Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rozgrzana, sztywna i zaRUMIENIONA - nowa ja! :(

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zrozpaczona94
Junior
Junior


Dołączył: 14 Lut 2016
Posty: 1

PostWysłany: Pon Lut 22, 2016 8:03 pm    Temat postu: Rozgrzana, sztywna i zaRUMIENIONA - nowa ja! :( Odpowiedz z cytatem

Hej Kochani! Smile

Piszę to drżącymi rękami, z pulsem mocno przekraczającym granice normy. Odebrałam dzisiaj wyniki badania na ANA i mój świat się zawalił. Nie wiem co mi jest, nie wiem dlaczego, ale cieszę się, że trafiłam na to forum - gdyby nie ono i informacje tu zawarte, pewnie łzy nie kapałyby na klawiaturę, tylko na kołdrę, w której zakopałabym się już na dobre.

Historia moich objawów, w dużym skrócie:

- nieustannie, od ok. roku mam niewyjaśnione stany podgorączkowe. Codziennie wieczorem, w południe, po południu... Zawsze. Po ibupromie mijają na ok. 40 minut. Po przebudzeniu się mam zimne czoło, ale już chwilę po rozpoczęciu 'codziennego życia' - gorące, wypieki na twarzy, dreszcze.
37,1 - 37,8. Jeszcze rok temu ZAWSZE miałam 36,6...

- ponad rok temu ciągle zmagałam się z zapaleniem pęcherza i kobiecych części ciała - trochę je lekceważyłam, bo zawsze dostawałam te same antybiotyki, które nie pomagały i zniechęcona tendencją, ignorowałam objawy i chorobę... Czy te nieleczone zapalenia mogły
aż tak rzutować na mój organizm? Wiem, byłam głupiutka Sad(

- czuję mocne oslabienie mięśni, szczególnie przy wchodzeniu po schodach, bądź przy konieczności przebiegnięcia krótkiego dystansu. Mam 21 lat, a przy tych dwóch czynnościach nagle staję się emerytką. Jeszcze rok temu sporo ćwiczyłam na siłowni, miałam widoczne mięśnie, bardzo mocno zarysowany tyłeczek - nie ma po nich śladu. Wiem, że to trochę kwestia braku ćwiczeń, ale mam wrażenie, że zaniknęły mi W S Z Y S T K I E mięśnie i nie mam ich wcale :<

- mam coraz sztywniejsze palce

- non stop męczą mnie bóle głowy podobne do migreny - a jeszcze rok temu nie wiedziałam co to ból głowy

- Mam na skórze całego ciała grudkowatą wysypkę, takie malutkie krosteczki i małe zgrubienia

- do tego dochodzi świąt całego ciała - czasami naprawdę uporczywy Sad

- stawy bolą mnie tak, jak podczas najostrzejszej grypy. W najróżniejszych miejscach - wcześniej nie wiedziałam, że te stawy istnieją, a teraz...

- moja twarz nagle zaczęła wyglądać twarz osoby ze zgrupowania AA. Widzę motyla, ale nie wiem czy to naprawdę motyl i rumień, czy tylko mocne zaczerwienienie. Niemniej jednak - wcześniej byłam superblada i gładka, a teraz jestem czerwona, chropowata i cała w grudkach
Shocked Confused


Zaniepokojona objawami postanowiłam zbadać się na własną rękę, bo na NFZ nie mam co liczyć - dermatolog nie chciał nawet rzucić okiem na moje zmiany na rękach, a lekarz rodzinny zlecił jedynie podstawowe badanie moczu, OB, potas i magnez.

Tak więc postanowiłam - zabawię się w dr. House'a i zbadam co mi jest! Jednak już po pierwszych badaniach mam ochotę się poddać...

ANA: słabo dodatni: miano 1/160
typ świecenia: ziarnisty

Test anty CCP Elisa IgG
0,2 (negatywny) ( pozytywny od 1,0)

RF: 11 ( norma: 0-14)

CRP: 0,6 ( norma: <5,0)

Dopełniacz C3c: 096 g/L (norma L 0,90 - 1,80)

Dopełniacz: C4: 0,240 g/L (norma 0,100 - 0,400)

IgG : 13 (norma: 7 - 16 )

Chlamydia trachomatis (na wszelki wypadek Very Happy ) - IgG, IgA i IgM - UJEMNE

Borellia ELISA

IgG - 21,5 GRANICZNY (pozytywny od 22 )

IgM negatywny - 9 (pozytywny od 22)

Morfologia: absolutnie wszystkie krwinki w normie Smile

Z badań wynika, że zetknęłam się kiedyś z boreliozą... Sama nie wiem czy to powinno wzbudzać moje podejrzenia, czy jednak nie? Sad Mogę pokładać nadzieję w tym, że moje objawy to powikłania choroby kleszczowej?

Płaczę, szlocham i nie wiem co ze sobą począć. W piątek śmigam do lekarza rodzinnego po skierowanie do reumatologa, jednak nie stać mnie na wizytę prywatną, a do lekarzy na NFZ będę czekała co najmniej miesiąc.

Jakie badania zrobić w tym czasie, aby się uspokoić, lub potwierdzić obawy? Sad

Przepraszam za ton i chaotyczność mojej wypowiedzi, ale nie jestem w stanie normalnie myśleć... Sad

PS.




Taki motyl zasiadł na mojej twarzy - myślicie, że to naprawdę on? Sad
[/b]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ankanow62
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 2773
Skąd: RP

PostWysłany: Pon Lut 22, 2016 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj zrozpaczona,nie przejmuj sie na zapas, z badan ,ktore zrobilas nic zlego nie wynika ale oczywiscie to tez nie musi o niczym swiadczyc...uwazam ze zamiast wydawac pieniadze na dosc kosztowne badania powinnas pojsc do reumatologa a tym czasem poczytaj informacje z forum i rozgosc sie
_________________
Animus aeger semper errat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BenOn
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Lip 2015
Posty: 520

PostWysłany: Pon Lut 22, 2016 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesc, piekna z ciebie dziewczyna, wygladasz duzo mlodziej Very Happy.
Ankanow ma racje, warto udac sie do reumatologa by ewentualnie rozwiac wszelkie watpliwosci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Liluu
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 2463
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Wto Lut 23, 2016 8:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cześć Smile
Wybierz się do reumatologa, zobaczysz co powie.
Nawet jeśli okaże się że to coś z naszych chorób, to nie ma co wpadać w panikę, choroba jest do opanowania i można z nią normalnie żyć, funkcjonować, jak poczytasz nasze forum, to sama się przekonasz Smile

Na razie głowa do góry i szukaj reumatologa Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Wto Lut 23, 2016 9:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Sliczna! Very Happy

Jak cos sie ze zdrowiem dzieje i nie wiadomo co bo odpowiedz nie jest szybka i prosta to czlowiek sie boi-to jest normalne. Postaraj sie jednak podejsc do sprawy metodycznie i na spokojnie bo taki stan w niczym nie pomaga. Buziak
Glowa do gory, gleboki wdech i lap za telefon. Tak jak dziewczyny, uwazam, ze najpierw najlepiej skonsultowac sie z reumatologiem. Poszukaj dobrego, dociekliwego.
Przejrzyj nasz watek: "Specjalisci godni polecenia"-moze znajdziesz kogos z Twoich okolic.

Zycze szybkiego rozwiazania zagadki bo diagnoza to polowa sukcesu.
Trzymam kciuki! Very Happy
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Wto Lut 23, 2016 9:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.

Piękna z Ciebie dziewczyna i faktycznie młodziutko wyglądasz.
Dziewczyny już Ci poleciły mi pozostaje tylko życzyć Ci dużo zdrowia i oby jak najszybciej doktor wyjaśnił co Ci dolega. Trzymaj się ciepło. I głowa do góry.
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Lut 23, 2016 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj
podpisuję się pod słowani dziewczyn. Coś się u Ciebie dzieje ale wyniki są dobre. To juz lekarz powinien się tym zając.
Samo ANA to za mało żeby postawić diagnozę potrzebne jest szereg badan dodatkowych.
ANA 1:160 jest niskie . Na tyle że nie ma powodów do niepokoju na razie.chociaż może to być odpowiedni trop poszukiwan diagnozy.
Nie wiem czy wiesz ale dodatnie ANA mają tez czasem ludzie zdrowi. Występuje także w wielu chorobach i w zasadzie nie jest ono wyznacznikiem diagnostycznym .Owszem ANA + Twoje objawy juz mogą dać kierunek poszukiwań ale na pewno nie prowadzi to jeszcze do diagnozy.
Co do " motyla" moj wygląda nieco inaczej. To musi stwierdzić lekarz, ktory widuje różne " motylki "
spokojnie ta choroba to nie wyrok.
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Lut 23, 2016 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cześć Smile
pierwszy lepszy link - http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-pokarmowy/nietypowe-objawy-celiakii-u-doroslych_42299.html
i zawiera większość Twoich objawów

czy Ty przy temperaturze 37,1 - 37,8 łykasz ibuprofen?
Leki powinno się brać jak przekroczy 38,5...

zamiast robić badania i wydawać na nie kasę, idź do lekarza Smile

to, co widać na zdjęciu, to z pewnością nie motyl Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zupka
Junior
Junior


Dołączył: 03 Lis 2013
Posty: 19

PostWysłany: Wto Lut 23, 2016 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

takie piekne wyniki ;)
chcialabym takie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group