Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nowe objawy + porady dla nowego
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bartosz
Junior
Junior


Dołączył: 03 Lis 2014
Posty: 13
Skąd: Polska

PostWysłany: Czw Gru 04, 2014 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej! Very Happy
Co u Was słychać? ;>

W ostatnich dniach naszły mnie dwa pytania. Wink
Jak pewnie zauważyliście ochłodziło się. Ale nie jakoś super bardzo. Czy Wy też, odkąd chorujecie, bardziej odczuwacie zimno? Bo jak temperatura spadła poniżej +5st.C, to musiałem się zacząć ubierać tak, jak zwykle ubierałem się w regularną zimę :O . I zastanawiam się, czy to jest normalne i co będzie się działo, jak przyjdzie prawdziwa zima? Co będę nosił za ubrania Very Happy

I druga sprawa:
Od jakiegoś czasu trzęsą mi się ręce. Czy Wy coś z tym robicie, jeżeli coś takiego macie? Ostatnio zaczęło mi to przeszkadzać. Jak pewnie doczytaliście studiuję chemię i podczas laboratorium muszę czasami odmierzać dokładne ilości roztworów, np. 2 krople. Co dzisiaj było dla mnie niewykonalne. Musiałem poprosić o pomoc. Macie coś na to?
_________________
Jeder Mensch lebt wie ein Uhrwerk,
Wie ein Computer programmiert.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Gru 04, 2014 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masz zdiagnozowany zespół Raynauda- chorując na to niestety będzie Ci zimno.
tutaj masz cos więcej na ten temat http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1165

jeszcze z naszych doświadczen - http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1572&highlight=trz%EAs%B1ce+d%B3onie

Z tego co wiem wielu osobom z toczniem trzęsą się ręce , przyczyn może być kilka- niedobór elektrolitów to jedno
- uszkodzenie układu nerwowego w toczniu .
- sterydy
sama choroba .
Musisz to zgłosić lekarzowi prowadzącemu, być może konieczna będzie wizyta u neurologa .
Przy studiowaniu takiego kierunku sprawne, precyzyjne dlonie są bardzo wazne .
Nie lekceważ tego .
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Gru 04, 2014 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bartoszu, ręce może mi się nie trzęsą, jednak zimy są dla mnie rok w rok coraz bardziej upierdliwe.

Monika ma rację: powodów takiego stanu rzeczy może być wiele. Powinieneś drążyć temat na następnej wizycie, aby zamiast chemikiem nie zostać przesiewaczem piasku na budowie.

Tak czy owak byle do wiosny Smile
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group