Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cześć, jestem Michał - zaczynam popadać w paranoje
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kintaro
Junior
Junior


Dołączył: 17 Wrz 2014
Posty: 21

PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 5:23 pm    Temat postu: Cześć, jestem Michał - zaczynam popadać w paranoje Odpowiedz z cytatem

Cześć,
Mam 26 lat i mój dotychczasowy tryb życia zmienił się całkowicie. Na forum natrafiłem przez przypadek, przeglądając w google frazy dotyczące moich dolegliwości. Po krótce, bo nie chcę zanudzać - chodzi o bóle stawów i mięśni. Wszystko zaczęło się w połowie czerwca tego roku (jak fajnie, że na okres letni/wakacyjny). Bóle były kosmiczne, nie mogłem wstać z łóżka, z 3 piętra na dół schodziłem 35 min żeby dojechać na pogotowie. Dziś już jest trochę lepiej. Odwiedziłem masę lekarzy i również wydałem masę pieniążków. Byłem nawet w szpitalu. Były robione badania na yersinię i boleriozę. (yersinia wyszła mi w Igg, ale lekarzą twierdzą, że była to już dawno przebyta choroba i organizm ją wypędził, więc yersinie lekarze jednogłośnie wykluczali). Bolerioza wyszła mi niepewna w Igg, ale lekarze również twierdzą, że jakby miała być, to wskaźnik byłby wysoki (również podkreślało to kilku lekarzy). Byłem w szpitalu na ogólnych badaniach, jakie było zdumienie lekarzy jak wszystkie badania były bardzo dobre. Chociaż czekam na jeszcze jeden wynik (badania z krwią powędrowały do większego miasta), miałem iść dziś po ich odbiór i reszty badań, ale okazało się, że przedłuży się to o dwa tygodnie ! Lekarz ordynator powiedział, że te badania również powinny być dobre (?) .Zalecili mi wizytę u neurologa (u mnie w mieście nie ma), wizyta to kolejny wydatek pieniędzy. Nie wiem już w co uderzyć, powoli tracę motywację do walki z tymi bólami. Bóle na chwile obecną tak się zmniejszyły, że mogę w miarę normalnie funkcjonować, tzn chodzić, ale i tak co 500-1000 m muszę robić przystanki, siąść na 5-10 minut. Bóle są pulsacyjne, głównie na kończyach (choć czasami odczuwam też na barkach i na krzyżu - ale to dużo rzadziej), bolą i mięśnie i stawy. O biegnaiu, sporcie, jeździe na rowerze to mogę pomarzyć, albo w tv oglądnąć ! Kupiłem nawet na necie specjalnie zioła na bóle reumatyczne (powinny być jutro). Kiedyś bym wyśmiał taką możliwość, a dziś łapie się czego mogę. Najlepsze jest to, że uwielbiam jeździć na rowerze, mieszkam na terenach górzystych, kupiłem nowy rower (dużo lepszy od poprzedniego), dzięki moim dolegliwościom przejechałem nim może 5 km. Dużo na necie czytałem, że wiele osób ma bardzo podobne dolegliwości do moich, ale martwi mnie bardzo, że nikt nie napisał, że wyszedł z tego. Dobrze, że jestem informatykiem i mam pracę siedzącą, bo praca fizyczna jest NIE MOŻLIWA !!!! Mam jeszcze jedną myśl, żeby zrobić ponownie badania na boleriozę, poczekam do wypłaty, nie wiem w sumie czy warto, już wydałem na ten szajs ponad 1000 zł. Proszę o jakieś porady, pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Smile

Nie masz mozliwosci leczenia/diagnozowania na nfz? Shocked

Twoje objawy moga miec wiele przyczyn. Ciezko gdybac... Confused
Powinienes znalezc lekarza pierwszego kontaktu, ktory bedzie drazyl temat, szukal przyczyn...

Napisales, ze wyniki masz w normie..
Czy wiesz jakie badania byly wykonane?

Przede wszystkim spokojnie, nerwy niczemu nie sluza. Wink

Witaj w naszym gronie Very Happy
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kintaro
Junior
Junior


Dołączył: 17 Wrz 2014
Posty: 21

PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem robione usg, ekg, pobieraną krew, badania moczu i prześwietlenie płuc. Byłem już u lekarza pierwszego kontaktu poradził mi wizytę u reumatologa - babka (reumatolog) spoko, stara się pomóc ale czuję, że jej już też powoli kończą się pomysły. Narazie przepisała mi różne tabletki (biofenac, apo-napro, troficam) - NIC NIE POMOGŁO
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na jakim oddziale leżałeś w szpitalu? Na reumatologii? Jeśli na reumatologii to na pewno porobili nieco badań na te mięśnie.
Jakie badania ta reumatolog ci zleciła do tej pory? Bo na NFZ jak wiem z moich doświadczeń, to reumatolog leczy czasem tak, że wypisuje tonę leków przeciwbólowych bez badań, w ciemno, bo to NFZ nie kosztuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Pobierana krew" to malo konkretnie.... Rolling Eyes bardzo...niekonkretnie...

Moze jednak trzeba uzbroic sie w cierpliwosc.... ?
Diagnozowanie nie jest proste, łatwe.
Nie jeden uzytkownik tego forum czekal latami na diagnoze...lub nadal czeka..

Miales panel przeciwcial (jaki?), tylko morfologie...itp.
Czy reumatolog podejrzewa jakas chorobe autoagresywna????
No cos chyba chodzi mu po głowie.
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..


Ostatnio zmieniony przez ewela.t dnia Czw Wrz 18, 2014 6:10 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kintaro
Junior
Junior


Dołączył: 17 Wrz 2014
Posty: 21

PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuje za odpowiedzi...leżałem na oddziale wewnętrznym, a badania miałem robione pod kierunkiem "Polimialgia do diagnostyki". Do reumatologa chodziłem prywatnie, u mnie w mieście nie ma, a do prywatnego i tak dojeżdżałem 25 km...pozdrawiam

edit:
reumatolog powiedziała, że warto wybrać się do neurologa, lekarze ze szpitala też tak mówili. No pewnie o tym co mówicie będzie w wynikach, które mają być za dwa tyg (niby miały być dzisiaj). Na diagnozę trzeba czekać latami? Szczerze to już mam dość tych bóli na chwile obecną, a jak ma to trwać latami to będzie cholernie ciężko...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczatki sa najgorsze...
Spokojnie...
Licze na to, ze szybko cos sie wyjasni...

Poczekaj na wyniki i idz na konsultacje neurologiczna.
Trzymam kciuki!
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kintaro
Junior
Junior


Dołączył: 17 Wrz 2014
Posty: 21

PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki, na pewno będę odwiedzał systematycznie forum i opisywał poczynania, odezwę się po wynikach i po wizycie u reumatologa, pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak przyjdą wyniki, to może zdecydują się na pobranie na przykład wycinka z mięśnia, co czasem pomaga w postawieniu diagnozy albo odeślą na neurologię, gdzie porobią badania konkretnie na mięśnie, aby sprawdzić czy nie są uszkodzone. Bez wyników , być może przeciwciał, bo pewnie na nie czekasz teraz - patrząc na czas oczekiwania, trudno jest zapewne obrać dalszą drogę diagnostyki.Te wyniki, na które czekasz na pewno nieco ukierunkują co do następnych kroków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj u nas Smile

mam nadzieję że szybko się wyjaśni, choć to szybko nie oznacza tygodnie ;/, mam nadzieję zę chociaż dolegliwości między czasie choć trochę odpuszczą.
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Liluu
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 2463
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 6:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Kintaro!
wszyscy przechodziliśmy prze etap niepewności, nerwów, złości. Niestety te choroby są trudne w diagnostyce, nie każdy lekarz sobie z nimi radzi.

Mam nadzieję, że chociaż dolegliwości bólowe szybko ustąpią, a lekarze będą próbowali wyjaśnić ich przyczynę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.

Po objawach, które opisujesz ciężko cokolwiek wywnioskować. Poza tym, że coś ewidentnie jest nie tak jak być powinno.

Tak czy inaczej, nie warto popadać w paranoję. Nastawienie (pozytywne lub negatywne) i spokój ducha (lub jego brak) mają spory wpływ na walkę z chorobą. Stanowią oręż, który masz w ręku i wykorzystujesz go do "ataku", albo który jest skierowany w Twoją stronę i musisz się dodatkowo z nim mierzyć. Wybór w tym akurat przypadku należy tylko do Ciebie...
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
barbgro
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 405

PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Kintaro! Początki diagnostyka tak wyglądają, wiem co czujesz bo mi poszło przez rok kilka tysięcy( rezonanse,badania,wizyty u specjalistów,dojazdy do Poznania itp) i tak naprawdę dopiero cokolwiek zaczyna się klarować w mojej sytuacji, życzę wtrwałości i cierpliwości i oczywiście zdrówka!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 10:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michał witaj na Forum życzę zdrowia i cierpliwości bo na pewno bedzie Ci potrzebne.
A badania prywatne to kosmos są drogie , może warto część zrobić na NFZ .
Powodzenia.
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
joe alex
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 419
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pią Wrz 19, 2014 7:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również przyłączam się do powitań.

Chyba nie ma tu człowieka na forum, który nie przeszedłby tzw. "ścieżki zdrowia" z diagnozowaniem swojej choroby (chorób)...
_________________
Jeśli kochasz, czas zawsze odnajdziesz nie mając ani jednej chwili.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group