Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cześć wszystkim :)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
folka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Cze 2012
Posty: 1458

PostWysłany: Sro Paź 01, 2014 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Pimpa Smile
Bardzo ładny post napisałaś na początek - od razu wiadomo, co i jak Smile
Wiele z objawów, które opisałaś znam( z resztą nie tylko ja) z autopsji.
Wierzę, że powrót do pracy da wiele satysfakcji!
Też pracuję jako terapeuta z dziećmi niepełnosprawnymi (przede wszystkim niep. intelektualnie), jak zaczęło się choróbsko, a nie byłam jeszcze zdiagnozowana i leczona, było ciężko, bo nie dawałam sobie rady ze zwykłym podnoszeniem i przytrzymywaniem maluchów, rozkładaniem i składaniem obrazków i innych pomocy, ale od kiedy zażywam leki jest o niebo lepiej Smile
Powodzenia życzę!


Ostatnio zmieniony przez folka dnia Czw Paź 02, 2014 7:57 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pimpa
Junior
Junior


Dołączył: 22 Maj 2014
Posty: 13
Skąd: TARNOBRZEG

PostWysłany: Sro Paź 01, 2014 11:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Było u mnie dokładnie tak samo, jak u Ciebie Folko, nie miałam siły do podnoszenia, usadzania dzieciaczków, w połowie zajęć już miałam mroczki przed oczami, zdarzyło mi się też stracić częściowo widzenie w prawym oku na pół dnia. W pracy myślałam tylko o położeniu się do łóżka. Byłam wrakiem. Dosłownie. Oblewały mnie zimne poty, myślałam wiele razy, że padnę na posterunku. Było mi tak okropnie zimno w pracy, że w przerwie biegałam do łazienki i grzałam się suszarką do rąk. Niedobrze mi się robi, jak o tym myślę . Urlop się kończy, ale myślę, że jestem już dużo mądrzejsza i będę się bardziej oszczędzać. Prowadziłam zajęcia z integracji sensorycznej, które wymagają siły fizycznej. Teraz z nich w dużej mierze zrezygnuję, bo mam zniszczony staw barkowy, naderwane więzadła jest tam też uraz mechaniczny, związany z podnoszeniem ciężarów Wink Myślę, žrodzice moich podopiecznych na tyle się za mną stęsknili, że wybaczą mi.mniejsze fizyczne zaangażowanie :p Dam radę Smile Dzięki jeszcze raz za miłe powitanie Smile
_________________
Stay strong !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ankanow62
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 2773
Skąd: RP

PostWysłany: Czw Paź 02, 2014 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Pimpa Smile
_________________
Animus aeger semper errat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ania ha
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 09 Lis 2013
Posty: 141
Skąd: opolskie

PostWysłany: Czw Paź 02, 2014 11:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Pimpa.
Życzę zdrówka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pimpa
Junior
Junior


Dołączył: 22 Maj 2014
Posty: 13
Skąd: TARNOBRZEG

PostWysłany: Sob Paź 04, 2014 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich Wink
U mnie lekkie zawirowania : okazało się, że póki co bez encortonu ani rusz. Ostatnio było nieźle przez parę miesięcy, więc zeszłam z dawki do 5mg i było w porządku, do czasu jednak. Trzy dni temu zaczęła się karuzela z barkiem, drętwieniem ręki i nogi, nocne bóle stawów i mięśni itp, swędząca skóra... Na razie próbuję opanować sytuację, wracam do poprzednich dawek i jestem dobrej myśli Smile Pozytywne jest to, że te objawy już nie budzą we mnie takiego niepokoju, jak na początku, po prostu są i trzeba do nich podejść zadaniowo. Myślę, że oswojenie się z chorobą bardzo ułatwia życie... Smile Ważna jest też motywacja i małe przyjemności, których sobie nie odmawiam Laughing
Pozdrawiam Smile
_________________
Stay strong !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group