Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przywitanie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
meganka1
Junior
Junior


Dołączył: 11 Kwi 2016
Posty: 3

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2016 8:24 pm    Temat postu: dZIWNE wyniki ANA Odpowiedz z cytatem

Witam. Jestem tu nowa i jestem bardzo przestraszona, wręcz nieobecna ze strachu.
Od roku mam problemy z cerą- pojawiająca się wysypka,rumień, ale delikatniejszy niż ten toczniowy, wysypka wyglądająca jak trądzik.
W listopadzie 2015 r dermatolog skierował mnie na badania ANA1- W celu wykluczenia pewnych chorób- jak stwierdziła lekarka. Wg lekarki wygląda to na łojotokowe zapalenie skóry, ale badania miały być dla pewności.
Pierwsze wyniki wyszły 1;100, a wiec miano graniczne. Miałam je powtórzyć po 3 miesiącach ...i powtórzyłam. Wynik 1: 320, typ świecenia jąderkowy.
Udalam siędo lekarza pierwszego kontaktu, który skierował mnie do remumatologa. Reumatolog mnie uspokoił, twierdząc ,że to może być indukowane lekami, że to nie jest wysoki bardzo wynik..i żebym dla spokojności zrobiła ANA I profil w labolatorium w szpitalu. Zrobiłam. Wynik jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem:

Test przesiewowy - metoda immunofluorescencji pośredniej na komórkach Hep- 2.W badanej surowicy krwi stwierdzono obecność przeciwciał przeciwko różnym składnikom komórki ( ANA)
Wzór fluorescencyjny 1: 1000, ziarniste.

Jestem w szoku i bardzo wystraszona. Nie mam żadnych objawów poza tą cerą z rumieniem, morfologia, ob, crp w porzadku, próby wątrobowe również, nie bolą mnie stawy, mięsnie..co najwyżej czuj sie szybko zmęczona i bardzo mocno się pocę przy małym wysiłku typu taniec np.

Nadmienię tylko ,że przez dwa byłam leczona na gravesa, który tak nie do końca był gravesem (brak przeciwciał, ale scyntygrafia wykazała gravesa). Leczono mnie dwa lata thyrozolem i w trakcie przyjmowania tego leku czułm sie coraz gorzej i zaczął się problem z cerą. Zgłaszałam lekarzowi ale ignorował to i nie widział związku. w internecie na ulotce przeczytałam, że powikłania..to między innymi toczeń....
Drmatolog pierwsza najpierw stwierdziła, że to trądzik różowaty..i przypisała rosex- maśc. Długo jej nie smarowałam...bo widialam tylko pogorszenie. Reumatolog stwierdziła 3 tygtemu, że mogę mieć toczeń indukowany lekami, jednak dzisiaj jak zobaczyła mój wynik,powiedziała, że nie jest dobrze, że czekamy na profil i będzie konieczna dalsza diagnostyka.
Nie rozumiem skąd to wszystko, bo ja naprawdę nie mam innych objawów i jeszcze tak szybka zmiana miana i typu świecenia.
Proszę was o wsparcie , może nie jest tak źle, a ja się niepotrzebnie tak boję, co?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ania_75
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 388
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2016 6:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spokojnie, nie bój się na zapas - poczekaj na inne badania i ich wyniki
a nawet jeśli, to toczeń to nie wyrok Smile
co masz dokładnie z tarczycą? ona potrafi nieźle dać po d.. jeżeli chodzi o zmęczenie itp
_________________
Przyjaciel to ktoś kto mnie dobrze zna, a mimo to mnie lubi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2016 8:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam cieplutko na forum. Very Happy

Wydzielilam Twoj post-tutaj bedzie mu lepiej. Wink

Nie denerwuj sie na zapas. Przyczyn wystepowania przeciwcial moze byc wiele wiec nie ma co gdybac. Ochlon, wpadnij do nas z kawka do kawiareneki i poczekaj na to co ustali doktorek.
Glowa do gory! Very Happy

Pozdrawiam.
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Liluu
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 2463
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2016 8:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj u nas Smile

Tak jak dziewczyny piszą, nie martw się na zapas.
Trzeba zrobić resztę badań, skonsultować wyniki z lekarzem i dopiero myśleć co dalej.
Nasze choroby to nie wyrok, można z nimi normalnie funkcjonować, pracować, cieszyć się życiem.
Poczytaj forum i sama się przekonasz Smile

Powodzenia Smile
_________________
"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" Wisława Szymborska


Ostatnio zmieniony przez Liluu dnia Wto Kwi 12, 2016 9:00 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2016 8:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum.

Uzbrój się w cierpliwość,głowa do góry.
Pozdrawiam serdecznie.
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gania
Junior
Junior


Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 21
Skąd: POZNAŃ

PostWysłany: Sro Kwi 13, 2016 2:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,
ja też niedawno dołączyłam do forum. Moja sytuacja jest podobna .Od Listopada pojawiły się u mnie zmiany skórne na dłoniach -guzki Gottrona ,zaczerwienienie wałów paznokciowych i czerwone plamy na nosie i czole -jak trądzik różowaty ,badania krwi ok -a nawet obrzydliwie dobre (cyt reumatologa) tylko ANA 1;650 ,panel czysty.Z leków brałam HTZ (hormonalna terapia zastępcza).Dermatolog wysłał mnie na tydzień do szpitala na badania ,które właściwie nic nie wykluczyły i nie potwierdziły .Od 3 miesięcy biorę ARICHINE i lekarz chce mi dołączyć leki immunosupresyjne -to dermatolog ,który stwierdził zapalenie skórno -mięśniowe i zmiany twardzinopodobne .Reumatolog zaś wyklucza ZSM ,gdyż nie spełniam kryteriów tej jednostki .Jestem tak samo załamana jak Ty .Zmiany skórne do tej pory nie ustąpiły ,a zaczęły mnie boleć kolana -nie wiem co się dzieje .W tym miesiącu powtarzam badania .Choroba ta może się rozwijać ,często zmiany skórne poprzedzają zmiany w mięśniach .Szaleją z niepokoju ,Pozdrawiam Cię gorąco .Ania
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
meganka1
Junior
Junior


Dołączył: 11 Kwi 2016
Posty: 3

PostWysłany: Pią Kwi 15, 2016 6:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo wszystkim dziękuję za ciepłe słowa, wsparcie. Nie wiem czy mogę się już cieszyć. Zrobiłam profil ANA3 i WYSZEDŁ WYNIK: w badanej surowicy nie stwierdzono obecności przeciwciał klasy IgG przeciwko antygenomNrnp/Sm, Sm,ds DNA, SS- A, SS- B, PM=Scl, centromerowi B, PCNA, Jo 1, nukleosomom, histonom,,rybosomalnemu białku P, mitochondriom AMA typ M2.
Jak myślicie,czy mogę juz się po cichu cieszyć, że nic mi nie jest???? Ania
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alawa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2310
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Kwi 16, 2016 5:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj!
Życze powodzenia w diagnozowaniu i jak najlepszego wyniku.
Jesli niczego nie potwierdzi moze spróbuj diety. Ostatnio ogladalam jakis program(emerytka) gdzie wypowiadano sie bardzo pozytywnie o wplywie jedzenia na zmiany skórne.kolegi corka jest wegetarianka od wielu lat i wszyscy stwierdzamy, ze ma piekna cere, a biega nawet maratony, wiec dobrze ustawiona dieta potrafi czynic cuda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
meganka1
Junior
Junior


Dołączył: 11 Kwi 2016
Posty: 3

PostWysłany: Sob Kwi 16, 2016 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuję. Jeszcze mam trochę niepokoju, bo te Hep 2 jakieś wyszły 1000 i ziarniste...a na wczorajszym wyniku całość negatywnie ,ale w tabeli anty DNA -granicznie (6). Kontrola ws (++) pozytywnie . Niewiele z tego rozumiem..i to chyba dobrze ...Ale prawda jest taka, że ja przez ostatnie lata bardzo często byłam na antybiotyku z powodu zatok, podejrzenie trądziku różowatego - też antybiotyk był, który wg mojej lekarki może indukowac przeciwciała..no i 2 lata jadłam thyrozol na Gravesa..a w ulotce..skutki uboczne...toczeń. Chciałabym bardzo juz się pozbyć tego całego niepokoju, a tu jak na złośc lekarka, która mnie wysłała na badania- reumatolog - 3 tyg na urlopie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Czw Kwi 21, 2016 9:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spokojnie, 3 tygodnie (no juz nie cale Wink ), to nie wiecznosc-dasz rade! Smile

Trzymam kciuki i czekam ba wiesci. Very Happy
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Czw Kwi 21, 2016 1:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ani się nie obejrzysz jak zlecą te dni .
Trzymam kciuki za pomyśle wiatry.
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group