Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Petycja ws. przekształcenia IR w Instytut Geriatrii

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> O Nas, dla Nas, z Nami
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ri
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 251

PostWysłany: Pią Gru 12, 2014 11:28 am    Temat postu: Petycja ws. przekształcenia IR w Instytut Geriatrii Odpowiedz z cytatem

Drodzy,

Od dłuższego czasu słyszałam o planach przekształcenia Instytutu Reumatologii w Warszawie w Instytut Geriatrii. Plotki niestety się potwierdzają. Pojawił się projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie reorganizacji Instytutu Reumatologii im. prof. dr hab. Eleonory Reicher w Warszawie. Zakończono już konsultacje społeczne w tej sprawie.

W czasach gdy coraz więcej mówi się o tym, że choroby reumatyczne dotyczą także ludzi młodych takie plany...

Do Instytutu Reumatologii przyjeżdżają ludzie z całej Polski. To bardzo wyspecjalizowana placówka o nienajlepszych warunkach na większości oddziałów. Ale nie to jest najważniejsze. Najważniejsze jest to, że wielu pacjentów otrzymuje tam odpowiednią pomoc, przechodzi diagnostykę i leczenie np. lekami biologicznymi.

Zmiana Instytutu Reumatologii w Instytut Geriatrii pogorszy dostęp do diagnostyki i leczenia osób z chorobami reumatycznymi. Zapewne większość osób na forum wie, że dostęp do specjalistów i dobrych ośrodków jest ograniczony. W chwili obecnej na przyjęcie do Instytutu czeka się miesiącami. Wielu pacjentów leczonych jest tam latami. Jak będzie po zmianach skoro projekt przekształcenia zakłada dostosowanie instytutu przy niewielkim nakładzie środków z wykorzystaniem tego co już jest?

Na FB powstała specjalna grupa "Ratujmy Instytut Reumatologii": https://www.facebook.com/ratujmyir?ref=stream

W internecie pojawiła się także petycja. Nie wiem czy cokolwiek wniesie, ale sądzę, że warto zgłosić swój sprzeciw planom ministerstwa.

Jeśli ktoś jest zainteresowany tematem i chciałby wesprzeć akcję - zachęcam do złożenia podpisu:

http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=11003

Pozdrawiam,
Ri
_________________
Co nas nie zabije, to nas wzmocni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Liluu
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 2463
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Pią Gru 12, 2014 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podpisałam się pod petycją, ale wydaje mi się, że jak już coś postanowili w sprawie IR, to nie wiele nam to pomoże Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Pią Gru 12, 2014 12:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O likwidacji IR postanowiono już w 2011 r ! Już wtedy były problemy z rejestracją nowych pacjentów. Mi od razu zaproponowali żebym szukała w Krakowie bo i tak za jakiś czas będę musiała szukać nowego miejsca. Ale jakoś przeciągnęli.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Pią Gru 12, 2014 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja podpisałam już wczoraj. Obecnie nie leczę się w IR, ale to skandal, żeby robić z tego miejsca Instytu Geriatrii...
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Gru 12, 2014 4:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie podpisuję - społeczenstwo się starzeje i brakuje takich miejsc dla seniorów.
Takim ludziom tez nalezy się leczenie, rehabilitacja i godne warunki.
dla emerytów nic? wszytko dla młodych ? taki człowiek całe zycie pracował a teraz niech szybko odejdzie ?zrobi miejsce młodym ?
tak myslą ludzie starzy i mają rację

Szpitali i oddziałów reumatologicznych jest sporo , niektore duzo lepsze niż IR- czy akurat z tego szpitala powinno się je tworzyć to juz inna sprawa.
Chyba powinien zostać - chociażby na " zasługi"prekursora w leczeniu.
Jak zaczynałam sie leczyć było takich miejsc kilka w Polsce w tym najlepszy w W-wie własnie IR.
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ri
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 251

PostWysłany: Pią Gru 12, 2014 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moniko, zgadzam się z Tobą całkowicie. Jak wygląda opieka nad osobami starszymi w Polsce wie większość z nas. Można powiedzieć, że w zasadzie jej nie ma. Uważam, że należy w to zainwestować i zauważyć potrzeby osób starszych. Ale myślę sobie, że nie powinno się tego robić kosztem innych pacjentów. Podpiszę się rękami i nogami pod projektem zmian na rzecz seniorów, ale nie takim który ogranicza dostęp do specjalistów innym potrzebującym pomocy.
_________________
Co nas nie zabije, to nas wzmocni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Gru 12, 2014 5:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tak sobie tylko obserwuję na razie
IR powinien zostać w/g mnie , a mozna przekształcić inny szpital na ten cel .
u nas kołderka za krótka żeby komuś dac , trzeba komuś zabrać
jedyne dobre wyjscie ograniczyć urzędników w NFZ i skonczyć im tak dobrze płacić.
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
barbgro
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 405

PostWysłany: Sob Gru 20, 2014 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również podpisałam, smutna polska prawda coś kosztem czegośSad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Liluu
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 2463
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Sro Lis 18, 2015 9:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To tak apropo zmian w IR

http://www.instytutreumatologii.pl/aktualnosci/szanowni-panstwo-291015
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> O Nas, dla Nas, z Nami Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group