Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problemy ze skórą i ich przyczyny /?/
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zuzka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Cze 2005
Posty: 894

PostWysłany: Sro Kwi 19, 2006 9:54 am    Temat postu: Problemy ze skórą i ich przyczyny /?/ Odpowiedz z cytatem

Często zamartwiamy się stanem naszej skóry; a to trądzik, a to rumienie, liszaje i inne paskudztwa... Ile z nas łączy przyczyny powstania chorobowych zmian skórnych z powszechnie stosującymi kosmetykami - mydłami, szamponami mleczkami, tonikami, kremami itp? Ile z nas czyta skład chemiczny kupowanych kosmetyków i na ile zdajemy sobie sprawę ze skutków nanoszonej codziennie na siebie petrochemii? Myślę, że niewiele, ja też nie wiedziałam, że takie zmiany w większości przypadków są skutkiem naszej nowoczesnej pielęgnacji.
Poniżej dla- zainteresowanych - podaję linki do dośc ciekawych artykułów

http://www.luskiewnik.gower.pl/acneinversa2002_kosm.htm
http://luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm
http://luskiewnik.strefa.pl/acne/recepturki.html

Życzę miłego czytania! Chętnie posłucham refleksje Laughing
_________________
Walcz o swoje do szczęścia prawa
Niech świat się wali - Ty się nie poddawaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Sro Kwi 19, 2006 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogę się z Toba zgodzić Zuzka że większość problemów ze skórą jest związana z kosmetykami i środkami pielęgnacyjnymi a tym samym z chemia...ja nie stosuję zadnych kremów /czasem wyjatkowo krem do rąk /nie maluję się a twarz myje wodą..nigdy nie miałam problemów z trądzikiem ani wągrami...zmiany skórne jeżeli są to związane z toczniem...mam za to ma częste uczulenia na kosmetyki bo bez nich sie nie obejdzie...może jednak 100% aż nie szkodzą ale zawsze mogą mieć ujemny wpływ na skorę zwłaszcza w częstym stosowaniiu Very Happy Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sro Kwi 19, 2006 10:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja wrodzona pedanteria nie pozwala NIE czytać ulotek i podchodzić do wszystkiego ostrożnie. Ja stosuję jedynie leki... Stricte kosmetyków w ogóle - twarz też myję wodą + mydło (antybakteryjne) i to wszystko. Niestety problemy skórne były, są i zapewne szybko nie ustąpią. Często mam już tego dosyć, innym razem o tym w ogóle nie myślę. W każdym razie dla mojej skóry zaczyna się najgorszy niestety okres w roku (mimo niebywałego uroku otoczenia i całej kolorystyki) - ciepłe, suche powietrze, pełno kurzu itp. Moja skóra woli chłód i wilgoć (też bez przesady oczywiście).
No cóż, zmiany mogą ustąpić, ale też nie muszą.
25 kwietnia wybieram się na poranne badania, a w maju kolejna wizyta u dermatologa. Zobaczymy... Z jedną pozostałością po czyraku pewnie nie obejdzie się bez interwencji chirurga, choć wolałbym tego uniknąć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Sro Kwi 19, 2006 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też jestem dość 'oszczędna' jeśli chodzi o różne kosmetyki i wyszukane 'mazidła'... Używam delikatnego mydła nawilżającego, bo bardzo mi wysycha skóra od tej paskudnej chlorowanej wody i kosmetyków neutrogena - świetnie mi służą, i jeszcze produkty nivea. Problemów z cerą nigdy nie miałam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sro Kwi 19, 2006 6:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałam zawsze problemy z tzw. 'strefą T' (czoło, nos, broda - u mnie jednak bez nosa Laughing). Policzki zawsze miałam i mam jak pupcia niemowlaka, chyba nawet nigdy nie widziałam na swoim policzku pryszcza. Nie używam żadnych kremów, maseczek, toników. Buzię myję albo zwykłą wodą, albo pianką Under20. Z czołem już od roku nie mam żadnych problemów, w brodą jeszcze walczę, ale już jest lepiej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sro Kwi 19, 2006 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja uzywam wielu kosmetykow... balsamy kremy maseczki spraye Rolling Eyes ja bez kosmetykow zyc nie moge Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sro Kwi 19, 2006 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja od 8 lat używam tylko make-up'u Under20. Jak dla mnie jest niepokonany. Czekam teraz tylko aż ta broda mi się uspokoi. To pewnie resztki mojej młodzieńczości Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zuzka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Cze 2005
Posty: 894

PostWysłany: Sro Kwi 19, 2006 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wypisałam sobie z tych list te składniki, które najbardziej wg Różańskiego szkodzą mojej skórze - i zaczęłam sprawdzać z tym co mam .....cholera, toć we wszystkich preparatach po trochu są one wszystkie! Nawet w tych aptecznych dermokosmetykach! które od prawie roku ostatnio ze względu na moje przypadłości używam. I ta sama petrochemia występuje i w droższych i tańszych moich preparatach. Ja używałam sporo specyfików - wprawdzie też czytałam zazwyczaj skład, ale dziś zastanawiam sie po co to robiłam, skoro nie znałam co tak naprawdę poszczególny składnik mogł "zdziałać" Niewykluczone, że to one spowodowały zbuntowanie sie mojej skóry. Dlatego emolienty są zbawieniem dla chorej skóry, bo są pozbawione tych szkodliwych substancji, które składają sie na "fantastyczny i luksusowy niejednokrotnie produkt".
W każdym bądż razie, wiedząc już, czego nie powinno być w produktach dla naszej skóry, możemy pobawić sie w wyszukiwanie kosmetyków pielegnacyjnych i upiększających bez nich -/ i zapewniam, że nie będzie łatwo znależć "czyste" produkty.... bądż z jak najmniejszą ich zawartością ...już próbowałam.../

A wogóle to też sie teraz troche boje wiosny, słońca, lata... w tamtym roku horror zaczął mi sie w maju, teraz od dłuższego czasu jest spokój -tfu tfu na psa urok - cvhyba od listopada / grudnia . Jeżeli znów sie zacznie to paskudztwo w tym okresie ..... obali moją aktualną teorię o patogenezie łżs Laughing
_________________
Walcz o swoje do szczęścia prawa
Niech świat się wali - Ty się nie poddawaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Kwi 21, 2006 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi sie ze nie jesteśmy w stanie zapamietac tych wszystkich nazw chemicznych ...szkodliwych zwiazków i tego co one tak naprawdę znaczą....takie cos dobrze sie czyta mojemuy synowi ktory potrafi wyłumaczyc co , skąd i dlaczego .ale ma pare lat studiów chemicznych za soba.....mało kto potrafi dobrze zinterpretowac to co wymieniane jest w skladzie.... ja na pewno nie...
Od lat jestem uczulona na kosmetyki a wlasciwie na nietóre skladniki kosmetykow i nie uzywam tego co dla mnie szkodliwe....czyli własnie alkoholu w skladzie dezodranów oraz wszystkich rozpylanych z powietrzu czyli z freonem... na pewno zapach szkodzi mi w kazdym kremie.i wiele innych ...najlepiej i najprosciej używac kosmetykow dla dzieci .one maja dosyc ostre rygory wytwórcze....i miec troche oleju w głowie na pewno woda i dobry żel pod prysznic to podstawa dla mnie, reszta ...starannie dobrane dodatki , jest tego mało więc nie ma kłopotów.....
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
barbara
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 117

PostWysłany: Sob Kwi 22, 2006 1:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli chodzi o mnie to mam skore ladna, bardzo gladka. Mysle ze to dzieki temu ze pije bardzo duzo wody mineralnej 3,4 l dziennie. Poza tym tez nie lubie uzywac roznego rodzaju chemikaliow do skory. Uzywam tylko kosmetykow aptecznych o mniejszej liczbie chemikaliow . Uzywam kosmetykow avene i mysle ze sa swietne bo lagodza, i mocno nawilzaja. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zuzka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Cze 2005
Posty: 894

PostWysłany: Sob Kwi 22, 2006 3:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od kiedy zaczęły mi sie moje problemy to też zeszłam na dermokosmetyki - przez jakis czas używałam naszej polskiej Farmony - ale wróciłam do dermo - z Aveny super mi sie sprawdził Cicalfate - jest z cynkiem i świetnie reperuje zmiany skórne, czerwienie łuszczenie, miałam próbki jeszcze innych kremów ale coś mnie nie zachwyciły, chyba szczypało / Antiriders i jeszcze nie pamietam nazwy cos na N/ sprawdza sie tez La roche posay - Cicalplast, Pityval i niezastąpiony jak dotychczas podkład korygujący a przy tym leciutki Unifiance 13 i jeszcze jedne super kosmetyki Biodermy - przy okazji wypróbujcie rewelacyjny krem do cery naczynkowej ich Sensibio AR i Forte dla delikatnej DS dla łojotokowej i super wydajne żele do mycia.
A jakie Aveny tobie sie sprawdziły Basiu?
_________________
Walcz o swoje do szczęścia prawa
Niech świat się wali - Ty się nie poddawaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
barbara
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 117

PostWysłany: Sob Kwi 22, 2006 4:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zuziu! Ja do oczyszczania uzywam plynu micelarnego z avene jest specjalnie do skory naczynkowej silnie lagodzi zaczerwienienia. Kiedy oczyszcze twarz plynem micelarnym, to pryskam sie woda termalna z avene. Kremow uzywam z firmy neostrata z kwasem laktobionowym cudo!! ale kosztuje sporo 180 zeta. Zero zaczerwienien leczy i pielegnuje skore z tradzikiem rozowatym, lojotokowym zapaleniem skory,radzi sobie z bliznami oraz ma wlasciwosci helatujace wybija wolne rodniki. Mam cudowna po tym cere. Mozesz sobie wejsc na strone www.bio-med.pl Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zuzka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Cze 2005
Posty: 894

PostWysłany: Sob Kwi 22, 2006 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz co Barbara, myślałam że w temacie kosmetyki nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć, a tu ....nigdy nie słyszałam o tej firmie. Dzięki zaraz wejdę i poczytam Laughing
_________________
Walcz o swoje do szczęścia prawa
Niech świat się wali - Ty się nie poddawaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
barbara
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 117

PostWysłany: Sob Kwi 22, 2006 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zuziu! na dzien stamtad kupilam sobie krem z filtrem spf 15 a na noc krem bionic z kwasem laktabionowym. Mi pomogly bardzo. Tylko wada sa kurcze drogie Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zuzka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Cze 2005
Posty: 894

PostWysłany: Sob Kwi 22, 2006 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem po lekturze i przyznam że zaintrygowały mnie, a powiedz mi jeszcze jakie ty miałaś kłopoty ze skórą?
Stamtąd miałabym ochote kupić jeszcze preparaty do c. z łojotokowym zapaleniem skóry choć prawdę mówiąc nie wiem, czy te powinnam na siebie wkładać w sytuacji gdy skóra sie uspokoiła
_________________
Walcz o swoje do szczęścia prawa
Niech świat się wali - Ty się nie poddawaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 1 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group