Akurat Ci rodzice są naprawdę bardzo zdeterminowani w poszukiwaniu odpowiedniej żywności i myślę, że tam mogłabyś znaleźć jakieś wskazówki, przepisy itd. Poziom wiedzy tych rodziców w temacie diet jest naprawdę duży, chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami. może akurat ? Pozdrawiam
_________________
Stay strong !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Sro Paź 01, 2014 4:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

justek625 napisał:
No wlasnie tak mi sie zdawalo, ze gdzies czyttalam, ze w calej Uni produkty maja zawierac informacje o alergenach. Przeciez taka info ile by dawala dla nas, a co za problem napisac dla producenta czy uzywal maki czy cos w tym stylu.


U nas w Polsce jest przepis narzucający obowiązek informowania o śladowych ilościach glutenu w danym produkcie albo info, że na terenie zakładu jest używana mąka pszenna lub inne zboża glutenowe, ale jak ktoś takiego czegoś nie zamieści, to kary są żadne w sumie i to jest w naszej polskiej mentalności problem.

justek625 napisał:
Jezeli jest alva tak jak piszesz, ze w Polsce producent podaje, ze cos jest bg, a to ma gluten to mocno (chcialoby sie napisac naginaja ), przeginaja sprawe.
Bardzo lubie polskie jedzenie (cale zycie je jadlam), ale niestety na polskich dzialach prawie wszystko zawiera gluten, nawet produkty, ktory teorytycznie ich miec nie powinny, typu lisc laurowy Confused


Tak, dokładnie tak jest. Dobrze zrozumiałaś. Za umieszczenie znaku kłosa na produkcie, który przekracza normy glutenu zgodnie z przepisami, też w zasadzie nie ma większych kar i nikt nie sprawdza danej firmy czy ona umieściła kłosa zgodnie z przepisem, czyli czy zawartości glutenu nie przekracza normy. Stąd każdy może sobie umieszczać kłosa, a co najwyżej jak ludzi potem bolą brzuchy, to oni mogą nie kupować tego produktu więcej, ewentualnie podać sprawę do sanepidu, który ma ważniejsze problemy niż zdrowie celiaków. Badanie na zawartości glutenu jednego produktu jest wysokie. Nie chcę teraz skłamać, ale o ile dobrze pamiętam to ok. 200 do 300 zł, a produktów niepewnych jest tona. Prywatnie konsumenta nie stać jest na takie badania. Stąd na forum celiakii mamy wątek, w którym "zgadujemy się" po których produktach są objawy, które byśmy chcieli przebadać i co jakiś czas Stowarzyszenie za składkowe pieniądze przeprowadza tury badań niektórych produktów, które by nam się przydały w codziennym życiu, a nie są pewne albo podejrzane.
Najśmieszniejsze jest to, że nawet produkty najbardziej znanych firm bg w Polsce takich jak Glutenex też miewają domieszki glutenu. Nie jest to normą i nie można popadać w paranoję, ale 2 lata temu mieliśmy taką sytuację. Sama kupiłam 12 kg mąki kukurydzianej, której nie zjadłam, bo mnie po niej brzuch bolał jak i wielu innych na forum. Stowarzyszenie zrobiło badanie i okazało się, że norma glutenu jest przekroczona kilkakrotnie. Zmieli dostawcę kukurydzy do Glutenexu, a nowy dostawca norm się nie trzymał. Bardzo postawili się do pionu po tej sytuacji, bo bali się, że stracą klientów.

Bg przyprawy w Polsce produkuje firma "Dary Natury". To chyba jedyna pewna firma na naszym rynku. Nie mają kłosa i licencji, ale warunki produkcji, przechowywania, pakowania są sprawdzone przez Stowarzyszenie.

Co do kasz, to pewniejsza jest KUPCA, gdyż prezes tej firmy sam ma celiakię i wie o co w tym wszystkim chodzi, jednak nadal firma nie produkuje bg kasz czy innych zbóż.

Polskie wędliny... Na stronie Stowarzyszenia jest spis firm licencjonowanych przez Stowarzyszenie. Jest tych firm dużo, z wędlinami nie jest zle.

Forum celiakii ma przerwę techniczną, ale nie wiem do kiedy. Można napisać maila do Stowarzyszenia z pytaniem o przerwę.

Nawiązując do tematu tocznia, to dieta bg może wspomagać choroby autoimmunologiczne. Są badania i prace, które wykazały , że dieta bg zapobiega cukrzycy autoimmunologicznej oraz Hashimoto.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Paź 01, 2014 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nawiązując do tematu tocznia, to dieta bg może wspomagać choroby autoimmunologiczne. Są badania i prace, które wykazały , że dieta bg zapobiega cukrzycy autoimmunologicznej oraz Hashimoto.


na Forum już dawno było pisane o pozytywnym wpływie takiej diety (i wyśmiewane przez kilka osób)...oczywiście w odpowiednim miejscu
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Sro Paź 01, 2014 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma co się śmiać. Badania prowadzone były nad cukrzycą T1 i Hashimoto, gdyż to jest najczęściej spotykany zestaw z celiakią i te badania wskazują jednoznacznie na to, że np. małe dzieci, które jako pierwszej dostały celiakii i przeszły na dietę bg, chorowały rzadziej lub znacznie później na cukrzycę i Hasi. Badania prowadzone też były w temacie glutenu i Hasi. U osób na diecie bg przeciwciała spadają, proces wyniszczenia tarczycy postępuje wolniej. Kto wie czy to samo nie jest w toczniu, SM itd, tyle, że nikt nie przeprowadzał nad tym badań. Mam znajomą z SM i jej kazali w szpitalu trzymać dietę bg też.

Co do problemu autorki wątku, to poza dobrze lub zle trzymaną dietą, nie mniej ważna jest higiena w kuchni. Raz użyta foremka dla ciasta glutenowego czy chleba glutenowego, nie nadaje się już do pieczenia ciasta bg czy chleba bg. Mieszadła w mikserze, które mieszały raz ciasto na naleśniki z mąki glutenowej, nie nadają się już do mieszania ciasta bg. Należy mieć swoje sztućce też. Gluten jest lepki i lubi się zatrzymywać między zębami na widelcach przede wszystkim. Zmywarka nie zawsze to domyje. W kuchni nie powinno być w zasadzie żadnych mąk glutenowych, bo ona pylą się najłatwiej. Jeśli garnek był używany do gotowania glutenowego makaronu, nie nadaje się do gotowania bg. To samo z patelnią. Naleśnik z mąki pszennej czy schabowy panierowany w bułce wyklucza już bezglutenowość takiej patelni i potraw robionych na niej.
Może to się wydawać śmieszne, ale tak jest. Dowiesz się o tym jak skrupulatnie prześledzisz forum celiakii i wątki osób, którym przeciwciała spadły dopiero po wprowadzeniu takiego reżimu w kuchni. Ja mam osobne sztućce - plastikowe, żeby się mężowi nie myliły i plastikowe talerze. W Rossmanie kupiłam talerze i łyżeczki. Garnki mam swoje. Patelnię też swoją. W kuchni mamy tylko glutenowy chleb dla męża, czasem dla niego makaron, który gotowany jest w glutenowym garnku. Acha, zmywaki też trzeba mieć osobne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
justek625
Senior
Senior


Dołączył: 14 Mar 2014
Posty: 52

PostWysłany: Pią Paź 10, 2014 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze napisze cos w swoim watku i komus sie przyda, wiec bylam u tego urologa. W sumie to byl inny koles, taki mily, zartujacy, badanie moczu ok, usg ok, mala cysta niby w nerce, ale on mowil, ze tez ma kilkanascie i nic one nie powoduja. Jak wciskal mi palec w miejsce z tylu to mnie bolalo niewyobrazalnie, ale jak tam sie skrecalam i kregoslup patrzyl to nic. Oklepywanie nerek tez nic. Co najdziwniejszy boli mnie tylko przy dotyku, albo nad ranem kiedy musze zrobic siku? Confused Stanelo na tym, ze to kregoslup i mam skierowanie tym razem do lekarza od kregoslupa. Sama nie wiem, bo jaki to ma zwiazek z tym, ze boli kiedy musze siku, i kiedy mam zapalenie pecherza, lub kiedy dluzszy czas nie robie siku. Ale moze to wtedy pecherz jest caly, wiekszy? i mi uciska jakis nerw.

Na reszte badan czekam Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
justek625
Senior
Senior


Dołączył: 14 Mar 2014
Posty: 52

PostWysłany: Nie Sty 04, 2015 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troche mnie nie bylo, ale dalej czesto wchodze na forumWas poczytac. Napiszeco u mnie moze komus sie przyda, a wiec po 9 latach okropnych bolow pecherza itd, tysiaca badan przez ordynatorow (kamery, kontrast, a nawet chec operacji, bo moze cos by dalo) okazalo sie, ze przyczyna moich problemow z pecherzem byla celiakia, czyli wlasciwie calkiem co innego i antybiotyki to wtedy byla pomoc dorazna. Jak lekarz to tlumaczyl uklad immunologiczny nie mial sily sie bronic stad te zapalenie przewlekle, od sierpnia, nie wzielam ani jedenego antybiotyku na zapalenie pecherza, a nawet zaszalam pare razy i wyszlam tylko w balerinkach np wyrzuc smiecie w zimie i nic!!! A wczesniej jak jak bylo zimno i bylam w legginsach, spodniach itdi sie przeszlam kawalek to zaraz znow....

Niesiety co do innych rzeczy diagnoza dalej trwa, wysylam mnie gastroenterolog i reumatolo do hematologa, ale ten namietnie odpisuke (co najlepsze to jest Polka widze po imieniu i naziwsku), ze choiaz mnie nie widziala, ale jej sie wydaje, ze moze mam ta postac skorna celiaki i stad te wezly, chudniecie i strasznie swedzenie nog, chociaz ja nie mam zadnych krost itd na ciele ani plam po prostu nie milosiernie mnie nogi swedza, biore na to cos na h hydro cos i tabletki i czasami jest lepiej, ale wraca jak bumerang, miesiac swedzi, 3 tygodnie, spokoj i znow swedzenie. Moj hematolog super babka jest na macierzynskim... Dobilam do wagi 40 kilo i jak mam reke to widac nawet przerwy miedzy koscmi tzn wiadomo kosci nie sa poloczone wszysrkie rowno razem i miedzy nimi sa pewnie miesnie itd to miedzy koscimi juz mam spore wglebienia, ale nic wizyty kolejne w styczniu i lutym, ale znow bede musiala przeniesc termin badan, bo szykuje moim rodzicom niespodzianke i przylatuje niespodziewanie (mama ma urodziny i imieniny, jest dzien babci i dzien dziadka, prezenty kupiony i bilety i lecimy Very Happy )


Natomiast moje pytanie dotyczy rumienia ciagle go usuwam i ciagle powra ca, ostatnia wizyte mialam w grudniu teraz znow ide, ale szczerze efektu zero, czy jest szansa, ze pozbede sie tego laserem? Juz dwa lata walcze, moim problemem tez jest czerwony nos od zimna i to strasznie, ale na to juz nic nie pomoze, a na rumien jest laser, ale juz trace powoli nadzieje, uzywam tez kremy na naczynka, bioe witamine c. Co jeszcze moglabym zrobic?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group