Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przywitanie -Fuga
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Pią Paź 10, 2014 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alva_alva - jeżeli Fuga była badana przez tylu lekarzy w czasie poszczególnych
pobytów w szpitalu to nie sadzę by wszyscy się mylili co do diagnozy.
Bo owszem lekarz tez człowiek i nie wykluczam pomyłki (chociaż tu nie może mieć miejsca jakakolwiek pomyłka)
ale tu nie mam wątpliwości o trafnej diagnozie.
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kkk13
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 08 Sie 2014
Posty: 111

PostWysłany: Pią Paź 10, 2014 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fuga może napisz dokładnie swoją historię, co mówili Ci lekarze, a nad czym sama się zastanawiasz - skąd tak kategoryczne wnioski?
Jak widzisz wszystkim nam bardzo przykro, że takie rzeczy Cię spotkały i każdy chętnie podzieli się swoimi doświadczeniami.
Niestety tylko Twój krótki wpis powoduje, że próbujemy odnosić wszystko do siebie i wiele rzeczy się domyślamy być może nawet dodajemy w głowie co nieco.
Napisz swoją historię, a na pewno każdy czegoś wspólnego się doszuka bez spekulacji Smile
i 3maj się cieplutko
_________________
„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie" Mahatma Gandhi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Pią Paź 10, 2014 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

meguchna napisał:
Alva_alva - jeżeli Fuga była badana przez tylu lekarzy w czasie poszczególnych
pobytów w szpitalu to nie sadzę by wszyscy się mylili co do diagnozy.
Bo owszem lekarz tez człowiek i nie wykluczam pomyłki (chociaż tu nie może mieć miejsca jakakolwiek pomyłka)
ale tu nie mam wątpliwości o trafnej diagnozie.


Ja chciałam tylko zaznaczyć, że po agresywnej kuracji MTX, gdzie lek nie był tolerowany i pojawiła się lawina efektów ubocznych, trudno jest czasem dojść nawet przez długi czas co jest efektem ubocznym, a co objawem nowej lub kolejnej choroby.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Paź 10, 2014 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alva uboczne skutki leku były juz wczesniej i nasilały się po kolejnych podaniach leku
To że nikt inny nie od mtx zachorował nie znaczy że akurat kolezanka nie mogła
zawsze jest ten pierwszy raz
dodam tylko że każdy organizm jest inny , inaczej reaguje na leki i wiele innych czynników .
To co pomoga większości akurat tu nie pomogło.
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Pią Paź 10, 2014 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez sensu jest dywagować jak Fuga tak mało napisała. Z resztą i tak w tych chorobach czasem mało co jest logiczne i przewidywalne.

Jednak interesuje mnie ten artykuł o MTX, który traktuje o inicjowaniu tocznia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Pią Paź 10, 2014 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety wiele leków może działać "cuda" zwłaszcza jak się ich w jakis sposób nietoleruje. Przykłądowo lek który miał mi obiżać tętno czt RR działał odwrotnie i nikt tego nie umiał wytłumaczyc, podobnie moze być tutaj a może to być zwykły zespół nakładani, Cóż jak piszeMonika, zawsze moze być ten pierwszy raz, ktoś wyjatkowy (

Alava odpaliłam ten link i albo jestem tak głupia ze nie umiem czytać tabelki nr 2 albo już nie wiem, poczytałam nazwy i do jakiej grupy należą te leki i zgłupiałam Laughing
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Fuga
Junior
Junior


Dołączył: 22 Kwi 2014
Posty: 7

PostWysłany: Sob Paź 11, 2014 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie będę się sprzeczać, bo tak na prawdę Bóg jeden wie czy bardziej chemia mi zaszkodziła czy toczeń. Teraz się skupiam na tym, żeby z tego wyjść.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Sob Paź 11, 2014 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i to najważniejsze Smile, trzymam kciuki
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Sob Paź 11, 2014 12:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

abisynka napisał:


Alava odpaliłam ten link i albo jestem tak głupia ze nie umiem czytać tabelki nr 2 albo już nie wiem, poczytałam nazwy i do jakiej grupy należą te leki i zgłupiałam Laughing


Chodzi ci o sulfe? Też mi wpadło to w oko, ale wydaje się, że to to nie jest takie proste, bo znalazłam np. artykuł o reaktywnym zapaleniu stawów, gdzie jest sporo napisane na temat sulfy i z tego artykułu wynika, że sufla dostępna w aptekach to jest salozopiryna, w skład której wchodzą :salazosulfapirydyna i sulfasalazyna. Strona 154: http://zatoka.icm.edu.pl/acclin/vol_2_issue_2/acclin_6_05biernat_151-158.pdf

Znalazłam też lek dla zwierząt o nazwie Polisulfalnt,w skład którego wchodzi sulfadimetoksyna sodowa, sulfadymidyna sodowa oraz sulfatiazol sodowy pięciowodny i tutaj jest to lek przeciwbakteryjny: http://biowet.pl/produkt,polisulfalent,12

W tabelce nr 3 sulfa jest wymieniona jako sulfonamid i zaliczona ogólnie do leków przeciwbakteryjnych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group