Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Lisowata.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lisowata
Junior
Junior


Dołączył: 13 Paź 2014
Posty: 1

PostWysłany: Pon Paź 13, 2014 11:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie, natrafiłam na wasze forum w necie i zarejestrowałam się bo widzę tutaj że macie temat, który mnie dotyczy a konkretnie liszaje. Z tym, że chodzi o to, że za bardzo nie wiem jaki to rodzaj... do dermatologa dopiero wybieram się pod koniec tygodnia, mieszkam na wsi, do najbliższego miasta mam 40 kilometrów, u mnie jest jedna mała przychodnia i jedna apteka... totalne za***ie!! Na całe szczęście już nie długo się przeprowadzam... no ale przechodząc do setna kuzynka miała liszaje, z tym, że ona miała rumieniowate, no objawy znalazłam: http://www.skory.objawy.net/Objawy+liszaja+rumieniowatego no ale mam kłopot, bo z drugiej strony moje plamy przypominają te z liszaja płaskiego; http://pl.wikipedia.org/wiki/Liszaj_p%C5%82aski - no i tutaj jest klops, bo nie wiem co robić, jeszce parę dni do wizyty zostało a nie daje mi to spokoju... znacie jakieś neutralne sposoby, które mi pomogą? Tak, żeby mi nie zaszkodziło... najlepiej naturalne a jak już to jakieś maści czy kremy to by było bezpieczne. Ciekawa jestem też co powie dermatolog i już się boję ;/ ale kuzynka zapewnia mnie, że to na pewno liszaje bo sama ma z tym problemy. Z góry baaardzo wam dziękuje za odpowiedzi! :**
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kkk13
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 08 Sie 2014
Posty: 111

PostWysłany: Pon Paź 13, 2014 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj cieplutko Smile
Ja wiem tylko tyle, że jak mam jakieś zmiany skórne (co chwilę inne) to dermatolog mówi, żeby przede wszystkim - poza leczeniem - odstawić "drogeryjne" kosmetyki (balsamy, kremy, żele pod prysznic) i stosować jakieś delikatne np. tzw. dermoprotektory. Zasada taka - im coś ładniej i intensywniej pachnie, rozświetla itp tym bardziej unikać.
A co do samych zmian to ja bym nie eksperymentowała. Skoro do wizyty nie zostało Ci zbyt dużo czasu to najlepiej zostaw te zmiany takie jakie są, żeby nie zaciemnić obrazu dermatologowi.
Wiesz możesz spróbować zapytać w aptece, ale wtedy mogą się te zmiany zmienić np. zmniejszyć, zmienić kolor, możesz wywołać lekką reakcję alergiczną i wtedy dermatolog nie zobaczy od czego się zaczęło i może postawić zła diagnozę.
_________________
„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie" Mahatma Gandhi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Paź 13, 2014 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.

Czytaj, pytaj i korzystaj. Z liszajami co prawda nie miałem nigdy zbyt dużo wspólnego, jednak myślę, że niebawem głos zabiorą osoby bardziej doświadczone ode mnie.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Pon Paź 13, 2014 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiatj Smile


nic nie rób sama z tymi zmianami, szkoda zę nie masz możlwiości na szybko się z tym dostać, no pokazać na korytarzu i tego samego dnia być przyjęta . dermatolog już blisko, lepiej niech zobczy o takie jakie jest, stoują ccoś smaa mozesz sobie narobić wiecej szkód niż pożytku.
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Czw Paź 16, 2014 8:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1703&start=0


Witaj Lisowata. Smile

Przejrzyj sobie watek "dobry krem"... (Zaraz wkleje link ale bedzie na samej gorze mojego postu-sorry, tablet Wink ).

Czwartek juz wiec pewnie dermatolog poratuje Cie lepiej. Smile
Trzymam kciuki i pozdrawiam.
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group