Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witajcie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Atyde
Junior
Junior


Dołączył: 02 Gru 2014
Posty: 5
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Gru 02, 2014 7:26 pm    Temat postu: Witajcie Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich,
Dołączyłam dzisiaj do forum więc proszę wybaczyć, jeśli mój post nie jest dokładnie taki jak powinien;-)
Mam 33 lata i po ładnych paru latach zostałam wreszcie zdiagnozowana syndromem toczniopodobnym. Moim jedynym objawem są notoryczne bóle stawów skokowych. Pewnie niektórzy z Was to znają, ciągły, tępy ból, który towarzyszy cały czas. Na początku bagatelizowałam syndrom, wmawiając sobie, że to pewnie przeziębienie mnie zbiera. Po kilku latach bóle się nasiliły i wreszcie zdecydowałam się coś z tym zrobić. Internistka dała skierowanie na przeróżne badania - od krwii, przez wymazy. Nic. Skierowała mnie do reumatologa (podobno jednej z lepszych lekarek w Krakowie) i pani doktor postawiła diagnozę: jest Pani jedną z pacjentek, które maja objawy ale nie ma na co leczyć i skierowała na krioterapię. Myślałam, że może po prostu tak jest ale na całe szczęście moja przyjaciółka namówiła mnie na dalsze badania. Zrobiłam ANA 1, ANA 2, które wyszło pozytywne i trafiłam do immunologa, który postawiła diagnozę zespołu toczniopodobnego. Przepisał Arechid.
Moje wyniki to ANA 1 - 1:320, typ świecenia homogenny. ANA 2 - 1:160, typ świecenia homogenny i ziarnisty. ANA 3 - SS -A natywne dodatni [++].

Bardzo się cieszę, że jest takie forum. Wiem już, że toczeń jest przewlekła chorobą ale mam zrobić wszystko żeby z nią wygrać ( na ile się da). Rozważam metody naturalne, leczenie dietą, homeopatia, bo wydaje mi się, że leki nieraz mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Ale może tutaj nie ma wyjścia i trzeba brać leki konwencjonalne? Jeśli ktoś właśnie leczy się naturalnie albo ma jakieś sugestie, to jestem otwarta. Nie poruszam się jeszcze płynnie na forum ale się uczęWink

Życzę Wszystkim dużo zdrówka i pozdrawiam Smile
_________________
"The mind is everything - what you think, you become"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Gru 02, 2014 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cześć Smile

Bierzesz już arechin? w jakich dawkach?
Nie jest to taki straszny lek Wink ale musisz kontrolować swoje oczy w czasie łykania

co do diety - zaglądnij tutaj - http://www.toczen.pl/forum/viewforum.php?f=9&sid=637b4c321a24e3bf9de109de34836f0b
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Gru 02, 2014 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj na forum

łeczenie dietą może trochę pomóc ale na pewno nie wyleczy choroby.
co do homeopatii - hmmmmm.....
czy mozna przenieść pustynię nosząc po ziarenku piasku ?( teoretycznie mozna jesli wiatr nie przeniesie piasku spowrotem)
z tym leczeniem homeopatycznym jest podobnie
Toczen jest chorobą przewleką i nieuleczalną - więc cudu nie będzie.Może być ewentualnie czasowa remisja wtedy choroba odpuszcza i na jakiś czas mozna o niej zapomnieć
Bierze Arechinę może stawy odpuszczą- tylko nie stanie się to juz po zazyciu jednej tabletki- na efekty trzeba trochę poczekać
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Atyde
Junior
Junior


Dołączył: 02 Gru 2014
Posty: 5
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Gru 02, 2014 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, dziękuję za przywitanie:-)
Arechiny jeszcze nie biorę, bo dosłownie wczoraj dostałam receptę od lekarza. Ale przepisał mi 1 tabletkę rano, i za 2 miesiące kontrola.
Czy wiecie może czy ta Arechina to sterdydy?
_________________
"The mind is everything - what you think, you become"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
renia79
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 2519
Skąd: wszechświat

PostWysłany: Wto Gru 02, 2014 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj na forum

Atyde Arechin to nie steryd, też ją biorę, ale wieczorem od poniedziałku do piątku Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Gru 02, 2014 8:49 pm    Temat postu: Re: Witajcie Odpowiedz z cytatem

Witaj.

Atyde napisał:
Dołączyłam dzisiaj do forum więc proszę wybaczyć, jeśli mój post nie jest dokładnie taki jak powinien;-)
Nie masz co sobie wyrzucać: napisałaś we właściwym wątku - to raz. Po drugie: w poście opisałaś dobrze swój przypadek. Reasumując, jest to post na medal Smile
Poza tym trening czyni mistrza, co stanowi motywację do pisania i zabierania głosu.

Co do homeopatii, zdania są co najmniej podzielone...

Powodzenia w walce z chorobą. Pamiętaj, że to my ją mamy, a nie odwrotnie Smile
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Liluu
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 2463
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Sro Gru 03, 2014 9:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
barbgro
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 405

PostWysłany: Sro Gru 03, 2014 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sro Gru 03, 2014 9:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ciepło i serdecznie życząc dużo zdrówka.
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Sro Gru 03, 2014 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O, nowy motylek. Very Happy

Witam cieplutko na forum.

Mam nadzieje, ze zabiegi pomoga. Moze to dziwnie zabrzmi ale dobrze, ze tylko stawy skokowe dokuczaja oby nigdy nic wiecej!

Trzymam kciuki! Very Happy
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Atyde
Junior
Junior


Dołączył: 02 Gru 2014
Posty: 5
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Gru 04, 2014 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewela.t napisał:


Mam nadzieje, ze zabiegi pomoga. Moze to dziwnie zabrzmi ale dobrze, ze tylko stawy skokowe dokuczaja oby nigdy nic wiecej!


Tak to prawda, że dobrze ze tylko stawy ale to strasznie uporczywe... Pewnie większosć wie o czym mówię Wink Dziękuję za powitanie na forum. Miło tu u Was Very Happy
_________________
"The mind is everything - what you think, you become"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group