Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

A może to nie to?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Retomi
Junior
Junior


Dołączył: 25 Gru 2017
Posty: 6

PostWysłany: Czw Sty 04, 2018 3:47 pm    Temat postu: A może to nie to? Odpowiedz z cytatem

Witam Was wszystkich serdecznie. Jestem tu nowa i z niepokojem czytam po kolei Wasze wpisy; wciąż mam nadzieję że ta wiedza mi się nie przyda ale los bywa okrutny...
Moja córka ma 10 lat i w zasadzie przypadkiem, szukając na oślep wykryliśmy… chyba TOCZEŃ. W zasadzie wyniki są jednoznaczne, jednak brak innych objawów. Być może na razie… Mam do Was w zasadzie jedno pytanie: czy spotkaliście się z przypadkiem żeby choroba się nie uaktywniła? Jest to w ogóle możliwe?
Wyniki: PRZECIWCIAŁA PRZECIWJĄDROWE o typie świecenia ziarnistym w mianie 1:1280, dsDNA ->200 U/ml, ASO- 900. Mocz OK, bez śladu białka. Diagnozowana była na reumatologii w Sosnowcu na kilkudniowym pobycie, nie ma jeszcze wszystkich wyników. Te podane powyżej (i mase innych- pozostałe w normie) robiłam wcześniej prywatnie- jesteśmy z Częstochowy a tu diagnostyka leży. Wywiad rodzinny: starsza siostra MŁODZIEŃCZE IDIOPATYCZNE ZAPALENIE STAWOW KOLANOWYCH (choruje od 5r.ż., obecnie lat 14), Siostra ojca dziecka zmarła na ZIARNIANIAK WEGENERA.
Może podam kilka informacji dodatkowych:
Stan zdrowia ogólny dobry, w zasadzie nie choruje w taki tradycyjny sposób; w zasadzie nie pamiętam kiedy stosowałyśmy antybiotyk, niemal nie zdarzają się poważniejsze przeziębienia czy zapalenia. Dolegliwości, stan obecny: bóle głowy- przeciętnie raz na tydzień, osłabienie.
Rozdrażnienie, wybuchy złości, apatia, brak apetytu; dobre efekty przynosi systematycznie przyjmowany olej z oregano- dziecko jest spokojniejsze, ustępują wybuchy agresji, poprawia się apetyt.
Bóle mięśni, choć może to być spowodowane zajęciami sportowymi.
Bardzo sucha skóra, wysypka szczególnie na nogach- drobne chrostki, swędząca skóra na głowie- stosowanie szamponów specjalistycznych przynosi tylko czasową poprawę.
Dziecko bardzo blade, cera wręcz porcelanowa – nie występująca wcześniej. Przez wiele miesięcy katar, szczególnie rano. Dziecko przebadane laryngologicznie i alergologicznie- bez zastrzeżeń. Odczulone dziecko biorezonansem na ryż i gluten- w efekcie całkowicie ustąpiły bóle brzucha wcześniej występujące bardzo często, katar w dużo mniejszym nasileniu ale trwa.
We wrześniu po silnym krwotoku z nosa (ma bardzo osłabione naczyńka krwionośne- jest po i przed koagulacją) następnego dnia rumień na twarzy- głównie okolice nosa, czerwone oczy. Nie było to znamię przypominające kształtem motyla, dermatolog podejrzewał TRĄDZIK RÓŻOWATY, po zastosowaniu maści zmiana zniknęła- na 2-gi dzień, nie było kolejnego takiego „incydentu”, obecnie zdarzają się czerwone, szczypiące oczy. Czerwona skóra wokół nosa, ale raczej jest to mechaniczne uszkodzenie skóry związane z częstym smarkaniem. Przy nienaturalnej bladości jest to jednak bardzo widoczne.
Czy te trzy podwyższone parametry mogą wskazywać na coś innego niż TOCZEŃ, jak myślicie? Czy nawet jeśli ta konfiguracja ewidentnie za tym przemawia to choroba może się nie rozwinąć?
Pozdrawiam Renata[color=darkred][/color]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwonawa
Junior
Junior


Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 11

PostWysłany: Czw Sty 04, 2018 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sama nie jestem w stanie uzyskać diagnozy, więc wiele nie pomogę. Ale może zainteresujesz się tym artykułem:

file:///C:/Users/Nowe%20konto/Downloads/PD_Art_13512-1%20(3).pdf


Sama mam początki trądziku i lekarz podejrzewa, że to on mógł spowodować wysokie ciała przeciwjądrowe, ale t tylko jeden z pomysłów. Jeżeli trądzik różowaty w ogóle jest możliwy u tak małego dziecka, to może on też ma wpływ?

Cokolwiek to jest , życzę zdrowia na całe życie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Retomi
Junior
Junior


Dołączył: 25 Gru 2017
Posty: 6

PostWysłany: Pią Sty 05, 2018 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

file:///C:/Users/Nowe%20konto/Downloads/PD_Art_13512-1%20(3).pdf

Dziękuję, niestety nie jestem w stanie otworzyć tego artykułu. Może jakiś link do niego w internecie? Pozrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group