Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

chciałabym się przywitać - moja historia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szarlotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 639
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2014 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każda z nas ma problem z rozłąką z dziećmi, najbliższymi.

Kazdy musi zaplanować jak najlepiej sprawy na czas hospitalizacji. Czasem inni mają problem, by dostać wolne w pracy, bo L4 nie zawsze jest mile widziane. Nie wspomnę o domownikach- ugotować tyle by nie padli z głodu..

Pobyt w szpitalu nikomu nie sprawia radości- ale robimy to dla naszego zdrowia/ życia.
_________________
SZCZĘŚCIE TO NIC INNEGO JAK ZDROWIE I KIEPSKA PAMIĘĆ J.L.Wisniewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mniamdzia31
Super senior
Super senior


Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 80
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2014 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście masz rację. Tylko ze mam dziecko z zespołem nerczycowym i to ja zajmuje się nią 24h na dobę. Podaję leki, gotuje bezsole jedzenie pilnuje bilansu itp itd. Stąd moja obawa przed rozłąką. Tak czy siak oczywiście idę na oddział bo ją muszę mieć zdrowie i siłę bo muszę dbać o moje dziecko.
_________________
"Człowiek tak bardzo uskarża się przy każdym bólu, a tak rzadko uśmiecha gdy go nie czuje...."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2014 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mniamdzia31 napisał:
Oczywiście masz rację. Tylko ze mam dziecko z zespołem nerczycowym i to ja zajmuje się nią 24h na dobę. Podaję leki, gotuje bezsole jedzenie pilnuje bilansu itp itd. Stąd moja obawa przed rozłąką. Tak czy siak oczywiście idę na oddział bo ją muszę mieć zdrowie i siłę bo muszę dbać o moje dziecko.


Ktoś z rodzinny nie mógłby pomóc. U mnie mąż i moja mama byli wtajemniczeni w opiekę. Ja się liczyłam z tym, że nie zawsze mogę być przy młodym. Pisałam na kartce rozpiskę leków. Jak z chodził ze sterydów zaznaczałam w domowym kalendarzu na miesiąc rozpiskę. Mieliśmy też specjalny zeszyt do nerczycy. Diety też przestrzegaliśmy. Ktoś oprócz nas musi wiedzieć. Ja wychodzę z założenia, że różnie w życiu bywa. Tak samo mam spisane swoje choroby i leki jakie obecnie biorę aby w razie W mąż wiedział. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szarlotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 639
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2014 8:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tak samo mam spisane swoje choroby i leki jakie obecnie biorę aby w razie W mąż wiedział

Ja mojego wyszkoliłam z najważniejszych schorzeń i leków na pamięć oraz to na co jestem uczulona. W razie W wie, gdzie są wypisy szpitalne. O reszcie nie myślę bo mam wyjątkowo rozgarniętego M. Very Happy
_________________
SZCZĘŚCIE TO NIC INNEGO JAK ZDROWIE I KIEPSKA PAMIĘĆ J.L.Wisniewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mniamdzia31
Super senior
Super senior


Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 80
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2014 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mój też jest wyszkolony, nie ma z tym problemów ale ustaliliśmy ze w domu ja tym się zajmuje zeby nie było sytuacji ze ja nie dałam leków bo myslalam ze maż dał itd. prowadzę zeszyt takze wszystko jest rozpisane na kazdy dzień. Ale ja jako nadgorliwa, nadopiekńcza matka (tak tak jestem nadopiekuńcza przyznaje sie bez bicia) musze miec wszystko pod kontrolą dwa razy sprawdzone. tak juz po prostu mam. babcie sie tym nie zajmowały bo obie mieszkaja 120 km od nas wiec widzimy sie od czasu do czasu. nawet ostatnio chciałam nauczyć jedną ale jak zobaczyłam jak nabiera 0,2 ml cyklosporyny to mi rece opadły. tu nie moze być pomyłki, bo 0.25 to juz inna dawka. i chyba bedzie tak ze maz wezmie jednak urlop pal licho premie. jeszcze mam trochę czasu wiec napewno coś wymhślimy.
_________________
"Człowiek tak bardzo uskarża się przy każdym bólu, a tak rzadko uśmiecha gdy go nie czuje...."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mniamdzia31
Super senior
Super senior


Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 80
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Pon Kwi 28, 2014 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam termin na oddział ----- 3 czerwiec. To chyba całkiem nieodległy termin?
nie moge się doczekać ale tez sie boje jak nic
Macie jakieś rady? coś na co musze szcegolnie zwrócić uwagę? Bede wdzieczna Smile
_________________
"Człowiek tak bardzo uskarża się przy każdym bólu, a tak rzadko uśmiecha gdy go nie czuje...."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
aiwka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 4048

PostWysłany: Pon Kwi 28, 2014 10:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedyne na co musisz zwrócić uwagę to przystojni lekarze Wink
_________________
"-Synku jakie zwierzęta mają duże uszy?
- Szynszyle i mamusia" Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mniamdzia31
Super senior
Super senior


Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 80
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Pon Kwi 28, 2014 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehehe lepiej nie, boje sie ze moj maz mogłby ich "powystrzelać"
_________________
"Człowiek tak bardzo uskarża się przy każdym bólu, a tak rzadko uśmiecha gdy go nie czuje...."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Pon Kwi 28, 2014 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do tego czasu na spokojnie wyszkol wszystkich dookoła co by dziecięciem mogli się zająć, wyszykuj sobie jakieś wygodne ubrania i inne rzeczy na szpital, może jakieś książki, i relaksuj się Very Happy
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mniamdzia31
Super senior
Super senior


Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 80
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Sob Maj 03, 2014 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziewczyny mam prośbe
gdzies rzuciło mi sie w oczy któraś z was pisala ze ma zapalenie nerwu trojdzielnego, nie pamietam która i nie moge tego odnależć (korzystam z netu głownie w komórce co utrudnia mi poszukiwania)
bardzo bym prosiła by ta osoba sie do mnie odezwała chciałam podpytac ja o pare kwestii
ewentualnie poprosze jakies linki dotyczace tej kwestii
z góry dziekuje Smile
_________________
"Człowiek tak bardzo uskarża się przy każdym bólu, a tak rzadko uśmiecha gdy go nie czuje...."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
alawa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2310
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Maj 04, 2014 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj mniamdzia31!
Powodzenia w diagnozowaniu i zorganizowaniu opieki dla dziecka na czas pobytu w szpitalu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mniamdzia31
Super senior
Super senior


Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 80
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Wto Maj 27, 2014 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam pytanie - czy lekarz ustalając wam termin przyjęcia na oddzial bierze pod uwagę to kiedy macie okres. Bo mi powiedział ze w razie gdybym dostała to mi będzie musiał przesunąć. Kurcze wszystko już uzgodnione opieka do dziecka załatwiona na pierwszy i ewentualnie drugi tydzień i coś czuje ze będzie klapa. Eh.. Dwa miesiące czekania na szpital i może być klapa.
_________________
"Człowiek tak bardzo uskarża się przy każdym bólu, a tak rzadko uśmiecha gdy go nie czuje...."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nagamaga
Kadet
Kadet


Dołączył: 05 Sty 2014
Posty: 32
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Maj 27, 2014 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Być może ma to związek z planowanymi badaniami krwi. W trakcie obfitego krwawienia wyniki morfologii mogą być zaburzone. Nie ma możliwości również zrobienia badania moczu. O ile rozumiem lekarz chce mieć pewność, że w trakcie pobytu możliwa będzie pełna diagnostyka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mniamdzia31
Super senior
Super senior


Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 80
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Wto Maj 27, 2014 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś wspominał o dobowej zbiórce moczu stąd moja obawa ze mój pobyt w szpitalu może nie dojść do skutku. Dzięki za info.
Może akurat się uda hehe choć z jeden dwa dni być bez
_________________
"Człowiek tak bardzo uskarża się przy każdym bólu, a tak rzadko uśmiecha gdy go nie czuje...."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Sro Maj 28, 2014 7:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzies juz dziewczyny o tym pisaly. Jezeli sie nie myle to ktoras dostala ochrzan, choc lekarz jej nie poinformowal. Confused

Nie masz mozliwosci zmiany terminu na bardziej bezpieczny?
Moze jakbys zadzwonila do szpitala to bylaby opcja "przetasowania" pacjentow (???).
Gdybam tylko.

Trzymam kciuki aby wszystko przebieglo sprawnie i "po mysli".

Powodzenia. Very Happy
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group