Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam Uk
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agula81
Junior
Junior


Dołączył: 14 Wrz 2014
Posty: 11

PostWysłany: Czw Kwi 02, 2015 11:45 am    Temat postu: Witam Uk Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich serdecznie.Mieszkam w anglii I postaram sie w miare dokladnie opisac moje objawy.Podejrzenie mam Sm. Choruje na niedoczynnosc tarczycy autoimmunologicznej.Od kilku lat mam problemy ze stawami bardzo bola mnie dlonie,mam obrzek palcow,robia sie owrzodzenia na dloniach.Niemoge nic zrobic nawet wyprostowac ani zgiac dloni.Mam brak czucia w dloniach sa cale fioletowe I terz wykrzywily sie palce.Trace czucie w dloniach,puchna palce u dloni.Choruje na chorobe Raynauda.Bralam leki Nifedipine bralam 3 tygodnie,ale byly skutki uboczne bolal brzuch,zawroty glowy mialam,uderzenia ciepla na policzkach mialam pojawialy sie wypieki na twarzy,czerwona bylam.To poszlam do lekarza powiedzialam o tych lekach odstawila te leki I przepisala Naftidrofuryl 100mg.To po tych lekach terz bylo zle piekly mocno lydki I terz byly uderzenia,ale co gorsze problem mialam z wyproznieniem sie I krawilam.Odstawial leki powiedziala,ze zle skutkuja na mnie.Zapomnialam napisac,ze chorowalam na Zapalenie stawow.Takze terz mam neuropatie obwodowa czuciowa bardzo pieka mnie stopy I bola robia sie owrzodzenia na stopach I palcach u stop.Problem mam z chodzeniem uzywam kul.Zauwarzylam,ze mam rumien na twarzy.W nocy spac nie moge z powodu boli rak,dlonie bola.Ale daje rady jest ciezko staram sie nie podawac. A moje objawy mam. Bole dlonie,puchna dlonie. Ramiona bola, nogi bola I kolana, Brak czucia w dloniach. Obrzek palcow u dlonie. Robia sie owrzodzenia na dloniach. Wrzody na dwunastnicy ( helicobacter pylori) Wrazliwosc na swiatlo Wypadanie wlosow Wysypka na ciele. Choroba Raynauda lapie infekcje I przeziebienia,wezly chlonne mam powiekszone. Przepraszam,ze tak sie rozpisalam I za jakie kolwiek pomylki.Z gory dziekuje.
_________________
Podejrzenie Sm I inne objawy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Czw Kwi 02, 2015 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Agula.

U mnie na początku też podejrzewali Sm skończyło się na MCTD . Ale dopiero po kilku latach mnie zdiagnozowano.
Niestety nie łatwo się diagnozuje te choroby potrzeba dużo cierpliwości i dobrego lekarza,
Mam nadzieję że na takiego lekarza trafisz co wnikliwie będzie drążył.
Poczytaj forum dużo ciekawych informacji mamy pomocna okaże się wyszukiwarka

Pozdrawiam i życze dużo sił i zdrowia.
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agula81
Junior
Junior


Dołączył: 14 Wrz 2014
Posty: 11

PostWysłany: Czw Kwi 02, 2015 11:40 pm    Temat postu: Witam Odpowiedz z cytatem

Witaj Agnieszka29 dziekuje,ze napisalas I za odpowiedz.U mnie to juz kilka lat trwa.W anglii lekarz zauwazyl ze mam zmiany.W polsce terz potwierdzili. Ale w tej anglii czekaja az bedzie zle.Dziekuje.Pozdrawiam I zycze zdrowia.
_________________
Podejrzenie Sm I inne objawy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2015 8:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Agula. Smile

Tez zyje i lecze sie na wyspach.
Fakt, panuja tu troche inne zasady leczenia. Czy gorsze, czy lepsze-trudno ocenic. Zawsze sa dwie strony medalu. Z perspektywy czasu, mysle, ze powsciagliwosc w stosowaniu silnych lekow nie jest zla. (Musialabym rozpisac sie na kilka stron A4 aby dobrze to wyjasnic na moim przykladzie.)
Po krotce-nasze leki to nie dropsy, moga wywolywac mase skutkow ubocznych wiec wazna jest rownowaga, znalezienie "zlotego"srodka.
Gdzie sie leczysz?
Czy przyjmujesz inne leki?
Ja, na Renka mam adipine MR20, tez odczuwam uderzenia goraca, rozpalone policzki ale tylko to-zadnych krwawien itp.
Wydaje mi sie, ze objawy sinosci, nadzerek, na stopach i dloniach to sprawka wlasnie Renka. Stawy-to juz co innego. Mam bardzo podobny problem z dlonmi. Probowano mi podniesc dawke lekow immunosupresyjnych ale uklad trawienny sobie z tym nie poradzil. Zobaczymy jak bedzie dalej.

Z Twojego postu wynika, ze nie masz jeszcze diagnozy.
Choroby auto lubia sie nakladac, wystepowac wspolnie.

Mozesz rowniez zajrzec na "tubylcze" forum-jest tam wiele podpowiedzi dotyczacych np. znalezienia dobrego specjalisty, w rejonie zamieszkania, grupy wsparcia itp.

Trzymam kciuki! Smile
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agula81
Junior
Junior


Dołączył: 14 Wrz 2014
Posty: 11

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2015 11:23 am    Temat postu: Witaj Ewela.t Odpowiedz z cytatem

Witam Ewela.t. Lekarka chciala przepisac mi jeszcze inne leki dzwonila do aptek,ale powiedzieli,ze wycofali te leki co chciala mi lekarka przepisac.A bym zapomniala mialam badania robione na toczen jak rozmawialam.I wyslala mnie do dermatologa,reumatologia dlugo czekalam na list I w kwietniu bede szla.A z moja pamiecia zapomnialam napisac,ze ze stopami w polsce powiedziano mi ze to neuropatia obwodowa czuciowa.I tu terz lekarka powiedziala.Ale terz bardzo podobne do moich objawow terz jest Choroba Buergera.Bola stopy, I bardzo pieka sa sine cale,robia sie owrzodzenia na stopach I palcach sa zimne stopy.Pozdrawiam.I zycze zdrowia.
_________________
Podejrzenie Sm I inne objawy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2015 11:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agula, mysle, ze reumatolog wszystko posklada "do kupy" i wyjdziesz od niego z diagnoza oraz ustalonym leczeniem! Smile

Trzymam kciuki i koniecznie daj znac po wizycie! Very Happy
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2015 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agula witaj na Forum Smile
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agula81
Junior
Junior


Dołączył: 14 Wrz 2014
Posty: 11

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2015 4:14 pm    Temat postu: Witam Odpowiedz z cytatem

Ewela.t. Dziekuje,za odpowiedz.Lekarka powiedziala,ze dermatologia z reumatologia jest razem Chociarz to takie dziwne. Ale ok..Napewno dam znac.Pozdrawiam.
_________________
Podejrzenie Sm I inne objawy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agula81
Junior
Junior


Dołączył: 14 Wrz 2014
Posty: 11

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2015 4:16 pm    Temat postu: Witam Kinga Odpowiedz z cytatem

Kinga dziekuje za powitanie.Ja terz witam.Pozdrawiam.
_________________
Podejrzenie Sm I inne objawy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2015 4:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam na forum Smile
Czytaj sobie w wolnym czasie Porady i doswiadczenia , na pewno znajdziesz mnóstwo rzeczy ktore mogą co nieco rozjaśnić temat.
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2015 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.

Poprzedniczki udzieliły tylu wskazówek, że nie pozostaje mi nic innego, niż trzymać kciuki za szybkie zakończenie diagnozowania, wdrożenie właściwego leczenia i wyjście na prostą.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agula81
Junior
Junior


Dołączył: 14 Wrz 2014
Posty: 11

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2015 10:29 pm    Temat postu: Witam Odpowiedz z cytatem

Lukasz F,Monika B dziekuje za odpowiedzi.Pozdrawiam.Zycze zdrowia.
_________________
Podejrzenie Sm I inne objawy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agula81
Junior
Junior


Dołączył: 14 Wrz 2014
Posty: 11

PostWysłany: Czw Kwi 16, 2015 2:51 pm    Temat postu: WITAM Odpowiedz z cytatem

Witam jestem po wizycie okazalo sie,ze to byl dermatolog.Nie byl to dermatolog z reuamtologiem a szkoda.Powiedzialam co sie dzieje ale tylko uslyszlalam od tego lekarza slowo ok nawet dobrze nie spojrzal.Dlonie mam opuchniete I palec od 3 tydgodni I mam caly siny boli,i sie wykrzywil I lekarz to widzial nic. Ale przyszedl drugi lekarz I trzeci zbadali mnie,naciskali na dloniach kostki. Zapytali sie mnie jak naciskali czy boli powiedzialam, ze boli a wogule tamci lekarze byli w szoku ze ten lekarz co mnie badal ze nic nie zauwarzyl, zauwazyli ze mam cos z dloniami.I to ich niepokoilo.Powiedzialam,ze mam terz rumien na twarzy to nie wiedzial co to jest.Jedynie ten lekarz niewiedzial i zawolal dwoch lekarzy I przyszli zbadali.Dali mi na badania krwi i na RTG dloni.A terz zauwarzylam,ze powieki gorne mam spuchniete od kilku dni .Z gory dziekuje.
_________________
Podejrzenie Sm I inne objawy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Sob Kwi 25, 2015 8:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Agula. Smile

Masz juz jakies wiesci?
Wyniki?
Bylas na przeswietleniu?
Dobrze chociaz, ze pojawili sie inni lekarze i Cie zbadali.
Trzeba teraz poczekac na wyniki-oby szybko cos sie wyjasnilo.
Trzymam kciuki i czekam na wiesci! Very Happy

Co do opuchnietych powiek.
Czy to przypadkiem nie alergia? -Wiesz, wiosna. Wink Mozesz zajrzec do apteki i poprosic o konsultacje. Dadza leki bez problemu.

Pozdrawiam Smile
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agula81
Junior
Junior


Dołączył: 14 Wrz 2014
Posty: 11

PostWysłany: Sob Kwi 25, 2015 11:31 pm    Temat postu: Witam Odpowiedz z cytatem

Witam ewela.t dziekuje za odpowiedz.Caly czas czekam na list. Dziekuje ewela.t. Zycze duzo zdrowka.POzdrawiam. Smile
_________________
Podejrzenie Sm I inne objawy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group